Ja jestem Izrael - 18.08.2022.

Napisał: prof. Norman Finkelstein

Ja jestem Izrael. Przybyłem do ziemi bez ludu dla ludu bez ziemi. Ludzie, którzy tu 'przypadkiem' byli, nie mieli prawa tu być, a moi ludzie pokazali im, że muszą odejść lub umrzeć, zrównując z ziemią 400 palestyńskich wiosek i wymazując ich historię.

Ja jestem Izrael. Niektórzy z moich ludzi dokonali masakr, a później zostali premierami, by mnie reprezentować. W 1948 roku Menachem Begin dowodził oddziałem, który dokonał rzezi mieszkańców Deir Yassin, mordując wielu rdzennych mieszkańców, w tym także 100 kobiet i dzieci. Ariel Szaron dokonał rzezi mieszkańców Qibya w 1953 roku, a w 1982 roku zaaranżował dla naszych sojuszników rzeź około 2000 osób w obozach dla uchodźców Sabra i Shatila.
 

Prof. Norman Finkelstein / autor: YT

Norman Finkelstein 

Ja jestem Izrael. W 1948 roku zostałem stworzony z 78% ziemi palestyńskiej, jej mieszkańcy wywłaszczeni i zastąpieni przez żydów z Europy i innych części świata. Rdzenni mieszkańcy, których rodziny żyją na tej ziemi od tysięcy lat, nie mogą wrócić, żydzi z całego świata są mile widziani i mogą od razu przyjąć obywatelstwo.

Ja jestem Izrael. W 1967 roku połknąłem pozostałe terytoria Palestyny - Wschodnią Jerozolimę, Zachodni Brzeg i Gazę - i umieściłem ich mieszkańców pod represyjnymi rządami wojskowymi, które kontrolują i upokarzają każdy aspekt ich codziennego życia. W pewnym momencie powinni zdać sobie sprawę, że nie są tu mile widziani i dołączyć do milionów palestyńskich uchodźców w slumsach Libanu i Jordanii.

Ja jestem Izrael. Mam moc kontrolowania amerykańskiej polityki. Mój American Israel Public Affairs Committee może wpływać na każdego wybranego przez siebie polityka, a jak widać, wszyscy oni rywalizują o to, by mnie zadowolić. Wszystkie potęgi świata są wobec mnie bezsilne, łącznie z ONZ, bo mam amerykańskie weto, które blokuje wszelkie potępienie moich zbrodni wojennych. Jak to tak elokwentnie ujął Sharon - 'kontrolujemy Amerykę'.

Ja jestem Izrael. Mam też wpływ na amerykańskie media głównego nurtu i zawsze znajdziesz tam wiadomości skrojone na moją korzyść. Zainwestowałem miliony dolarów w reprezentację PR, a CNN, New York Times i inni wykonały doskonałą robotę, rozpowszechniając moją propagandę. Spójrz na inne międzynarodowe źródła wiadomości, a zobaczysz różnicę.

Ja jestem Izrael. Wy, Palestyńczycy, chcecie negocjować 'pokój'? - Ale nie jesteście tak mądrzy jak ja; będę negocjował, ale pozwolę wam mieć tylko wasze społeczności, podczas gdy ja będę kontrolował wasze granice, waszą wodę, waszą przestrzeń powietrzną i wszystko inne, co ważne. Podczas gdy my będziemy 'negocjować', ja pochłonę wasze wzgórza i wypełnię je osiedlami zaludnionymi przez najbardziej skrajnych moich ekstremistów, uzbrojonych po zęby. Te osady będą połączone drogami, z których nie będziecie mogli korzystać; będziecie zamknięci w swoich małych bantustanach pomiędzy nimi, otoczeni punktami kontrolnymi w każdym kierunku.

Ja jestem Izrael. Mam czwartą najsilniejszą armię na świecie i mam broń atomową. Jak śmią wasze dzieci opierać się mojemu uciskowi kamieniami, czy nie wiecie, że moi żołnierze nie zawahają się rozwalić im głów? W ciągu 17 miesięcy zabiłem 900 z was i raniłem 17 000, głównie cywilów, i mam mandat na kontynuację, ponieważ społeczność międzynarodowa milczy. Ignorujcie, tak jak ja, setki izraelskich oficerów rezerwy, którzy teraz odmawiają sprawowania kontroli nad waszą ziemią i waszym narodem; ich głosy sumienia nie ochronią was.

Ja jestem Izrael. Chcesz wolności? - Mam pociski, czołgi, rakiety, Apache i F-16, aby cię zniszczyć. Oblegałem wasze miasta, konfiskowałem waszą ziemię, wyrywałem wasze drzewa, burzyłem wasze domy, a wy nadal żądacie wolności? Czy nie zrozumieliście przesłania? - Nigdy nie będziecie mieli pokoju ani wolności, bo ja jestem Izrael.
 
-------------------------------------------------

Świat był okłamywany przez 73 lata. Naród palestyński jest unicestwiany na naszych oczach, a wielu z tych, którzy głośno krzyczeli 'nigdy więcej', patrzy w inną stronę.
 
 
Opracował: Zygmunt Białas
 
PS. 16 miesięcy temu opublikowałem dwie notki, oparte na badaniach prof. Normana Finkelsteina, linki:
 
 

zygmuntbialas

zygmuntbialas

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.6

liczba ocen: 20

 • @All 1

  Poza tematem notki i 'w temacie'. Na Telegramie pisze Alina Lipp:

  "Polska chce nazwać ulicę w Warszawie imieniem Stepana Bandery. Zwróciło się o to ukraińskie MSZ. My w Niemczech też robimy wszystko, żeby zaszkodzić Rosjanom. O czym myślą nasi politycy? Czy zmienią też nazwy ulic w naszym kraju? Dlaczego dbają o ludzi innych, a nie o swoich?

  Musiałam wyjechać z Niemiec i zamknęli mi konto bankowe, i konto bankowe mojego ojca. I zamrozili pieniądze mojej matki. Co dalej, czy zamrożone pieniądze niewygodnych obywateli oddadzą ukraińskim uchodźcom?"

  • @All 1#zygmuntbialas

   Wszystko na to wskazuje, że w Polsce rządzące parchy polskojęzyczne nazwają ulice nie tylko imieniem Bandery, ale powstaną place "bohatera Zelenskiego" oraz inne tym podobne szyderstwa z polskiej racji stanu i pamięci pomordowanych na Wołyniu.
   Ale "polski lud to kupi, bo głupi" ...
   KST

   • @All 1#zygmuntbialas#KST

    "Ale "polski lud to kupi, bo głupi". -

    --- A ja myślę, wierzę, że przepełni się wtedy czara goryczy.

    • @All 1#zygmuntbialas#KST#zygmuntbialas

     Wczoraj czytalem o tym na Telegramie.
     Dalem sobie czas na jakiekolwiek refleksje, zanim ta informacja nie zostanie zweryfikowana/potwierdzona.

     Taka decyzja o uhonorowaniu Bandery jest splunieciem w twarz wszystkim polskim patriotom.
     Ze obecny rzad na to sie wazy?
     Hmmm.
     PiS stac na wszystko.

     Serdeczne pozdrowienia

    • @All 1#zygmuntbialas#KST#zygmuntbialas

     Ja w narody nie wierzę. Ale mam nadzieję, że każdy Cezar ma swojego Brutusa

    • @All 1#zygmuntbialas#KST#zygmuntbialas

     Owszem, przepełni się czara goryczy, naród pobiadoli, a parchy zrobią swoje ...Bo co innego jest w stanie zrobić "pisdowaty naród" ? ...
     KST

   • @All 1#zygmuntbialas#KST

    Krysz: "Taka decyzja o uhonorowaniu Bandery jest splunieciem w twarz wszystkim polskim patriotom. Ze obecny rzad na to sie wazy?" -

    --- Cóż, Waszyngton dolewa oliwy do ognia, a PiS? - Liczę na to, że się nie odważy. Wyżej do KST napisałem o tym: '... wierzę, że przepełni się wtedy czara goryczy'. Ponoć polski rząd już kiedyś zareagował odpowiednio po wypowiedziach Melnyka o Banderze.

    Pozdrawiam serdecznie :)

    PS. Na dole, odnosząc się do słów Ikulalibala, napiszę Ci jeszcze parę słów.

    • @All 1#zygmuntbialas#KST#zygmuntbialas

     Sojalizm też może być odmianą kapitalizmu. ważne kto posiadał kapitał. Oligarchia rządzi tu i tu.

    • @All 1#zygmuntbialas#KST#zygmuntbialas

     Czy PiS odważy się (nazwać ulicę im. Bandery) to okaże się 1 września w dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego gdy ukraińskie dzieci trafią do polskich szkół.
     Bardzo prawdopodobne jest wtedy ze strony ukraińskiej odśpiewanie pieśni o "ojczulku Banderze".
     Jeśli polskie dzieci, a właściwie polscy nauczyciele oraz rodzice tej polskiej dziatwy szkolnej nie zaprotestują zdecydowanie przeciwko gloryfikacji zbrodniarza-ludobójcy , no to wtedy PiS będzie miał rozwiązane ręce i nazywając jego imieniem ulicę bezczelnie jeszcze będzie się usprawiedliwiał, że przecież "spełnia wolę polskiego ludu".
     I co najgorsze - w tym tłumaczeniu BĘDZIE MIAŁ RACJĘ !
     Je nie twierdzę, że tak będzie, ale prowokacje z odśpiewaniem banderowskich hymnów 1 września zapewne będą tym bardziej, że to kolejna rocznica napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę. A po której stronie stali wtedy Ukraińcy to wszyscy wiem y ...
     KST

 • Ta gorzka prawda przez nazistowskich syjonistów zostanie nazwana że jest mową nienawiści.

  ↔Prawda w oczy kole a szczególnie nazistowski syjonistów, którzy wymordowali nie tylko Palestyńczyków, ale i w Rosji Rosjan, w Polsce Polaków a w armii niemieckiej tej hitlerowskiej mordowali żydzi żydów, Polaków i Rosjan.↔

  Przypomnę tu zbrodniarza żyda - fałszywego komuniste Józef Światło, pierwotnie Izaak Fleischfarb, który jako wysoki funkcjonariusz Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, m.in. wicedyrektor Departamentu X MBP. skazywał Polaków przeciwników PRL ale nie tylko bo głównie skazywał ten żydowski zbrodniarz właśnie komunistów na tortury i śmierć .

  A będąc fałszywym komunistą uciekł najpierw do Berlina Zachodnirgo a następnie do swoich opiekunów do USA.

  Serdecznie pozdrawiam :)) i 5 ***** pozostawiam.

  • Ta gorzka prawda przez nazistowskich syjonistów zostanie nazwana że jest mową nienawiści.#Monaco

   Przypomnę tu zbrodniarza żyda - fałszywego komunistę Józefa Światło, pierwotnie Izaak Fleischfarb,...". -

   To i ja przypomnę Jakuba Bermana, o którym pisał Albin Siwak, link:

   https://zygumntbialas.nowyekran24.com/post/109440,jakub-berman-uznac-antysemityzm-za-zdrade-glowna

   Pozdrawiam serdecznie :)

 • ja jestem Izrael

  jak to będzie wyglądało nie wiem ,ale wiadomo,że czas mierzy już w miesiącach fragment z objawienia............
  Potem zobaczyłem innego anioła, który zstępował z nieba i miał wielką władzę. Swoją chwałą rozświetlił ziemię. 2 I zawołał silnym głosem: „Upadła! Upadła metropolia Babilon Wielki i stała się siedliskiem demonów oraz kryjówką wszystkich nieczystych duchów* i wszystkich nieczystych, wstrętnych ptaków! 3 Bo wszystkie narody upiły się winem jej namiętności*, winem jej niemoralności*c, i ziemscy królowie wdawali się z nią w niemoralne kontakty seksualne*d, a ziemscy kupcy* wzbogacili się dzięki jej ogromnemu, bezwstydnemu przepychowi”.

  • ja jestem Izrael#kazik

   "... czas mierzy już w miesiącach fragment z objawienia...". -

   --- Przyznam, że jest to faktycznie opis dzisiejszych realiów cywilizacji zachodniej, w której Polacy tkwią co najmniej jedną nogą.

   • ja jestem Izrael#kazik#zygmuntbialas

    w kwietniu 2030 będą mijać dwa millenia od Golgoty i Anastasis.
    Niezła okazja do dokonania resetu tej współczesnej globalnej wiarołomnej Sodomy.
    Ta Sodoma musi zapłacić za 1,5 miliarda wyabortowanych istnień ludzkich (po II wojnie światowej). Z tym nie sposób porównać żadnego innego holocausto.

    Wracając do tematu notki. To bardzo jednostronny punkt widzenia. Po wojnie 1948 r. kraje arabskie wypędziły ze swojego terytorium praktycznie wszystkich mieszkańców pochodzenia zydowskiego (Irak, Syria, Jordania, Arabia Saudyjska etc.
    Setki tysiecy ich przyjał Izrael, gdzies musiał im dać ziemię i pobudować dla nich osiedla. A A skoro odebrano im ziemię i domy w w wymienionych krajach, uznał, że moze zatem odbrać je tutejszym (palestyńskim) Arabom, a tych Arabów niech sobie przyjmą tamte kraje. Ale jakoś nie zechciały ich przyjmować.

    • ja jestem Izrael#kazik#zygmuntbialas#sniper

     "Wracając do tematu notki. To bardzo jednostronny punkt widzenia. Po wojnie 1948 r. kraje arabskie wypędziły ze swojego terytorium praktycznie wszystkich mieszkańców pochodzenia zydowskiego (Irak, Syria, Jordania, Arabia Saudyjska etc." -

     --- Coś mi tu nie gra. Może Czytelnicy potwierdzą lub zaprzeczą. Jeśli nie, to wieczorem poczytam coś na ten temat.

    • ja jestem Izrael#kazik#zygmuntbialas#sniper

     "Wracając do tematu notki. To bardzo jednostronny punkt widzenia"

     Żydzi mogli wyjechać do Birobidżanu w ZSRR czyli do Autonomicznego Okręgu Żydowskiego, który powstał w 1928 r.

     Po drugie Żydzi utracili prawo do Palestyny bo przez 1700 lat nie czynili nic aby ją odzyskać (ostatnie powstanie zydowskie tj. Bar Kohby to II wne).

 • ONZ i Prawa Narodow

  Na przykładzie, nie tylko Palestyny, widać na czym polega system demokratyczny w kapitalizmie lub system kapitalistyczny w demokracji.

  Kapitalizm nie uznaje żadnych praw, żadnych konstytucji, międzynarodowych uzgodnień, i porozumień, nie uznaje Karty ONZ o Prawach Człowieka, Dziecka - w ogóle żadnych praw humanitarnych, obywatelskich; nie uznaje prawa wolnego rynku, samostanowienia narodów, nie uznaje uznanych i zatwierdzonych granic.

  Bo taki na przykład prezydent USA nie umie czytać nawet... z kartki.
  Ale jednym skinieniem ręki może obalić wszystkie prawa na raz i...po kolei.

  Kapitalizm - to system zbrodniczy; niszczy i zniewala narody, bombarduje dzieci i używa zakazanej broni , atakuje kraje bez wypowiedzenia wojny, okrada panstwa z budżetu narodowego, zlota i bogactw naturalnych.
  Nie zezwala na żadne plebiscyty bo nie uznaje zasady vox populi.
  Nie uznaje wolnych wyborów nie tylko na świecie ale i u siebie (W 2000 roku Bush przegral wybory a jednak zostal nadal prezydentem. Prezydent Duda wygrał wybory w ...obcym parlamencie. Poroszenko wygral wybory w wyniku zbrojnego przewrotu)

  Palestyna zostala ustanowiona jako suwerenne, niezalezne państwo w 1948 roku.
  Prawo to nigdy nie zostalo zmienione ani odwolane, czyli ze nadal obowiązuje.

  A jednak.... nie działa.
  Bo kapitalizm nie uznaje żadnych praw, nawet tych uzgodnionym przez międzynarodowe organizacje państw.

  Postanowieniem ONZ - Jerozolima jest oficjalnie stolicą wolnej Palestyny
  No, chyba, ze przywlecze sie prezydent USA i jednym skinieniem ręki, okradnie
  Palestynę z legalnie ustanowionej stolicy.
  (Wiadomo, tak działa biznes nieruchomościami w Nowym Jorku)

  Palestyna miała wyraźnie określone granice, zaakceptowane i podpisane przez państwa członkowskie ONZ, juz w 1948 roku.
  Karta ONZ przyznaje wszystkie prawa międzynarodowe obywatelom wolnego państwa Palestyna.
  Prawo do obrony obywateli, prawo do kształcenia, prawo do pracy, mienia osobistego, prawa wlanosci. I prawo do bezpieczeństwa narodowego
  Dzieci palestyńskie maja takie samo prawo do spokojnego, szczęśliwego dzieciństwa jak dzieci innych państw członkowskich ONZ.
  (No, może z wyjątkiem dzieci serbskich, libijskich, irackich, afgańskich,)

  Prawo międzynarodowe ONZ gwarantuje Palestynie bezpieczeństwo granic i prawo do obrony tychże granic.

  Postanowienia ONZ gwarantuja Palestynie prawo do bezpieczenstwa wód terytorialnych
  Prawo wolnego rynku, utrzymania własnej armii, prawo poruszania sie po swiecie, prawo do własnych bogactw naturalnych, rozwoju nauki, technologii, prasy, wypoczynku, własności ziemi, i prawa do wlasnych bogactw naturalnych

  Prawo do wlasnego przedstawicielstwa w ONZ i różnych organizacjach miedzynarodowych; naukowych, humanitarnych, sportowych

  Tymczasem 'demokracja kapitalistyczna' odebrała Palestynie wszystkie nadane jej prawa.
  Palestyna nie ma prawa do posiadania własnej armii, floty, wybrzeza, wód terytorialnych.
  Palestyna nie może miec własnego portu i nie ma prawa wydobywania gazu w ... Gazie.

  W 2008 roku wybory w Palestynie wygral Hamas i podpisal umowe z Anglia na wydobycie i eksploatacje gazu. Natychmiast Palestyna została zbombardowana. Nie oszczędzono nawet dzieci idące do szkoly.
  Palestyńczyk nie ma prawa do przebywania we własnej stolicy i do modlitwy w meczecie. Nie ma prawa do handlu miedzynarodowego, podrózy, posiadania ziemi..
  nie ma prawa do obrony.

  Wiec kapitalizm demokratyczny pozwala oderwać serbskie Kosowo od Serbii i domagać sie suwerennych praw dla Kosowa - mimo, ze niezależne Kosowo dotąd nie zostalo uznane przez ONZ.
  Palestyna nie ma prawa do obrony granic choć ma granice uznane przez
  międzynarodowe prawo.
  Ukraina dotąd nie ma uznanych granic ale ma prawo do... Donbasu??Krymu???
  A Donbas nie ma prawa do referendum.

  Prawo do plebiscytu, referendum jest uznanym prawem miedzynarodowym.
  Jednak herszt świata przestępczego nie uznaje referendum na Krymie.
  Ale uznał na ... Malwinach (Falklandach)
  I uznał w Sudanie choć nawet mieszkańcy Sudanu o tym nie wiedzieli.

  Kapitalista demokratyczny nie uznał Katalonii prawa do referendum.
  I w kilku krajach unieważnił referendum dot. przystąpienia do UE


  Palestyna nie ma prawa/powodu do referendum bo jest uznanym państwem!
  Tajwan jest oficjalnie uznany przez ONZ jako terytorium chińskie.

  I może kiedyś doczekamy sie, ze Hawaje - dotąd nie uznane jako stan USA - wreszcie odzyskają swoja niepodległość a oficjalna delegacja Chin odwiedzi Hawaje , Puerto Rico, Panamę i Haiti i nawiąże niezależne stosunki handlowe i dyplomatyczne oraz podpisze umowę o zagwarantowaniu 'bezpieczeństwa w rejonie'.
  No i przydałoby sie, żeby np. Dmitry Miedwiediew odwiedził Alaske i nawiązał niezalezne stosunki handlowo -dyplomatyczne.

  • ONZ i Prawa Narodow#Tiamat

   No to się doigrali . Salute . https://www.rp.pl/polityka/art36764421-kryzys-w-relacjach-rosji-z-izraelem-zydzi-w-rosji-maja-klopoty

   • ONZ i Prawa Narodow#Tiamat#Repsol

    Mam taką bardzo cenną książkę napisaną przez Teda Kollecka, pierwszego mera Jerozolimy w nowopouwstalym państwie Izrael.
    Książka nosi tytuł; 'For my Jerusalem' i ładnie opisuje radosną dzialalność Agencji Żydowskiej w czasie II wojny światowej.
    Lekko sie czyta te nielekkie wspomnienia.
    Bardzo polecam

   • ONZ i Prawa Narodow#Tiamat#Repsol

    "No i się doigrali". -

    --- Przytaczam początek linkowanego przez ciebie artykułu: "Ministerstwo sprawiedliwości [Rosji] żąda likwidacji rosyjskiego oddziału Agencji Żydowskiej (znanej jako Sochnut). Jednocześnie kilka innych organizacji żydowskich dostało oficjalne ostrzeżenia, że mogą zostać uznane za „zagranicznych agentów” i przymusowo zamknięte".

    Pozdrawiam :)

  • ONZ i Prawa Narodow#Tiamat

   "Kapitalizm - to system zbrodniczy; niszczy i zniewala narody, bombarduje dzieci i używa zakazanej broni , atakuje kraje bez wypowiedzenia wojny, okrada panstwa z budżetu narodowego, zlota i bogactw naturalnych". -

   --- Dodam, że coraz bardziej zbrodniczy. W Niemczech na przełomie XIX i XX wieku, przed I wojną światową byli w parlamencie komuniści i sosjaliści. Ich głos decydował często o rozwoju państwa. Mimo to była ostra krytyka wielu myślicieli, nie tylko ze strony marksistów.

   Dziś krytycy krwiożerczego systemu nie mogą funkcjonować w obiegu oficjalnym. Jest ich zresztą niewielu, bo amerykański maccartyzm w łagodniejszy co nieco sposób zlikwidował w Europie lewicową myśl, przydając dzisiejszej 'lewicy' homosiów i tęczową flagę, a winni aktualnego stanu rzeczy są oczywiście komuniści, kryptokomuniści, którzy usadowili się na Kremlu.

   • ONZ i Prawa Narodow#Tiamat#zygmuntbialas

    Kapitalizm nie jest przeciwieńskiem socjalizmu. Adam ?Wielomski napisał książkę "sojusz ekstremów". O tym, że neoliberałowie kapitaliści kupili neomarksistów. i pozwalają by neomarksiści i postmoderniści głosili rózne tęczowe poglądy a zarabiają kapitaliści i coraz bardziej przykręcają ludziom śrubę

    • ONZ i Prawa Narodow#Tiamat#zygmuntbialas#Wican

     "Kapitalizm nie jest przeciwieńskiem socjalizmu". -

     --- No i wreszcie wyraża Pan pogląd, z którym się nie zgadzam. Socjalizm jest przeciwieństwem kapitalizmu, dlatego został wykpiony i wyrugowany. Homosie i tęczowe pogłady nie mają nic wspólnego z lewicową myślą. Kiedyś napisał Pedant, że był to majstersztyk - wrobienie lewicy w sprawy okołoseksualne.

    • ONZ i Prawa Narodow#Tiamat#zygmuntbialas#Wican

     Podoba mi się to, co napisała pani Tiamat.
     Czyli że kapitalizm nie uznaje praw .... wolnego rynku.
     I najważniejsze że to prawda, wystarczy, że Chiny produkują tanio i coraz lepiej i jakie zgryzoty z tego powodu ma zachodni świat!!!
     Albo że Rosja ma takie bogactwa naturalne, jaki to dopiero jest antysemityzm!!!!

  • ONZ i Prawa Narodow#Tiamat

   Palestyna to region geograficzny, a organizm polityczno administracyjny (państwowy) to Autonomia Palestyńska.

   Nikt Palestyńczyków maso nie eksterminuje, ich ziemia i inne nieruchomości są wykupywane, nikt im niczego siła nie zabiera. Przymusowe wywłaszczeia sa za odszkodowaniem.
   Moze ktos by tam pojechał , rozeznał sprawe na miejscu, a nie kombinował sufit razy poodłoga , bo powoduje nim żydofobia.
   Ciekay jest ten dualizm w patrzeniu na realia w rozmaitych regionach świata przez okulary ideolo.
   Ci sami, którzy utrzymują, , iz " bojówki terroyrstyczne banderlandu uczyniły z rosyjskojezycznej ludnosci zakłądników (zywe tarcze) w konforntacji zbrojnej z separatystami Donbasu i Federacją Rosyjską, nie przyjmuja do wiadomości, że bojóki terrorystyczne Hamas dokłądnie to samo uczyniły z palestyńslą ludnoscia Gazy i Autonomii Palestyńskiej.

   Nie jestem jakos specjalnie tym zdziwiony, ale jednak trochę jestem.

   • ONZ i Prawa Narodow#Tiamat#sniper

    "Moze ktos by tam pojechał , rozeznał sprawe na miejscu, a nie kombinował sufit razy poodłoga , bo powoduje nim żydofobia". -

    --- Czy Norman Finkelstein też powinien się rozeznać?

  • Dwa spojrzenia.#brian

   "Gdy odwrócą się bieguny polityki światowej nawet hołubiony "ten który walczy z Bogiem" może zostać sam.
   A jego ziomkowie rozsiani po całym świecie już wydali wyrok. W imieniu swego bożka, Mamona". -

   --- Zerknąłem tylko na tekst, próbując wyłowić myśl główną, ale to wydaje mi się zbyt uciążliwe i niemożliwe ze względu na ograniczenie czasu, który mógłbym temu poświęcić.

   • Dwa spojrzenia.#brian#zygmuntbialas

    Bogowie wojny czy zwierzęta terytorialne?

    Naturalnie, na temat Biblii i proroctw można opowiadać bez końca, zwłaszcza o tym, czy Biblia- przerabiana kilka razy - ma duży wpływ na obecne dzieje. Można porównywać do Kanaanu, Jerycha i Sodomy i Gomory i produkcji wina w Kanie Galilejskiej.

    Mnie zastanawia, kiedy i dlaczego ród ludzki zatrzymał się w rozwoju na etapie ... zwierza terytorialnego.

    W naszych czasach prym wiedzie USA:
    Ameryka jest w stanie wojny od początku istnienia: 93% czasu – 222 z 239 lat – od 1776 r

    * Żaden prezydent USA nie kwalifikuje się naprawdę jako prezydent czasu pokoju. Zamiast tego wszyscy prezydenci USA mogą być technicznie uważani za „prezydentów wojennych”.

    * Stany Zjednoczone nigdy nie przeżyły dekady bez wojny.

    * Jedyny okres, w którym Stany Zjednoczone przeżyły pięć lat bez wojny (1935-40) miał miejsce podczas izolacjonistycznego okresu Wielkiego Kryzysu.

    https://www.globalresearch.ca/america-has-been-at-war-93-of-the-time-222-out-of-239-years-since-1776/5565946?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

    Pozdrawiam

    • Dwa spojrzenia.#brian#zygmuntbialas#Tiamat

     "Stany Zjednoczone nigdy nie przeżyły dekady bez wojny". -

     --- W ostatnich latach nie było roku, by USA nie było zaangażowane w co najmniej dwie wojny. Laureat pokojowej Nagrody Nobla Obama prowadził 4 wojny.

     Pozdrawiam :)

  • Dwa spojrzenia.#brian

   zlituj się, Waść.

   Zamulanie dyskusji metodą kopiuj - wklej to łatwizna.

   Własnym zdaniem nie potrafisz?

   • Dwa spojrzenia.#brian#sniper

    "Dwa spojrzenia.#brian
    zlituj się, Waść. Zamulanie dyskusji metodą kopiuj - wklej to łatwizn". -

    ---Stanowczo za długie to pisanie. Jednak skasuję.

 • A mnie ten Norman Finkelstein nigdy się "nie podobał"

  Pożytki jakie czerpał Izrael z holocaustu to jedno,a Światowa kariera jaką zrobiła książka Finkelsteina to drugie.
  Przed Finkelsteinem drażliwy temat był poruszany i obnażany ale o tych którzy to robili;dziennikarzach,politykach czy działaczach społecznych,pies z kulawą nogą nie słyszał.Co najwyżej wiedzą o tym osoby szczególnie skupione na wiadomym temacie.

  Cokolwiek "postronni" czyli my,myślimy o holocauście, to dla Żydów była to oś wokół której zbudowana była ideologia państwa Izrael, więc demaskowanie holocaustu jest podcinaniem gałęzi na jakiej się całkiem wygodnie rozsiedli.To nienaturalne.Reakcja przeciętnych Izraelczyków na to że ich władze już faktycznie "rehabilitowały" banderyzm jest identyczna do reakcji Polaków na poczynania ich władz w tejże sprawie. Obala to mit o tym że "światem rządzi Izrael".Nie rządzi.Kiedy trzeba musi (z akcentem na musi) robić nawet to co uderza w jego zywotne interesy.Rok (może dwa) temu izraelska delegacja z premierem na czele jechała na uroczystości w Babim Jarze aleją Stepana Bandery i nikt pary z gęby nie puścił.
  Kilkanaście lat wcześniej zażądali usunięcia krzyży z terenu obozu w Oświęcimiu.

  Uważam że dla jakiś powodów trzeba było zdjąć odium z niemieckiego nazizmu i to zapotrzebowanie realizowała książka Finkelsteina.
  Z perspektywy dzisiejszej sytuacji już tylko ślepy nie widzi że Zachód wszedł na drogę nazizmu.Zachodni politycy wypowiadają goebelsowskie frazy a media transmitują treści 1:1 niemieckich mediów z lat 30-stych.
  Łatwo się o tym przekonać,wystarczy w jakiejkolwiek publikacji (opinii czy relacji) wykreślić słowo "Rosjanie" i zastąpić je słowem "Żydzi"
  Obecnie na Zachodzie zdejmuje się odium z broni jądrowej.Liczni tamtejsi eksperci dowodzą że rzekome upiorne skutki jakie wywołuje jej użycie to element propagandy czasów zimnej wojny.Myślę że to również służy jakiejś intencji.

  • A mnie ten Norman Finkelstein nigdy się

   "A mnie ten Norman Finkelstein nigdy się "nie podobał". -

   --- Zainteresowałem się nim dość późno, słuchając wywiadu z nim, prowadzonego przez dziennikarza z Australii. Nie spodobał mi się. Potem jednak doceniłem to, że podaje liczne fakty, dotyczące polityki Izraela czy zachłanności i nieuczciwości żydów. Finkelstein jest profesorem, który kiedyś został wywalony ze stanowiska na wyższej uczelni. No i wyraża zdecydowanie swoje poglądy. Proszę sobie wyobrazić, że autorem powyższej notki byłbym ja. Jeśli nie byłoby odczuwalnych konsekwencji, to na pewno dobre kilkadziesiąt procent Polaków uznałoby mnie za antysemitę. Zresztą pisząc dość rzadko o żydach i wyrażając dość oględnie swe poglądy i tak uchodzę w oczach niektórych za takiego.

   A to dzisiejsze zapotrzebowanie 'wolnego świata' na nazizm i banderyzm, to fakt, ale czy Finkelstein odgrywa tu jakąś rolę? - Nie mam na to danych.

 • Dworczyk we Lwowie pochwalił się,

  że Polska będzie dawać jakieś 630zł (acz ponoć w hrywnach) na dzieci i kobiety,które były w niewoli. A pośredniczyć będzie jakaś fundacja imienia Klemensa Szeptyckiego. Wg mnie, zwerbowany przez wywiad niemiecki, bo w Bawarii przeszedł z tradycji łacińkiej na ukraińsko-bizantyjską.
  Klemens to brat Romana zwanego Andrzejem. Mieli też bratA patriotę polskiego, generała Stanisława. Wnukowie Aleksandra Fredry. Dziwna rodzinka. Ale znowu kasa biednych Polaków idzie na Ukraińców. Nie było w naszej historii bardziej patologicznej władzy niż rząd PiSiacki

  • Dworczyk we Lwowie pochwalił się,#Wican

   "Nie było w naszej historii bardziej patologicznej władzy niż rząd PiSiacki". -

   --- A może i była, bo różne momenty były w polskiej historii. Zresztą PO prowadziłaby taką samą politykę, może tylko nie wybudowałaby muru na granicy z Białorusią. No cóż, trudno zrozumieć tę politykę, albo też nie chcemy tego zrozumieć.

   • Dworczyk we Lwowie pochwalił się,#Wican#zygmuntbialas

    Faktycznie ciekawe jest gdzie byłaby Polska i Polacy gdyby PO udało się utrzymać władze do dzisiaj.
    Zapewne nie byłoby sporu z KE o "sądownictwo" , nie byłoby 13 i 14 emerytur i wieli pisdzielskich "wynalazków".
    Za to byłby wiek emerytalny 67 lat, całkowite poddanie się Niemcom, pomoc UPAdlinie i "wszystko co w PO było najlepsze" czyli HIPOKRYZJA.
    KST

    • Dworczyk we Lwowie pochwalił się,#Wican#zygmuntbialas#KST

     "Za to byłby wiek emerytalny 67 lat, całkowite poddanie się Niemcom, pomoc UPAdlinie i "wszystko co w PO było najlepsze" czyli HIPOKRYZJA". -

     --- W zasadzie tak, bo suweren ten sam. Jeśli chodzi o poddanie się Niemcom, to może nie do końca, bo Niemcy są tak samo okupowani jak my, więc już nie ten czas. Może antyrosyjskie fobie nie byłyby tak widoczne.

   • Dworczyk we Lwowie pochwalił się,#Wican#zygmuntbialas

    ja znam typów z kręgu Slawka Nitrasa. Gdyby PO wygrałaby wybory, to premierem byłby Morawiecki. Kopacz i Szydło są zbyt polskie

   • Dworczyk we Lwowie pochwalił się,#Wican#zygmuntbialas

    PiS-dzielce i PO-srańce oraz cFeluś z ulicy Huj..., wróć, Juhasów.

 • "Ja jestem Izrael"

  ---------------------------
  Szatan ma wiele twarzy! Ma także twarz kapitalizmu - bo przecież skumulował w nielicznych łapkach tzw. kapitał pod wszelką postacią.
  Wniosek?
  Jakby ktoś nie wiedział - to ten Izrael z powyższego cytatu - dotyczy całej Ziemi bez wyjątku - i nie mamy pańskiego płaszcza... .

 • To zdanie mówi więcej niż tysiąc słów która wmawiają zakłamani w tzw zachodnich demokracjach politycy

  " Świat był okłamywany przez 73 lata. Naród palestyński jest unicestwiany na naszych oczach, a wielu z tych, którzy głośno krzyczeli 'nigdy więcej', patrzy w inną stronę."

  Pozdrawiam serdecznie :) ☆☆☆☆☆

  • To zdanie mówi więcej niż tysiąc słów która wmawiają zakłamani w tzw zachodnich demokracjach politycy#Alfax

   "Naród palestyński jest unicestwiany na naszych oczach,...". -

   --- I bezradni są ci, którzy chcieliby pomóc lub też ludzie milczą, bo nie mają wiedzy albo chcą mieć 'święty spokój'.

   Pozdrawiam serdecznie :)

 • @demonkracja

  "Szatan ma wiele twarzy! Ma także twarz kapitalizmu". -

  --- Tak, to plugastwo jest wszechobecne w państwach zwanych demokratycznymi. Reszta świata w mniejszym lub większym stopniu stara się bronić przed tym.

  • Prawda,#Viridiana

   "Kibicujemy stronom wojny, zamiast pokojowi. Nie mamy absolutnie żadnego wpływu na to, co się dzieje na świecie. Więc jak możemy pomóc dzieciom Palestyny? W ogóle nie możemy pomóc, bo nasze dobre intencje są kanalizowane w pożądanym przez rządzących kierunku". -

   --- Tak, porządnie to Pani ujęła i nie dodam (na razie) nic do Pani wypowiedzi :)

 • @krysz

  Nieco wyżej pisze Ikulalibal: "Rok (może dwa) temu izraelska delegacja z premierem na czele jechała na uroczystości w Babim Jarze aleją Stepana Bandery i nikt pary z gęby nie puścił.
  Kilkanaście lat wcześniej zażądali usunięcia krzyży z terenu obozu w Oświęcimiu. Uważam, że dla jakiś powodów trzeba było zdjąć odium z niemieckiego nazizmu...". -

  --- Rozumiem to jako odbudowywanie nazizmu na Zachodzie do potrzeb światowego bajzlu i/lub do wojny z Rosją.

  Pozdrawiam serdecznie:)

 • @@

  Finkelstein, czy Chomsky, czy ktokolwiek, kto próbuje flirtowac ze sklonieniem opini publicznej do myślenia inaczej o Iraelu czy Holokauście, ma problem typu : jak można mówić prawdę w swiecie kłamców i całkowitej ignorancji? Mit holokaustu jest zbyt zakorzeniony w swiadomosci dzisiejszeggo czlowieka zachodu wiec próba zaistnienia jako naukowiec traktowany poważnie przez media i masy, wiaze sie z tym, że jeśli zaprzeczysz mitom wykutym w Hollywood , ludzie uznają cię za szaleńca, wariata, nazistę. Nie da sie edukować społeczeństwa jesli media, szkoły i uniwersytety, politycy, radio telewizja , krótko mówiąc, wszystko wykonało juz wielką pracę tworząc, wspierając i promując wlasna mitologie. Dlatego zabawa w inne spojrzenie na Izrael moze byc wehikulem do sprzedazy ksiazki . Nczym innym. To nic nie zmienia. Izrael = holokaust , skrot myslowy, zwarcie obwodow w mozgu. Wie o tym Finkelstein i Chomski I nie tylko oni.Nikt, od biskupa Tutu, przez Nelsona Mandelę po Davida Duke'a nie jest bezpieczny od zemsty motłochu wychowanego na Hollywoodzkiej propagandzie. Finkelstein, choć w swoich książkach zgłaszał wątpliwości co do "holokaustu"/ za co , zostal zwolniony z De Paul Universlity, prywatny, katolicki uniwersytet badawczy w Chicago// nigdy mu nie zaprzeczył. Matka Finkelsteina / zydowka/ przezyla 2-ga wojne swiatowa owszem wyraziła swoje wątpliwości co do holokaustu. On sam nie. Wyglaszanie plomiennych mow , ktore niby otwieraja oczy na ‘prawde’ , ktora wszyscy i tak znaja jest dobra strategia reklamowa. Wszechwladny matrix nadal obowiazuje , rzadzi , nagradza i wymierza kary.

  • @@#terminal 2

   To wina Wałęsy i tej calej bandy nieuków, idiotow i szubrawców, którzy przefrymarczyli nie tylko oboz- muzeum w Oświęcimiu; teraz uczniowie Wałęsy niszczą polskie pomniki historyczne; zniszczyli imbecyle pomnik marszałka Koniewa, który wyzwolił Auschwitz.
   W Polsce, juz chyba w żadnej szkole nie opowiada sie o Żukowie i właściwie nie obchodzi sie święta Wyzwolenia spod niemieckiej okupacji.
   Mord na historii Polski stal sie naczelnym zadaniem polityki POPiS-u.
   A Obama ,to nawet opowiadał, ze jego wujek wyzwalał Oświęcim. Prawie zupelnie zaginęła literatura obozowa.
   Teraz wycieczki z całego świata przyjeżdzają do Polski, żeby za pieniądze oglądać 'żydowski'. Auschwitz. Bo to zdrowy dochód .
   Wypędzono stamtąd polskie zakonnice, które dbały o muzeum.

   Za czasów PRL-u obowiązkowo jeździliśmy ze szkolna wycieczka do Oświęcimia i zwiedzaliśmy muzeum w Auschwitz i Treblince.
   A po powrocie do Krakowa pisaliśmy szkolne wypracowania pt. 'Oświęcim- muzeum martyrologii narodu polskiego'.
   I takie tez bywały tematy na maturze.
   Sam termin 'holokaust' (ofiara całopalna) uslyszałam po raz pierwszy na studiach. Nikt wcześniej w Polsce o tym nie pisal ani nie mówił. Podobno wymyślił go sam Beria, ale chodzą tez i inne wyjasnienia.

   Prawda jest, do obzow koncentracyjnych spedzano tez i Zydow.
   A najwiecej z Galicji, polskich zydow chasydzkich, ktorzy 'nie nadawali sie 'do Izraela.
   Bo im religia nie pozwalala. Polskie zydy wierzyly, ze zaden zyd nie ma prawa powrotu do Jerozolimy dopoki nie przyjdzie ... Mesjasz.
   Agencja Zydowska sama dbala o to, ze wielu Żydów zapedzic do obozow. A za zadanie miala zapedzac zydow do Izraaela i zdarzalo sie, ze zydzi pod opieka Agencji - czesto do Izraela nie trafiali.
   Golda Meir i Ben Gurion opowiadali, ze nie wszyscy Żydzi nadają sie do Izraela, mianowicie np. starcy i chorzy, bo Izrael potrzebował młodych i zdrowych obywateli do budowy kraju.
   Zdaje sie, ze w tych obozach nie siedzieli bankierzy ani międzynarodowe biznesmeny.
   Rodzice mi opowiadali, ze w obozie niemieckim gdzie byli moi rodzice, to Żydzi i Rosjanie byli najgorzej traktowani.
   Ale po wojnie okazało sie, ze liczba osób, które domagały sie odszkodowania za pobyt w obozach przekraczała wielokrotnie ilość żydów, którzy naprawdę siedzieli w obozach.
   I prawie wszyscy cudem przezyli obóz.
   A ja sie zastanawiam, czy bywają kosztowne wycieczki do obozów koncentracyjnych w Indiach i w
   Południowej Afryce, które założyli Anglicy w czasie wojny burskiej i w czasie awantur w Indiach.

   • @@#terminal 2#Tiamat

    Międzynarodowy Czerwony Krzyż, w skład którego wchodzili przedstawiciele USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Szwajcarii, kontrolował niemieckie obozy koncentracyjne przez cały okres wojny. Czerwony Krzyż miał co miesiąc nieograniczony dostęp do każdego niemieckiego obozu koncentracyjnego, w tym do Auschwitz. Dysponowali oni ludźmi wewnatrz , którzy szczegółowo relacjonowali im działania w obozach. Auschwitz był wielokrotnie odwiedzany przez ekipy kontrolne Czerwonego Krzyża, które mogły rozmawiać z przedstawicielami więźniów na osobności, aby usłyszeć z pierwszej ręki o morderstwach, zgonach ( liczby) narodzinach ( liczby) i wszelkich przejawach złego traktowania, szykanach, przerwach w dostawie poczty i paczek, problemach zdrowotnych, sprawach związanych z żywnością i racjami żywnościowymi itp.
    Raport Czerwonwgo Krzyza to jest glowne zródlo na ktorym sie opieram w kwestii obozow.
    inne zródla sa dla mnie drugorzedne.
    Raport jest rowniez na internecie do sciagniecia jako PDF .

    https://archive.ph/o/1RE3U/https://forum.codoh.com/download/file.php?id=1215

    https://forum.codoh.com/download/file.php?id=1215

    • @@#terminal 2#Tiamat#terminal 2

     //Raport Czerwonwgo Krzyza to jest glowne zródlo na ktorym sie opieram w kwestii obozow. //

     Co w takim razie zrobić z "raportami" polskiego bohatera Witolda Pileckiego? Wszak to on widział i pisał o krematoriach spopielających parę (2) zwłok w ciągu kilku minut.I to w jego raportach opisano częstotliwość i liczebność transportów więźniów do Oświęcimia.

     Poza tym proszę wyjaśnić jakim sposobem III Rzesza pozostająca w stanie wojny z USA i Wielką Brytanią,dopuszczały ich obywateli do penetrowania niemieckich placówek na terenach kontrolowanych przez III Rzeszę.

    • @@#terminal 2#Tiamat#terminal 2

     //Raport Czerwonwgo Krzyza to jest glowne zródlo na ktorym sie opieram w kwestii obozow.//

     Zaiste wiarygodne źródło...
     Zarówno wtedy jak i dziś. Bo dziś przecież świat "cywilizacji" "łacińskiej" wyrabia sobie opinie o sytuacji w Donbasie w oparciu o "raporty" Ukraińskiego Czerwonego Krzyża.

     Z tym "czerwonym" (raczej czarno-brunatnym, ulepionym z zakrzepłej krwi pomordowanych Gojów) krzyżem jest taki problem, że - parafrazując słowa głównego bohatera serialu "Dr House" - "siedzi w nim Bóg (jahve), a to gorsze od raka"...

    • @@#terminal 2#Tiamat#terminal 2

     Terminal 2: "Międzynarodowy Czerwony Krzyż, w skład którego wchodzili przedstawiciele USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Szwajcarii, kontrolował niemieckie obozy koncentracyjne przez cały okres wojny".

     Ikulalibal: "Co w takim razie zrobić z 'raportami' polskiego bohatera Witolda Pileckiego? -

     --- Nie mam w tej chwili danych W. Pileckiego pod ręką, ale zdają mi się one oszukane. O krematoriach czy raczej ich braku pisał dr Dariusz Ratajczak, pisała też na tym blogu Tiamat. I wolę im zawierzyć i logice.

     Chodziło o Czerwony Krzyż i o ile mi wiadomo, byli i są tam obywatele różnych państw.

   • @@#terminal 2#Tiamat

    “ co z raportem Pileckiego…”
    Znam raport Pileckiego , historie jego wejscia w lapanke / kociol/ sprawe ucieczki z obozu, dalszej pracy konspiracyjnej , aresztowania przez bezpieke . Jestem w stadium formowania opinii na ten fascynujacy temat, ktory nie jest dla mnie czarno bialy.
    Polecam ujawnione ( juz jakis czas temu ) przez IPN dokumenty z jego przesluchan w wiezieniu mokorowskim . Chetnie porozmawiam o tym kiedy wykrystalizuje mi sie poglad. Na razie czujje ze musze w tym pogrzebac. Czy to OK?

    • @@#terminal 2#Tiamat#terminal 2

     Nie odpowiedział pan na moją wątpliwość dotyczącą współpracy Międzynarodowego Czerwonego Krzyża z III Rzeszą.
     A konkretnie na prawdopodobieństwie że Amerykanie i Anglicy wchodzili w skład komisji lustrujących obozy.
     Wydaje mi się to mało prawdopodobne ale szczerze przyznaje że nie znam historii MCK na tyle dobrze aby się przy jakiejś wersji upierać.
     Ale to co czytam w wikipedii nie napawa optymizmem

     " W czasie II wojny światowej Czerwony Krzyż nie przerwał -znanej już wtedy aliantom- zbrodni Holocaustu, ale dokonywał pewnych prób pomocy humanitarnej w krajach okupowanych przez Niemców. W 1942 Niemiecki Czerwony Krzyż poinformował szwajcarski Czerwony Krzyż, że nie będzie udostępniał żadnych informacji o losie „nie-aryjskich” więźniów (Żydów) czym potwierdził swoją współpracę ze zbrodniczym reżimem niemieckich nazistów[8]. W 1943 niemieccy naziści zgodzili się aby Czerwony Krzyż wysyłał paczki z pomocą humanitarną, żywnością i lekami do więźniów obozów koncentracyjnych w okupowanej Europie jeśli znane są ich nazwiska. W rezultacie paczek przygotowano zbyt mało, zdarzało się że były rabowane przez Niemców, a efekty całej akcji były mizerne "

   • @@#terminal 2#Tiamat

    “Jak dopuszczaly ich do niemieckich plcowek ….”

    Na podstawie wojskowej konwencji genewskiej z 1929 r.ktora Czerwony Krzyz zastosowal z powodzeniem w celu uzyskania dostępu do cywilnych internowanych przetrzymywanych w Europie Środkowej i Zachodniej przez władze niemieckie.
    Nie wiem czy to panu wyjasnia jesli nie to prosze samemu linki w google wpisywac bo nie bede tego za Pana robil.

    • @@#terminal 2#Tiamat#terminal 2

     //Na podstawie wojskowej konwencji genewskiej z 1929 r.ktora Czerwony Krzyz zastosowal z powodzeniem w celu uzyskania dostępu do cywilnych internowanych przetrzymywanych w Europie Środkowej i Zachodniej przez władze niemieckie. //

     Uspokoił mnie pan tym zapewnieniem że III Rzesza przestrzegała międzynarodowych konwencji.
     Mało brakowało a mit: o pacyfikacji Zamojszczyzny,stosowanie odpowiedzialności zbiorowej,uliczne łapanki jako forma represji,na dobre by okrzepł i zaistniał jako historia.
     Teraz wiem że to się nie zdarzyło albowiem byłoby sprzeczne z konwencjami.Kamień z serca.

   • @@#terminal 2#Tiamat

    @Kmieć
    Jakie zródlo poleca Pan ? Wikipedia?

    • @@#terminal 2#Tiamat#terminal 2

     //Jakie źródło poleca Pan ?//


     https://pl.wikisource.org/wiki/Nasi_żydzi_w_miasteczkach_i_na_wsiach/całość

     Klemens Junosza Szaniawski "Nasi żydzi w miasteczkach i na wsiach" Całość. (dwukrotny "klik" na fragmencie powyższego odnośnika, zaznaczy go całego, i pozwoli skopiować za pomocą CTRL+C a następnie wkleić za pomocą CTRL+V do paska adresu przeglądarki.

     Niestety żydowski pachoł @Dżon zlikwidował na Neonie możliwość zamieszczania aktywnych odnośników w komentarzach, więc teraz muszę tracić czas na bzdety.

    • @@#terminal 2#Tiamat#terminal 2

     Dodatkowo, te "nazistowskie" czy wedle żydowskiej propagandy urządzenia, które spalały ludzkie zwłoki, wraz z kośćmi. wciągu dwóch minut:

     https://kmiec.neon24.info/post/160910,szybka-pilka-znajdz-roznice

     P.S. Żeby idiotom się nie wydawało, że się nadaję do żydowskiej wierchuszki NSDAP.
     Nie, nie nadaję się. bo NSDAP była bardziej złożona z parchów, niż NKWD... I na moim pasie nie ma napisów "GOT MIT UNS"

     Jestem Polakiem, Słowianinem po Matce, i z uwielbienia dla ziemi między Odrą a Bugiem.
     Ziemi, którą dał (przywrócił) cudowny Polaków Przyjaciel. św. Józef Stalin!

     Urodziłem się we Wrocławiu! Prastarym słowiańskim Wrocławiu! Nie zażydzonym, czy jak teraz zbanderyzowanym Breslau.
     A mogłem się urodzić we Wrocławiu, dzięki świętej, przelanej za wolność Polaków do życia, krwi żołnierzy radzieckich i polskich, idących spod Lenino na Berlin.

     Polacy tę krew ojszczali i osrali, gdy się demokratycznie zażydzili za sprawą największego we Wszechświecie Kremófkożerecy. Odmieniacza Tej Ziemi, Santo Skurwito.

     Dlatego Polacy znikną nie tylko z map świata, ale też zostaną wymazani z zapisów HIS-TORY...

     Demokracja nie jest tania, nie? Zjeby?...

     Wyjebać tak potężny kraj jak Polska Ludowa, za pomocą STYROPIANIU i żydowskich pustynnych guseł,.
     Parchy to jednak mistrze....

   • @@#terminal 2#Tiamat

    "Ale po wojnie okazało sie, ze liczba osób, które domagały sie odszkodowania za pobyt w obozach przekraczała wielokrotnie ilość żydów, którzy naprawdę siedzieli w obozach". -

    --- Lubi się mnożyć u żydów, nie tylko pieniądz. Kilka lat temu Hiszpania zobowiązana była dać paszporty potomkom żydów, wypędzonych z Hiszpanii w 1492 roku. Ilu tych żydów było wypędzonych? 20 tysięcy? 50 tysięcy? - Pozostali wtedy ci, którzy przyjęli wiarę katolicką.

    Po paszporty zgłosiło się 3 miliony potomków wypędzonych żydów.

   • @@#terminal 2#Tiamat

    Ikulalibal
    Uspokoił mnie pan tym zapewnieniem że III Rzesza przestrzegała międzynarodowych konwencji.

    Ja nie twierdze ze III Rzesza zachowywala sie pieknie na Zamojszczyznie czy w Warszawie .Czy innych miastach Europy. 2 osoby z mojej rodziny walczyly w powstaniu warszawskim. Jedna zginela. Nasluchalem sie histori po ktorych spac nie moglem. To jest inna rozmowa.
    Jezeli ma Pan ochote oprzec sie na raportach Pileckiego na temat obozu w Auschwitz to prosze bardzo. Szanuje Pana wybor aczkolwiek nie do konca go rozumiem. To nie jest argument ze poniewaz na Zamojszczyznie to i wszedzie indziej. Tak sie nie ustala prawd historycznych. I nie interesuja mnie banalne tyrady typu ja wiem lepiej bo wikipedia. Jezeli znajdzie Pan godne polecenia zrodlo wiedzy na ten temat bede wdzieczny jesli Pan sie nim ze mna podzieli. Chetnie skoryguje moja opinie lub nawet ja zmienie. Na razie niech sie pan zapozna z raportami MCK / linki podalem/. I zerknie do raportow zeznan Pileckiego w wiezieniu na Rakowieckiej. IPN ujawnl je chyba w 2012.
    Sa to fascynujace tematy a proby prezentowania siebie jako nieomylnego wojownika klawiatury nie zwieksza pozytywnych doznan uzytkownikow tego bloga.
    I ot to tak i to tyle. Pozdrawiam.

   • @@#terminal 2#Tiamat

    Pan Zygmunt Bialas
    Raporty oświecimskie Pileckiego maja potworne luki , oraz historie godne Listy Shindlera. Jak to ze dokonywal on egzekucji na kapusiach uzywajac jako broni wesz zakarzonych tyfusem.
    Pytania na ktore nie mam odpowiedzi.
    Skad rotmistrz wiedzial ze wchodzac w ta a nie inna lapanke pojedzie do Oswiecimia a nie na roboty.
    Dlaczego nie zaprzestal pracy dla Londynu po wojnie w Warszawie skoro powiedziano mu ze jego siatka jest spalona?
    Czy jego wspolpraca w czasie sledzywa na Rakowieckiej byla strategia czy sypał.
    Raporty IPN-u !
    Fascynujace rzeczy.

   • @@#terminal 2#Tiamat

    Pan Kmiec
    Klemens Junosza Szaniawski "Nasi żydzi w miasteczkach i na wsiach" Całość. (dwukrotny "klik" na fragmencie powyższego odnośnika,

    Dzieki stokrotne oczywiscie sie zapoznam

  • @@#terminal 2

   "Matka Finkelsteina / zydowka/ przezyla 2-ga wojne swiatowa owszem wyraziła swoje wątpliwości co do holokaustu. On sam nie. Wyglaszanie plomiennych mow , ktore niby otwieraja oczy na ‘prawde’ , ktora wszyscy i tak znaja jest dobra strategia reklamowa". -

   --- Tak, dostrzegłem to i nie podoba mi się to. Jednakże zdaje mi sie Pański sąd zbyt ostry. W końcu napisał wiele książek i artykułów, w których zawarł fakty przez nikogo wcześniej napisane. To chyba on jest twórcą terminu 'przedsiębiorstwo holocaust', on opisał realia dojenia szwajcarkich banków czy Polski przez Organizacje żydowskie.

   • @@#terminal 2#zygmuntbialas

    Szanuje Pana poglad , byc moze nieco mnie ponioslo. Daje mu Pan jakis kredyt zaufania.
    Ma Pan gest. No powiem klasa.

 • sniper czwartek, 18 sierpnia 2022, 13:14:49 ja jestem Izrael#kazik#zygmuntbialas

  Uzupełnię nieco swój poprzedni komentarz.

  "Wracając do tematu notki. To bardzo jednostronny punkt widzenia. Po wojnie 1948 r. kraje arabskie wypędziły ze swojego terytorium praktycznie wszystkich mieszkańców pochodzenia zydowskiego (Irak, Syria, Jordania, Arabia Saudyjska etc.
  Setki tysiecy ich przyjał Izrael, gdzies musiał im dać ziemię i pobudować dla nich osiedla (...)"

  Po pierwsze:
  Żydzi utracili prawo do Palestyny bo przez 1700 lat nie czynili nic aby ją odzyskać (ostatnie powstanie zydowskie tj. Bar Kohby to II wne).

  Po drugie:
  w Erze Odkryć Geograficznych XV-XVIII w. mogli sobie wygospodarować kawałek ziemi na którymś z nowoodkrytych kontynentów i tam stworzyć państwo. Nie chcieli.

  Po trzecie:
  Żydzi mogli wyjechać do Birobidżanu w ZSRR czyli do Autonomicznego Okręgu Żydowskiego, który powstał w 1928 r. Nie chcieli.

  Tak że za bałagan w Palestynie Żydzi powinni winić tylko siebie.

  • sniper czwartek, 18 sierpnia 2022, 13:14:49 ja jestem Izrael#kazik#zygmuntbialas#kowalskijan584

   ale ja o zupie

  • sniper czwartek, 18 sierpnia 2022, 13:14:49 ja jestem Izrael#kazik#zygmuntbialas#kowalskijan584

   Birobidzan dalekj istnieje jako niezalezna republika zydowska

   • sniper czwartek, 18 sierpnia 2022, 13:14:49 ja jestem Izrael#kazik#zygmuntbialas#kowalskijan584#Tiamat

    Z dramatycznie malejąca populacja. Praktycznie wszyscy młodzi wyemigrowali.
    A nikt tam (dobrowolnie0) nie chce się osiedlać , to totalne okołoamurskie zadupie z nieznośnym klimatem.

    Jakieś patologiczne niedouki pisz, że Żydzi mogli sobie wyjechać do Birobidżanu.
    A może na Czukotkę, Wyspy Kurylskie albo Kamcztkę.
    Pomijając, że ci rosyjscyy nie wyjechali, a zostali tam (Biribidżan) wywiezieni.

    To może niedouk niech sam tam wyjedzie np. na pól roku.
    Zobaczymy, czy wytrzyma.

 • sniper piątek, 19 sierpnia 2022, 10:55:48 sniper czwartek, 18 sierpnia 2022, 13:14:49 ja jestem Izrael

  "A może na Czukotkę, Wyspy Kurylskie albo Kamcztkę.
  Pomijając, że ci rosyjscyy nie wyjechali, a zostali tam (Biribidżan) wywiezieni.

  To może niedouk niech sam tam wyjedzie np. na pól roku.
  Zobaczymy, czy wytrzyma."

  To mogli sobie zbudować kraj w jakimś lepszym klimacie. Między 1495 a 1777 było mnóstwo ziemi do wzięcia na nowych kontynentach.

  Superinteligentni ("Superinteligentni" ) Żydzi nie potrafili tego zrobić więc teraz niech nie narzekają, że sami zmarnowali taką okazję tylko biorą co im z łaski dają a nie wpierdzielają się do Palestyny o którą nie walczyli przez 1700 lat.

 • niedouk

  nie chce mi się z tobą gadać

 • sniper piątek, 19 sierpnia 2022, 22:41:23

  "niedouk"

  Nieprawda, nie jestem Żydem.

  "nie chce mi się z tobą gadać"

  Ok, rozumiem że musisz się skonsultować ze swoim prowadzącym z Mossadu bo nie wiesz jak zbić oczywiste fakty. Nie ma problemu. Poczekam. Jak to wy mówicie w tej swojej hasbarze: "take your time" :)

 • Ad vocem powyższego artykułu: https://57kerenor.neon24.info/post/169030,ja-jestem-arabia

  ---

  57kerenor@gmail.com