27.09.2022. - III wojna światowa...

... już się rozpoczęła - pisze Mike Adams.

27.09.2022. - III wojna światowa...
 
już się rozpoczęła - pisze Mike Adams.
 
Nie mówią nam o tym tylko dlatego, że rządy i sprzedajne media zamierzają utrzymać nas w ciemności. W końcu chcą wykorzystać pozostały czas, aby zaopatrzyć się w żywność, amunicję, środki medyczne i metale szlachetne, a jedynym sposobem na to jest jak najdłuższe ukrywanie prawdy o sytuacji.
 
Jednym z nielicznych wyjątków może być serbski prezydent Aleksandar Vucic, który publicznie ostrzega, że świat będzie świadkiem 'wielkiego światowego konfliktu', który prawdopodobnie rozpocznie się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.
 
Aleksandar Vucic wygłosił te niepokojące uwagi podczas pierwszego dnia Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. Pełny cytat z Vucica brzmi: "Zakładam, że wychodzimy z fazy specjalnej operacji wojskowej i zbliżamy się do poważnego konfliktu zbrojnego, a teraz pytanie, gdzie jest granica i czy po pewnym czasie - może nawet po miesiącu lub dwóch - nie wejdziemy w poważny konflikt światowy, taki, jakiego nie widziano od II wojny światowej".

Vučić's address at the UN: "What is the difference between Ukraine and Serbia?" VIDEO - PoliticsEnglish - on B92.net
 
NATO jest już w stanie wojny z Rosją, a Putin przygotowuje się do bitwy kontynentalnej. Psychopatyczne narody zachodnie - prawdziwi agresorzy w tej wojnie - nie tylko nałożyły na Rosję 'sankcje samobójcze', ale także kierują operacjami wojskowymi Ukrainy przeciwko Rosji. Oznacza to, że NATO jest już zaangażowane w wojnę, nawet jeśli jeszcze nie chce się do tego przyznać.
 
Co gorsza, przywódcy NATO otwarcie wzywają do całkowitego zniszczenia Rosji oraz okupacji i eksploatacji jej zasobów naturalnych, co oczywiście pasuje do całego modelu globalnej eksploatacji i grabieży prowadzonej typowo przez Zachód (skłócanie, rabowanie, kontrolowanie; to jest model CIA, który od dziesięcioleci jest stosowany przeciwko innym narodom).
 
Warunki do negocjacji czy deeskalacji między Rosją a Zachodem już dawno się skończyły. Psychopatyczni przywódcy Zachodu są nienawidzącymi Rosji ludźmi, zdecydowanymi na dokonanie ludobójstwa na narodzie rosyjskim, nawet jeśli oznacza to zniszczenie ich własnych gospodarek i łańcuchów dostaw rolnych. Tych psychopatów, co już zrozumiał Putin, nie da się zmusić do rozumu ani zaufać im, że będą przestrzegać umów. Rosja zrozumiała, że musi walczyć lub zginąć. To jest punkt, w którym się teraz znajdujemy.
 
Niestety, szaleństwo narodów zachodnich spowodowało taką eskalację tego konfliktu, że kto pierwszy odpali broń jądrową, ten ma przewagę. Jest to oczywiście bardzo niebezpieczna dynamika, a wynika ona z faktu, że Zachód wielokrotnie sygnalizował, że nie pozwoli Rosji zaistnieć w swojej wizji 'nowego porządku świata' na planecie Ziemia.
 
Rosja ma ponad 30-letnią przewagę nad Zachodem w zakresie broni jądrowej i systemów obrony powietrznej. Kluczowym spostrzeżeniem w tym wszystkim jest to, że arsenał nuklearny NATO jest przestarzały - w dużej mierze operuje on bronią opracowaną pierwotnie w latach 70. ubiegłego wieku - podczas gdy potencjał nuklearny Rosji wyprzedza o co najmniej dwie generacje, zmodernizowany dzięki hiperszybkim pociskom manewrującym, manewrom unikowym dla międzykontynentalnych pocisków balistycznych, hipersonicznym pociskom manewrującym posiadającym zdolność nuklearną oraz najnowocześniejszym systemom obrony powietrznej, które mogą nawet przechwytywać i zestrzeliwać nadlatujące międzykontynentalne pociski balistyczne.
 
Ponadto Rosja posiada tajną 'broń zagłady', której świat jeszcze nie widział. W obecnym stanie rzeczy, broń ta zaatakuje Zachód bez żadnego ostrzeżenia i doprowadzi do całkowitego zniszczenia zachodnioeuropejskich rządów, walut i przemysłu.
 
Nie mam najmniejszych wątpliwości, że Rosja już określiła cele swojego pierwszego uderzenia i że wśród tych celów są Londyn, Paryż, Berlin, Warszawa, floty morskie USA i praktycznie wszystkie bazy wojskowe w Europie Zachodniej. Jesteśmy o jeden start od wydarzenia, które zakończy cywilizację.
 
USA i NATO oddały się ułudzie, że mogą wygrać nuklearny wyścig z Rosją, ale jest to takie samo urojenie jak idea, że 'mężczyźni mogą zajść w ciążę' lub że drukowanie pieniędzy nie powoduje inflacji (w szczególności pozbawiony mózgu reżim Bidena upiera się, że oba te absurdy są absolutnie prawdziwe). W ciągu ostatnich dwóch dekad Zachód na okrągło stosował urojone myślenie i bajkowe narracje, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. 

Has the third world war already started? - TFIPOST
 
Podczas gdy Zachód prowadzi wojnę propagandowych narracji, Rosja rozwija najbardziej zaawansowaną na świecie broń jądrową. Gdy rozpocznie się wymiana jądrowa, nie ma wątpliwości co do jej wyniku. Rosja straci kilka milionów ludzi - znacznie mniej niż podczas II wojny światowej - ale zmiecie Niemcy, Polskę, Francję i Wielką Brytanię. Europa Zachodnia pogrąży się w pokoleniu rozpaczy i przygnębienia, a Stany Zjednoczone doznają kaskadowego załamania finansowego, ponieważ są sprzężone z europejskimi bankami i rynkiem długów.
 
Zachodni dziennikarze i kleptokraci nie są w stanie uznać tej rzeczywistości i nie są w stanie nic z nią zrobić. Są uwięzieni w swoim własnym, urojeniowym świecie prania mózgu i propagandy i wierzą, że mogą zmusić Rosję do kapitulacji wobec obłąkanych żądań Zachodu. Ale Rosja nie jest krajem trzeciego świata. Rosja nie może zostać zdemontowana gospodarczo przez zachodnie sankcje. Rosja ma własny łańcuch dostaw dosłownie wszystkiego, czego potrzebuje, aby wyżywić swoich ludzi, zbudować więcej broni i zbić fortunę na eksporcie energii i surowców do chętnych partnerów handlowych, takich jak Indie, Chiny, Turcja i Iran.
 
Wreszcie Putin się nie cofnie, a jest on znacznie bardziej inteligentny niż którykolwiek z upośledzonych poznawczo szaleńców kierujących USA, UK czy krajami NATO. Przywódcy państw zachodnich są tak kompletnie niekompetentni, że trudno ich nazwać 'klaunami', bo klauni to w rzeczywistości inteligentni, zdolni komunikatorzy, którzy potrafią rozśmieszyć ludzi. Biden, Blinken i Nuland są po prostu do niczego. Zachód już rażąco pomylił się z 'sankcjami samobójczymi', ale nadal nie chce się przyznać do swoich katastrofalnych błędów.
 
Za dowód niekompetencji Zachodu można przyjąć fakt, że 'sankcje samobójcze' wobec Rosji - pierwotnie wprowadzone w celu zmuszenia Rosji do załamania walutowego - przyniosły odwrotny skutek. Sankcje niszczą euro, a nie rubla, a teraz całą Europę Zachodnią czeka zima ciemności, głodu i zamarzania. Do tego dochodzi jeszcze 'permanentna deindustrializacja' europejskiego przemysłu, która już trwa w najlepsze.
 
 
Opracował: Zygmunt Białas

zygmuntbialas

zygmuntbialas

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.28

liczba ocen: 36

 • Chyba najbliższe dnie pokażą co się dzieje i co będzie dalej.

  Ja wierzę, że w Europie jest więcej rozumnych ludzi i nie dopuszczą aby sklerotyk Biden narzucał im jak mają postępować. To naprawdę będzie tragedia, kiedy sprawy pójdą w kierunku eskalacji wojennej.

  • Chyba najbliższe dnie pokażą co się dzieje i co będzie dalej.#Anna-PK

   "Ja wierzę, że w Europie jest więcej rozumnych ludzi i nie dopuszczą,...". -

   --- Też wierzę, że nie dojdzie do kataklizmu, bo cóż mi /nam pozostało.

   I a propos, w tej analizie wyszczególnione mamy ogromne szkody, jakie może ponieść Europa, a także Rosja. A co z USA? Tylko ewentualne kłopoty finansowe?

   • Chyba najbliższe dnie pokażą co się dzieje i co będzie dalej.#Anna-PK#zygmuntbialas

    ...."A co z USA? Tylko ewentualne kłopoty finansowe?"....

    Panie Zygmuncie - niech Pan się nie martwi i nie rozmyśla na ten temat, bo już kilka lat temu Deagel.com w swojej Forecast 2025 dokładnie opisał jak będą wyglądać USA ludnościowo i gospodarczo za zaledwie 3 lata, i to już niecałe 3 lata ...
    PS: wiem, że zanudzam z tym Deagel.com, ale każdy dzień zbliża nas coraz szybciej do tej wydawałoby się jeszcze nie tak dawno całkowicie absurdalnej prognozy, która na naszych oczach i przy naszej całkowitej bezsilności dosłownie "staje się rzeczywistością"
    KST

    • Chyba najbliższe dnie pokażą co się dzieje i co będzie dalej.#Anna-PK#zygmuntbialas#KST

     "Panie Zygmuncie - niech Pan się nie martwi i nie rozmyśla na ten temat,...". -

     --- Nie martwię się. Widzę po prostu przyzwoity tekst, który może zainteresować Czytelnika, więc tłumaczę i publikuję. Jestem raczej zawsze obok, co nie znaczy, że obojętny. Zawsze wychodzi tak, że nie jest tak różowo, jak przewidywano, i na ogół nie jest tak czarno, jak prognozowali pesymiści.

   • Chyba najbliższe dnie pokażą co się dzieje i co będzie dalej.#Anna-PK#zygmuntbialas

    100/100.Bardzo trafne spostrzeżenie.Pozdrawiam

 • @All 1

  Najnowsze statystyki dotyczące frekwencji w referendum w czwartym dniu:

  Donieck - 86,89%
  Ługańsk - 83,61%
  obwód zaporoski - 66,43%.
  obwód chersoński - 63,58%

  Jutro w ostatnim dniu mieszkańcy Doniecka mogą również głosować w lokalach wyborczych.

  • @All 1#zygmuntbialas

   I pomyśleć, że z tym pomysłem referendum to było działanie NATO (Clinton) w Kosowie. ;)
   Chociaż tam ciągle nie jest jasna sytuacja. Na Ukrainie mam nadzieję będzie inaczej.

   • @All 1#zygmuntbialas#Anna-PK

    "I pomyśleć...". -

    Nie za bardzo rozumiem. Czy chodzi o nieuznane referendum w lutym 2012 roku? - "Serbowie zamieszkujący północ Kosowa odrzucili w środę przygniatającą większością głosów, w przeprowadzonym referendum, niepodległość tego byłego regionu autonomicznego Serbii. Referendum, które nie ma żadnych konsekwencji prawnych, przebiegło bez incydentów".

    • @All 1#zygmuntbialas#Anna-PK#zygmuntbialas

     Serbia to solidny przyczółek dla Rosji i Chin w Europie.

     Podpisali nawet zobowiązanie w tym zakresie.
     Wraz z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem 23 września serbski minister spraw zagranicznych Nikola Selaković ogłosił podpisanie „Planu konsultacji” do 2024 r. na marginesie Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.

     Wysłannicy UE i USA wyrazili zaniepokojenie decyzją Serbii o podpisaniu dwuletniego zobowiązania do konsultacji z Moskwą, ponieważ większość Zachodu stara się izolować Rosję z powodu eskalacji wojny z Ukrainą.

     Najbliższy sojusznik Moskwy na Bałkanach, nawet dąży do członkostwa w UE, Belgrad potępił niesprowokowaną inwazję Rosji, ale stanowczo odmówił przyłączenia się do bezprecedensowych zachodnich sankcji, które ograniczyłyby handel, dostawy energii, bezpośrednie loty i inne powiązania.
     https://www.rferl.org/a/serbia-rssia-consultation-deal-eu-us-clarification/32052962.html

    • @All 1#zygmuntbialas#Anna-PK#zygmuntbialas

     re: AnnaPK

     To prawda, ze sytuacja w Kosowie jest ciagle niejasna.
     Dlaczego?

     1. Konflikt w Kosowie został wywołany przez USA, bo planowali przeprowadzić rurociąg naftowy z Baku do Triestu. (AMBO Project ) budowany przez firmę Haliburton, której właścicielem był Dick Cheney- wice prezydent USA.

     Byłam wtedy w Jugosławii gdy co chwila wybuchały awantury sziptarow z 'Albancami'.
     'Sziptar' to Albaniec urodzony w w Jugoslawii. Mieszkali właściwie wszędzie w calej Jugosławii.
     W Albanii rządził pan Soros i ogłosił słynne 'Leke Kanun' - rodzaj wendetty rodowej.
     Lapali wtedy przypadkowych ludzi tzw. giagmares ( wykonawcy Leke Kanun) i mordowali ludzi pod pretekstem, ze przodkowie złapanego ....150 lat wcześniej zabili jakiegos meżczyzne z jakiejś rodziny i należy sie rodowa zemsta.
     Popłoch wtedy byl straszny, nasze biuro miało wtedy pełno uchodźców ze Szkodry ( głównie katolicy,) których ścigali 'dziagmares.'
     Envwer Hodza - komunistyczny przywódca Albanii zostal wywalony w czasie puczu - dokładnie w tym czasie gdy agent Gorbaczow rozwalał Rosje Sowiecka.

     Dziagmares przechodzili przez Ohrid do Kosowa i tam robili raban. Kradli samochody, zabijali sziptarow , którzy byli odpowiedzialni podobno za morderstwa rodowe sprzed stuleci.
     I za każdym razem , gdy złapany morderca trafiał do więzienia w Belgradzie, cały świat sie oburzał na mordowanie niewinnych ...Kosowarow. A oni kradli samochody, napadali na przypadkowych ludzi i mordowali pod pretekstem Leke Kanun (Prawo Leka)
     W Kosowie nigdy nie bylo 'narodowosci kosowskiej'. Byli tam głównie Serbowie, Niemcy i uciekinierzy z Albanii.
     Sama nazwa Kosowo pochodzi od nazwy ptaków - kosów- ,które jesienią zbierają sie na polach Kosowa przed odlotem do ciepłych krajów. Kosy sa tak samo w Polsce.
     Kosowo nigdy sie nie nazywało inaczej jak po serbsku.
     Za czasów, Tito, republiki w Jugosławii otrzymaly autonomie. Kosowo miało własny parlament.
     Nie wiedzieć czemu, Polskie wojsko stalo w Bośni i Hercegowinie juz w 1990 roku.
     W Kosowie powstała KLA (UCK) Kosowska armia wyzwoleńcza i naturalnie awanturowali sie o wyzwolenie Kosowa spod okrutnych Serbów. Szefem KLA był Hacim Thaci - morderca uznany przez USA za terrorystę. W ogóle KLA jest do tej pory na liście organizacji terrorystycznych.
     A ponieważ nijak nie można było udowodnic, ze Kosowo jest muzułmańskie i nie-serbskie, to Clinton kazał zbombardować nie tylko Prisztinę (serbska nazwa stolicy Kosowa) ale i ... 400 (czterysta) kościołów i cerkwi chrześcijańskich., Wiekszosc z nich ....zabytkowych. Chodzilo o to, żeby pokazać, ze w Kosowie nie mieszkali ....chrześcijanie.
     Ja pamietam jak cala Polska zachwycala sie wtedy muzułmanami, zwłaszcza tymi 'biedakami' z Kosowa!!
     I żeby Polacy mogli współczuć zbirom z Albanii (gjagmares) -w kilka dni po wymordowaniu wielu tysięcy Serbow w Krajinie , wymyślono... Srebrenice!!!!!!

     Jest to potworna zbrodnia, bo skazywano zupełnie niewinnych ludzi w imieniu prawa - i ŻADEN z oskarżonych i skazanych nie byl Serbem!
     (Odszczekano te 'zbrodnie w Srebrenicy' juz kilkakrotnie nie tylko przez Haski Trybunał ale wszystkie poważne raporty, w tym ONZ.

     2. Prawdą jest, ze kilka razy przeprowadzano referendum w Kosowie. Proby nie zawsze udane, bo Kosowo jest serbskie od wieków.
     Dlatego Clinton kazał zbombardować Prisztinę. ( A Biden sam sie przyznał, ze kazał zbombardować Belgrad)
     Amerykanie zas kombinowali przy pomocy ONZ ogłosić Kosowo muzułmańskim rajem. Pomagał im w tym super morderca turecki Gulen., ścigany przez Turcje.
     Na rozkaz Waszyngtonu , cala Europa kochala biednych muzułmanów.

     3. Mimo ogromnych zabiegów, w ONZ nie udało sie przegłosować calkowitej suwerennosci Kosowa. A teraz, ponad 20 państw wycofało sie z poprzedniego poparcia dla Kosowa w ONZ.

     4. Prawdą jest, ze każda grupa etniczna/ narodowościowa , językowa, czy regionalna - ma prawo ogłosić separacje od centralnego rządu na podstawie ewidentnych prześladowań, dyskryminacji .
     Tak odłączyła sie np. Osetia Pld. , od Gruzji, Abchazja...
     Krym mial takie same prawo jak Osetia czy Abchazja..

     A w 1959 roku Amerykanie przyznali całkowitą autonomie i miezaleznosc ... Donbasowi.
     ( Bo wtedy robili na złość Rosji -ludność Donbasu mieli w nosie. A teraz odmawiaja Donbasowi tego, co sami przyznali - tez na zlosc Rosji.
     A Kosowo ma problemy bo ciagle trudno udowodnic 'odrębność językową i brak autonomii. Kosowo ma własny parlament,
     Krym byl bardzo zniszczony przez ukraińskich dzikusów i armie Pentagonu, która , na Krymie, zamieniała szkoły w garnizony USA. Na Krymie zabroniono mowic po rosyjsku.
     Ukraińcy zas, zakazali w Donbasie mówić po rosyjsku, odebrali mieszkańcom Donbasu świadczeń socjalnych i zdecydowali zamknąć parlament.

     Talks initiated by the UN in 2005 on the future of Kosovo led in 2007 to a plan, submitted by UN envoy Martti Ahtisaari, that laid the groundwork for self-rule but stopped just short of full independence

     On February 17, 2008, Kosovo formally declared independence.
     Kosovo - Self-declared independence | Britannica
     https://www.britannica.com/place/Kosovo/Self-declared-independence

     1991 Kosovan independence referendum - Wikipedia
     https://en.wikipedia.org/wiki/1991_Kosovan_independence_referendum

     NATO bombarduje kosciolyw Jugoslawii - Kosowie
     http://www.kosovo.net/map3.jpg

     Fabryki medialne: „Masakra w Srebrenicy” to zachodni mit - Global Research Global Research - Centrum Bad
     https://www.globalresearch.ca/media-fabrications-the-srebrenica-massacre-is-a-western-myth/17836
     Jest i po niemiecku:
     Propaganda im Jugoslawienkrieg - Global ResearchGlobal Research - Centre for Research on GlobalizationJest nawet i po niemecku
     https://www.globalresearch.ca/propaganda-im-jugoslawienkrieg/5698041

   • @All 1#zygmuntbialas#Anna-PK

    "Belgrad potępił niesprowokowaną inwazję Rosji, ale...". -

    --- Wierny sojusznik Rosji, doświadczony dotkliwie bombardowaniami USA /NATO w 1999 roku. Jeśli chodzi o to potępienie, to Belgrad tłumaczył się później, że były ogromne naciski Zachodu.

 • Chiny realizują własne plany nie zważając na nic...

  "Ponieważ świat wszedł w burzliwy okres, Chiny wierzą, że UE będzie trzymać się swojej strategicznej niezależności i współpracować z Chinami w celu zapewnienia stałego i długoterminowego rozwoju stosunków Chiny-UE, powiedział chiński radca stanu i minister spraw zagranicznych Wang Yi. W środę, podczas spotkania z Josepem Borrellem Fontellesem, wysokim przedstawicielem UE do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, na marginesie Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych (ZO ONZ) w Nowym Jorku."

  https://www.globaltimes.cn/page/202209/1275937.shtml

  • Chiny realizują własne plany nie zważając na nic...#Anna-PK

   "Chiny wierzą, że UE będzie trzymać się swojej strategicznej niezależności i współpracować z Chinami". -

   --- Chiny mają bardzo dobre stosunki z Niemcami i wieloma innymi krajami. Na tej współpracy zarabiają co najmniej przyzwoicie. W ich interesie jest wyparcie USA z Europy.

 • Ostatnio kwestia nuklearnego zniszczenia USA jako celu numer 1 jest pomijana.

  A warto jednak przypomnieć, że prezydent Rosji W.Putin sporo czasu temu wraźnie powiedział, że gdy Rosja zostanie przez kolektywny Zachód zaatakowana bronią nuklearną to: " Całe pierwsze i główne uderzenia ze strony Rosji będą skierowane przeciwko USA tak by rezultaty i skutki nie były znane amerykańskim elitom w Białym Domu ani w Pentagon w Waszyngtonie. A następnie Rosja zniszczy te wszystkie państwa mające na swoim terytorium amerykańskie bazy i to bez wyjątku, czy znajduje się tam lub nie znajduje broń A , ponieważ Rosja nie będzie miała czasu na bawienie się w selekcję".

  Wszyscy jeszcze pamiętają wypowiedź Putina o tym, że "Rosjanie jeszcze po nuklearnym ataku to mogą się przeziębić na pogrzebie Amerykanów " .

  Z mojej strony, niech w końcu liderzy na Zachodzie wyleją na swoje rozpalone bez wyobraźni głowy wiadra lodowatej wody, bo w kwestii broni nuklearnej i rakiet do jej przenoszenia oraz kamuflażu miejsc stacjonowania na terenie ogromnego terytorium Rosji i na podwodnych okrętach i ich rozmieszczeniu to faktycznie słowa prezydenta Rosji W. Putina nie są rzucane na wiatr.

  Tu pewnie nie będzie zwycięscòw !
  To tym bardziej. Żartów nie ma ! Chyba że liderzy na Zachodzie i w USA postradali na skutek masowych covidowych szczepień całkiem zdrowy rozsądek i maja uszkodzone segmenty w mózgu odpowiedzialne za racjonalne myślenie i instykt samozachowawczy.

  A o ile tak , to należy ich izolować od zdrowego społeczeństwa, bo są niebezpieczni dla otoczenia, wiemy też , że wojny wywołują zawsze politycy siedzący daleko od działań na placu boju. Lub wręcz porzucają naród na pastwę wroga i jak szczury uciekają przez Zaleszczyki wraz z rodzinkami i z narodowym złotem.

  Pozdrawiam serdecznie :) ☆☆☆☆☆

  • Ostatnio kwestia nuklearnego zniszczenia USA jako celu numer 1 jest pomijana.#Alfax

   ..."Chyba że liderzy na Zachodzie i w USA postradali na skutek masowych covidowych szczepień całkiem zdrowy rozsądek i maja uszkodzone segmenty w mózgu odpowiedzialne za racjonalne myślenie i instykt samozachowawczy."....

   Problem w tym, że ci szaleńcy nie tylko siebie wyszczepili, ale tak średnio 80% swoich populacji, więc tam na Zachodzie ludzi racjonalnie myślących jest już naprawdę niewielu, a ci którzy jeszcze zostali są represjonowani i nie mają już na nic wpływu.
   Obecne nadzieje związane ze zwycięstwem wyborczym republikanów w USA to są całkowicie pozbawione jakichkolwiek podstaw, bo to jest wboec tamtejszych "demokratów" dokładnie taka sama druga strona medalu jak PO-PIS w Polsce.
   Zresztą historia odejścia Trampka i blamaż nadziei z nim związanych wyraźnie pokazują czym de facto jest ta "amerykańska demokracja i wolność".
   KST

   • Ostatnio kwestia nuklearnego zniszczenia USA jako celu numer 1 jest pomijana.#Alfax#KST

    "Obecne nadzieje związane ze zwycięstwem wyborczym republikanów w USA to są całkowicie pozbawione jakichkolwiek podstaw,...". -

    --- W zasadzie powinienem przyznać Panu rację. Daleki jestem od jakiejkolwiek wiary w Trumpa i republikanów, jednakże jakieś zmiany są spodziewane. Przy covidzie na przykład republikańscy gubernatorzy byli bardzie rozsądni od demokratów.

  • Ostatnio kwestia nuklearnego zniszczenia USA jako celu numer 1 jest pomijana.#Alfax

   "W.Putin sporo czasu temu wraźnie powiedział, że gdy Rosja zostanie przez kolektywny Zachód zaatakowana bronią nuklearną to: " Całe pierwsze i główne uderzenia ze strony Rosji będą skierowane przeciwko USA tak by rezultaty i skutki nie były znane amerykańskim elitom w Białym Domu ani w Pentagon w Waszyngtonie". -

   --- To mnie trochę uspokoiłeś. W tekście jest o militarnym zniszczeniu Europy i tylko finansowej ruinie USA. A to jankesi są sprężyną działań. Kraje europejskie są zmuszone wykonywać żądania Amerykanów, co nie znaczy, że są bez winy. Wielu polityków Europy i UE działa jakby byli przekupieni i /lub zastraszeni. I przykro przy tym, że rząd polski wyprowadził Polskę na europejskiego lidera, gdy idzie o zwierzęcą rusofobię.

   Pozdrawiam serdecznie :)

 • za wiele optymizmu

  Putin powiedział, ze nie maja sie juz gdzie cofnąc. Było to po akcji specnazu na podkijowskim lotnisku Gostomel, w której przejęto zdeponowane tam dwie głowice atomowe (byc moze przygotowywane do prowokacji, tzn. ich "odpalenie" miało pokazać, ze jest to rosyjski atak nuklearny, który ustawiłby propagandowo Putina na pozycji "ludojada". Stad od początku była taka propagandowa histeria w miastach Ukrainy, aby ludzie uciekali jak najdalej na zachód., chociaz w miastach tych nie było zdnych oznak wojny (poza bezrobociem, które było i przedtem).
  Dlatego musiano protezować propagande "ludobójstwa" się inscenizacją w Buczy.
  Moim zdaniem dowodzi to, ze gremia w Pentagonie ( i moze jeszcze gdzies) juz zdecydowały sie na rozprawe militarna z Rosją.
  Natężenie histerii antyrosyjskiej, która wciąz narasta (najbardziej patologiczne przyklądy to wystapienia polityków reprezentujacych Polske na forach miedzynarodowych), świadczy, ze odwrotu nie będzie i zadne otrzeźwienie nie zdązy nastapic, bo
  wcześniej wciśniete zostaną czerwone guziki stosownych wyrzutni.

  • za wiele optymizmu#sniper

   "Natężenie histerii antyrosyjskiej, która wciąz narasta (najbardziej patologiczne przyklądy to wystapienia polityków reprezentujacych Polske na forach miedzynarodowych), świadczy, ze odwrotu nie będzie i zadne otrzeźwienie nie zdązy nastapic, bo wcześniej wciśniete zostaną czerwone guziki stosownych wyrzutni". -

   --- Wydaje się to być logiczne. Futrowanie Ukrainy bronią, coraz to nowocześniejszą, nieliczenie się z kosztami działań wojennych świadczą, że Zachód (ściślej: Ameryka) zamierza przystąpić do ostatecznej rozgrywki. Patrzymy na to bezsilni. Pozostaje nam wierzyć, że przyjdzie w porę czas opamiętania się.

   • za wiele optymizmu#sniper#zygmuntbialas

    Awantura na wschodniej Ukrainie była operacją zaaranżowaną przez CIA i inne specsłuzby anglosaskie, a zrealizowaną przy wydatnej pomocy m. in. polskich służb.
    Chodziło o stworzenie sytuacji, w której Niemcy znajda się pod taka presją „zdarzeń” jak i opinii międzynarodowej, ustawianej odpowiednią narracją propagandową ( Bucza, itp. animacje), iż będą musieli, chcąc nie chcąc, zrezygnować z „Nord-stream 2”. Chodziło zatem o taki rodzaj działań prowokacyjnych, które wymuszą zbrojną reakcję strony rosyjskiej w obronie cywilnych mieszkańców republik separatystycznych. Nasilające się ostrzały ze strony ukraińskiej, forsowne wzmacnianie siły garnizonów armii ukraińskiej dozbrajanych w tamtym rejonie w ofensywne rodzaje broni z krajów NATO, miało nie pozostawić Moskwie alternatywy. Ta operacja była zaplanowane z wyprzedzeniem czasowym. Oto w drugim półroczu 2021 r. wszystkie samorządy w Polsce otrzymały polecenie przeprowadzenia inwentaryzacji tzw. pustostanów oraz wykazu innych miejsc nadających się do ewentualnego wykorzystania na swoim terenie. Czyli juz wtedy szykowana była akcja zakładająca napływ „uchodźców” w dużej skali.
    Rzecz jasna, zapewne wywiad niemiecki (a z pewnością rosyjski) o tym wiedział, ale wiedzieć to jedno, a mieć możliwość przeciwdziałania, to zupełnie coś innego.
    Dlatego Niemcy, wskazując na Polskę jako prowodyra destrukcji ich interesów z Rosją, mszczą się blokując dla Warszawy fundusze unijne. Gdyż w taki sposób mogą się odegrać

    • za wiele optymizmu#sniper#zygmuntbialas#sniper

     "Chodziło o stworzenie sytuacji, w której Niemcy znajda się pod taka presją „zdarzeń” jak i opinii międzynarodowej, ustawianej odpowiednią narracją propagandową ( Bucza, itp. animacje), iż będą musieli, chcąc nie chcąc, zrezygnować z „Nord-stream 2”. -

     --- Porządnie Pan to wyłożył. Jestem tego samego zdania i dość niewielu z nas, że cała ta operacja skierowana jest nie tylko przeciw Rosji, ale i przeciw Niemcom.

 • To jest problem dla Świata.

  Globalni bandyci są nieustępliwi i nie uznają żadnych reguł.
  Ich nie można przekonać, usposobić przyjaźnie, ...a odstraszenie ma tylko chwilowe skutki.
  Oni są jak rak którego można zniszczyć tylko całkowicie a nigdy częściowo bo się szybko odrodzi.
  To prawdziwy dramat dla Świata.
  Ten rak jest głęboko zakorzeniony w ludzkich strukturach... trudno go oddzielić od zdrowej tkanki.
  Terapia będzie niestety bolesna dla ludzkiej tkanki.
  Wydawało się że po II WWŚ zlikwidowano raka nazizmu ewidentnie zdegenerowanej formy
  cywilizacji. Niestety ten rak przetrwał za sprawą USA, Kandy a nawet Izraela.

  Trzeba coś zmienić w systemie by ten rak został systemowo zniszczony.
  Wojny czyli krwawe operacje chirurgiczne niczego nie zmienią troszkę opóźnią rozwój raka. .
  Ten rak dzisiaj nazywa się "globalizm", "drang nach osten", "kolonializm", "neoliberalizm" "mafia żydowska" .. nie napiszę "USA" bo USA to też Naród społeczność na której ten rak się najbardziej rozwija...to ofiara tego raka...ale i jednocześnie karmiciel tego raka.

  Co można zrobić ?
  Moim zdaniem np. to co praktycznie robią przedstawiciele tego globalnego raka od lat.
  Globalna mafia od lat fizycznie likwiduje osoby dla mafii niewygodne.
  od lata jawnie namawia do mordowania niewygodnych polityków.

  Moim zdanie rozwiązaniem są publiczne zaoczne procesy przeciw przedstawicielom "raka" czyli mafii... i surowe wyroki bo działania globalnej mafii mają skutki masowe (jaki wyrok powinien dostać masowy morderca ?) ...
  Wyroki powinny być wykonywane przez służby specjalne.
  Wyroki powinni dostawać nie tylko wystawione przez mafię na oficjalne stołki jej marionetki
  ale przede wszystkim kryjący się poza oficjalnymi strukturami animatorzy tych marionetek.

  To niestety jedyna droga poza krwawymi wojnami uderzającymi najbardziej w niewinnych ludzi.
  Taka metoda pozwala na eliminację samej głowy globalnej mafii ..oraz zredukuje do minimum
  ilość chętnych marionetek gotowych ryzykować życiem by wykonywać polecenia mafii.
  Nawiasem mówiąc globalna mafia już tę metodę stosuje (bez procesów ) tworząc listy osób "do zamordowania"... tak robi Ukraina... .
  Taka wojna jest jednak znacznie lepsza i tańsza od gorącej wojny pożerającej miliony istnień ludzkich... taka wojna nie niszczy infrastruktury.
  Taka wojna jest już prowadzona przez globalną mafię (liczne "przypadkowe" śmierci niewygodnych dla mafii polityków, dziennikarzy...z Lepperem jako przykładem).

  Warunkiem koniecznym są jednak jawne procesy z możliwością obrony ze strony oskarżonych (np. poprzez swoich przedstawicieli).. przeciwieństwie do globalnej mafii która morduje skrytobójczo bez procesów wyłącznie w interesie własnym.

  • To jest problem dla Świata.#Oscar

   "Moim zdanie rozwiązaniem są publiczne zaoczne procesy przeciw przedstawicielom "raka" czyli mafii... i surowe wyroki bo działania globalnej mafii mają skutki masowe (jaki wyrok powinien dostać masowy morderca ?) ... Wyroki powinny być wykonywane przez służby specjalne". -

   --- A jednak globalna mafia jest przytłaczająco mocna, skupiająca siłę militarną, finansową i propagandową. Obawiam się, że taki sposób walki nie ma szans na powodzenie.

    • To jest problem dla Świata.#Oscar#zygmuntbialas#werka1321

     "Czy zna Pan fakt z historii gdzie wolność została wywalczona pokojowo?" -

     --- Owszem, zdarza się. Na przykład Białoruś uzyskała niepodległość w 1991 roku bez jednego wystrzału. Ukraina też, w potrójnej wielkości, czego nie chce docenić.

    • To jest problem dla Świata.#Oscar#zygmuntbialas#werka1321

     Taka metoda zwalczania przestępczości była w przeszłości stosowana w USA.
     Słynne listy gończe po procesach dowodzących winy ..."żywy lub martwy reword 100 tys. S".
     I to działało .

     Wtedy stosowano to prawo do "prostych bandytów" dzisiaj "prości bandyci" nie są problemem.
     Taka metoda sparaliżowała by kompletnie globalną mafię a zwłaszcza jej marionetki.

     Taka metoda przeniosła by "wojny światowe" na poziom "elyt" wywołujących te wojny
     i pozwoliła by żyć spokojnie milionom ludzi.
     Taka metoda eliminowała by wszystkie kontrowersyjne idee polityczne bo ich aktywiści byli by natychmiast oskarżani o zbrodnie przez przeciwników politycznych.
     Skończyły by się kariery dla kasy po trupach... bo ofiary takich karier automatycznie by zabijały "karierowicza" w trybie proces, list gończy(żywy lub martwy) i egzekucja na miejscu lub po schwytaniu.

    • To jest problem dla Świata.#Oscar#zygmuntbialas#werka1321

     Oskar: "Taka metoda zwalczania przestępczości była w przeszłości stosowana w USA". -

     --- Tamta przestępczość nie była scentralizowana i miała jakąś małą część promila siły dzisiejszych globalistów.

    • To jest problem dla Świata.#Oscar#zygmuntbialas#werka1321

     "--- Tamta przestępczość nie była scentralizowana i miała jakąś małą część promila siły dzisiejszych globalistów.
     "
     Racja. Ja nie twierdzę że trzeba pytać o zgodę globalistów.
     Po prostu kraj najechany przeprowadza jawny proces , wydaje wyrok na inicjatorów najechania i go wykonuje dostępnymi środkami.
     Kraj okupowany wydaje zaocznie wyrok na okupanta i go wykonuje.
     Globalna mafia tak robi od lat tylko "procesy nie są jawne a wyroki wydaje "szefostwo mafii"
     Jawność ogranicza możliwość wydawania nieuzasadnionych wyroków.

  • To jest problem dla Świata.#Oscar

   a tera z napisz konkretnie, kto i jak miałby to realizować.
   Bo takich recept to kazdy moze wystawiać na tuziny.

  • To jest problem dla Świata.#Oscar

   Nie widzę szans jeżeli jankesi oficjalnie straszą sędziów trybunału w Hadze. Tylko atom jest w stanie zlikwidować ten problem.

  • To jest problem dla Świata.#Oscar

   No tak - razem z Babcią Kasią jesteś w stanie zrealizować swoje pomysły likwidacyjne globalnej mafii ...
   KST

 • Równowaga:

  am Nadzieje że jest to Tylko Próba Sił.i Obydwa Super Mocarstwa są w Stanie zdrowej Równowagi sił
  Czyli Ze Rosja Potwierdzi Swój Mocarstwowy Status

  • Równowaga:#Kappadeusz

   "Równowaga: mam Nadzieje że jest to Tylko Próba Sił". -

   --- I to jest optymistyczny pogląd, bliski mi zresztą :)

  • Wolność#werka1321

   "Czuje się Pan wolny jako jednostka?" -

   --- Tak. A Pani - myślę - że też?

    • Wolność#werka1321#zygmuntbialas#werka1321

     Werka: "Śledząc Pańską działalność na Neonie24 już Pan odebrał sobie wolność - opowiadając się po którejś ze stron". -

     --- Czyż Pani na głowę upadła?!

    • Wolność#werka1321#zygmuntbialas#werka1321

     Białąs jest bardziej Polakiem niż Pani Polką, bowiem jeno głupi Polok nie zdaje se sprawy, na jaki zakręcie się nasza ojczyzna znalazła. A to dzięki Solidaruchom, czyli ludziom myślącym jak Pani. 1989 rok - jak bogowie chcą kogoś ukarać, to mu rozum odbierają. Bóg odebrał rozum Polokom, a Polak nie wie, jak się temu przeciwstawić.
     Tak to wygląda historycznie, stoimy przed czwartym rozbiorem Polski i straszną depopulacją w ojczyźnie, czy to wydaje się Pani prawdopodobne czy nie
     Należy się opowiedzieć, czy jest Pani za zagładą Polski dla Amryki i Banderlandu? Bo nadejdzie zagłada i wydumana przez Panią "wolność" na nic się Pani nie przyda.

   • Wolność#werka1321#zygmuntbialas

    Panie Zygmuncie najlepiej ignorować personalne wypady tej pani albo i w ogóle ignorować. Wybujały egocentryzm niby walczącej amazonki sprawia, że żadne racjonalne argumenty do niej nie docierają. Jest taka reguła, że im mniej wie dana persona tym bardziej jest przekonana o swojej wszechwiedzy, bo nie jest w stanie zrozumieć, pojąć jak wiele nie wie. Oczywiście są od tej reguły wyjątki tzn. ludzie, którzy mają niewielką wiedzę ale są tego świadomi i nie zabierają głosu w tematach, sprawach, które ich przerastają. Mam nadzieję, że moja skromna osoba do tych ostatnich się zalicza.

    • Wolność#werka1321#zygmuntbialas#Bez nicka

     "... najlepiej ignorować personalne wypady tej pani". -

     --- Tak, ma Pan rację. Moja rachuba na to, że ogładzi się nieco na Neonie, w tym na moim blogu, nie sprawdza się w żaden sposób.

 • Światowy, czarci pomiot nigdy nie zaczyna wojny o zasięgu globalnym - jeżeli

  wcześniej nie zaplanuje jej za pomocą swoich V kolumn rezydujących w poszczególnych państwach świata. Przychodzi mu to tym łatwiej, ponieważ wręcz wywija ów czarci pomiot liczącymi się państwami świata - jak przysłowiowy pies wywija flakiem. Dlatego mamy do czynienia z globalna ustawką najważniejszych graczy - choć nie wszyscy muszą być wtajemniczeni do końca.
  Wniosek?
  Jeżeli ktoś jeszcze nie dowierza, że globalny obóz koncentracyjny KL GLOB dla ludzkości pod zarządem światowego czarciego pomiotu - jest faktem - tym gorzej dla niego.
  Dlatego - jeżeli pomiot zaplanował rozszerzenie tej wojny poza banderland i Rosję - to ją w sposób kontrolowany rozszerzy - ale nic na żywioł. Nic poza planem.
  Na koniec - czarci pomiot nie jest głupi chociaż jest zadowolony jeżeli ludkowie tak uważają - więc jeżeli sankcje wzmacniają Rosję - to wzmacniają ją zgodnie z planem a nie dlatego, że czarci pomiot nakładający te sankcje - nie ma rozumu.

  • Światowy, czarci pomiot nigdy nie zaczyna wojny o zasięgu globalnym - jeżeli#demonkracja

   "... jeżeli sankcje wzmacniają Rosję - to wzmacniają ją zgodnie z planem a nie dlatego, że czarci pomiot nakładający te sankcje - nie ma rozumu". -

   --- Wydaje się to być bardzo logiczne, a jednak wyrażam wątpliwości.Brakuje mi tu zresztą pewnych danych, by kontynuować dyskusję.

   • Światowy, czarci pomiot nigdy nie zaczyna wojny o zasięgu globalnym - jeżeli#demonkracja#zygmuntbialas

    To co mówi @demonkracja ma oczywiście sens i najczęściej się z nim zgadzam.
    Co do "brakujących danych" to są one jednak dostępne, bo podane przez sam czarci pomiot w prognozie 2025 Deagel.com.
    Z jakiś nieznanych powodów czarci pomiot informuje jednak ludzi co ich czeka tylko nie mówi tego wprost, ale niejako "przy okazji". Tak było podczas otwarcia olimpiady 2012 w Londynie.
    W Forecast 2025 poszedł o krok dalej , bo praktycznie podał na tacy dane ludności, gospodarki i finansów dla praktycznie wszystkich państw świata !
    I w tej prognozie stoi jak byk, że USA upadną, a Rosja bardzo się wzmocni.
    Można było się z tej prognozy śmiać jeszcze niedawno, ale od pewnego czasu każdy dzień zbliża nas błyskawicznie do spełnienia się tej prognozy.
    Wniosek z tego taki, jak powiedział @demonkracja - jeśli czarci pomiot postanowił wzmocnić Rosję to własnie w ten sposób ją wzmacnia, bo tak to sobie zaplanował.
    Jeśli sabotaż NS 1 i NS2 zostanie potwierdzony to NIC juz nie uratuje Europy przed gospodarczą katastrofą.
    Tak więc drogie Panie i Panowie - Forecast 2025 Deagel,com właśnie wszedł w ostatni etap realizacji.
    Teraz pójdzie już błyskawicznie, bo za góra 1000 dni będzie już wszystko na świecie pozamiatane - czytaj: kraje Białego Człowieka praktycznie przestaną cokolwiek znaczyć ...
    KST

  • Światowy, czarci pomiot nigdy nie zaczyna wojny o zasięgu globalnym - jeżeli#demonkracja

   re: Jeśli sankcje wzmacniają Rosje- to wzmacniają zgodnie z planem..

   Jest to oczywiste!
   Pamiętam, ze jak koniokrady ogłosiły GLOBALIZACJE - to Chińczyki zwołały wszystkie super-mózgi w kraju i speców od obrony w kraju i .... bardzo dokładnie zaplanowały , jak mogą na tej globalizacji zarobić.
   I stalo sie!
   W USA nędza i rozboje a Chiny kwitną i właściwie ukradły koniokradom pomysł na globalizacje..
   Podobnie Rosjanie.
   Bardzo sie ucieszyli, ze nieuki na Zachodzie postanowiły sobie narobić w gacie.
   I chętnie im w tym pomogli.

   Tylko ostatni dureń i idiota pali własną chałupę, żeby sąsiadowi zrobić na złość.
   Polska postanowiła zamrozić własne dzieci i odmówić im cieplej strawy, tylko po to, żeby zrobić na złość Putinowi.
   Jest to szczególny przejaw ...patriotyzmu. i geniuszu ekonomicznego.

   • Światowy, czarci pomiot nigdy nie zaczyna wojny o zasięgu globalnym - jeżeli#demonkracja#Tiamat

    Tiamat: "Polska postanowiła zamrozić własne dzieci i odmówić im cieplej strawy, tylko po to, żeby zrobić na złość Putinowi". -

    --- Tak, do tego już doszło, że na Śląsku budują bieda-szyby, bo węgiel drogi i trudno go kupić. Różne większe i drobniejsze interesy z Rosją przepadły i rząd woli kupić znacznie droższy gaz z Zachodu niż z Rosji. To jest antypolska polityka.

 • Sądzę, że wystarczy Londyn i Brukselę

  przywołać do porządku. Resztę porządku u siebie zrobią Narody.
  Drugi raz odbudowywać Warszawę to już nie na moje siły.

  • Sądzę, że wystarczy Londyn i Brukselę#Maur

   "Drugi raz odbudowywać Warszawę to już nie na moje siły". -

   --- Rząd nasz jednak wraz z opozycją wytrwale pracuje nad tym, by to nastąpiło.

 • Wojny nie będzie

  Co mieliby zyskać na tym amerykańscy gerontokraci ? Nic poza ruiną, wyludnieniem i upadkiem własnego kraju. Na Ukrainie trochę jeszcze Ukrainę dozbroją i poprzeszkadzają Rosji, ale ostatecznie Ukraina wcześniej czy później i tak upadnie i się z tym pogodzą i będą po prostu konsolidować NATO. Pewnie stanie jakaś nowa żelazna kurtyna tylko tym razem nie w Europie, a pomiędzy Europą i Azją.

  • Wojny nie będzie#Neonowicz

   "Wojny nie będzie. Co mieliby zyskać na tym amerykańscy gerontokraci ? Nic poza ruiną, wyludnieniem i upadkiem własnego kraju". -

   --- A może o to chodzi, by wyludnić? - W sumie to oni ukryją się w schronach i przeżyją. Tak zresztą nie myślę, choć ten problem wyludnienia od pewnego czasu ciągle jest poruszany.

   • Wojny nie będzie#Neonowicz#zygmuntbialas

    "A może o to chodzi,by wyludnić ? " Raczej nie. Gdyby o to chodziło, to konflikt atomowy musiałby wybuchnąć w Ameryce Płd.,Afryce i w najbiedniejszych regionach Azji południowo-wschodniej.No i jeszcze jedno, śmieszy mnie rozumowanie tych wszystkich ,którzy wierzą w skuteczność schronów atomowych ? Może i te najnowocześniejsze schrony zapewnią im przetrwanie ,ale przez ile lat ? Ja osobiście ,jeżeli miał bym przez kilkadziesiąt lat wpierda.ać konserwy i żyć jak kret kilometr pod ziemią ,to wolę szybko i bezboleśnie wyparować.Kończąc wspomnę coś o wypowiedziach polityków z za wielkiej wody.Jak się ich posłucha to można odnieść wrażenie ,że ich kraju to nie będzie dotyczyć ?

    • Wojny nie będzie#Neonowicz#zygmuntbialas#Jwu

     "... wspomnę coś o wypowiedziach polityków z za wielkiej wody.Jak się ich posłucha to można odnieść wrażenie, że ich kraju to nie będzie dotyczyć? -

     --- Też mam to wrażenie. Odnosi się to nie tylko do wypowiedzi amerykańskich polityków, ale także analiz publicystycznych, czego na przykład powyższa notka jest przykładem.

    • Wojny nie będzie#Neonowicz#zygmuntbialas#Jwu

     "przez kilkadziesiąt lat wpierda.ać konserwy i żyć jak kret kilometr pod ziemią"

     Jeszcze jeden element. Co ze służbą, będą bogaci sami się oporządzać?
     nie
     "Jak się ich posłucha to można odnieść wrażenie ,że ich kraju to nie będzie dotyczyć ?"

     Oni naprawdę wierzą, że są tak wyjatkowi, że nic ich nie może dotknąć. Dlatego 9/11 był takim szokiem.

  • Wojny nie będzie#Neonowicz

   Proszę Pana Neonowicza! Deep State ma w nosie obywateli ameryckich, oni są dla nich takim samym armatnim mięsem jak Polacy, Ukrowie, Niemcy, Rumuni itd itp. Chociaż na ostatnim miejscu do śmierci, ale naprawdę żaden z prawdziwych bogaczy (a więc z majątkiem co najmniej 100 mld dolarów, bo 100 mln to drobne płotki bez władzy) nie zawaha się poświęcić Amis na wyspie Guam na Pacyfiku, Diego garcia na oceanie Indyjskim, na Okinawie, czy na Ziemi Lubuskiej. Oni mają punkty ucieczki w Argentynie i Chile. Tam Armagedonu nie będzie.

   • Wojny nie będzie#Neonowicz#sulislaw

    Tylko co te "Deep State" miałoby niby na tym zyskać, bo jak wiadomo kierują się wyłączną rządzą zysku, pomnożenia majątku i tak dalej w swoim działaniu. Tutaj nie widać dla nich jakichś korzyści ekonomicznych, nie wygląda na to, żeby mogli się na tym jeszcze bardziej wzbogacić, a nawet mogą finansowo na tym stracić, bo rzeczywistość gospodarcza bywa nieprzewidywalna. Nie widać żadnego racjonalnego, logicznego powodu czemu miałoby to im służyć. Mają inne bardziej efektywne metody pomnażania majątku.

    • Wojny nie będzie#Neonowicz#sulislaw#Neonowicz

     "Tutaj nie widać dla nich jakichś korzyści ekonomicznych,...". -

     --- Ma Pan rację. Trzeba jednak uwzględnić, że:
     a) wiedzą, iż gospodarka tąpnie, więc też skurczy się znacznie ich majątek i przede wszystkim lud może znaleźć winnych swych ewentualnych nieszczęść;
     b) mają dokładne dane o następstwach przeludnienia Ziemi, czego skutki doprowadziłyby do podobnych efektów. My oczywiście nie mamy tych danych, które zresztą mogą błędnie przewidywać.

    • Wojny nie będzie#Neonowicz#sulislaw#Neonowicz

     W USA w latach dwudziestych ubiegłego wieku tysiące spekulantów i kapitalistów, co nagle zbankrutowali, popełnili samobójstwo. pewna kabaretowa piosenkarka mówiła na skeczu, że nie można spokojnie przejść po Manhattanie, bo co chwila, ktoś z okna spada.
     po prostu człek, a mamy do czynienia z rodzinami, które ponad sto lat rządzą pieniędzmi a więc swiatem, nie przyjmuje do wiadomości, że może przestać być bogaty, a więc robi absolutnie wszystko, żeby pogrążyć przeciwnika nawet za cenę utraty własnej ojczyzny i własnego narodu.
     Niech Pan pomyśli. A w Polsce nie ma takich ludzi (zresztą wykształconych a nierzadko intelektualistów), co byliby gotowi podpalić ojczyznę tylko po to, żeby zaszkodzić Rosji?
     Dylemat jest prosty: pewien bogacz z workiem złota wpada do rzeki i tonie. Może się uratować, jeżeli puści worek. Ale gdy wyjdzie na brzeg, to będzie człowiekiem bez majątku. Dokładnie w takiej sytuacji znajduje się Deep State, a więc nie odpuści, a co będzie potem, to będzie, ja ucieknę do Argentyny.

 • Czy naprawdę tego nie widać?

  Myślę, że "samobójcze sankcje" to tylko narzędzie, które wespół
  z medialną ciężką artylerią mają za zadanie ustawić emocjonalnie
  zawodnika, by emocje dały siłę i przekonanie o słuszności walki,
  gdy szubrawcy z pod ciemnej gwiazdy uderzą w gong na światowym ringu.
  Nie bez kozery też, w wyborczym oszustwie, wybrano na prezydenta światowego
  mocarstwa, najlepszego strategicznego kandydata, by pełnił rolę popychla,
  o czym pisałem w czasie prezydenckich wyborów.
  Obawiam się, że przebudzenie narodów, jak to ma miejsce we Włoszech,
  może okazać się sterowaną iluzją w stylu: teraz możesz spać spokojnie
  zanim obudzisz się w skarpetkach, gdy padnie komenda: za demokrację, wolność,
  prawdę i sprawiedliwość, aż do ostatniej kropli krwi.
  Nie zgadzam się z autorem, że przywódcy zbiorowego zachodu są kompletnie
  niekompetentni; oni są jak "niezależni dziennikarze" którymi posługuje
  się ta sama mafia spod ciemnej gwiazdy, mając za zadanie szczekać i merdać
  ogonem jak pan każe.
  Czy naprawdę tego nie widać?

  • Czy naprawdę tego nie widać?#Andrzej Obserwator

   Ci politycy nie są durniami,oni z żelazną konsekwencją realizują plany swych mocodawców,tu nie ma zmiłuj gdy przestaną być użteczni zostaną szybko zdjęci i zastąpieni przez bardziej ugodowych,
   Aresnał jest spory,od kwitów na każdegoz nich po wywołanie im na własnym podwórku jakiegoś małego "majdanu"
   Zobacz jaką ustwę szykuje nam pis,teraz mogą nam dopierxxxć do pieca.

  • Czy naprawdę tego nie widać?#Andrzej Obserwator

   "Nie zgadzam się z autorem, że przywódcy zbiorowego zachodu są kompletnie
   niekompetentni; oni są jak "niezależni dziennikarze" którymi posługuje
   się ta sama mafia spod ciemnej gwiazdy, mając za zadanie szczekać i merdać
   ogonem jak pan każe.
   Czy naprawdę tego nie widać?" -

   --- Ależ widać. Ten 'zbiorowy Zachód' to różni ludzie, różne instytucje, pełniący różne funkcje, może nie do końca im wiadome. W sumie wiele nieprzejrzystych płaszczyzn działania, więc i nie zawsze da się to wyrazić ściśle.

 • Odnośnie pomysłu Oscara z wtorek, 27 września 2022, 07:58:40 >> zaoczne procesy przeciw przedstawicielom "raka" USA

  Tenże Oscar dokładnie proponuje:
  >> Co można zrobić ?
  (...)
  Moim zdanie rozwiązaniem są publiczne zaoczne procesy przeciw przedstawicielom "raka" czyli mafii... i surowe wyroki bo działania globalnej mafii mają skutki masowe (jaki wyrok powinien dostać masowy morderca ?) ...
  Wyroki powinny być wykonywane przez służby specjalne.
  Wyroki powinni dostawać nie tylko wystawione przez mafię na oficjalne stołki jej marionetki
  ale przede wszystkim kryjący się poza oficjalnymi strukturami animatorzy tych marionetek.
  To niestety jedyna droga poza krwawymi wojnami uderzającymi najbardziej w niewinnych ludzi. <<

  Odnośnie tego "planu Oscara", przypominam dzisiaj rano:

  To już w UNII EUROPEJSKIEJ pojawił się IDENTYCZNY PRAKTYCZNY PROJEKT jego realizacji w stosunku do... WŁADZ FEDERACJI ROSYJSKIEJ (występujący na na WPS "Światowid" byłby zeń zadowolony, bo "Putin to ludobójca, który się zgodził na zabijanie Rosjan za pomocą szczepień")

  Oto plan UE zrelacjonowany na www.km.ru

  //Kolektywny Zachód przystąpił do kolejnego etapu realizacji jego planu likwidacji Rosji. Polega on na demonizacji jej przywództwa i stworzenia "podstaw prawnych" dla jego aresztowania i likwidacji.

  Przedstawiciel UE do spraw międzynarodowych i polityki bezpieczeństwa, Hose Borrel zaproponował by zorganizować "niezależny trybunał" aby "pociągnąć Rosjan do odpowiedzialności" za ich działalność na U-krainie.

  My (tj. UE) występujemy za tym, aby Rosjanie ponieśli odpowiedzialność za ich poczynania. Zarówno Rosja jak i U-kraina nie są członkami Międzynarodowego Sądu Karnego, dlatego należy znaleźć osobną instytucję prawną" - powiedział Borrel.

  Po rosyjsku:

  //Коллективный Запад приступил к очередному этапу реализации своего плана по уничтожению России. Это демонизация руководства нашей страны и создание "легитимных оснований" для его ареста и ликвидации.


  Представитель Евросоюза по иностранным делам и политике безопасности Жозеп Боррель предложил создать "независимый трибунал", чтобы "привлечь россиян к ответственности" за действия на Украине.

  "Мы выступаем за то, чтобы россияне понесли ответственность за свои действия. Россия и Украина не являются членами Международного уголовного суда, поэтому, возможно, стоит найти особую юрисдикцию", – сказал Боррель.

  Читать полностью: https://www.km.ru/world/2022/09/26/900331-zapushchen-plan-unichtozheniya-rossii-zapad-gotovit-arest-putina

  • Odnośnie pomysłu Oscara z wtorek, 27 września 2022, 07:58:40 >> zaoczne procesy przeciw przedstawicielom

   Hose Borell: "My (tj. UE) występujemy za tym, aby Rosjanie ponieśli odpowiedzialność za ich poczynania". -

   --- Wie pan, akcja powoduje kontrakcję, więc i Borell i jego koledzy mogą ponieść odpowiedzialność za prowadzoną politykę (i za głupotę).

   • Odnośnie pomysłu Oscara z wtorek, 27 września 2022, 07:58:40 >> zaoczne procesy przeciw przedstawicielom#zygmuntbialas

    Żeby ktoś poniósł karę trzeba stworzyć trybunał i próbować go oskarżyć.Pytam ,kto to zrobi ? No chyba ,że potencjalni zwycięzcy ? Ale jak wiemy ,po takim konflikcie ich nie będzie.

 • Susza stulecia w Chinach. Jak zle wiadomosci to wszedzie. Przypadek jakis?

  • Susza stulecia w Chinach. Jak zle wiadomosci to wszedzie. Przypadek jakis?#staszek kieliszek

   Takich przypadków jest teraz coraz więcej.

   To tylko na Ukrainie:
   Nie ma powodzi ani zniszczonych domów i ulic zalanych wodą
   Nie ma pożarów, suszy, huraganów ani tajfunów
   Nie ma pandemii , lock down'ow
   Nie ma obowiązkowych szczepień, testów, maseczek itp.
   W ogole nie ma paniki ani przepełnionych szpitali....

   • Susza stulecia w Chinach. Jak zle wiadomosci to wszedzie. Przypadek jakis?#staszek kieliszek#Tiamat

    Ale może przyjść wyjątkowo mroźna zima ,i to jeszcze mroźniejsza i śnieżna niż te które już od lat paraliżują kraj za oceanem. ? A teraz z innej beczki, my tu poruszamy ważny temat ,ale stało się coś nie mniej ważnego .Jak podają światowe agencje ,ponoć ktoś dokonał sabotażu na instalacje NS1 i NS2 ?

   • Susza stulecia w Chinach. Jak zle wiadomosci to wszedzie. Przypadek jakis?#staszek kieliszek#Tiamat

    "To tylko na Ukrainie:
    Nie ma powodzi ani zniszczonych domów i ulic zalanych wodą". -

    --- No i nie ma korupcji. Nie ma też neo-bandery!

 • III Wojna?

  Druga wojna światowa sie nie skończyła - bo nie było czasu ani okazji.
  Ciagle walczymy o pokój ... i jeszcze gorzej, bo o .....demokrację !
  Wszyscy chyba powinni wiedzieć, ze demokracja została potępiona już przez starożytnych i starożytnych mordowano za potępianie demokracji.

  Juz Platon wiedział, ze indywidualizm jest szkodliwy dla państwa. Szkodliwe jest wszystko co przyczynia sie do społecznych podziałów, a więc : namiętności, chuć, polityczne , nadmierne bogactwo , nieprawomyślne literatura, wszelka ekstrawagancja, itp.
  W państwie powinien być społeczny podział pracy; jednostki sa uzależnione od siebie, nikt nie jest samowystarczalny; ludzie wykonując poszczególne zawody , spełniają funkcje społecznie użyteczne.
  Bo wynik prac poszczególnych jednostek staje sie warunkiem egzystencji innych jednostek.
  Nikt z nas nie jest samowystarczalny... potrzebuje wiele innych jednostek do swojej egzystencji.

  Już Platon wpadl na to, ze : dziwkarze, pedofile, oraz biznesmeny nie powinni rządzić światem.
  Ludzie skażeni pożądliwością, namiętnościami , chęcią zysku za wszelka cene -powinni zajmować najniższe stanowiska w hierarchii państwa.

  Platon próbował wprowadzić w życie swoja koncepcje na dworze Dionizego Młodszego w Syrakuzach.
  Mało go nie ubili. Został schwytany i sprzedany w niewolę . Mial szczęście, ze go kumple wykupiły.
  Platon nienawidził ustroju demokratycznego bo uważał, ze prowadzi do miernoty i amoralności.

  Demokracja w Atenach , to tak jak teraz na Zachodzie, głównie w USA:
  Jeden procent ludności to pelnoprawni obywatele. A reszta - to niewolnicy. i sługusy.

  Sokratesa, który tez nie lubił demokracji - to otruli
  Arystotelesa, który uważał, ze wiedza to jest znajomość przyczyn - tez sprzedali w niewole.
  A bajarza Ezopa strącono ze skały bo sie nie podobały jego polityczne bajki.

  A w Polsce ubito dra Ratajczaka, posła Lepera, dr. Piskorski odsiedział bez oskarżenia 3 lata, Szpinete ubili bo sie za dobrze znał na samolotach, a Piotra Jaroszewicza to nawet nie wiadomo, za co.

  A Julian Assange od 10 lat siedzi w więzieniu dla przestępców w Londynie - bez oskarżenia i bez udowodnienia winy., Ale ma 'obiecany wyrok śmierci (175 lat w wiezieniu USA)

  A wszystkie kraje, którym probowano wprowadzić demokracje wbrew woli narodu - zostały zniszczone, zbombardowane, obrabowane i a niektóre wymazane z map świata.

  • III Wojna?#Tiamat

   Ja, w mikroskali swego istnienia zauwazylem nastepujaca prawidlowosc w fabrykach w USA: Jest przykladowo fabryczka gdzie na produkcji pracuje 10 osob. Jest najlepszy pracownik, sumienny , jakosc jego produkcji to A1. Jest tez najgorszy pracownik, ktorego trzymaja tylko dlatego, ze ciezko kogokolwiek do pracy znalezc. Nagle kierownik produkcji zwalnia sie. Pytanie : Kogo z produkcji awansuje sie na Kierownika produkcji? Oczywiscie tego obiboka co tylko material marnuje bo jako kierownik produkcji materialu marnowac nie bedzie i wykona kazde swinstwo jakie kaze mu wlasciciel fabryczki.

 • Autor ➖ sabotaż i dywersja bandytów z NATO.

  NS 1 i NS 2 sa na skutek sabotażu całkowicie uszkodzone.
  .Sprawcy mogą pochodzić z USA, Polski, Litwy a nawet z Holandii.

  Teraz banda i zachodnia mafia z siedzibami w Waszyngtonie w Kijowie i w Brukselii już drze ryja, że to Rosja sama uszkodziła swój rurociąg.
  Takie same są to brednie jak te, że Rosja bombarduje sama siebie i atomową elektrownię w której są Rosjanie.

  https://cdn.nos.nl/image/2022/08/26/891217/1536x864a.jpg

  Serdecznie pozdrawiam :))

  • Autor ➖ sabotaż i dywersja bandytów z NATO.#Monaco

   Jackowski znowu mial racje, powiedzial, ze wszystko bedzie wylaczane w jesieni.

  • Autor ➖ sabotaż i dywersja bandytów z NATO.#Monaco

   Najbardziej oczywiście ucierpią na tym Niemcy, ale i wszyscy inni w UE pośrednio także.

  • Autor ➖ sabotaż i dywersja bandytów z NATO.#Monaco

   "NS 1 i NS 2 sa na skutek sabotażu całkowicie uszkodzone.
   .Sprawcy mogą pochodzić z USA, Polski, Litwy a nawet z Holandii". -

   --- To już wszystko się sypie. Niestety.

   Pozdrawiam serdecznie :)

 • porównanie Aleksandra Macedońskiego

  tekst jak najbardziej słuszny, ciekawe, czy np. pan Zawisza Niebiski go zrozumie albo egzaltowana elig.
  Groźniejsze jest stado jeleni pod wodzą lwa niż stado lwów pod wodzą jelenia, rzekł geniusz militarny wszechczasów Aleksander Wielki.
  Europa nie ma przywódców na miarę Włodzimierza Putina. A dlaczego? Po prostu taka logika Yankees - obsadzać stanowiska w sądach, rządach, parlamentach, mediach, przemyśle w zwasalizowanych krajach prawdziwymi marionetkami. wszystkich innych odsuwać albo likwidować, bowiem człek uczciwy nie da się przekupić czy zastraszyć.
  Obserwuję to już na poziomie samorządów, gdzie ludzie o niezależnych poglądach od dawna są blokowani przez lokalne media i każda intryga PiS, PO, PSL, SLD i tak dalej jest skierowana na utrącenie takich ludzi.
  Kraje Europy (za wyjątkiem Serbów i Węgrów) wybrały do kierownictwa kraju najgorszy, bo wrogi dobrobytowi i dostatkowi Europy, element. Zadaniem tego elementu jest doprowadzić do deindustrializacji starego kontynentu. A więc z tymi ludźmi dialog nie ma sensu, nawet nie jestem pewien czy nie lepsza w stosunku do nich byłaby fizyczna likwidacja zamiast samego odsunięcia od władzy, gdyż oni, jak odegnane przez lwa od ścierwa hieny, będą wracać do miejsc, gdzie śmierdzi krwią. A dla zachowania swych przywilejów gotowi są na każdą zbrodnię.
  Przeto Zygmunt Białas popełnił kolejny szlachetny gest w dziedzinie informacji i za to należy mu się następne podziękowanie.

  • porównanie Aleksandra Macedońskiego#sulislaw

   "Kraje Europy (za wyjątkiem Serbów i Węgrów) wybrały do kierownictwa kraju najgorszy, bo wrogi dobrobytowi i dostatkowi Europy, element. Zadaniem tego elementu jest doprowadzić do deindustrializacji starego kontynentu". -

   --- Tak, dotyczy to prawie wszystkich państw Europy i samej UE, jak i USA. Skończyły się czasy wielkich polityków i mężów stanu. Dzisiejsi politycy nie tylko nie są intelektualistami (jak Roman Dmowski) czy ludźmi utalentowanymi (jak Ignacy Paderewski), ale zwykłymi miernotami, często - faktycznie lub potencjalnie - umoczonymi w afery finansowe. Pobierają wysokie pensje, by realizować nie nasze interesy.

 • @Tiamat

  "Konflikt w Kosowie został wywołany przez USA, bo planowali przeprowadzić rurociąg naftowy z Baku do Triestu. (AMBO Project ) budowany przez firmę Haliburton, której właścicielem był Dick Cheney- wice prezydent USA". -

  --- Witam Panią po dłuższej nieobecności na Neonie. Gdy przejrzę wszystkie komentarze, odpiszę na Pani e-maile.

  Pozdrawiam serdecznie :)

 • Z e-maila Tiamat

  Ucieszyła mnie wiadomość o tym, że Snowden dostał obywatelstwo Rosji. Ciekawi mnie, czy prasa zachodnia sie do tego przyzna. Nie wiem, na ile sprawa Snowdena była w Europie głośna czy nagłośniana; u nas bylo to szeroko dyskutowane.

  W wielkim skrócie, gwoli przypomnienia: Snowden pracował dla NSA - wywiadu USA, chyba głównie jako elektroniczny podglądacz- głównie Rosji, ale zaczęło mu się coś nie podobać i poprosil adwokatów o pomoc. Snowden sie przeraził tym, ze władze USA szpieguja własnych obywateli i to w dość specyficzny sposób. Postanowił ujawnić niektore dokumenty. Snowden nienawidził Rosji i pluł na Rosje, ile wlezie. Ale naraził się też władzom USA.

  Poradzili mu adwokaci, żeby poleciał do Hong Kongu i tak zrobił. Stamtąd mieli go dowieźć do Południowej Ameryki - Ekwadoru. Z Hong Kongu do Latynosów trzeba lecieć tranzytem przez... Moskwę, a stamtad do Ameryki Południowej leci sie przez strefę USA. Snowden nie zdążył.

  A Amerykanie się pospieszyli. W czasie lotu do Moskwy odebrali mu obywatelstwo USA i unieważnili paszport. Był to oczywiście kryminał, bo Snowden jest od pradziada jankesem - a do tego obywatelstwo może odebrać tylko wyrok sądowy. Tak więc Snowden nie mial dokumentu podróży i utknął na lotnisku w Moskwie, w tzw. strefie emigracyjnej, gdzie podejrzani i nielegalni sa przetrzymywani az do wyjasnienia. Adwokaci Snowdena poprosili rosyjskich prawników o pomoc. A rosyjscy prawnicy poprosili Putina o interwencję.

  Czego Zachód nie rozumie, to znany w Rosji fakt, ze Putin jest nie tylko doktorem PRAW - ale chorobliwie, fanatycznie przestrzega litery prawa. Dlatego jest często oskarżany o 'kunktatorstwo' i zbyt powolne działania. No więc Putin odpowiedział prawnikom, że - cytuję z pamięci: 'My mamy odpowiednie służby i władze emigracyjne, i prawo emigracyjne więc należy sie do nich zwrócić'. Snowdon sie autentycznie przestraszył i jeszcze bardziej znienawidził Putina.

  Tak zwana 'strefa emigracyjna' - na każdym dużym lotnisku - to taka służbówka; pokój z kuchenką i łazienką. Snowden miał dostęp do telefonu i adwokatów. Snowden błagał swojego ojca w USA, żeby mu pomógł wydostać sie z Rosji, na co tatuś mu odpowiedział: 'Siedź w Rosji, dopóki możesz i nie ruszaj się stamtąd, bo tu cię obedrą ze skory'. Snowden posłuchał ojca i został w Moskwie.

  Finis- finem, władze emigracyjne Rosji udzieliły mu tymczasowej wizy; Snowden za żadne skarby nie chciał prosić o azyl. Bał się władz USA. Ostał się jednak w Moskwie i żył z... wywiadów, które udzielał na prawo i na lewo.

  Jednym z bardzo ciekawych wywiadów Snowdena był wywiad dla niemieckiej telewizji. Oglądałam go po angielsku. Pamiętam, jak niemiecki dziennikarz zapytał go : 'Jak tu doszedłeś, żeby sie z nami spotkać?' - na co Snowden odpowiedział: 'przyszedłem pieszo'.

  Snowden sprowadził swoją narzeczoną z USA i się pobrali. Mieszka cały czas w Moskwie i widać nie narzeka, bo poprosił o stały pobyt, a teraz otrzymał rosyjskie obywatelstwo.
  Naturalnie teraz na Zachodzie spekulują, ze Snowden, jako rosyjski obywatel, może byc 'zmobilizowany' do walki na Ukrainie. Jest to świńska plotka, bo Snowden nigdy nie służył w rosyjskiej armii i nie podlega mobilizacji. Amerykanie dalej chcą go ukarać za zdradę stanu. Też dziwne - bo Snowden nie jest obywatelem USA!

  Nie wiem czy sie to nadaje do publikacji na NEON-ie, bo pewnie przydałyby sie dodatkowe informacje; czy może wystarczy tylko wspomnieć o nadaniu obywatelstwa Snowdenowi?

  ============================

  ZB: Nadaje się. Dziękuję za informację :)

  • Z e-maila Tiamat#zygmuntbialas

   Ważna wiadomość.

   Natomiast niemieckie media donoszą, że Nord Stream 1 i 2 zostały całkowicie zniszczone przez ukierunkowane ataki/sabotaż – USA są jedynym podejrzanym.

   Ogromne wycieki w obu rurociągach NordStreams

   Operator gazociągu stwierdził spadek ciśnienia na niemiecko-rosyjskim szlaku energetycznym. Obie rury zostały uszkodzone, powiedział rzecznik firmy dla Deutsche Presse-Agentur. Według informacji obowiązkowych dla operatorów sieci przepustowość rurociągu spadła do zera .

   W poniedziałek jako przyczynę zidentyfikowano wyciek na południowy wschód od duńskiej wyspy Bornholm, donosi Berliner Zeitung.

   Według Tagesspiegel rurociągi Nord Stream zostały trafione atakiem ukierunkowanym. Artykuł przytacza osobę „wtajemniczoną” zaangażowaną w ocenę rządu federalnego i władz federalnych. „Wszystko przemawia o okoliczności”, powiedział wtajemniczony. „Nasza wyobraźnia nie tworzy już scenariusza, który nie jest atakiem ukierunkowanym”. Według raportu taki atak lub akt sabotażu nie byłby operacją banalną, ale musiałby zostać przeprowadzony przez siły specjalne lub przy pomocy np. wojennej łodzi podwodnej. Podejrzewa się że za atakami i sabotażem ukrywa się USA.

   Mapa z zaznaczonym miejscem explosie.

   https://cdn.nos.nl/image/2022/09/27/900939/1536x864a.jpg

   ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
   Natomiast. u Alfax Ikulalibal pisze...

   ikulalibal  komentarze użytkownika 1 1wtorek, 27 września 2022, 22:09:34Autor, ważna wiadomość.#Monaco

   Powiada się na Rossija 1 że wykonawcami byli Polacy.

   ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
   Mapa z zaznaczonymi miejscami eksplozji.

   https://cdn.nos.nl/image/2022/09/27/900939/1536x864a.jpg

   Serdecznie pozdrawiam :))

   • Z e-maila Tiamat#zygmuntbialas#Monaco

    "Nord Stream 1 i 2 zostały całkowicie zniszczone przez ukierunkowane ataki/sabotaż – USA są jedynym podejrzanym". -

    --- No cóż, to już ewidentny terror, tym razem skierowany przeciw Niemcom. Niżej piszesz: 'Powiada się na Rossija 1, że wykonawcami byli Polacy'. Będę jeszcze dziś sprawdzał, co piszą Niemcy.

    Pozdrawiam serdecznie :)

 • @All

  Z Telegramu:

  Sabotaż: Przecieki w trzech odnogach gazociągu Nord Stream - czas potrzebny na naprawę nie do oszacowania.

  Operator gazociągu Nord Stream AG powiedział, że uszkodzenie trzech odnóg morskiego systemu gazociągów Nord Stream jest bezprecedensowe i nie można jeszcze przewidzieć, kiedy uda się je naprawić. Szkody dały o sobie znać wczoraj - w dwóch gałęziach spadło ciśnienie.

  Później niemieckie media podały, że doszło do aktów sabotażu na Nord Stream 2 i na obu odnogach gazociągu Nord Stream.

  Były polski minister spraw zagranicznych Sikorski podziękował na Twitterze USA za unieruchomienie rurociągów Nord Stream.

  BZ: Odpłacą się nam kiedyś Niemcy i Rosjanie. Niestety.

 • @All

  Z Telegramu:

  Biden o Nord Stream 2 w lutym br.:

  Biden: 'Jeśli Rosja napadnie na Ukrainę z wojskami, czołgami itp. to nie będzie już Nord Stream 2. Położymy temu kres'.

  Dziennikarz: 'Ale jak dokładnie zamierza pan to zrobić, gdy projekt jest pod kontrolą Niemiec?'

  Biden: 'Gwarantuję panu, że możemy'.

  Zostało to powiedziane w obecności Scholza!

  • @All#zygmuntbialas

   "Jeśli Rosja zaatakuje Ukrainę, w ten czy inny sposób, Nord Stream 2 nie ruszy do przodu" - powiedziała podsekretarz stanu ds. politycznych Victoria Nuland na briefingu prasowym, powtarzając słowa, których rzecznik Departamentu Stanu Ned Price użył podczas rozmowy z NPR wcześniej tego dnia.
   Zapytana o to, jak może z całą pewnością stwierdzić, Nuland odpowiedziała: "Przeprowadziliśmy szerokie konsultacje na każdym szczeblu z naszymi niemieckimi sojusznikami. Nie będę tu dziś wchodzić w szczegóły, ale będziemy pracować z naszymi sojusznikami."
   caly artykul ze stycznia 2022.
   link: https://www.cnsnews.com/article/international/patrick-goodenough/state-dept-if-russia-invades-ukraine-one-way-or-another

   • @All#zygmuntbialas#terminal 2

    V. Nuland: ""Jeśli Rosja zaatakuje Ukrainę, w ten czy inny sposób, Nord Stream 2 nie ruszy do przodu". -

    --- Dzisiaj z pewnej perspektywy czasowej widać, jak gwałtownie w przyspieszeniu prowokowano Rosję w lutym br., by ta weszła na teren Ukrainy. Widać, że niedopuszczenie Nord Stream 2 odgrywał tu istotną rolę.

  • @All#zygmuntbialas

   dobry livestream na temat sabotazu Nord Stream
   link :

  • @All#zygmuntbialas

   to teraz kolej na Baltic Pipe.

 • @All

  REFERENDUM - OSTATECZNE WYNIKI GŁOSOWANIA

  Ługańska Republika Ludowa głosowała w 98,42% za przyłączeniem do Rosji.

  Doniecka Republika Ludowa zagłosowała w 99,23% za Rosją.

  Obwód zaporoski zagłosował w 93,11% za Rosją.

  Obwód chersoński głosował na Rosję z wynikiem 87,05%.

  • @All#zygmuntbialas

   Co do tego, że większość zagłosuje za Rosją to było pewne, ale, że aż taki procent był za Rosją to ciężko uwierzyć, bo można się było spodziewać 70%-80% w tych wszystkich obwodach, ale wyższy wynik wydaje się zafałszowany, bo jacyś probanderowcy też na pewno byli w mniejszości.

   • @All#zygmuntbialas#Neonowicz

    "... aż taki procent był za Rosją to ciężko uwierzyć,..." -

    --- A jednak... Były już takie wyniki, jak na przykład kiedyś za Serbią w nieuznanym referendum w dzisiejszym północym Kosowie. W obwodach, gdzie odbyły się teraz wybory nie było wielu Ukraińców, którzy w toku działań wojennych uciekli do zachodniej Ukrainy lub za granicę, przede wszystkim do Polski.

    • @All#zygmuntbialas#Neonowicz#zygmuntbialas

     Fakt. Ukraińców za rzeką Dniepr po kilku miesiącach wojny pozostało niewielu. Znaczna większość wyemigrowała na zachód kraju albo do innych krajów europejskich.

   • @All#zygmuntbialas#Neonowicz

    Byli ale się zmyli.

    No i komu i dlaczego wydaje się ten wynik "zawyżony"?

   • @All#zygmuntbialas#Neonowicz

    Banderowcy dawno stamtąd uciekli, a nie podano, jaka była "jawka" czyli frekwencja. Wiadomo tylko, że wyższa niż 50 %. ci, co poszli głosować, byli po prostu za

 • Czy aby na pewno?

  Lubię Adamsa i często słucham na Brighteon, ale czy można mu ufać? Facet z tymi apokaliptycznymi wizami sprawia wrażenie, jakby celowo chciał wywołać w słuchaczach strach i panikę.