Referendum na Ukrainie - 24.09.2022.

W wyniku ciągłego ostrzeliwania...

... terenów Ukrainy Wschodniej przez ukraińską armię zadecydował Kreml o referendach w czterech obwodach wyborczych: w donieckim, ługańskim, chersońskim i zaporoskim. Wyborcy mają odpowiedzieć na następujące pytania: 1) czy chcesz odłączenia obszaru od Ukrainy; 2) jeśli tak to a) jako odrębne państwo czy b) z przyłączeniem do Rosji.
 
Obwody te obejmują razem 109 000 km2 (= 1/3 obszaru Polski) i liczą około 8,5 mln mieszkańców. Dwa z tych obwodów są samodzielnymi państwami: Doniecka oraz Ługańska Republika Ludowa. Tam też odbyły się się już 11 i 12 maja 2014 roku referenda, w których 89 oraz 91% mieszkańców opowiedziało się za Rosją.
 
Wczoraj, tj. 23 września o godzinie 08.00 rozpoczęło się głosowanie, które zakończy się we wtorek, 27.09. Zapisuję tu parę informacji, przekazanych przez kanał Russlandsdeutsche:
 
--- Około 130 zagranicznych obserwatorów monitorowało wybory w DRL - podała Centralna Komisja Wyborcza Republiki.
 
--- Ukraińskie wojsko próbowało zakłócić referendum w DRL, ostrzeliwując terytorium republiki - poinformowała Milicja Ludowa Republiki.
 
--- W obwodzie chersońskim proces wyborczy monitorowali obserwatorzy ze Stanów Zjednoczonych i Francji - przekazała komisja wyborcza.
 
--- W Moskwie otwartych jest ponad 15 lokali wyborczych, w których mogą oddać głos mieszkańcy odnośnych regionów.
 
--- Frekwencja w referendum (w 1. dniu) w obwodzie zaporoskim wyniosła 20,52%.
--- Frekwencja w obwodzie donieckim wyniosła 23,64%.
--- Frekwencja w referendum w sprawie przynależności ŁRL na godzinę 20:00 wynosi 21,97%.
--- Frekwencja w pierwszym dniu głosowania w obwodzie chersońskim wyniosła 15,31%.
 
 
Opracował: Zygmunt Białas
 

zygmuntbialas

zygmuntbialas

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.43

liczba ocen: 42

 • jest Pan jak powietrze

  Witam
  tymczasem w Chersoni:

  https://video.twimg.com/ext_tw_video/1573250149664571392/pu/vid/640x360/AEmGFeluYfUCTkfw.mp4?tag=12

  Pozdrawiam

  • jest Pan jak powietrze#roux

   "... tymczasem w Chersoni". -

   --- Piękne obrazy. Tyle w ludziach radości!

   Pozdrawiam :)

   • jest Pan jak powietrze#roux#zygmuntbialas

    "Będziemy znowu mieszkać w swoim domu,
    Będziemy stąpać po swych własnych schodach.
    Nikt o tym jeszcze nie mówi nikomu,
    Lecz wiatr już o tym szepcze po ogrodach."
    Leopold Staff, poeta polski

    • jest Pan jak powietrze#roux#zygmuntbialas#roux

     "Będziemy znowu mieszkać w swoim domu,...". -

     --- Znam na pamięć. No cóż, wtedy po 6-letniej hekatombie było wielkie pragnienie bezpieczeństwa i spokoju :)

  • jest Pan jak powietrze#roux

   Banderland na terenach kontrolowanych przez siebie też powinien przeprowadzić referendum i pokazać całemu światu, że 90% ich mieszkańców jest tak naprawdę za banderowcami, co by też dowodziło że odbywające się referendum będzie sfałszowane. Zatem dlaczego Banderland nie przeprowadza swojego referendum? Czyżby bał się PRAWDY, że mieszkańcy nie kochają banderowców pod amerykańskożydowskim zarządem?

   • jest Pan jak powietrze#roux#Henryk Kreuz

    "... dlaczego Banderland nie przeprowadza swojego referendum? Czyżby bał się PRAWDY, że mieszkańcy nie kochają banderowców". -

    --- Kochają. 94% popiera walkę OUN /UPA o 'wyzwolenie Ukrainy', a dla 89% Ukraińców Zachodnich jest Stepan Bandera bohaterem, o czym zresztą świadczą pomniki na jego część w każdym większym mieście.

    No i niema żadnych przesłanek, by wyniki we wschodniej Ukrainie miały zostać sfałszowane.

 • @All 1

  Ramzan Kadyrow: "Przyjaciele, z zainteresowaniem i dumą śledzę jak przebiega referendum w sprawie przyszłości obwodów DPR, LVR, Zaporoża i Chersonia.

  To długo wyczekiwane wydarzenie! Pamiętamy, jak mieszkańcy Republiki Czeczeńskiej czekali na referendum na początku lat 2000, aby położyć kres rozlewowi krwi i stać się pełnoprawnymi obywatelami Rosji. To się stało. I każdy może sam zobaczyć, jak rozkwitł nasz region po tym doniosłym wydarzeniu. Pokój przyszedł do nas po referendum. Zaczęliśmy żyć, zbudowaliśmy miasta i teraz żyjemy w pełnym bezpieczeństwie.

  Jestem pewien, że mieszkańcy Donbasu, Zaporoża i Chersonia podejmą równie słuszną decyzję dotyczącą ich przyszłości. Rosja nie porzuci swojego narodu i zrobi wszystko, aby jej obywatele czuli się bezpiecznie".

  • @All 1#zygmuntbialas

   Salute Amigo .

   • @All 1#zygmuntbialas#Repsol

    "РЕФЕРЕНДУМ СТАРТОВАЛ!" -

    --- Może wreszcie doczekają się spokoju!

    Pozdrawiam :)

   • @All 1#zygmuntbialas#Repsol

    Ciekawe, że wśród wyborców nie widać młodych ludzi....Może przylecą w ostatnim dniu....Może nie mają zaufania do Rosji...?

  • @All 1#zygmuntbialas

   Panie Zygmuncie ,kraje zachodu już zapowiedziały ,że nie uznają tego referendum.A to tylko pokazuje w jakim popieprzonym świecie przyszło nam żyć ,gdzie mieszkańcy poszczególnych państw nie mogą decydować o swojej przyszłości ,jeżeli na to nie mają na to zgody hegemona i państw skupionych wokół niego.

   • @All 1#zygmuntbialas#Jwu

    "A to tylko pokazuje w jakim popieprzonym świecie przyszło nam żyć ,gdzie mieszkańcy poszczególnych państw nie mogą decydować o swojej przyszłości". -

    --- Tak, najgorsze jest to, że ludzie to 'kupują', żadnej refleksji, żadnego oporu.

   • @All 1#zygmuntbialas#Jwu

    Ponoć (nie zweryfikowałem) we Włoszech wybory i ursula von lajer powiedziała, że nie może wygrać prawica i że potraktują ich jak Polskę Węgry itp ... ... Zapracowany jestem, tyle co usłyszałem. Muszę sprawdzić - może macie wiedze na ten temat (to tak a propos ... demonkracji)

    • @All 1#zygmuntbialas#Jwu#Zelmer

     "Ursula... powiedziała...". -

     --- Tak, to prawda. Jest o tym w:

     https://report24.news/moeglicher-meloni-salvini-wahlsieg-von-der-leyen-droht-italien/

 • @All 2

  Z Telegramu:

  "Obserwatorzy z Białorusi, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Egiptu, Słowacji i Syrii rozpoczęli pracę przy organizacji referendum w LVR - podała Centralna Komisja Wyborcza Republiki.

  Stwierdzili też, że w lokalach wyborczych w republice podczas głosowania w referendum o godzinie 18:30 czasu moskiewskiego nie doszło do żadnych naruszeń".

 • DRL ŁRL, Obwód Chersoń i Zaporoże razem jest większe od Czech

  I ponad dwa razy większe od Słowacji.

  A wiadomo, że jeszcze będą wyzwolone obwody Charkowa, Nikołajewa, Odessy, Dniepropietrowska, Kijowa, Sumy, Zytomierza te to na pewno i może jeszcze bardziej na zachód.

  Obecna Ukraina mającą ponad 600 tysięcy km2 kosztem rosyjskich ziem przestanie istnieć i to jest w 1000% pewne.

  Serdecznie pozdrawiam :))

  • DRL ŁRL, Obwód Chersoń i Zaporoże razem jest większe od Czech#Monaco

   "... jeszcze będą wyzwolone obwody Charkowa, Nikołajewa, Odessy, Dniepropietrowska, Kijowa, Sumy, Zytomierza te to na pewno i może jeszcze bardziej na zachód". -

   --- I niech się to stanie możliwie szybko i z małymi stratami, gdy idzie o cywilów i żołnierzy.

   Pozdrawiam serdecznie :)

   PS. Zaraz przeczytam Twój tekst. Byłem w podróży i poza tym nie mogę - ze względów zdrowotnych - zbyt długo siedzieć przed komputerem, co utrudnia mi wykonywanie codziennych czynności.

 • Wyniki głosowania nadchodzą.

  Miliony ludzi głosuje za przyłączeniem do Rosji i miliony ludzi popiera walkę Rosji ze zbrodniczym NATO na upa dlinie.

  Tak trzymać.

  • Wyniki głosowania nadchodzą.#Monaco

   "Tak trzymać". -

   --- Zakładałem dłuższą nieobecność w sieci, ale jak mogłoby zabraknąć na moim blogu tak ważnych informacji o referendach we wschodniej (jeszcze) Ukrainie :)

   • Wyniki głosowania nadchodzą.#Monaco#zygmuntbialas

    Co się dzieje ? Chorujesz ? Oby nie jakieś poważne problemy.

    Serdecznie pozdrawiam Ciebie i zdrowia życzę, dbaj o zdrowie bo jest bardzo ważne.
    Ważniejsze niż wszysko inne.

    • Wyniki głosowania nadchodzą.#Monaco#zygmuntbialas#Monaco

     "Chorujesz?" -

     --- Nie jest tak źle. Tylko dolegliwości w wyniku ciągłego siedzenia podczas zajęć i przed komputerem. Wraca wszystko do normy.

   • Wyniki głosowania nadchodzą.#Monaco#zygmuntbialas

    Rownierz zycze zdrowia ...i to najlepszego bo musi byc ze stali na lepsze dni ! Pozdrawiam !

 • Referendum...

  Wiaczesław Wołodin, przewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej, powiedział w internetowym oświadczeniu dla regionów: „Jeśli zdecydujesz się zostać częścią Federacji Rosyjskiej, będziemy cię wspierać”
  Tysiące wzięło udział w prokremlowskich wiecach w całej Rosji w celu poparcia referendów, podały agencje informacyjne. „Niech żyje jeden, wielki, zjednoczony naród rosyjski!” jeden z mówców powiedział tłumowi na wiecu i koncercie w centrum Moskwy zatytułowanym „Nie zostawiamy naszych".

  https://www.msn.com/en-ca/news/world/occupied-ukraine-holds-kremlin-staged-vote-on-joining-russia/ar-AA129o3t?ocid=msedgntp&cvid=2a5966aa9d204bebbaaa4549877314ed

  • Referendum...#Anna-PK

   "Tysiące wzięło udział w prokremlowskich wiecach w całej Rosji w celu poparcia referendów, podały agencje informacyjne". -

   --- No cóż, skoro Ukraina nie umiała uszanować swych obywateli i respektować ich praw, to ludzie chcą do Rosji, a Rosjanie ich chętnie przyjmą. Nawet bardzo chętnie :)

   • Referendum...#Anna-PK#zygmuntbialas

    dostali psim swędem ogromne terytorium, piękne i przebogate, nie potrafili poza grabieżą, wyprzedażą za paciorki ziemi nic zrobić i to przez 30 lat doprowadzając to terytorium do ruiny. Nie potrafili szanować ludzi innego języka, uznali że mogą ich bezkarnie wymordować jak Polaków w latach II Wojny Światowej, uznali tak za namową DIABŁA za wielkiej wody. Głupcy co mieli najpiękniejszą i najbogatszą ziemię nie tylko w Europie i zamiast dać przykład do zgodnego życia w różnorodności mieszkańców i kultur korzystając z bogactw ziemi zniszczyli wszystko dookoła i siebie.

    • Referendum...#Anna-PK#zygmuntbialas#Henryk Kreuz

     I dlatego czarci pomiot postanowił ich zlikwidować ...
     KST

    • Referendum...#Anna-PK#zygmuntbialas#Henryk Kreuz

     "Głupcy co mieli najpiękniejszą i najbogatszą ziemię nie tylko w Europie i zamiast dać przykład do zgodnego życia w różnorodności mieszkańców i kultur korzystając z bogactw ziemi zniszczyli wszystko dookoła i siebie". -

     --- Dokładnie tak. Próbował coś zrobić prezydent Janukowicz ze swym premierem, to i krótko porządzili.

 • Dobry wieczór Zygmunt

  Czytam Twoje komentarze i jestem szczerze zaniepokojony że masz problemy ze zdrowiem. Wiem, że jakiś czas temu pisałeś że miałeś operację. Czy obecne problemy mają związek z przebytą operacją ?

  Życzę Zygmunt Tobie z całego serca zdrowia , pozdrawiam serdecznie.

  I napisz na mój e-mail adres.

  • Dobry wieczór Zygmunt#Alfax

   "... jestem szczerze zaniepokojony". -

   --- Nie jest źle. Już wychodziłem po razy dziennie na spacer (więcej niż przedtem w ciągu miesiąca) i wszystko wraca do normy.

   Pozdrawiam serdecznie :)

   • Dobry wieczór Zygmunt#Alfax#zygmuntbialas

    Zdecydowanie ZDROWIA ŻYCZĘ !!!! (nie wiedziałem o problemach zdrowotnych). I JESZCZE RAZ ZDROWIA !!!

    • Dobry wieczór Zygmunt#Alfax#zygmuntbialas#Zelmer

     "... nie wiedziałem o problemach zdrowotnych". -

     --- To niewielkie problemy, wynikające z ciągłego siedzenia. Powinienem prowadzić bardziej higieniczny tryb życia. Również życzę zdrowia!

     Pozdrawiam :)

 • Za artykuł 5

  ☆☆☆☆☆

  I aktualne informacje.

  Ja miałem tà możliwość widzieć live transmisję dziesiątek tysięcy ludzi zebranych na placu w centrum Moskwy popierających referenda na wyzwolonych terytoriach.

  Pozdrawiam serdecznie :)

  P.S. zobacz czy będziesz mógł mieć połączenie z tym adresem

  ▪▪▪ https://www.ontvtime.ru/live/russia1-tv.html ▪▪▪

  Tam są różne stacje telewizyjne między innymi Rossia 1 online.
  Moja karta w telefonie akceptuje połączenie, chociaż wiem, że inne są blokowane, niestety stosowana jest przez dystrybutorów telefonii komórkowej w brew prawu
  - ••• CENZURA ••• !

  • Za artykuł 5#Alfax

   "Ja miałem tà możliwość widzieć live transmisję...". -

   --- Znam rzecz z opisów i rozmaitych migawek. Mam wyobrażenie tego, co się dzieje. No i dziękuję za link. Zerknąłem, jutro przyjrzę się uważniej :)

   • Za artykuł 5#Alfax#zygmuntbialas

    Działa u mnie !!! Jeszcze nie nauczyłem się dobrze rozmawiać po rosyjsku .... no to się podszkolę ;)

 • Dobrze, zadajmy sobie pytanie, co będzie jeśli to referendum wykaże iż rosyjskojęzyczni Ukraińcy chcą do Rosji

  Warunki w jakich zorganizowano to referendum nie pozwolą na jego uznanie przez większość z krajów świata. Myślę, że nawet Chin i Indii, które ostatnio Putinowi powiedziały, że nie jest to czas na prowadzenie wojny) Rosja łamiąc swoje prawa uzna ziemie okupowane za swoje, co to zmieni?
  Czy Ukraina przerwie wyzwalanie swoich ziem z rąk okupanta? Czy Rosja korzystając z ostatnich zmian w doktrynie dokona ataku atomowego, do czego nie posunął się żaden barbarzyńca będący przywódcą kraju posiadającego tego typu broń.
  Więc co to zmieni? Jeśli Ukraina wyzwoli swoje ziemie będące pod okupacją Rosji, zrobi analogiczne referendum, które oczywiście analogicznie wykaże że mieszkańcy tamtych ziem chcą do Ukrainy. Bo oba referenda będą równie wiarygodne jak wiarygodne może być referendum pod karabinami?

  Bez odwrócenia kierunki kontrofensywy to tylko "łabędzi śpiew" Putina. Chwytanie się tonącego za brzytwę gdy Rosja traci kontrolę nad terenami samozwańczych republik.

  Panie Zygmuncie, zadziwia mnie pana nieodporność na propagandę.

  • Dobrze, zadajmy sobie pytanie, co będzie jeśli to referendum wykaże iż rosyjskojęzyczni Ukraińcy chcą do Rosji#Zawisza Niebieski

   // Czy Rosja korzystając z ostatnich zmian w doktrynie dokona ataku atomowego, do czego nie posunął się żaden barbarzyńca będący przywódcą kraju posiadającego tego typu broń. //

   Do jakich to wniosków może doprowadzić niezależna analiza obiektywnych danych.Prawda panie Zawisza?
   Ja,jak zwykle zresztą,znam całkiem inną historyczną narrację.
   Taką która mówi o tym że kiedyś jedno państwo posiadające broń jądrową użyło jej przeciwko innemu państwu nie posiadającemu takowej broni.W dodatku użyło bez żadnej wojennej konieczności.
   Więcej;to państwo od wtedy do dziś,w swojej doktrynie wojennej zastrzega sobie prawo do użycia broni jadowej nawet w stosunku do państwa nie posiadającego tego rodzaju oręża.

  • Dobrze, zadajmy sobie pytanie, co będzie jeśli to referendum wykaże iż rosyjskojęzyczni Ukraińcy chcą do Rosji#Zawisza Niebieski

   - "ataku atomowego, do czego nie posunął się żaden barbarzyńca" - na razie to proroctwo) vs. faktu roku 1945: Hioszima i Nagasaki,
   - w dzisiejszych czasach każda społeczność ma prawo samostanowić o sobie; btw: ciekawy był sposób zaanektowania Hawai.

  • Dobrze, zadajmy sobie pytanie, co będzie jeśli to referendum wykaże iż rosyjskojęzyczni Ukraińcy chcą do Rosji#Zawisza Niebieski

   Zawisza Niebieski: "... co będzie jeśli to referendum wykaże iż rosyjskojęzyczni Ukraińcy chcą do Rosji". -

   --- Bardziej prawdopodobne jest zdobycie USA przez Meksyk. No i polecam wyjście z propagandy ukraińskiej i poczytanie poważniejszych analiz.

  • Dobrze, zadajmy sobie pytanie, co będzie jeśli to referendum wykaże iż rosyjskojęzyczni Ukraińcy chcą do Rosji#Zawisza Niebieski

   ..."Czy Rosja korzystając z ostatnich zmian w doktrynie dokona ataku atomowego, do czego nie posunął się żaden barbarzyńca będący przywódcą kraju posiadającego tego typu broń."...
   -------------------
   Na Hiroszimę i Nagasaki bomby atomowe zrzuciły ufoludki czy jednak , według twoich słów "barbarzyńca będący przywódcą kraju posiadającego tego typu broń".

  • Dobrze, zadajmy sobie pytanie, co będzie jeśli to referendum wykaże iż rosyjskojęzyczni Ukraińcy chcą do Rosji#Zawisza Niebieski

   No tu już nie wytrzymałem!!!

   Czy Rosja korzystając z ostatnich zmian w doktrynie dokona ataku atomowego, do czego nie posunął się żaden barbarzyńca będący przywódcą kraju posiadającego tego typu broń.


   Wiem, że jest pan opętany demonem propagandy ukraińskiej i natowskiej ale żeby takie bzdury wypisywać???!!!


   Czy rycerz blekitno- żółty słyszał o Hiroszimie i Nagasaki???

   A może to "zly Stalin" dokonał tych barbarzyńskich atomowych ataków na te miasta???

   Mózg wyprany do ostatniej szarej komórki i do ostatniej synapsy - to konstatacja faktów.

  • Dobrze, zadajmy sobie pytanie, co będzie jeśli to referendum wykaże iż rosyjskojęzyczni Ukraińcy chcą do Rosji#Zawisza Niebieski

   Warunki ? O jakich warunkach pan pisze ? Przecież nie jest tajemnicą ,że gdyby to referendum miało zielone światło hegemona i zachodu ,to nikt nie zawracał by sobie gitary warunkami.

  • Dobrze, zadajmy sobie pytanie, co będzie jeśli to referendum wykaże iż rosyjskojęzyczni Ukraińcy chcą do Rosji#Zawisza Niebieski

   Czy Ukraina przerwie wyzwalanie swoich ziem z rąk okupanta?
   Nie, ale w realiach po referendach jej się to nie uda.
   Czy Rosja korzystając z ostatnich zmian w doktrynie dokona ataku atomowego, do czego nie posunął się żaden barbarzyńca będący przywódcą kraju posiadającego tego typu broń ?
   Jeden kraj już to zrobił w 1945 roku. Jeżeli Rosja będzie chciała to zrobić to dokona ataku atomowego na Ukrainę. USA i Rosja mają taką doktrynę wojenną, która pozwala na używanie broni atomowej przeciwko swojemu wrogowi w wojnie.
   Więc co to zmieni?
   To zmieni, że Ukraina nie będzie toczyć wojny ze swoimi obywatelami, a z Rosją.

  • Dobrze, zadajmy sobie pytanie, co będzie jeśli to referendum wykaże iż rosyjskojęzyczni Ukraińcy chcą do Rosji#Zawisza Niebieski

   Zachód nie uznał referendum na Krymie, chociaż tam były idealne warunki do jego przeprowadzenia. A wynik nokautujący dla ameryckich planów. Zatem Zachód nie uzna żadnego referendum, które nie będzie po jego zamiarach ani w jego interesach i nie zwoła też żadnego referendum, które jego interesom mogłoby zagrozić - przykład Kosowo. Uznano separatystyczne quasi państwo na Bałkanach bez żadnego plebiscytu. A więc warunki przeprowadzenia referendum nie mają nic do rzeczy. Będą jedynie pretekstem do propagandowej krytyki podobnej do wątków Pańskich myśli.
   Nie tylko Nagasaki i Hiroszima mówią o barbarzyństwie angoli i amis. Drezno rok 1945. Wojna już praktycznie wygrana, a zachodni alianci bombardują kilkakrotnie straszliwymi bombami najpierw burzącymi a potem zapalającymi w dywanowym nalocie miasto będące skarbnicą europejskiej i chrześcijańskiej kultury. W strasznych cierpieniach giną setki tysięcy ludzi pozostających poza strukturami wojskowymi. Niczym nieusprawiedliwiona zbrodnia, za którą nikt nie poniósł odpowiedzialności, co, być może, jest i sprawiedliwe, gdyż jest słynne zdanie Borowskiego Jeżeli my cierpieliśmy niesprawiedliwie to sprawiedliwym będzie, aby sprawcy naszych cierpień również cierpieli niesprawiedliwie.
   Ziemie wschodniej Ukrainy nie znajdują się pod okupacją Rosji, gdyż Rosja jest tam obecna od roku 1654, o czym świadczy przewaga języka rosyjskiego na wyzwalanych przez Rosję terytoriach. Zgadzam się, że Rosja nie musi przeprowadzać tych referendów i formalnie wcale ich nie przeprowadza, gdyż tę robotę wykonują władze legalne tych terytoriów. Rosja tam jest od stuleci, ale nie wszyscy o tym wiedzą, więc wystarczyłaby ustawa Dumy..
   "Więc co to zmieni?" Da zgodną z międzynarodowym prawem podstawę do zastosowania całej siły i całego arsenału w obronie terytorium płaczącego do teraz po strasznych, banderowskich okrucieństwach na Donbasie i w innych obwodach. Wywoła to nie tylko erozję i likwidację Ukrainy jako państwa w wyniku działań militarnych, ale też wspomoże te naturalne procesy ze strony politycznej, potem nastąpi możliwość działać kulturalnie w kierunku wychowania Ukrów na przyzwoitych ludzi.
   Wiarygodność tych referendów jest ważna dla Rosji i dla Rosji ona nie podlega wątpliwościom. Ale jakiekolwiek wątpliwości są wątpliwościami tylko dla Zachodu, bo Zachód walczy z Rosją do ostatniego Ukra. Potem do ostatniego Polaka. Zapytaj Pan o wiarygodność referendum te trupy polskich najemników, co nie wiadomo nawet, gdzie zostały pochowane.

  • Dobrze, zadajmy sobie pytanie, co będzie jeśli to referendum wykaże iż rosyjskojęzyczni Ukraińcy chcą do Rosji#Zawisza Niebieski

   CZEKAŁEM na # ZN.
   No to jedziemy. Szanowny kolego ... rozpędź się pochyl głowę do przodu .... i na ŚCIANĘ !!!
   Bredzisz tak, że już jednak czytać twoich komentarzy nie idzie. Ale sam się prosisz. Poprosiłeś to masz.
   W takim razie panie demokrato zachodni odnieś się do tego poniżej - już to powinno zupełnie Ciebie wbić w ścianę jak.wyżej.
   cyt. " Jeśli po wyborach parlamentarnych sprawy we Włoszech pójdą "w trudnym kierunku", Komisja Europejska "ma narzędzia", jak w przypadku Polski i Węgier - powiedziała szefowa KE Ursula von der Leyen. Lider włoskiej Ligi Matteo Salvini zapytał, czy to groźba".
   Czy to uznajesz ?

 • Aktualny komentarz do bieżących wydarzeń I. Girkina ( Striełkowa)

 • Bardzo dobry komentarz jednego z najlepszych analityków białoruskich

  • Bardzo dobry komentarz jednego z najlepszych analityków białoruskich#stanislav

   Ciekawie posluchac, ot wszystko. Piotrus Petrowsky to mlodzik jeszcze - elokwencja to daleko do madrosci...a widziec to nie znaczy rozumiec to juz wyzsza szkola jazdy. Jak kazdy ma czas bez konsekwencji - odpowiedzialnosci zmienic lub podprofilowac swoje opinie.

  • Bardzo dobry komentarz jednego z najlepszych analityków białoruskich#stanislav

   Pańscy idole to Girkin, Kwaczkow, Kaszyn itp. Kiedyś był jeszcze Siwkow ale teraz już nie bo zdecydowanie stanął po stronie Putina - co nie panie Stanislav?

   • Bardzo dobry komentarz jednego z najlepszych analityków białoruskich#stanislav#Bez nicka

    //Kaszyn//

    Oleg?
    Jeśli Oleg Kaszyn to rosyjski żyd (a właściwie nie żyd a ryży odrażający parch),od 2012 roku zamieszkały w Wielkiej Brytanii i stamtąd prowadzący swoją anty rosyjską propagandę.
    3 lipca 2022 r wniesiony w rejestr "obcych agentów" czyli osób utrzymujących się z dotacji fundacji finansowanych zza granicy.

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Oleg_Kaszyn

    • Bardzo dobry komentarz jednego z najlepszych analityków białoruskich#stanislav#Bez nicka#ikulalibal

     No raczej o tego chodzi. W jednym z wstawionych kiedyś przez Stanislava youTubowych "ruskich" ekspertów była ta persona.

 • Przestań pan pierzyć panie stanislav

  że to "jeden z najlepszych analityków białoruskich".Pierwsze człowieka widzę.
  Może dla pana jest on najlepszy ale to zwykły bloger jakich na yt tysiące A poza tym to dziwne a zarazem wiele mówiące że jego kanału nie zbanowali po 24 lutego.

  Najlepsi białoruscy analitycy to :
  Dimitrij Parton.Wadim Gigin (zwłaszcza Gigin) ,Walerij Karbalewicz ,Aleksej Dermat ,Jurij Szewcow ,Aleksandr Szpakowski .Ci owszem,ci są i znani i "najlepsi".

  https://www.sb.by/articles/pervyy-etap-nekotorye-itogi.html

  • Przestań pan pierzyć panie stanislav#ikulalibal

   Przyznam ,że do Stacha nic nie mam ,ale staje się nudny i taki monotematyczny,powołując się wyłącznie na Girkina i jemu podobnych.Którzy poza krytyką nic nowego nie wnoszą.Bo gdyby chociaż podali jakieś rozwiązania na swoje zarzuty.To jeszcze można z ciekawością posłuchać. Ale tego nie robią.

   • Przestań pan pierzyć panie stanislav#ikulalibal#Jwu

    Pisze Pan, że niczego nie proponują?
    To widać, że albo pan nie rozumie języka rosyjskiego, albo należy pan do tej grupy na Neon24, która oczekuje zbawienia od " zbiorowego Putina" ale się go nie doczeka, bo tam są inne plany. Rozstrzygające są realne działania na linii frontu i w polityce wewnętrznej Rosji, a nie kolejne spektakle z udziałem Putina. Na to poważni gracze już nie dają się nabierać, a efekt jest taki jak każdy widzi oprócz betonowych wyznawców religii " zbiorowego Putina".

   • Przestań pan pierzyć panie stanislav#ikulalibal#Jwu

    //powołując się wyłącznie na Girkina i jemu podobnych.Którzy poza krytyką nic nowego nie wnoszą. //

    Myślę że ewentualną wojnę jądrową przed którą niech nas bóg uchroni,przeżyją tylko karakany i Girkin.Będzie dalej siedział na YT i mówił w kółko to co wczoraj,to co trzy lata temu i to co siedem lat temu,w ogóle nie zauważając że na świecie coś się stało.

    • Przestań pan pierzyć panie stanislav#ikulalibal#Jwu#ikulalibal

     Mówił (Girkin),mówi i będzie mówił, dopóki ma publikę w postaci Stanisławów,którzy go słuchają i wierzą bezrefleksyjnie w każde jego słowo.A tak na marginesie ,to w podobnym tonie o Putinie wypowiada się Nawalny i jego zwolennicy ,a ich Stanisław dziwnym trafem nie cytuje.

 • "To znaczit nam nużna pobieda,adna na wsjech,my cenoj nie postoim"

  W dziesiątkach miast i setkach miasteczek,Rosji podczas dzisiejszego mitingów poparcia dla referendum zabrzmiały słowa najbardziej znanej ballady.Bardziej znanej niż Katiusza a na pewno częściej śpiewanej bo również podczas spotkań rodzinno-towarzyskich,ogniskach i innych kolektywnych imprezach.
  Kiedy obserwować jakąkolwiek widownie podczas wykonywania tej ballady można było by pomyśleć że Rosjanie już rodzą się z e znajomością jej słów i melodii ale to niemożliwe.Ballada powstała w 1970 do filmu "Dworzec Białoruski".Jej autorem jest Bułat Okudżawa.
  Ballada wzrusza i posiada jakąś magiczną moc łączenia ludzi.To ponoć przez mistrzowską muzyczną aranżację.Nie znam się na tym ,nie będę się spierać.
  Na YT istnieją dziesiątki wykonań w każdym wariancie:chóralne,solowe,liryczne,marszowe,damskie i męskie ...et cetera.Ale ja wybieram to które najbardziej współgra z duchem tej ballady.To nic że inne wykonania są doskonalsze,wykonane głosami jak ze spiżu czy srebra, niedoskonałości muzyczne i niedostatki wokalne w tym przypadku stanowią niebywały walor.Balladę wykonują Rosjanie z :Szwajcarii,Grecji,Maroko,Uzbekistanu,Tadżykistanu,RepublikiKorea,Cypru,Chin,Kazachstanu,Iraku,Armenii,Turkmenistanu,Zjednoczonych Emiratów Arabskich,Rosji,Ukrainy,Turcji,Belgii,Hiszpanii,Panamy

  Moje,żal się boże,tłumaczenie.(proszę pamiętać że nie jestem poetą)

  Tu ptaki nie śpiewają
  A drzewa nie rosną
  I tylko my ramię w ramię wrastamy w tę ziemię
  Płonie i kręci się planeta
  Nad naszą ojczyzną dym

  To znaczy nam potrzebne zwycięstwo
  Jedno na wszystkich
  Bez względu na cenę
  Nas czeka śmiertelny ogień
  I to -bezsilny on
  Wątpliwości precz,odchodzi w noc
  Nasz dziesiąty batalion desantowy

  Ledwie ogień wygasł
  Już dźwięczy inny rozkaz
  I tylko listonosz
  Szukając nas oszaleje
  Wzlatuje rozżarzona rakieta
  Bije automat nie uciszony

  To znaczy nam potrzebne zwycięstwo
  Jedno na wszystkich
  Bez względu na cenę
  Nas czeka śmiertelny ogień
  I to -bezsilny on
  Wątpliwości precz,odchodzi w noc
  Nasz dziesiąty batalion desantowy

  Od Kurska po Orzeł
  wojna nas przywiodła
  Do wrogich wrót
  Taka sprawa-bracie
  Kiedyś wspomnimy to
  I sami nie uwierzymy

  To znaczy nam potrzebne zwycięstwo
  Jedno na wszystkich
  Bez względu na cenę
  Nas czeka śmiertelny ogień
  I to -bezsilny on
  Wątpliwości precz,odchodzi w noc
  Nasz dziesiąty batalion desantowy

 • Zwycięstwo nad nazizmem ...

  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖


  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

  Serdecznie pozdrawiam :) )

 • To nie Kreml zadecodował o tych referendach, to ludzie chcieli

  I mieli do tego święte prawo.
  -------------
  Ten jazgot z "zachodu" o nieuznaniu wyników referendum, o jego ustawieniu pod z góry oczekiwany wynik, te słowa o demokracji fałszem ociekające przy każdej wypowiedzi, są tylko projekcją własnych podłych zachowań przypisywanych innym.
  Kreml w tym przypadku zachował się przyzwoicie i zapowiedział uznanie wyników referendum.
  ------------
  Gdyby referendum odbyło się na Wileńszczyźnie i w jego wyniku większość opowiedziała się za powołaniem Autonomii Polskiej, to ciekaw jestem reakcji tych samych rusofobów.
  Raz już tak było z powołaniem tzw. Litwy Środkowej. Polacy wygrali wybory, wybrali sejm i podjęli jedną jedyną uchwałę: przyłączenie do Polski. Przyjechali z tą uchwałą do sejmu w Warszawie i ją przedłożyli. Nikt nie śmiał zaprotestować.
  Drugi raz w 1991 roku nie udało się. A tam nadal od 2/3 do 3/4 Polaków...

  • To nie Kreml zadecodował o tych referendach, to ludzie chcieli#Maur

   ---------------------------
   "Kreml w tym przypadku zachował się przyzwoicie i zapowiedział uznanie wyników referendum."
   ---------------------------
   Tak to jest budujące - bo pokazuje, że ludzie mogą mieć wpływ na zachowanie się czarciej, V kolumny w danym państwie - w tym wypadku chodzi o Kreml. Nawet tzw. sytuacyjne zachowanie się czarciego pomiotu po myśli ludzi - to już jest coś - i tym bardziej należy być czujnym i świadomym tego czarciego pomiotu.
   Wniosek?
   Rosja (Rosjanie) musi pokonać ten satanistyczny, zachodni faszyzm - bo inaczej światowy, czarci pomiot użyje banderssyństwa w Europie do mordowania - nieprzychylonych - temu satanizmowi i nieprzychylnych czarcim porządkom z Sodomą, Gomorą oraz składaniem ludzkich dzieci na ołtarzu Szatanowi - włącznie. Rosjanom musi pomóc cały ludzki świat w tej walce o ludzki porządek- o ludzką Ziemię - bo o to w istocie w tym wszystkim chodzi. Kiedy jak nie teraz - poszczególne narody świata - muszą przyjrzeć się swoim V kolumnom czarciego pomiotu, które niejednokrotnie prowadzą te narody do Piekła. Te narody muszą w końcu poznać ich po owocach! Po owocach!

   • To nie Kreml zadecodował o tych referendach, to ludzie chcieli#Maur#demonkracja

    Rzecz w tym, że tych owoców zatrzęsienie. Jak świat długi i szeroki, wszędzie gdzie czarciemu pomiotowi pozwolono zapuścić korzenie, tam pasożyd wyssał z narodów wszystkie siły witalne i pozostawił rachityczne resztki niezdolne do samodzielnego bytu.
    Od państwa faraonów poczynając...

 • Nie ma innej opcji ! Jak denazyfikacja Ukrainy !.

  By zlikwidować banderowską zarazę i nazistowską gangrenę Rosja musi zwyciężyć !

  I zwycięży ! ! !
  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
  ^Нам нужна одна победа^

  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

  • Nie ma innej opcji ! Jak denazyfikacja Ukrainy !.#Monaco

   "Zwycięstwo nad nazizmem ...". -

   --- Również piękna piosenka! A Polacy prawie w ogóle nie znają takich uworów.

 • Chłodnym okiem

  5 za notkę. Krótka, klarowna, treściowa.
  Ilu mieszkańców liczy obwód Chersoński?
  Jak wielkie tłumy zgromadziły się przed lokalem wyborczym w tak długo oczekiwanym dniu referendum?
  https://video.twimg.com/ext_tw_video/1573250149664571392/pu/vid/640x360/AEmGFeluYfUCTkfw.mp4?tag=12

  • Chłodnym okiem#Oświat

   "Ilu mieszkańców liczy obwód chersoński?" -

   --- Region chersoński:
   Powierzchnia: 28.500 km2
   Liczba ludności: około 1 mln

   Nie bierze Pan pod uwagę, że jest wiele punktów głosowania i ludzie mogą przez pięć dni głosować. Na filmie możemy za to widzieć nastrój panujący wśród ludzi oddających swój głos.

 • Prima Rosja. ⭐⭐⭐⭐⭐

  Przecież powrót tych ziem do Rosji to tak jak niegdyś powrót Górnego Śląska i Wielkopolski do Polski do macierzy. Też po przez walkę z okupantem Polska odzyskała swoje ziemie. A teraz Rosja odzyska swoje i przepędzi na zbity pysk anglosaskich germany okupantów Ukrainy.

  Salut ✔✌☺

  • Prima Rosja. ⭐⭐⭐⭐⭐#Leonardo da Vinci

   "... powrót tych ziem do Rosji...". -

   --- ... jest koniecznością. Jeśli te ziemie znalazły się prawem kaduka w obrębie Ukrainy, to powinni to Ukraińcy uszanować. Nie chcieli.

   Pozdrawiam :)

 • Ponieważ nie da się wpisać odpowiedzi panu Zygmuntowi na mój komentarz w odpowiednie miejsce piszę tu

  Mówi Pan poważniejszych analiz? Niech Pan popatrzy, czyje przewidywania się sprawdzają? Gdy tu głoszono upadek Ukrainy w krótkim czasie, gdy tu już świętowano upadek ukraińskiej kontrofensywy ja zalecałem oczekiwanie i kto miał rację? Ile raz już dzielono tu Ukrainę, dziś Rosja stara się oderwać to nad czym jeszcze ma kontrolę, już nie kontrolują nawet całości terenu samozwańczych republik.
  A jaka jest odpowiedź na moje pytanie, gdy Rosja ogłosi przyłączenie terenów okupowanych do Rosji bo to co opublikują jako wynik referendum jest oczywiste, to spowoduje, że armia Ukrainy zaprzestanie wyzwalać swoje tereny? Czy Rosja zdecyduje się użyć broni nuklearnej? Ktoś wspomniał o użyciu tej broni przez USA w Japonii. Wtedy były inne warunki, USA były jedynym na świecie posiadaczem tej broni, dziś już tak nie jest. Dziś świat ma świadomość jakie będą skutki wojny nuklearnej.

  Czy uważa Pan za poważniejszą analizę teksty pisane przez agentkę separatystów Alinę Lipp, czy też tego, którego lista kłamstw zawiera wiele pozycji, którego też Pan promował?
  Rosyjska propaganda nie jest poważniejszymi analizami a tylko propagandą i to dość nieudaczną.

  • Ponieważ nie da się wpisać odpowiedzi panu Zygmuntowi na mój komentarz w odpowiednie miejsce piszę tu#Zawisza Niebieski

   Niewielu ludzi na początku tej wojny miało świadomość jak bardzo mocno zaangażowane będzie NATO i "zachód" w ten konflikt przeciwko Rosji.
   W tej chwili jest już oczywiste, że NIE jest to wojna Rosji z Ukrainą a jest to wojna o przyszłe oblicze świata.
   Jest to walka o świat w którym NIE będzie jednego, szatańskiego hegemona żyjącego kosztem innych narodów i dyktującego innym narodom jak mają żyć.

  • Ponieważ nie da się wpisać odpowiedzi panu Zygmuntowi na mój komentarz w odpowiednie miejsce piszę tu#Zawisza Niebieski

   Ktoś wspomniał o użyciu tej broni przez USA w Japonii. Wtedy były inne warunki, USA były jedynym na świecie posiadaczem tej broni, dziś już tak nie jest. Dziś świat ma świadomość jakie będą skutki wojny nuklearnej.


   To tym bardziej podłe, że użyli tej broni jako jedyni ją posiadający bo wiedzieli, że im nie odpowiedzą tym samym. To typowo anglosaski przejaw tchórzostwa. Jest pan "błędny rycerzu" całkowicie pozbawiony zwykłej ludzkiej empatii. Stratedzy Waszyngtonu po 2 WŚ byli przekonani, że ZSSR będzie w stanie wyprodukować broń A nie wcześniej niż w 1954 roku i do tego czasu mieli nadzieję wyprodukować tyle własnych głowic żeby unicestwić ZSSR no Ruscy uwinęli się z tym już w 1949 roku i plany strategów spełzły na niczym za co dzięki opatrzności bo i nas by nie stało.

  • Ponieważ nie da się wpisać odpowiedzi panu Zygmuntowi na mój komentarz w odpowiednie miejsce piszę tu#Zawisza Niebieski

   -"Czy uważa Pan za poważniejszą analizę teksty pisane przez agentkę separatystów Alinę Lipp, czy też tego, którego lista kłamstw zawiera wiele pozycji, którego też Pan promował?"-

   Czy mozna uwazac za powazna analize teksty pisane przez agenta Bandery - Zawiszy Niebieskiego?

   • Ponieważ nie da się wpisać odpowiedzi panu Zygmuntowi na mój komentarz w odpowiednie miejsce piszę tu#Zawisza Niebieski#krysz

    Krysz: "Czy mozna uwazac za powazna analize teksty pisane przez agenta Bandery - Zawiszy Niebieskiego?" -

    --- Niedawno Ikulalibal zadał Zawiszy pytanie: czy on chce tak pisać czy musi? - Odpowiedzi zdaje się nie było.

    PS. Nie odpowiedziałem na Twój ostatni e-mail, bo byłem wyłączony z pisania po kilku dniach ciągłego siedzenia przed komputerem. Teraz jest lepiej.

    Pozdrawiam serdecznie :)

   • Ponieważ nie da się wpisać odpowiedzi panu Zygmuntowi na mój komentarz w odpowiednie miejsce piszę tu#Zawisza Niebieski#krysz

    Dziwię się, że ktokolwiek z nim o czymkolwiek dyskutuje. To nie jest dla nikogo żaden partner do dyskusji.
    KST

  • Ponieważ nie da się wpisać odpowiedzi panu Zygmuntowi na mój komentarz w odpowiednie miejsce piszę tu#Zawisza Niebieski

   Panie Niebieski...
   -"Czy uważa Pan za poważniejszą analizę teksty pisane przez agentkę separatystów Alinę Lipp, czy też tego, którego lista "-

   Czy potrafi Pan poprawnie pisac i rozumiec jezyk polski?
   Co to ma oznaczac?
   -" za poważniejszą analizę"-
   Co tu ma do rzeczy stopniowanie przymiotnikow?

   " poważniejszą" - w stosunku do czego?
   "oważniejszą" - od czego lub kogo?
   Poprawnie i po polsku byloby - "Czy uważa Pan za poważną"

   Wstyd, ze ktos, kto ma klopoty z poprawnym formulowaniem " tego, co mysli glowa"
   pelni fukcje admina.

  • Ponieważ nie da się wpisać odpowiedzi panu Zygmuntowi na mój komentarz w odpowiednie miejsce piszę tu#Zawisza Niebieski

   Upadek Ukrainy w krótkim czasie to propaganda. Nikt trzeźwo myślący nie myślał, że to będzie szybka i łatwa wojna. To wojna na co najmniej rok jak nie więcej. Tak, Rosja może użyć broni nuklearnej wobec Ukrainy, jeżeli zostanie podjęta taka decyzja. Jest to zgodne z doktryną wojenną kraju. Stany Zjednoczone mają taką samą doktrynę wojenną i wykorzystały ją przeciwko Japonii w 1945 roku.

  • Ponieważ nie da się wpisać odpowiedzi panu Zygmuntowi na mój komentarz w odpowiednie miejsce piszę tu#Zawisza Niebieski

   //Ktoś wspomniał o użyciu tej broni przez USA w Japonii. Wtedy były inne warunki, USA były jedynym na świecie posiadaczem tej broni... //

   I to upoważniało do jej użycia,czy tak?

   //Wtedy były inne warunki, USA były jedynym na świecie posiadaczem tej broni... //, dziś już tak nie jest. //

   "Niewiasto, - rzecze stary,
   Więc ci nie żal rozboju,
   .Ale tylko strach kary?
   Idźże sobie w pokoju"

   Zawisza to czytał czy poprzestał na nauczanych w podstawówce "Syzyfowych pracach" ?
   Pytam bo wielce mnie trapi skąd "błękitni" czerpią wzorce etyczne.

   //Rosyjska propaganda nie jest poważniejszymi analizami a tylko propagandą i to dość nieudaczną.//

   A na ile ocenia Zawisza własną propagandę ?
   Zauważył że w skutek jej karczemnej jakości koncertowo zbiera cięgi od wszystkich poza Oświatem,puuuq i jeszcze tym jakimś playsetem? Jeśli nie liczyć briana który zaszedł głęboko na dno i udaje że go nie ma.

  • Ponieważ nie da się wpisać odpowiedzi panu Zygmuntowi na mój komentarz w odpowiednie miejsce piszę tu#Zawisza Niebieski

   ..."A jaka jest odpowiedź na moje pytanie, gdy Rosja ogłosi przyłączenie terenów okupowanych do Rosji bo to co opublikują jako wynik referendum jest oczywiste, to spowoduje, że armia Ukrainy zaprzestanie wyzwalać swoje tereny?"...
   --------------------
   Najpierw trzeba zajrzeć do prawa i sprawdzić, czy Ukraina w obecnych granicach może w świetle tego prawa zostać uznana za legalne państwo.
   Otóż podstawy prawne dla utworzenia ZSRR przewidywały najbardziej demokratyczną formę samostanowienia ludzi, czyli referendum. W tym samym zestawie praw przewidziano dokładnie taką samą formę wystąpienia z ZSRR, czyli też w drodze referendum. Zupełnie inną formę prawną zastosowano wobec terytoriów Donbasu i Krymu, a także pozostałych spornych terytoriów w chwili ich włączania do UA. Tereny te zostały przekazane w drodze dwustronnych umów pomiędzy podmiotami tego samego organizmu polityczno-gospodarczego. Ponieważ ten wspólny organizm zakończył swój żywot, nic nie stoi na przeszkodzie, by "każdy zabrał swoje zabawki z pisakownicy i poszedł bawić się na swoje podwórko".
   Już szkoda wspominać o tym, że UA miała wiek na pełną integrację całego kraju i jakoś nie chciała tego zrobić. Nawet robiła na odwrót, jakby koniecznie chciała się pozbyć mało fanatycznych swoich zwolenników.
   --------
   Wróćmy do tego referendum o rozwiązanie ZSRR. Sprawdźmy może czy i gdzie się odbyło i jakie przyniosło wyniki.
   Podejmujesz się, czy nadal będziesz mącił banderowską propagandą?

   • Ponieważ nie da się wpisać odpowiedzi panu Zygmuntowi na mój komentarz w odpowiednie miejsce piszę tu#Zawisza Niebieski#Maur

    "UA miała wiek na pełną integrację całego kraju i jakoś nie chciała tego zrobić". -

    --- Przez 31 lat swego istnienia nie tylko nie podjęła takich kroków, ale wychowała bandersyństwo i rozpoczęła wojnę ze Wschodem. Wyjątkiem jest Wiktor Janukowicz, to i długo nie porządził.

  • Ponieważ nie da się wpisać odpowiedzi panu Zygmuntowi na mój komentarz w odpowiednie miejsce piszę tu#Zawisza Niebieski

   Powiem ci Zawisza ,że przejeba.ą masz rolę na portalu. Robisz wszystko ,by nie mieć przyjaciół na forum ,tylko po to ,by pewni sygnaliści zaglądając tutaj, widzieli równowagę w dyskusji światopoglądowej.Najzabawniejsze jest to ,że w przyszłości ,gdy to się zmieni nie będziesz uchodził za bohatera.Dlatego polecam ci ,byś już teraz zmienił nick z Zawisza niebieski na Konrad Wallenrod.

  • Ponieważ nie da się wpisać odpowiedzi panu Zygmuntowi na mój komentarz w odpowiednie miejsce piszę tu#Zawisza Niebieski

   Zawisza: "Czy uważa Pan za poważniejszą analizę teksty pisane przez agentkę separatystów Alinę Lipp,...". -

   --- Tak, uważam za zdolną rosyjsko-niemiecką dziennikarkę. I uczciwą w odróżnieniu od wielu pracowników mainstreamu. Zresztą inni, a jest ich bardzo wielu, też piszą podobnie.

  • Ponieważ nie da się wpisać odpowiedzi panu Zygmuntowi na mój komentarz w odpowiednie miejsce piszę tu#Zawisza Niebieski

   Po pierwsze: Państwo Ukraina już zostało podzielone podzielone i stan ten trwa od 2014 roku, a teraz ten podział znajduje się już nie tylko pod ochroną milicji LDNR ale również rosyjskiej armii. Niedługo nastąpią następne podziały. Kto więc ma rację? Uważam, iż Pan nie ma racji, bo nie widzi Pan historycznego procesu.
   Naprawdę w naszym kraju czas na zmianę głupiej polityki, bo ona spowoduje, że Polska jako następne po Ukrainie państwo, też przestanie istnieć. Albo stanie się zbiornikiem banderowców, kolorowych imigrantów, w którym to chaosie będą pływać rządzące grube ryby zza morza, latynizacja kraju nad Wisłą. Jeżeli Polak nie zmiecie rusofobicznych rządów, to Polak straci swoją ojczyznę tak samo jak stracą ją banderowcy. Mamy jeszcze kilka lat czasu.

   • Ponieważ nie da się wpisać odpowiedzi panu Zygmuntowi na mój komentarz w odpowiednie miejsce piszę tu#Zawisza Niebieski#sulislaw

    "Jeżeli Polak nie zmiecie rusofobicznych rządów, to Polak straci swoją ojczyznę tak samo jak stracą ją banderowcy". -

    --- Tak, ma Pan rację, ale... Polacy, szczególnie w tym stanie świadomości, nie dadzą rady. Potęga jankesów jest ciągle ogromna.To stwierdzam i niestety nic nie proponuję, nic nie przychodzi mi do głowy.

 • Wczoraj, tj. 23 września o godzinie 08.00 rozpoczęło się głosowanie

  I milo popatrzec jak naród rosyjski jest zjednoczony z Rosjanami z Ukrainy. Trzymają się razem.
  Tymczsem zachód nie jest jednym narodem tylko wieloma narodami przede wszystkim pedałów i imigranckiej kolorowej kosmopolitycznej masy rządzonej przez zydów.
  Oczywiście zydowskie media rozwodza sie jak to Rosja robi kontrolę umysłu na niewinnych głupkach z rosyjskiej Ukrainy, bo Rosjanie na Ukraine tak naprawdę lubili być oczyszczani etnicznie i bombardowani. Bardzo im się to podobało, to było wspaniale doświadczenie prowadzace do prawdziwej demokracji.

  • Wczoraj, tj. 23 września o godzinie 08.00 rozpoczęło się głosowanie#terminal 2

   "I milo popatrzec jak naród rosyjski jest zjednoczony z Rosjanami z Ukrainy. Trzymają się razem". -

   --- No cóż. I jedni i drudzy są zagrożeni. Zresztą w Donbasie są Rosjanie, którzy przypadkiem stali się obywatelami Ukrainy.

 • W Moskwie i w Petersburgu

  Różnie to bywa z tym poparciem Putina
  Protesty w całej Rosji po ogłoszeniu przez Putina częściowej powszechnej mobilizacji

  Rosjanie nie chcą wojny! Antywojenne protesty w Rosji rozpędzane przez policję

  • W Moskwie i w Petersburgu#Oświat

   Widze, ze w Rosji jeszcze snieg zalega na ulicach.

   • W Moskwie i w Petersburgu#Oświat#krysz

    "Widze, ze w Rosji jeszcze snieg zalega na ulicach."

    Bo jeszcze zima się nie skończyła.

    • W Moskwie i w Petersburgu#Oświat#krysz#Pedant

     A tu masz już wiosnę , marzec 2022 r.
     Rosyjska emerytka aresztowana za protest przeciwko wojnie na Ukrainie. Przeżyła oblężenie Leningradu

   • W Moskwie i w Petersburgu#Oświat#krysz

    widzisz tu gdzieś śnieg?

    • W Moskwie i w Petersburgu#Oświat#krysz#Oświat

     Nie wiem. Bo nie mam ochoty tego ani sluchac, ani ogladac.
     Wystarczy mi, ze tu widzialem snieg:

     ....................................
     Widze, ze tu jakas babcia, ktora chyba nie bardzo rozumie, co sie wokol niej dzieje (podobnie, jak Biden) bierze udzial w czyms, co przerasta jej intelekt.

     Chyba wszyscy juz wiemy, ze rozpoczecie tej operacji, lub wojny (jak ktos woli)
     wyprzedzilo o kilka dni planowana ofensywe wojsk Ukrainy.
     Czyli to wolanie "niet wajnie" jest wyraznie nie na miejscu.

     z wyrazami szacunku

    • W Moskwie i w Petersburgu#Oświat#krysz#Oświat

     Wy panie Oświacie nie macie czasem nic wspólnego ze "sławetnym" Kalim? We wszystkim co dzieje się w Rosji wyszukujecie tylko to co jest wam wygodne. Wcześniej krytykowaliście Путина, że nie ogłasza mobilizacji żeby szybciej osiągnąć cele operacji teraz kiedy to zrobił skupiacie się na tych, którzy przeciw temu protestują w Rosji. Jest to pewnie około 2 do 4% obywateli Rosji głównie Ruskich. Nie pokazuje pan zaś jak masowo do komisji rekrutacyjnych na ochotnika idą narody np. Kaukazu Czeczeni, Dagestańczycy i inni a także Sybiracy. To że część głównie młodych (ruskich) celowo z małej litery została przez 30 lat demonkracji mentalnie zeuropeizowana na wzór zachodni to żadna tajemnica. Ameryki nie odkrywacie Oświacie.

    • W Moskwie i w Petersburgu#Oświat#krysz#Oświat

     "widzisz tu gdzieś śnieg?"

     Wrzuca Pan wideo bez uprzedniego oglądania? Minuta 1:21:

  • W Moskwie i w Petersburgu#Oświat

   Te protesty nie są znaczące i mniejsze niż na początku wojny w lutym.

   • W Moskwie i w Petersburgu#Oświat#Neonowicz

    "Te protesty nie są znaczące i mniejsze niż na początku wojny w lutym."

    Dlatego Oświat wrzuca wideo z lutego. Myśli, że osoby na Neonie są tak głupie, że się nie zorientują.

  • W Moskwie i w Petersburgu#Oświat

   Uwielbiam te video clipy z lewackich protesyow w Rosji / oczywiscie , ze kobiety to robia , a kto!?/ tu jest moj od lat ulubiony, stary ale jary:
   link:

   • W Moskwie i w Petersburgu#Oświat#terminal 2

    Jakaś tam garstka oszołomów zawsze się znajdzie, ale to zawsze marginalna mniejszość.

 • Niejaki

  Biden oświadczył, że USA nie uznają referendów na Ukrainie i że na pewno będą to referenda sfałszowane.
  Biorąc pod uwagę przejrzystość ostatnich wyborów prezydenckich w USA, to brzmi to jak ponury dowcip.

  • Niejaki#zbig71

   "Niejaki Biden oświadczył, że USA nie uznają referendów na Ukrainie...". -

   --- A Rosji to już chyba zwisa zdanie Bidena.

  • Niejaki#zbig71

   Bidena po druzgoczącej porażce w Afganistanie raczej nikt na poważnie nie bierze i nie ma on żadnego autorytetu.

   • Niejaki#zbig71#Neonowicz

    "Bidena po druzgoczącej porażce w Afganistanie...". -

    --- I bez tej ucieczki z Afganistanu nikt nie brałby go poważnie. Nie on rządzi, jest tylko do podpisu dokumentów.

 • @Ikulalibal

  "Tu ptaki nie śpiewają
  A drzewa nie rosną'. -

  --- Piękna, wzruszająca pieśń. Zauważmy przy okazji, że w kulturze rosyjskiej jest dużo przychylności i życzliwości wobec ludzi innych narodów, a w literaturze ukraińskiej ogromnie dużo nienawiści, szczególnie wobec Polaków, Rosjan i żydów.

  • @Ikulalibal#zygmuntbialas

   Bo kultura ukraińska to wytwór Cesarstwa Austriackiego oparty na ksenofobii i ultranacjonalizmie właśnie.

 • Co do referendów

  To, że się zdecydowano na te referenda to znaczy, że Rosja pierwszy raz od ponad 8 lat zaczyna walczyć na poważnie i uszanować wolę tamtejszych mieszkańców, bo wcześniej to była bardziej zabawa w podchody jak walka. Tylko czy Putin podejdzie do tego na poważnie to mam wątpliwości, bo trochę opieszały ten prezydent, że się dopiero po ośmiu latach obudził, a jak wcześniej mu się nie chciało to nie wiem czy się teraz będzie chciało. Ale może podejdzie do tego na poważnie tym razem. Zobaczymy.

  • Co do referendów#Neonowicz

   "... trochę opieszały ten prezydent,...". -

   --- Nie sądzę; nie mamy wszystkich danych, nie znamy wszystkich okoliczności jego postępowania :)

   • Co do referendów#Neonowicz#zygmuntbialas

    Też wynika to z tego, że Ukraina de facto zerwała całkowicie protokół miński w tym roku.

 • ❗To USA ZRZUCIŁO DWIE BOMBY ATOMOWE NA JAPONIĘ ❗❗❗❗❗

  Należy pisać bez kamuflażu.

  To USA dokonało masowego ludobójstwa Japończyków w 1945 roku ❗❗❗❗❗

  A poza tym zbrodnicze wojny USA na całym świecie to też amerykańskie ludobójstwa milionów ludzi dokonane przez amerykańskich zwyrodnialców ❗❗❗

  Najpierw wymordowali w pień Indian a następnie w Korei Wietnamie Libii Iraku Afganistanie Jugosławii Syrii i na Ukrainie.
  Amerykanie mordują bez przerwy od 1945 ciągle toczą zbrodnicze wojny. A tam gdzie nie mogą to terroryzują szantażują integrują i oszukują.

  Taka jest prawda o najpodlejszej "wolnej" "demokracji" made in USA ❗❗❗

  Salut ✔✌☺

  • ❗To USA ZRZUCIŁO DWIE BOMBY ATOMOWE NA JAPONIĘ ❗❗❗❗❗#Leonardo da Vinci

   "Najpierw wymordowali [jankesi] w pień Indian a następnie w Korei Wietnamie Libii Iraku Afganistanie Jugosławii Syrii i na Ukrainie". -

   --- To oczywiście niewielki fragment ich działania!

   Pozdrawiam :)

 • Autor trzymaj się. ⭐⭐⭐⭐⭐

  Zdrowia zdrowia i zdrowia. ☺☺☺☺☺

  I pisz bo jesteś ważnym ogniwem w walce z obłudą i zakłamaniem.

  Salut ✔☺

 • Chciałbym wiedzieć

  1.Co lub kto zdecydował, że artykuł z najważniejszym tematem dnia dzisiejszego musiał ustąpić miejsca innemu z nieudolną propagandą probanderowską autorstwa jednego z adminów?
  Ten artykuł będzie najważniejszy przez kilka najbliższych dni. Ludzie raczej chcą śledzić przebieg tego referendum i poznać jego wyniki możliwie najwcześniej. A tu temat na szybkiej ścieżce do lochu.
  2. Kto lub co namieszał w ustawieniach tego bloga, że wyrzuciło mi w kosmos kilka komentarzy w normalnej drabince wątków dyskusji?
  3. Kto jest dzisiaj adminem?

  • Chciałbym wiedzieć#Maur

   "Chciałbym wiedzieć". -

   --- Ważne zapytania, więc - niezgodnie z moimi zwyczajami - odpowiem poza koleją;

   Ad3 - Na samiutkim dole na każdej stronie po prawej ręce znajdzie Pan hasło 'dyżury administratorów' - tylko kliknąć.

   Ad1/2 - Mimo braku czasu i średniego samopoczucia postaram się jeszcze napisać coś interesującego o referendum we wschodniej Ukrainie :)

   • Chciałbym wiedzieć#Maur#zygmuntbialas

    Tak się spodziewałem.

 • @Bez nicka

  Bez nicka do Zawiszy: "Jest pan "błędny rycerzu" całkowicie pozbawiony zwykłej ludzkiej empatii". -

  --- Dodam, że sprawa dotyczy większości społeczeństwa: gdy kijowscy uzurpatorzy bombardowali w 2014 roku Donieck, Sławiańsk czy Mariupol, niewielu to interesowało, że giną ludzi. Dziś większość współczuje Ukraińcom, w tym azowcom.

  • @Bez nicka#zygmuntbialas

   Ma pan zupełną rację panie Zygmuncie co do braku empatii w naszym społeczeństwie jeśli krzywda dzieje się Rosjanom lub narodom sympatyzującym z Rosją. Za to ileż współczucia dla ich wrogów. To mam nadzieję głównie efekt propagandy, która prowadzi do prymitywizacji zdolności odróżniania dobra od zła, prawdy od fałszu, przyczyn od skutków. Ja jednak w przytoczonym przez pana komentarzu ustosunkowywałem się do komentarza "rycerza bez głowy" a może tylko z głową zakutą w zbroję. Jedno jest pewne coś z rycerza to on ma.

  • @Bez nicka#zygmuntbialas

   Mam wiele empatii dla ludzi mieszkających na terenach na których zniszczono całą infrastrukturę dorobek pokoleń. Mam wiele sympatii dla ludzi zamieszkujących tereny które wycofujący się okupant zalał wysadzając tamy. Nie mogę zaś znaleźć empatii dla wojsk okupanta.

   • @Bez nicka#zygmuntbialas#Zawisza Niebieski

    "Nie mogę zaś znaleźć empatii dla wojsk okupanta". -

    --- A więc tak samo jak ja. Tylko że dla mnie okupantem są Amerykanie, którzy wzniecili kijowski majdan, zrobili pucz, prowadzący do obalenia legalnego prezydenta Janukowicza i wstawili swoje marionetki, w tym pupilka Jaceniuka. Próbowali też na początku Niemcy upiec swoją pieczeń, chcąc wstawić boksera Kliczkę na premiera, ale jankesi nie pozwolili.

    Tak przy okazji: projekt 'Ukraina' to był projekt austro-niemiecki, skierowany przeciw Polakom i Rosjanom. Dziś możemy powiedzieć, że odbija się Niemcom ten projekt czkawką.

    • @Bez nicka#zygmuntbialas#Zawisza Niebieski#zygmuntbialas

     Czyli mamy zgodę co do empatii dla okupanta, tylko, czy ustaliliśmy kto jest okupantem?
     Dla Pana są Amerykanie? Tylko czy ich wojska okupują rdzenne (nawet za czasów ZSRR) tereny Ukrainy?
     Na roboczo zgodzę się z Panem, że na na majdanie był pucz. Ale Majdan został potwierdzony wyborami w 2019 roku, gdzie bezapelacyjnie przegrała marionetka Kremla.

     Projekt Ukraina to nie projekt austro-niemiecki. To określenie dla tych ziem stosowane było już w XVII w. Za to zgodzę się z Panem, jeśli zamiast "projekt Ukraina" użyje Pan "projekt j. ukraiński" Niestety w zalewie kłamstw propagandy historii w polewce rosyjskiej musimy ściśle stosować się do terminów, bo inaczej wychodzi nam "historia głoszona przez Matiuszkę Rasiję"
     Czy Niemcom odbija się to czkawką, nie wiem, ale wiem że jest zasada im gorzej Rosji i Niemcom tym lepiej Polsce. Ot taka geograficzna przypadłość Polski. Jesteśmy między młotem Thora a sierpem i młotem. Jeśli dokładnie przestudiuje Pan ostatnie 3-4 wieki historii Europy to myślę, że zgodzi się Pan ze mną.

  • @Bez nicka#zygmuntbialas

   Szkoda tylko, że Putin w 2014 roku też nie miał empatii, kiedy proszono go o pomoc w Donbasie i olał temat, a teraz kreuje się na wybawiciela. Gdzie był wtedy Putin ? A teraz bohater taki hej do przodu 8 lat później jak już ponad 15 000 cywilów zostało zabitych przez banderowską juntę, powstańcy utracili szereg ważnych miast: Słowiańsk, Kramatorsk, Awdijiwkę, Konstantynówkę i wiele innych, a mogliby je utrzymać i zdobyć cały Donbas gdyby Putin pomógł i mogłoby tego wszystkiego nie być. Dobrze, że jest to referendum, ale Putin zawiódł i zdradził tych ludzi i nie jest żadnym bohaterem i wybawicielem. Szczególnie jeszcze ostatnio jak zostawił mieszkańców obwodu charkowskiego kijowskiej juncie na śmierć i tortury i ostatnio jeszcze uwolnieniu 200 azowców na ukraińskiego oligarchę i 55 żołnierzy. To co teraz robi jest słuszne, ale na ludziach to mu na pewno nie zależy, bo gdyby zależało to już dawno wiele lat temu by wyzwolił tych ludzi. Jakoś wątpię, że teraz Rosja jest nadal wiarygodna i godna zaufania dla tych ludzi po takich akcjach i nie mają poczucia, że zostawili ich samych przez 8 lat na pożarcie nazistowskiemu smokowi.

   • @Bez nicka#zygmuntbialas#Neonowicz

    Panie Neonowicz myślę, że w 2014 roku Putin zrobił co mogła Rosja wówczas zrobić. Przejęła Krym gdzie olbrzymia większość mieszkańców opowiadała się za przyłączeniem do Rosji. Gdzie była morska baza Rosji. W referendach w obwodach donieckim i ługańskim mieszkańcy tych obwodów opowiedzieli się za niezależnością od krainyU a pytań o przyłączenie do Rosji w ogóle nie było. Poza tym Krym chociażby formalnie miał status republiki autonomicznej.

    • @Bez nicka#zygmuntbialas#Neonowicz#Bez nicka

     Możliwe, ale wyglądało to wtedy jakby się sankcji przestraszył.

    • @Bez nicka#zygmuntbialas#Neonowicz#Bez nicka

     "... wyglądało to wtedy jakby się [Putin] sankcji przestraszył". -

     --- Chyba nie, raczej nie był w pełni przygotowany na wojnę (z Zachodem). Faktem jest, że ukry dozbroili się przez osiem lat, wyszkolili żołnierzy i zbudowali nowoczesne okopy wokół Donbasu, ale w tym czasie Rosja ustawiła odpowiednio swą gospodarkę i finanse, no i porządnie się dozbroiła.

   • @Bez nicka#zygmuntbialas#Neonowicz

    "Putin w 2014 roku też nie miał empatii,...". -

    --- Już wyżej napisałem, że nie mamy wszystkich danych, nie znamy wszystkich okoliczności zdarzeń. Jest prezydentem ogromnego państwa i jest otoczony wieloma doradcami. Jestem przekonany, że mądrymi i uczciwymi.

    • @Bez nicka#zygmuntbialas#Neonowicz#zygmuntbialas

     Fakt. Też jest przyczyną to, że Ukraina de facto zerwała protokół miński w tym roku.

   • @Bez nicka#zygmuntbialas#Neonowicz

    Z pewnością w 2014 roku gospodarka Rosji była zdecydowanie gorzej przygotowana na tak szeroki wachlarz sankcji jak w 2022 roku. Efekty sankcji wtedy mogłyby mieć dramatyczne konsekwencje. Poza tym globalny zachód był w dużo lepszej sytuacji jak obecnie.

    • @Bez nicka#zygmuntbialas#Neonowicz#Bez nicka

     Militarnie mogła wygrać o wiele łatwiej niż obecnie, bo Ukraina była wtedy słaba, a zachód jej praktycznie w ogóle nie dozbrajał aż do 2017 r., kiedy Trump zaczął ją dozbrajać, żeby udowodnić, że nie jest prorosyjski i później nie było już odwrotu dla zachodu od tej destrukcyjnej polityki. Łatwo było też wtedy przekupywać lokalnych urzędników, żeby oddawali swoje regiony za jakieś naprawdę niewielkie pieniądze. Później w ciągu kilku lat po modernizacji armii przez NATO Ukraina stała się drugą najpotężniejszą armią lądową w Europie i zwycięstwo nie mogło być już łatwe. Tylko na papierze to była 22 armia świata. W rzeczywistości była znacznie wyżej. Co do sankcji to tak skutki sankcji dla Rosji byłyby nieporównywalnie bardziej dotkliwe w 2014 roku niż teraz w 2022 roku. Cena ropy była wtedy na rekordowo niskim poziomie, a rosyjska gospodarka z tego powodu w bardzo złym stanie. Te nałożone wtedy zachodnie sankcje jeszcze dodatkowo pogorszyły sytuację. Dodatkowe bardziej dotkliwe spowodowałyby, że Rosja z całą pewnością wtedy by zbankrutowała i możliwe, że by się rozpadła.

 • Dzisiaj atak służb na neonie,

  Wszystko działa wadliwie.
  Referendum najwyraźniej doprowadza odpowiednie służby do białej gorączki.

  • Dzisiaj atak służb na neonie,#Kris

   "Dzisiaj atak służb na neonie,...". -

   --- Na razie jest u mnie w porządku i mam nadzieję, że tak pozostanie.

   Z serdecznym pozdrowieniem :)

 • Hej Zygmunt...

  Dzisiaj jest sobota i nalezy sie nam odrobina relaksu.
  Czy to jest reinkanacja Jimi Hendrixa?!
  On ma dopiero 9 lat.
  Serdecznie polecam fanom muzyki naszych wczesnych lat.

  https://www.youtube.com/c/TajFarrant_Official

  Dobrej nocy zycze wszystkim :)

  • Hej Zygmunt...#krysz

   "Dzisiaj jest sobota i nalezy sie nam odrobina relaksu". -

   --- Na pewno, ale mnie ciągle brak czasu, więc na oddech przy muzyce pozostaje mi niewiele czasu.

   Dobrej nocy życzę :)

 • @All 3

  Z Telegramu;

  Frekwencja na koniec drugiego dnia głosowania w referendum:

  Obwód chersoński - 31,79%
  Obwód zaporoski - 35,54%
  DRL - 55,05%
  ŁRL - 45,86%.

 • @sulisław

  "Więc co to zmieni?" Da zgodną z międzynarodowym prawem podstawę do zastosowania całej siły i całego arsenału w obronie terytorium...". -

  --- Bardzo porządnie Pan to opisał, ujmując wszystkie ważne elementy sprawy łacznie z ewentualną walką do ostatniego Polaka. Podpisuję się pod każdym zdaniem :)

 • @Zelmer do Sulisława

  "Bredzisz tak, że już jednak czytać twoich komentarzy nie idzie". -

  --- A ja oceniłem wpis Sulisława bardzo wysoko i teraz szczerze przyznam, że nie wiem, dlaczego Pan krytykuje.

 • @KST o Zawiszy

  "Dziwię się, że ktokolwiek z nim o czymkolwiek dyskutuje". -

  --- Hm... ja zaś dziwię się,że jest możliwe przebić w propagandzie Arestowicza.

 • @Zawisza Niebieski

  "Majdan został potwierdzony wyborami w 2019 roku,...". -

  --- Co to za wybory w wasalnym państwie? - No i pytanie główne: co tu w ogóle w Europie Środkowej robią jankesi?

  I problemy wynikające z historii. Nie było lekko z Niemcami, przede wszystkim pod okupacją hitlerowską. Były też problemy polsko-rosyjskie, które teraz zresztą są naświetlane jednostronnie. Jeśli mówimyo zaborach to również powinniśmy mówić o 'dymitriadzie', o współudziale Polaków w wyprawie napoleońskiej na Rosję, o zamachach na carów Aleksandra II oraz III i wielu innych przypadłościach.

  I moglibyśmy też czasem wspomnieć o decydującej bitwie pod Stalingradem, o wyzwoleniu Polski przez Armię Czerwoną i wytępieniu niemieckiego nazizmu i ukraińskiego banderyzmu w latach wojny i tuż po wojnie.

  • @Zawisza Niebieski#zygmuntbialas

   Pięknie pan napisał, "Co to za wybory w wasalnym państwie", gdy cieszy się na wyniki referendum pod karabinami wojska co codziennie traci okupowane przez nich ziemie, co wycofując się bez nadziei na ich odzyskanie niszczy tamy zalewając dorobek życia tych, których zgodnie z tym co pan głosił miało bronić?
   Nie widzi Pan, że starając się być lepszym od Pieskowa głosi Pan nielogiczne tezy? Tezy, które człowiek inteligentny powinien odrzucić, gdy tylko pojawią mu się w głowie.
   Panie Zbigniewie, czas odciąć się od ruskiej propagandy, która nie pozwala Panu logicznie ocenić sytuacji, a tylko powoduje, że nie widzi Pan szerszej perspektywy.
   Widzi Pan Jarka Ruszkiewicza, co powielał Pieskowa, teraz nabrał rozumu, czyli zrobił to co mu mówiłem, "najpierw szklanka zimnej wody i poczekajmy".

   Ale powiem Panu jedno. Cenię Pana, bo Pan wierzy w to co pisze, choć nie rozumiejąc, że powiela Pan propagandę rosyjskich propagandzistów, szczególnie piszących po niemiecku. Jednak Pan broni swojego myślenia. Co stawia Pana o kilka pięter wyżej niż tych, co tylko cenzurą potrafią bronić opowiadanych przez siebie idiotyzmów. Nie mają odwagi stanąć do dyskusji na argumenty. A jak Pan widzi, tych co mają pałę zamiast rozumu na Neon zebrało się wielu.

   • @Zawisza Niebieski#zygmuntbialas#Zawisza Niebieski

    //Panie Zbigniewie, czas odciąć się od ruskiej propagandy //


    Chyba "Panie Zygmuncie"
    Pan Zygmunt ma na imię Zygmunt a nie Zbigniew.

    Zawisza jest znużony, może nie samą nad aktywnością ostatnich dwu dni bo ta jest neurologiczną reakcją na wzrost poziomu adrenaliny,co ustawicznym monotonnym powtarzaniem tych samych fraz.
    Taki dysonans między akcją a reakcją może się źle skończyć.To tak jakby doprowadzać wodę w czajniku do wrzenie ale nie pozwalać ujść parze.Adrenalina to hormon walki.
    Trzeba walczyć a pan nic tylko "ruska propaganda","ruska propaganda","ruska propaganda"
    Tak jakby herbata robiła się słodka od samego tylko mieszania."Ruska propaganda" ? świetnie ! do boju! demaskuj pan! obnażaj! wywalaj dowody na stół! Jednym słowem walcz pan a nie hipnotycznie powtarzaj "ruska propaganda","ruska propaganda","ruska propaganda"

    Ale skoro już jesteśmy przy czajnikach,to po dość intensywnym obcowaniem z pańską blogerską i komentatorską działalnością z przykrością stwierdzić muszę że jest pan "czajnikiem" i to wcale nie ze względu na ilość pary nagromadzonej w pańskiej głowie.
    W języku rosyjskim słowo "czajnik" ma prócz tego powszechnie znanego jeszcze inne znaczenie.
    "Czajnikiem" nazywa się osobę niekompetentną a przy tym starającą się uchodzić za dobrze obeznaną.
    https://thumbs.dreamstime.com/z/%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%82-%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BA%D0%B0-%D1%81-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8C%D1%8E%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%BC-%D0%BD%D0%B5%D0%BE%D0%BF%D1%8B%D1%82%D0%BD%D1%8B%D0%B9-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%BC%D0%B8%D1%81%D1%82-%D1%87%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D0%BA-112574177.jpg

    Niechże się pan weźmie w garść,przestanie histeryzować i zaprzestanie samookaleczeń na oczach wszystkich użytkowników nowego ekranu.

    • @Zawisza Niebieski#zygmuntbialas#Zawisza Niebieski#ikulalibal

     "Czajnikiem" nazywa się osobę niekompetentną a przy tym starającą się uchodzić za dobrze obeznaną". -

     --- No coż, staje się strasznie nudna ta dyskusja z Zawiszą, który nie chce widzieć faktów, jakimi one są w istocie. Nawiążę do pytania, które Pan mu zadał: "Czy pan chce tak pisać? Czy musi?". - Ja tu mam odpowiedź.

     A na imię mam oczywiście Zygmunt.

    • @Zawisza Niebieski#zygmuntbialas#Zawisza Niebieski#ikulalibal

     Tak przepraszam pana Zygmunta za przejęzyczenie.
     Wiesz ci ikulalibal, w Polsce to wszystkie baby znają się na medycynie a im głupsza tym uważa, że lepiej. Ty zdaje się chcesz wejść w walonki tej najgłupszej ze swoimi diagnozami.
     Kto tu na portalu histeryzuje? Czyżby nie bracia Moskale, co już dawno zwycięstwo Rosji tu ogłosili a nadal Rosja w odwrocie. Więc przestań się ośmieszać ze swoją medycyną.
     Czyli jak było kiedyś na pewnym rysunku krakowskiego satyryka Mleczki "Nie pieprz gościu bez sensu".
     Panie Zygmuncie, pyta pan o fakty, o ruską propagandę. A kto powielał tu teksty agentki separatystów Aliny Lipp. A kto ostatnio ostatnio cytował tekst propagandzisty z Sankt Petersburga, któremu kłamstw wypisano całą listę. To jest właśnie ta ruska propaganda. A prawda jest taka, że dziś Ukraina powoli wyznacza swoje tereny. Jeśli Pani nie wie, gdzie są granice Ukrainy to niech Pan zerknie na mapę ZSRR i sprawdzi jakie granice miała USRR. To są granice Ukrainy, jakie Rosja.
     Co pan powie na niszczenie tam i zalewanie terenów przez Rosjan. Tak robi ten, którego to ziemia, czy wycofujący się okupant, co wie, że już na te ziemie prędko nie powróci?
     Wspomina Pan ofiary lat 2014-2022. Jak Pan myśli więcej ofiar było tamtego okresu czy też tego ponad pół roku od lutego 2022. Do tych ludzi Pan już empatii nie czuje?
     I kto tu nie chce widzieć faktów?
     To ja nie chcę widzie

   • @Zawisza Niebieski#zygmuntbialas#Zawisza Niebieski

    "... czas odciąć się od ruskiej propagandy,...". -

    --- Ależ to nie jest ruska propaganda! Ciągle ten sam zarzut, a ja po raz n-ty stwierdzam, że mało ją znam, bo mam ograniczony dostęp do niej. A prpaganda ukraińska mnie nie interesuje, bo Arestowicz jest podłym typem, a dla 79% Ukraińców zachodnich jest S. Bandera bohaterem narodowym.

    Pamięta Pan chyba, że kilka lat temu broniłem praw i godności uchodźców, w czym wspierali mnie jednoznacznie Tiamat i Ikulalibal, a to moje pisanie kosztowało mnie kilka tygodni usunięcia moich tekstów z Neonu i mnie jako blogera. Dziś jestem całym swym sercem i rozumem po stronie tych, którzy już dość nacierpieli się od ukrasińskich siepaczy.

    • @Zawisza Niebieski#zygmuntbialas#Zawisza Niebieski#zygmuntbialas

     Z tym, że Bandera jest bohaterem dla Ukraińców zachodnich, a dla tych wschodnich i południowych czy nawet środkowych bohaterem nie jest. I niech sobie zachodni Ukraińcy swoje własne państwo założą na zachodzie kraju i tam sobie popierają Banderę, a tamtym niech dadzą spokój.

  • Wolność#werka1321

   "Mentalni niewolnicy- poszukujący nowego/starego "Pana"? -

   --- Jeśli to Panią nie interesuje, to przecież są portale i blogi, gdzie można czytać interesujące uwagi dotyczące kuchni czy np. wychowania dzieci.

  • Wolność#werka1321

   No to, że cały naród ponosi za to odpowiedzialność to wiadomo.

 • Redkodub zaginął - sytuacja w pobliżu Limana uległa eskalacji.

  Sytuacja w kierunku Limanskiego rankiem 25 września.
  W rejonie Redkodub Siłom Zbrojnym Ukrainy udało się wykorzystać przewagę liczebną i przeforsować obronę Sił Zbrojnych RF. Ukraińskie formacje wkroczyły w przestrzeń operacyjną na północ od osady, gdzie nie ma ciągłej linii obrony. Ukraińskie formacje ustanowiły kontrolę nad Redkodub, Karpovka, Novoe po udanym ataku z Lozovoe.
  Posiłki zmotoryzowanych formacji strzeleckich 20 Armii, które przybyły na czas, przeprowadziły udany kontratak i odbiły wsie Karpovka i Novoye. Wróg okopał się w wiosce Redkodub, w okolicy toczą się zacięte walki.

  Ukraińskie dowództwo porzuciło duże siły zmotoryzowanej piechoty na rzecz dalszego marszu na północ i dostępu do szosy Świętowo-Borowoje. W przypadku, gdy Siły Zbrojne Ukrainy dotrą do Swatowa , cała grupa sił sojuszniczych z Liman znajdzie się w operacyjnym okrążeniu. Przy równoczesnym uderzeniu z przyczółka pod Kupjanskiem może runąć cała obrona wzdłuż granicy LPR.
  Dowództwo Sił Zbrojnych FR rzuca do boju rezerwy w celu przygwożdżenia części wojsk ukraińskich i spowolnienia ich natarcia, zyskując czas na stworzenie ciągłej linii obrony i ustabilizowanie sytuacji na froncie. Siły ukraińskie kontynuowały ofensywę wzdłuż granicy obwodu charkowsko-ługańskiego i na północny zachód od Limana.Wojska rosyjskie prowadzą operacje szturmowe w rejonie Artemowska, Doniecka i zachodniej części obwodu donieckiego. Prezydent Rosji Władimir Putin prawdopodobnie nadal rozwiązuje problemy naczelnego dowództwa, angażując się w zmiany kadrowe. Rosja może zmobilizować ukraińskich jeńców wojennych.
  Na wyzwolonych terytoriach Ukrainy miejscowi nadal głosują w referendum w sprawie przystąpienia do Rosji.

  Arestowicz: Wszystkich ukraińskich studentów można wcielić do wojska, a Ukraina może zmobilizować 5,5 mln ludzi. „Jeśli w Rosji zmobilizowano milion ludzi, to o jakim odejściu mówisz? Możemy potrzebować wszystkiego”.

  • Redkodub zaginął - sytuacja w pobliżu Limana uległa eskalacji.#Neonowicz

   "Rosja może zmobilizować ukraińskich jeńców wojennych". -

   --- Czytałem o ukraińskich jeńcach wojennych i widziałem migawki filmowe o tym, że chcą oni walczyć po stronie Rosji. Jaki to ma wymiar liczbowy, nie mam (na razie) danych.

 • Tlumaczenie - Teranslator

  Aktualna ocena sytuacji przez byłego pułkownika US Army na temat wojny na Ukrainie.
  Trochę dłuższa, ale bardzo pouczająca, a przede wszystkim w jaskrawym kontraście do gadaniny lokalnych rządowych trąb, które przywołują klęskę Rosji.

  Trzymaj się ziemi, przegraj wojnę

  Strategia Zełenskiego polegająca na obronie terytorium za wszelką cenę była katastrofalna dla Ukrainy.

  Pod koniec 1942 roku, kiedy Wehrmacht nie mógł już posuwać się dalej na wschód, Hitler zmienił niemieckie wojska lądowe ze strategii "zorientowanej na siły wroga" na strategię "utrzymywania ziemi". Hitler zażądał, aby jego armie broniły rozległych, w dużej mierze pustych i nieistotnych obszarów Związku Radzieckiego.

  "Trzymanie się ziemi" nie tylko pozbawiło niemieckie wojsko zdolności do korzystania z dyskrecji operacyjnej, a przede wszystkim do wymanewrowania powolnego, metodycznego przeciwnika sowieckiego; Utrzymanie ziemi również popchnęło niemiecką logistykę do granic możliwości. Kiedy utrzymywanie ziemi połączono z niekończącymi się kontratakami w celu odbicia bezużytecznych terytoriów, Wehrmacht był skazany na powolne, wyczerpujące zniszczenia.

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski realizuje również strategię zatrzymań we wschodniej Ukrainie (prawdopodobnie za radą swoich amerykańskich i brytyjskich doradców wojskowych).
  Ukraińskie Siły Zbrojne okopały się na obszarach miejskich i przygotowały środki obronne. W rezultacie ukraińskie siły zbrojne przekształciły ośrodki miejskie w fortece, które stały się "ostatnimi pozycjami".

  Rozsądne wycofanie się z miast takich jak Mariupol, które mogłoby uratować wielu najlepszych ukraińskich żołnierzy, nie było możliwe.
  Rosyjskie siły zbrojne odpowiedziały systematycznym izolowaniem i rozbijaniem obrońców, tak aby nie było możliwości ucieczki lub ratunku przez inne ukraińskie siły zbrojne.

  Determinacja Moskwy, by zniszczyć ukraińskie siły zbrojne bez poświęcania życia Rosjanom, zwyciężyła. Od czasu inwazji wojsk rosyjskich na wschodnią Ukrainę straty ukraińskie zawsze były wyższe niż wskazano, ale teraz, dzięki niedawnemu niepowodzeniu ukraińskich kontrataków w regionie Chersonia, osiągnęły przerażający poziom, którego nie można już dłużej ukrywać.
  Liczba ofiar osiągnęła 20 000 zabitych lub rannych miesięcznie.

  Pomimo 126 haubic, 800 000 pocisków artyleryjskich i HIMARS (amerykańskiej artylerii rakietowej), wielomiesięczne, zacięte walki niszczą fundamenty siły lądowej Ukrainy.
  W obliczu tej katastrofy Zełenski wielokrotnie nakazuje kontrataki w celu odzyskania terytorium, pokazując tym samym, że strategiczna pozycja Ukrainy wobec Rosji nie jest tak beznadziejna, jak się wydaje.

  Niedawny ukraiński nacisk na miasto Izium, łącznik donbasu z Charkowem, wydawał się prezentem dla Kijowa.
  Amerykańskie obiekty satelitarne niewątpliwie dostarczyły Ukraińcom obrazu obszaru w czasie rzeczywistym, ujawniając, że siły rosyjskie na zachód od Izium składały się z mniej niż 2000 lekkich żołnierzy (odpowiednik paramilitarnej policji, takiej jak SWAT i piechota powietrznodesantowa).

  Rosyjskie dowództwo zdecydowało się wycofać swoje niewielkie siły z tego obszaru, który stanowi około 1 procent byłego terytorium Ukrainy znajdującego się obecnie pod rosyjską kontrolą.

  Jednak cena zwycięstwa propagandowego Kijowa była wysoka – w zależności od źródła, około 5000 do 10 000 ukraińskich żołnierzy zostało zabitych lub rannych na płaskim, otwartym terenie zamienionym w pole bitwy przez rosyjską artylerię, pociski i naloty.

  Biorąc pod uwagę niezdolność Waszyngtonu do zakończenia wojny na Ukrainie klęską rosyjskiej broni, wydaje się pewne, że Obwodnica

  (odnosi się to do wewnętrznego kręgu władzy – establishmentu – w Waszyngtonie)

  zamiast tego spróbujemy zamienić ruiny państwa ukraińskiego w otwartą ranę po stronie Rosji, która nigdy się nie zagoi.

  Problem z tym podejściem od początku polegał na tym, że Rosja zawsze miała środki do dramatycznej eskalacji walk na Ukrainie i zakończenia ich w bardzo trudnych warunkach. Eskalacja jest obecnie w toku.

  W publicznym oświadczeniu, które nie powinno nikogo dziwić, prezydent Putin ogłosił częściową mobilizację 300 000 rezerwistów,
  z których wielu zastąpi regularne siły armii rosyjskiej w innych częściach Rosji i zwolni ich do rozmieszczenia na Ukrainie.
  Pozostali rezerwiści wzmocnią rosyjskie jednostki już rozmieszczone we wschodniej Ukrainie.

  Waszyngton zawsze postrzegał gotowość Putina do negocjacji i ograniczania skali i destrukcyjności kampanii na Ukrainie jako dowód słabości, choć było jasne, że cele Putina zawsze ograniczały się do wyeliminowania zagrożenia NATO dla Rosji we wschodniej Ukrainie.

  Strategia Waszyngtonu polegająca na wykorzystaniu konfliktu do sprzedaży Niemcom samolotów bojowych F-35 – wraz z dużą liczbą pocisków, pocisków i radarów rządom sojuszników z Europy Środkowej i Wschodniej – jest obecnie w odwrocie.

  Establishment obronny ma długą historię uspokajania amerykańskich wyborców bezsensownymi frazesami.
  W miarę jak rozwijają się sprzyjające warunki dla Moskwy we wschodniej Ukrainie, a pozycja Rosji w świecie staje coraz silniejsza, Waszyngton staje przed trudnym wyborem:
  musi mówić o udanym "zdegradowaniu" "rosyjskiej potęgi" na Ukrainie i ograniczeniu swoich działań.
  Albo ryzykujesz regionalną wojnę z Rosją, która pochłonie Europę.

  Jednak w Europie wojna Waszyngtonu z Moskwą jest czymś więcej niż tylko nieprzyjemną kwestią.
  Niemiecka gospodarka jest na skraju załamania.
  Niemiecki przemysł i gospodarstwa domowe są głodne energii, która z tygodnia na tydzień staje się coraz droższa.
  Amerykańscy inwestorzy są zaniepokojeni, ponieważ przeszłość pokazała, że rozwój gospodarczy w Niemczech jest często zwiastunem trudnych czasów gospodarczych w USA.

  Co ważniejsze, spójność społeczna w państwach europejskich, zwłaszcza we Francji i Niemczech, jest krucha.
  Berlińska policja podobno pracuje nad planami awaryjnymi, aby poradzić sobie z zamieszkami i grabieżami w miesiącach zimowych, jeśli "wielokulturowa" sieć energetyczna miasta upadnie.

  Rosnące niezadowolenie sprawia, że jest całkiem prawdopodobne, że rządy w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii prawdopodobnie pójdą drogą swoich odpowiedników w Sztokholmie i Rzymie, którzy stracili lub stracą władzę na rzecz centroprawicowych koalicji.

  Do dziś Kijów przyjmuje Moskwę, przebijając ostatnie ukraińskie rezerwy siły roboczej na rosyjską obronę.
  Waszyngton, podkreślił prezydent Biden, będzie wspierał Ukrainę "tak długo, jak będzie to konieczne".
  Ale jeśli Waszyngton będzie nadal wydobywał strategiczne rezerwy ropy naftowej w Ameryce i dostarczał amerykańskie dostawy wojenne na Ukrainę, zdolność do ochrony i zaopatrywania Stanów Zjednoczonych będzie konkurować ze wsparciem Ukrainy.

  Rosja już kontroluje ten obszar, który wytwarza 95 procent PKB Ukrainy. Nie ma powodu, aby przenosić się dalej na zachód.
  Obecnie wydaje się pewne, że Moskwa zakończy pracę w Donbasie, a następnie zwróci się do zdobycia Odessy, rosyjskiego miasta, w którym siły ukraińskie dopuściły się przerażających okrucieństw wobec rosyjskich obywateli w 2014 roku.

  Moskwa się nie spieszy.
  Rosjanie są metodyczni i rozmyślni.
  Ukraińskie siły zbrojne wykrwawiały się na śmierć w jednym kontrataku za drugim.

  Po co się spieszyć?
  Moskwa może być cierpliwa.
  Chiny, Arabia Saudyjska i Indie kupują rosyjską ropę w rublach.
  Sankcje szkodzą europejskim sojusznikom Ameryki, a nie Rosji.

  Nadchodząca zima prawdopodobnie zmieni krajobraz polityczny Europy bardziej niż jakiekolwiek działania Moskwy.
  W Zakopanem, mieście liczącym 27 tys. mieszkańców na skrajnym południu Polski, już pada śnieg.

  Źródło: https://www.theamericanconservative.com/holding-ground-losing-war/

  • Tlumaczenie - Teranslator#krysz

   "Rosja już kontroluje ten obszar, który wytwarza 95 procent PKB Ukrainy. Nie ma powodu, aby przenosić się dalej na zachód". -

   --- Porządne ujęcie sprawy w przytoczonym przez Ciebie artykule :)

 • @

  Chwalony zachodni sprzęt na oponach nie radzi sobie na ukraińskich drogach. Mają coś na gąsienicach?
  https://rg.ru/2022/08/12/broneviki-maxxpro-iz-ssha-ne-spravilis-s-ukrainskim-bezdorozhem.html
  https://t.me/boris_rozhin/65064
  To jeszcze zima nie nadeszła i liścia z drzew nie opadły..

 • @Zawisza Niebieski

  1. "A kto powielał tu teksty agentki separatystów Aliny Lipp. A kto ostatnio ostatnio cytował tekst propagandzisty z Sankt Petersburga, któremu kłamstw wypisano całą listę. To jest właśnie ta ruska propaganda".

  2. "Jeśli Pani nie wie, gdzie są granice Ukrainy to niech Pan zerknie na mapę ZSRR...".

  3. "Wspomina Pan ofiary lat 2014-2022. Jak Pan myśli więcej ofiar było tamtego okresu czy też tego ponad pół roku od lutego 2022. Do tych ludzi Pan już empatii nie czuje?" -

  --- Ad1. Pisanie tekstów przez Niemca czy pół-Niemkę, którzy są lub jadą na miejsce wydarzeń, jest propagandą?! To Rosja nie ma Rosjan, którzy paraliby się propagandą?!

  Ad2. Na mapie ZSRR nie widzę Ukrainy, tylko USRR, która nie jest Ukrainą; zresztą takiego państwa wcześniej nie było.

  Ad3. Oczywiście, że żal mi ludzi, którzy zginęli w toku wojny od zachodniej, w tym polskej broni.