Przebieg referendum na Ukrainie - 26.09.2022.

Niemiecki dziennikarz Thomas Röper...

... od 15 lat mieszka w Petersburgu. W swym artykule opisuje jako obserwator przebieg referendum w obwodzie chersońskim:
 
W sobotę 24 września byłem w obwodzie chersońskim, który jest najtrudniejszym terenem dla Rosji. W Ługańsku i Doniecku nastroje są jednoznaczne i nie zdziwiłoby mnie 99 procent głosów za przyłączeniem do Rosji. W Zaporożu i Chersoniu nastroje nie są tak jednoznaczne.
 
Pojechaliśmy do Nowej Kachowki, miasta, które od jakiegoś czasu niemal codziennie trafia na pierwsze strony gazet (oczywiście nie na Zachodzie), bo jest obecnie ostrzeliwane przez ukraińską armię mocniej niż Donieck. Tuż obok miasta znajduje się elektrownia wodna, którą odwiedziłem w maju podczas press tour do Chersonia. Elektrownia i zapora zbiornika są niemal codziennie ostrzeliwane przez Ukrainę. Tym razem nie zatrzymaliśmy się tam, ale skutki ostrzału było widać, gdy przejeżdżaliśmy obok.
 
W Nowej Kachowce najpierw udaliśmy się do budynku administracji miejskiej, aby porozmawiać z burmistrzem i otrzymać kamizelki ochronne i kaski z powodu ostrzału. Następnie przeszliśmy na drugą stronę ulicy do znajdującego się naprzeciwko ośrodka kultury, gdzie ustawione były mobilne urny. Przed budynkiem było dużo ludzi, a w środku również tłoczyli się ludzie.

Jedną z instrukcji, którą dostaliśmy przed wyjazdem, było zapytanie ludzi, czy chcą być fotografowani lub filmowani. Powodem jest to, że na Ukrainie za udział w referendum grożą ciężkie kary więzienia, dlatego wiele osób nie chce być filmowanych. W praktyce jednak było niespodziewanie inaczej, bo wraz z referendum zniknął strach ludzi, że Rosja znowu się wycofa i zostawi ich na pastwę Ukrainy. Ludzie nagle chcieli być filmowani, co było dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem na tych terenach.
 
Gdy chciałem sfilmować urnę wyborczą, ludzie czekali i nie wrzucali kart do głosowania. Zapytałem więc, czy nie chcą być filmowani, na co odpowiedzieli, że nie chcą mi przeszkadzać podczas pracy. Na moją odpowiedź, że jestem obserwatorem i oni mi nie przeszkadzają, wręcz przeciwnie, śmiali się do kamery i wrzucali swoje karty do głosowania do urny. Jeden człowiek nawet trzymał mi ją w kamerze z krzyżem dla Rosji, zanim ją wrzucił, dodając, że teraz nie mają nic do ukrycia.
 
Z tego co widziałem, wszystko zostało wykonane prawidłowo. Dokumenty tożsamości były dokładnie sprawdzane i rejestrowane, kabiny do głosowania gwarantowały wszystkim, że decyzja o głosowaniu pozostanie tajna, jeśli ktoś sobie tego życzy, czego jednak niewielu sobie życzyło, bo większość kart do głosowania w przezroczystych urnach nie była złożona, dlatego wyraźnie widać było liczne krzyżyki za zjednoczeniem z Rosją.
 
Następnie udaliśmy się do Geniczuka, gdzie odbyłem długą rozmowę z jedną kobietą. Wspomniałem, że kiedy byłem tam po raz pierwszy, ludzie bardzo bali się być otwarcie prorosyjscy i zamiast tego szeptali do żołnierzy, gdy przechodzili obok, aby zostali i nigdy więcej nie odchodzili. Ludzie bardzo bali się wtedy mówić otwarcie w obawie przed ewentualną zemstą ukraińskich nacjonalistów.
 
Kobieta powiedziała mi, że to się zmieniło, że ludzie teraz czują się bezpiecznie i nie boją się już mówić otwarcie, że chcą być częścią Rosji. Potwierdziła moją ocenę, że około 80 procent ludzi jest tam prorosyjskich. Do rozmowy wtrącił się mężczyzna mówiąc, że to nie jest referendum, to jest długo oczekiwany powrót do rosyjskiej ojczyzny.
 
 
Opracował: Zygmunt Białas
 
PS. Na blogu AdNovum możemy przeczytać relację z przebiegu referendum w obwodzie donieckim:
 
 

zygmuntbialas

zygmuntbialas

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.41

liczba ocen: 27

 • dziękuję

  Pańskie notki przywracają wiarę w ludzi, mówię poważnie, wiem co czuję i co piszę.
  5*
  Miłego dnia
  Pozdrawiam

 • "Do rozmowy wtrącił się mężczyzna mówiąc, że to nie jest referendum, to jest długo oczekiwany powrót do

  rosyjskiej ojczyzny."
  ------------------------------
  Ja się temu człowiekowi i innym Rosjanom nie dziwię. Duża część Polaków też przeżyła taka gehennę i przeżywa ja nadal, kiedy po II WŚ okrojono zmaltretowaną Polskę ze wschodnich ziem. Dla tych Polaków było bez znaczenia, że granice Polski rozszerzyły się na zachód.
  Wniosek?
  Fakt oderwania od Rosji tak ogromnej połaci ziemi w pojęciu tzw. Ukrainy w granicach ZSRR - to zbrodnia! Mleko się już rozlało i efekcie Piekło chłepce rosyjska krew, łzy i cierpienie. Przecież nie dla jaj - bachury diabła wskrzesiły nie tak dawno ponownie banderland - czyli najbardziej opętanych przez Szatana morderców. Również nie dla jaj - nasyca się owym banderssyństwem atrapę Polski z czego absolutnie nie zdaje sobie sprawy większość tubylców.

 • @demonkracja

  "Również nie dla jaj - nasyca się owym banderssyństwem atrapę Polski z czego absolutnie nie zdaje sobie sprawy większość tubylców". -

  --- Gdy szowinizm powstaje oddolnie, są wtedy duże możliwości i szansę zdusić gada w zarodku. Gdy jest wspierany przez państwo, jest źle, bardzo źle. Gdy uzyskuje wsparcie międzynarodowe, jest tragicznie i obrzydliwie. Ale ciągle są jeszcze szanse powrotu do normalności.

  • @demonkracja#zygmuntbialas

   Będziemy mieli ciekawą sytuację we Włoszech. Liderka zwycięskiej partii prawicowej afiszowała się z poparciem dla UA. Moim zdaniem niepotrzebnie. Mogła zdobyć więcej głosów inaczej formułując swoje hasła w tym obszarze. Jej partnerzy prawicowi, z którymi razem będzie zmuszona tworzyć rząd dla realizacji pozostałych wspólnych postulatów, są jawnie prorosyjscy. W tych warunkach interes Włoch szybko stanie w poprzek sankcji zachodu.
   Zobaczymy jak to zaczną rozgrywać. Niemcy raptem stali się ostrożniejsi w wypowiedziach. Ursuli von mogą powiedzieć von ale po rusku. Znaczy to samo co raus!
   Z drugiej strony to Niemcom wybitnie odpowiadają wyniki wyborów we Włoszech. Dają im alibi przed USA...

   • @demonkracja#zygmuntbialas#Maur

    "Będziemy mieli ciekawą sytuację we Włoszech". -

    --- Tak, następują zmiany. Teraz czas na Niemcy i Francję. W sumie nie posądzam Scholza o złą wolę. Powinien pozbyć się Zielonych, bo Baerbock i Habeck są nie tylko głupi, ale zagrywają jak amerykańska agentura. Powinien Scholz bez ponownych wyborów wejść w układ z CDU /CSU nawet kosztem utraty funkcji na rzecz Lascheta. Taka zmiana w czasie kadencji była w Niemczech tylko raz w 1980 roku, gdy FDP preszło od Scmidta do Kohla.

    A w Polsce na razie bez zmian. Od dzisiaj obowiązuje zakaz wjazdu rosyjskich obywateli do Polski. Towarzyszą na kraje nadbałtyckie. Godnych mamy partnerów!

    • @demonkracja#zygmuntbialas#Maur#zygmuntbialas

     Tylko, że Scholz by musiał nadal być wtedy kanclerzem, bo tak to by się nie zgodził raczej na koalicję.

    • @demonkracja#zygmuntbialas#Maur#zygmuntbialas

     Niemcy raczej nie będą chcieli iść na dno z zielonymi. Zakładam, że maja jakieś regulacje prawne na czas kryzysu zagrażającego podstawowym interesom państwa. Na razie lawirują ostrożnie, rozglądają się na boki i obserwują otoczenie. Wystarczy ogłoszenie zielonych formacją nazistowską a zacznie się na nich polowanie po całych Niemczech.
     -----------
     Inna sprawa to stan kasy BRD. Patrzyłem na saldo ich wymiany handlowej przez ostatnie 30 lat. Notowali przez piewsze 10 lat po ca 5mld E nadwyżki miesięcznie. W drugiej 10-leciu nadwyżka wzrosła do ca 10 mld E, w ostatnim przekraczała nawet 20 mld E miesięcznie. To dało Niemcom spory zapas kapitałów. Zakładam, że nie przehulali wszystkiego a co najmniej 30% odłożyłi na ciężkie czasy, wobec czego powinni mieć rezerwy ca 1,5 BLN Euro.
     Akurat starczy na nasze reparacje i jeszcze im zstanie.

   • @demonkracja#zygmuntbialas#Maur

    Neonowicz: "... Scholz by musiał nadal być wtedy kanclerzem,...". -

    --- Nowych wyborów nie wygra, a przy Baerbock i Habecku idzie na dno, więc...?

    • @demonkracja#zygmuntbialas#Maur#zygmuntbialas

     By musiał pogodzić się z dominującą rolą CDU w koalicji.

   • @demonkracja#zygmuntbialas#Maur

    "By musiał pogodzić się z dominującą rolą CDU w koalicji". -

    --- Tak, ma Pan rację. Ja, naiwny, pomyślałem kategorią 'dla dobra sprawy'

 • A w Polsce złotówka leci na pysk za chwile 5 zł za dolara.

  Czyje interesy reprezentują soliadruchy (PIS i PO oraz kanapy) wprowadzając Polskę do niechcianej przez Polaków wojny ?
  Spadek złotówki oznacza że kapitał ucieka z tego frontowego kraju.

  Ta polityka solidaruchów to może być zdrada Narodu Polskiego na kilka sposobów.
  PIS jawnie proamerykański reprezentuje interesy USA a ci chcą wielkiej wojny w Europie.
  PO jawnie proniemieckie nie chce wojny ale chce likwidacji Polski (bo "to nienormalność")
  łatwo sobie wyobrazić że jak Rosja zdenazyfikuje banderowców i stanie przy granicy z Polską
  (bez zamiaru ataku na Polskę) to przy odpowiedniej propagandzie wojska Niemieckie pod sztandarami NATO wejdą do Polski w celu obrony Polski.... i już nie wyjdą z byłych landów wschodnich III Rzeszy.
  Być może dlatego UE czyli Niemcom tak potrzebne jest odsunięcie PIS od władzy bo PO by taki ruch NATO (Niemiec) poparło tak jak PIS popierał uciekinierów z banderlandu.

  Przecież u Solidaruchów wszystko dosłownie wszystko w polityce zagranicznej opiera się na kłamstwach. .. wystarczy posłuchać ich TV.
  PRL i jego media przy nich to prostolinijna naiwna dziewica ...

  Te dwa zdania to krótki opis skrajnej naiwności prostych solidaruchów które oddały Polskę w łapy globalnych bandziorów.

  • A w Polsce złotówka leci na pysk za chwile 5 zł za dolara.#Oscar

   "łatwo sobie wyobrazić że jak Rosja zdenazyfikuje banderowców i stanie przy granicy z Polską (bez zamiaru ataku na Polskę) to...". -

   --- Tak, może obrócić się na nasze nieszczęście. Czy Niemcy zaatakują Polskę? - Inaczej to widzę: Niemcy nie chcą wojny (bo potrafią wygrywać bez wojny), ale mogą być wmanewrowane przez USA. Niemieckie wojsko stacjonuje w ramach NATO na Litwie, niedaleko granicy z Rosją.

   • A w Polsce złotówka leci na pysk za chwile 5 zł za dolara.#Oscar#zygmuntbialas

    Rosja nie stanie przy granicy z Polską, bo przy granicy z Polską będzie okrojony terytorialnie banderowski bantustan, do którego zostaną wysiedleni ukraińscy uciekinierzy z Europy i, który będzie trochę przeludniony, bo to będzie kraj jakoś 3-krotnie mniejszy od Polski i będzie pod protektoratem NATO.

   • A w Polsce złotówka leci na pysk za chwile 5 zł za dolara.#Oscar#zygmuntbialas

    Bożeeee ! O czym wy piszecie ? Ruscy przy naszej granicy, zwiastują atak Niemców ? To już nie kacapia ma nas najechać, tylko szkopy ? Panowie ile (jeszcze) wariantów likwidacji naszego kraju,powstanie w waszych głowach do zakończenia tej wojny na wschodzie ?

    • A w Polsce złotówka leci na pysk za chwile 5 zł za dolara.#Oscar#zygmuntbialas#Jwu

     "Panowie ile (jeszcze) wariantów likwidacji naszego kraju,powstanie w waszych głowach do zakończenia tej wojny na wschodzie". -

     --- No cóż, Oskar zaczął przewidywać i się zaczęło (i szybko skończyło). Osobiście staram się nie rozpatrywać przyszłości, przynajmniej w detalach.

 • Nadzwyczaj ważna informacja !!!!!

  O której milczą polskie media a to podejrzane.

  Kilka godzin temu do szkoły w Iżewsku wszedł facet ubrany w odzież z nazistowską symboliką
  i zaczał strzelać do dzieci.Liczba ofiar rośnie z kwadransa na kwadrans ostatnie info mówi o 14 osób.
  Ogłoszono trzy dniową żałobę.
  Milczenie polskich mediów wskazuje na to że zachodnie media będą to wydarzenie interpretowały jako "propagande Putina"
  .Zaś tutejszy Zawisza przeprowadzi "niezależną analizę" z której wyjdzie że podobnie jak Darię Dugin,dziecie zabito z rozkazu Putina.

  • Nadzwyczaj ważna informacja !!!!!#ikulalibal

   Piszą w polskojęzycznym mainstreamie, bo tego przemilczeć się nie da, link:

   https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-rosja-strzelanina-w-szkole-zabici-ochroniarze-sa-ofiary-wsro,nId,6309291

 • Wyobraźcie sobie że...

  Niemcy zajmują swoje byłe landy schodnie za zgodą PO bo agentura niemiecka w istocie.
  Tusk zostaje prezydentem i się zaczyna demokracja w stylu Ukraińskim.
  Polski język zakazany
  Polska kultura wymazywana
  Nauka Polskiego w szkołach zakazana.
  Polakom którzy nie znają Niemieckiego odbiera się prawa wyborcze. i obywatelski stają się bezpaństwowcami.
  Oczywiście praca , socjal, opieka medyczna "nur fur dojczland".

  Przerażająca perspektywa ? Zmyślam ? Straszę ?
  A tak mają miliony ludzi w UE i w banderlandzie i to od lat
  I żadne "wartości" UE nie zostały tu złamane (bo i te wartości to mit propagandowy) .
  W Estonii, na Łotwie na Ukrainie wszędzie tam dokładnie tak jak opisałem są prześladowani Rosjanie.

  Jak widać UE nie daleko odbiega od banderowców.
  a może wręcz jest inspiratorem , kreatorem działania banderowców (razem z USA).

  Widać już w jakie g..no wepchnęli nas soliadruchy oraz KK z JPII na czele ?
  i nie ważny czy w trybie pożyteczny idiota czy w trybie zdrajca (czyli świadomy skutków zdrajca Narodu Polskiego).

  Robi się gorąco.
  I tylko Rosja może uratować Naród Polski no bo kto inny ? .... ale czy zechce czy ma taki interes ? sam sentyment do Demarczyk do Czterech Pancernych do Klossa może być za mało gdy ważą się losy świata. W grach strategicznych często poświęca się pionki by wygrać partię.

  A sam Naród Polski dzisiaj już nic nie może.. zbyt podzielony przez wrogów i zbyt głupi (naiwny) w sensie statystycznym . .. no i został skutecznie rozbrojony przez rządzących solidaruchów (na rzecz banderowców)
  czy to ma być ułatwienie dla UE przy zmianie Polskich granic zachodnich...
  i np. "unia" z banderlandem czyli jednoczesna zmiana granic wschodnich ?
  Następnym prezydentem Ukro-pollin "bohatyr" Załęski ?
  Wszystkie opcje dzisiaj są otwarte.

  Zamknięta jest tylko jedna opcja.. suwerenności Narodu Polskiego w Polsce czyli rządy Polaków w Polsce....czyli u siebie na swoim podwórku .

  • Wyobraźcie sobie że...#Oscar

   "Niemcy zajmują swoje byłe landy schodnie za zgodą PO...". -

   --- Pisałem wyżej, że inaczej to widzę. Słabe są dziś Niemcy, nad którymi łapę trzymają jankesi. Celem tychże jest wojna między Niemcami i Rosją, a jeśli będą ginąć Polacy, to tak 'przy okazji'. Ale to są tylko Pańskie i moje przewidywania. Jak to się potoczy? - Nie zapowiada się dobrze.

   • Wyobraźcie sobie że...#Oscar#zygmuntbialas

    Niemcy są zdemilitaryzowane i najsłabsze od stuleci. Jedynie gospodarczo Niemcy są nadal mocne. Jako satelita USA Niemcy się nie liczą.

    • Wyobraźcie sobie że...#Oscar#zygmuntbialas#Neonowicz

     "Niemcy są zdemilitaryzowane i najsłabsze od stuleci. Jedynie gospodarczo Niemcy są nadal mocne". -

     --- Tak, dokładnie tak. No i ostatnie 70 lat pokazały, że Niemcy nie muszą używać siły militarnej, by wygrywać. Chętnie bym napisał notkę, w której wykazałbym, że dziś Niemcy nie zagrażają nam militarnie, ale nie czuję się na tyle silny, by przeciwstawić się kontrargumentom. Kto inny nam zagraża wciągając nas (i Niemców) w wojnę.

     Oczywiście zagrożenie niemieckie może nastąpić w przyszłości - tego nie można wykluczyć.

  • Wyobraźcie sobie że...#Oscar

   No wreszcie,głos rozsądku.

 • Strach przed zemstą banderowców

  jest bardzo ważnym czynnikiem, wpływającym na wynik tego głosowania.
  ---------
  Moim zdaniem każdy racjonalnie myślący człowiek żyjący na terenach referendum nie powinien mieć wątpliwości co do swojego wyboru. Tym bardziej, gdy jest jeszcze Rosjaninem.
  Opinia banderowca nikomu chluby nie przyniesie. Za chwilę rozleje się na wszystkich Ukraińców i wielu z nich będzie niesłusznie cierpieć po świecie z racji swojego pochodzenia.
  ----------
  Zdaje się, że jeszcze Chersoniowi trochę brakuje do ważności referendum. W pozostałych próg już przekroczony. Tam akurat strefa walk to i zrozumiałe. Zobaczymy co przyniesie jutro.

  • Strach przed zemstą banderowców#Maur

   "Opinia banderowca nikomu chluby nie przyniesie". -

   --- Tak, czekam na otrzeźwienie ludzi w Europie i w Polsce. Ono zresztą przychodzi po siedmiu miesiącach rosyjskiej interwencji na Ukrainie. Przychodzi, choć dość powoli.

   • Strach przed zemstą banderowców#Maur#zygmuntbialas

    "Przychodzi ,choć dość powoli".Do ludzi uzależnionych od głównych mediów, nigdy nie dotrze.

    • Strach przed zemstą banderowców#Maur#zygmuntbialas#Jwu

     "Do ludzi uzależnionych od głównych mediów, nigdy nie dotrze". -

     --- Gdy głos rozsądku sięgnie 50% społeczeństwa, to już potem 'z górki'. Ponoć przed pół rokiem w USA było ponad 70% ludzi, którzy byli przeciw covidowym środkom.

 • @demonkracja

  ..."Również nie dla jaj - nasyca się owym banderssyństwem atrapę Polski z czego absolutnie nie zdaje sobie sprawy większość tubylców." ....

  Tubylcy w PL nie tylko nie zdają sobie z tego nasycania banderssyństwem sprawy, ale nawet nie chcą nic na ten temat słyszeć i wiedzieć, a jak ktoś im chce to niebezpieczeństwo uświadomić to reagują agresywnie nie na banderssyństwo, ale na tych co ich przed nim ostrzegają.
  To jest dopiero totalny odlot umysłowy tego polskiego społeczeństwa, które niczym ćma do ognia leci na swoje własne zatracenie ...
  KST

  • @demonkracja#KST

   "... totalny odlot umysłowy tego polskiego społeczeństwa, które niczym ćma do ognia leci na swoje własne zatracenie...". -

   --- Nie jest sympatycznie, choć trochę mądrzej niż pół roku temu. Nie traćmy nadziei, że wybrniemy bez szwanku :)

   • @demonkracja#KST#zygmuntbialas

    Nie ma już żadnej nadziei na to, że Polska i Polacy wyjdą z tego szaleństwa bez szwanku.
    Mleko już się rozlało, agenda likwidacji polskiej państwowości, gospodarki i finansów cały czas jest realizowana, a społeczeństwo praktycznie bezsilne.
    Owszem, nie wszyscy od razu zginiemy, bo Deagel.com w swojej prognozie 2025 aż tak strasznego doła u nas w porównaniu z innymi nie widzi. I to jest tylko już ta nadzieja ...
    KST

 • Wojna w sieci... ;)

  Rosyjska grupa hakerska RaHDIt („Zli rosyjscy hakerzy”) umieściła w domenie publicznej informacje dotyczące ponad 1,5 tys. pracowników ukraińskiego wywiadu zagranicznego. Dane publikowane są na stronie "Nemesis"
  Wśród opublikowanych danych, których istotność potwierdziło źródło w organach ścigania, przedstawiciele wywiadu działający pod przykrywką ambasad w ponad 20 krajach.

  Lista ta obejmuje zarówno kraje aktywnie wspierające Ukrainę w konfrontacji z Rosją (Stany Zjednoczone, Francja, Włochy, Niemcy, Polska), jak i państwa o bardziej powściągliwej pozycji, w tym Azerbejdżan, Argentyna, Węgry, Grecja, Irak, RPA, Tadżykistan i inne .

  Ponadto w sieci zamieszczono dane ukraińskich oficerów wywiadu pracujących w biurach ONZ, Unii Europejskiej i NATO oraz ponad 40 miejsc bazowania jednostek SWR Ukrainy, w tym jednej tajnej instytucji edukacyjnej.

  Według hakerów uzyskali dostęp do bazy danych pracowników ukraińskiego MSZ i Służby Wywiadu Zagranicznego, po czym porównali je i znaleźli dopasowania.

  • Wojna w sieci... ;)#Anna-PK

   "Rosyjska grupa hakerska RaHDIt („Zli rosyjscy hakerzy”) umieściła w domenie publicznej informacje dotyczące ponad 1,5 tys. pracowników ukraińskiego wywiadu zagranicznego". -

   --- To mamy drugą stronę działań tych bohaterskich i szlachetnych Ukraińców. Takie numery stosują zresztą inne państwa, no ale Ukraina?! - Ta niewinna Ukraina?!

 • Dotychczasowy przebieg referendum

 • Co po referendum

  • Co po referendum#stanislav

   Co po referendum ? Dalszy ostrzał.Bo strzelający i reszta cywilizowanego świata, nie uzna jego wyników.

   • Co po referendum#stanislav#Jwu

    "Co po referendum ? Dalszy ostrzał". -

    --- Może do czasu przyłączenia czterech obwodów do Rosji. Zakładam, że ukry i Zachód się nie odważą. Albo...

 • Dotychczasowy przebieg mobilizacji

 • Najnowszy ( sprzed 3 dni) komentarz I. Girkina ( Striełkowa)

 • Kosowo

  Sigmuś napisz coś o Kosowie.
  Jak Powstało kto przywiózł "patriotów"

  dlaczego powstało?

 • Rosja. Czas najwyższy by Rosja ▪▪▪ nie ▪▪▪ kierowała się opinią wrogów .

  Rosja.
  Już dwano nie powinna zawracać sobie głowę opiniami kolektywnego Zachodu który nie ma nic wspólnego z uczciwością przekazu informacji. Jest pronazistowski, stosuje podwójne standardy, zaklamany i stosuje cenzurę, blokadę na niezależne informacje mogące zaburzyć narrację kłamstw i zdemaskować prawdziwe oblicze polityków i rządów w USA i na kolektywnym Zachodzie.

  Wystarczyło zobaczyć bandycki morderczy napad NATO na Jugosławię i porównać oderwanie Kosowa od rodowitych ziem Serbii i powrót Krymu do macierzy do Rosji, który był bezprawnie za Chruszczowa przekazany Socjalistycznej Republice Ukrainie.

  Pozdrawiam serdecznie :) ☆☆☆☆☆

  • Rosja. Czas najwyższy by Rosja ▪▪▪ nie ▪▪▪ kierowała się opinią wrogów .#Alfax

   "Rosja. Już dawno nie powinna zawracać sobie głowę opiniami kolektywnego Zachodu który nie ma nic wspólnego z uczciwością przekazu informacji". -

   --- O ile mi wiadomo, większość Rosjan nie przejmuje się tymi opiniami, które zresztą działają na nich mobilizująco, skupiając ponad 80% obywateli wokół prezydenta i rządu. A rząd? - Jestem w pełni przekonany, że działa optymalnie.

   Pozdrawiam serdecznie :)

 • Ku czemu prowadzić będzie tzw. mobilizacja

 • Jeszcze w sobotę były wątppliwości:

  //Nota bene,po raz kolejny słyszę że w tej częściowej mobilizacji chodzi nie tylko o uzupełnienie frontu ale jest ona w jakiś sposób wymierzona przeciw wewnętrznej V kolumnie.Jak? nie wiem//
  https://zawisza.nowyekran24.com/post/169390,tozsamosc-narodowa-ukrainy-cz-2

  A teraz już wiem.
  Ale żadna w tym moja zasługa bo wiem dlatego że już mówi sie o tym otwarcie.
  Ogłoszenie "ograniczonej mobilizacji" dało okazję do ujawnienia V kolumny we władzach terenowych a także w armii.
  Urzędnicy w terenie jak również niektórzy przedstawiciele armii, tak interpretują mobilizację żeby wszczynać panikę.Są ujawniane nagrania i publikacje z jakim "znawstwem" urzędnicy udzielają informacji.Nie wszystko to da się wytłumaczyć tym że jeden czy drugi urzędnik chciał się wydać mądrzejszym niz jest skutkiem czego tysiące ludzi wprowadził w błąd.
  Jakkolwiek będą się tłumaczyć i jak daleko posunie się Moskwa w wyciąganiu konsekwencji pokażą najbliższe dni.Czy Moskwa poprzestanie na wersji "niekompetencji" czy nazwie rzeczy po imieniu,zobaczymy.To ewidentna dywersja.W skutkach taka sami jak wysadzanie szyn kolejowych.Ludzie domagają się powołania organizacji na wzór SMIERSZ-u z prawem do stosowania nadzwyczajnych środków i kar.Uważam że to słuszny wniosek.