01.10.2022. - Alina Lipp: Trudno nas zastraszyć,...

... ale potrzebujemy pomocy.

Niemiecka dziennikarka Alina Lipp, mieszkająca w Doniecku, pisze o byłym francuskim żołnierzu i dziennikarzu Adrien Boquete.
 
Zagraniczni dziennikarze relacjonujący wydarzenia na kontrolowanych przez Rosję terenach Donbasu znaleźli się niebezpiecznej sytuacji. Alina Lipp informuje, że jej francuski kolega Adrien Boquete został zaatakowany przez uzbrojonych mężczyzn w Stambule. Boquete odniósł kilka ran kłutych. Rozmawiając z gazetą FAN, Lipp powiedziała, że pomimo zagrożenia, ona i jej koledzy kontynuują swoją pracę i trudno ich zastraszyć, ale potrzebują ochrony.
 
Wie der Franzose Adrien Boquet die russischen Verbrechen in Butscha „beschönigt“ | StopFake
      Adrien Bouquete (po lewej)
 
Nazwisko Adriena Bouquete'a trafiło wiosną na pierwsze strony gazet w całej Europie, gdy ujawnił, co działo się w mieście Bucza po wycofaniu się wojsk rosyjskich. W tym czasie przebywał na misji humanitarnej na Ukrainie i spędził kilka tygodni wśród bojowników batalionu Azow. Następnie Adrien opowiedział francuskim stacjom radiowym i telewizyjnym, jak bojownicy AFU przywozili ciała ludzi do Buczy i rozrzucali je na ulicach miasta.
 
"Zaczęli śledzić go po tym, co powiedział w telewizji o inscenizacji w Buczy. Natychmiast po powrocie do Francji został aresztowany. Przez trzy dni przebywał w więzieniu i był poddawany presji. Ponadto nie podano mu niezbędnych do życia tabletek, które musiał przyjmować codziennie. W efekcie trafił do szpitala i dopiero adwokat zdołał go stamtąd wyciągnąć. Powiedział też, że jego dom został przeszukany, a konta zamrożone" - relacjonuje Alina Lipp.
 
Ta sytuacja skłoniła dziennikarza do powrotu na południowo-wschodnią Ukrainę. Przebywał teraz w Donbasie kontrolowanym przez siły rosyjskie. Tu wykonywał pracę zawodową, w szczególności filmował następstwa ostrzału Doniecka przez francuskie działa CAESAR. Ale potem wygasła jego rosyjska wiza i nie mogli mu pomóc w Doniecku. Zdecydowano, że Boquete otrzyma nową wizę w Stambule, dokąd poleciał 16 września.
 
"W ostatnim tygodniu Adrien kilkakrotnie pisał do mnie, że bardzo boi się o swoje życie - pisze młoda dziennikarka. - W poniedziałek, 26 września, został zaatakowany. Próbowali poderżnąć mu gardło. Było tam dwóch mężczyzn i Adrien jest pewien, że byli to funkcjonariusze SBU (ukraińskie służby specjalne). Ta sytuacja bardzo mnie martwi. Byłam już w szoku, gdy usłyszałam, że musi opuścić kraj z powodu dokumentów".
 
An ex-green deputy from Germany, Alina Lipp, manages now a popular pro-Putin Telegramm Channel : r/europe
                                                              Alina Lipp
 
Jak wyjaśniła, procedura przedłużenia lub ubiegania się o nową wizę jest realnym problemem dla zagranicznych dziennikarzy relacjonujących wydarzenia w Donbasie. Jeśli wrócą do swojego kraju, grozi im postępowanie karne, jak w przypadku samej Lipp. Okazuje się, że wyjazd do krajów trzecich nie jest bezpieczny.

Info-Krieg – Alina Lipp verbreitet Putins Propaganda in EU - Ukraine | heute.at


"Niestety, nam, zagranicznym dziennikarzom w Rosji, brakuje obecnie wsparcia ze strony władz w tej sprawie. Jest to pilnie potrzebne. Jestem też w problematycznej sytuacji z moją matką, która z powodu mojej działalności musiała zostawić wszystko i wyjechać z Niemiec. Za miesiąc musi opuścić Rosję, bo jej wiza niedługo wygasa. Nie wiadomo jednak, gdzie powinna się udać. Znam innych zagranicznych dziennikarzy, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia Rosji z tego biurokratycznego powodu i jest to dla nas bardzo, bardzo niebezpieczne" - stwierdza Alina Lipp.
 
 
Opracował: Zygmunt Białas
 
PS. O Adrien Boquete i jego powszechnie znanej relacji z Ukrainy pisałem w maju br., link:
 

zygmuntbialas

zygmuntbialas

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.45

liczba ocen: 22

 • @All 1

  Z Telegramu:

  Alina Lipp: "Na ukraińskiej liście śmierci 'Mirotvorets', na której widnieję ja i dziesiątki innych dziennikarzy, z góry ogłasza się, gdzie będzie znajdować się poszukiwana osoba.

  Po jakimś czasie ponownie spojrzałam na swój wpis na liście śmierci i zauważyłam, że dzień przed konferencją, w której brałam udział, pojawiła się informacja, że będę tam następnego dnia.

  Przypomnę: półtora miesiąca po wpisaniu adresu Darii Duginy na Mirotvorets, Daria została zamordowana!!!!

  Ukraina = państwo terrorystyczne".

   • @All 1#zygmuntbialas#werka1321

    Pani YTeresa podawała się za prezydentke a to normalne nie jest. Jeśli w to wierzyla, to rzeczywiście potrzebuje pomocy psychatrycznej. A jeśli nie, tzn. że próbuje tworzyć kokurencyjne struktury władzy Normalne powazne państwo, za takie coś wsadza do pudła.. Może badania psychoatryczne to dla niej sansa? Zresztą, za mało wiemy o ytuacji, ale jeśli kto podaje się za Prezydentkę, to normalny nie jest.

  • @All 1#zygmuntbialas

   Skoro SBU wie wcześniej o lokalizacji potencjalnych celów, to bardzo łatwo wykryć ich agentów w miejscu przebywania. To szybka i łatwa robota dla służb kontrwywiadowczych Doniecka.

   • @All 1#zygmuntbialas#Maur

    "To szybka i łatwa robota dla służb kontrwywiadowczych Doniecka". -

    --- Myślę, że takie działania są czynione.

 • @All 2

  Z Telegramu:

  "Ukraina umieszcza międzynarodowych dziennikarzy na liście śmierci

  O wystąpieniu Aliny na dzisiejszej konferencji poświęconej ukraińskiej liście 'Mirotvorets' poinformował rosyjski kanał informacyjny Россия 24.

  Artykuł mówi o tym, że w Niemczech wszczęto przeciwko Alinie postępowanie karne i że nie jest dla niej jasne, dlaczego Zachód wspiera ten terrorystyczny reżim, który zabił już wielu dobrych ludzi i wiele dzieci.

  Zabójstwo Darii Duginy powinno nas zastraszyć. Ale tym bardziej motywuje nas to do położenia kresu temu horrorowi".

  --------------------------------------

  ZB: O 'Mirotworcu' pisałem w maju br.,link:

  https://zygumntbialas.nowyekran24.com/post/168006,ukraina-walczy-o-pokoj-19-05-2022

  • @All 2#zygmuntbialas

   gra toczy się o ostatni wielki zasób surowcowy nadający sie do kolonialnej eksploatacji , czyli rosyjska Syberia i Arktyka.

   Ukraina stanowi jedynie narzędzie, którym Zachód posługuje się w celu wywierania nacisku na FR. To takie podbijanie pokerowej stawki w rodzaju, spasujcie i dajcie nam prawa eksploatacji waszych bogactw na naszych warunkach, bo jak nie urzdzimy wam tu drugi Afganistan, a moze takze trzeci i czwarty. Do czasu aż powiecie "pas" albo zbankrutujecie.

   • @All 2#zygmuntbialas#sniper

    Finite la comedia !
    Wracaj do Kwartału 95 -pajacyku !

    Mesjasz Żeuyński niech pakuje manatki i spieprza na Florydę i pilnuje tam swojej willi, zanim kowboje zmienią zdanie i podarują tę willę następnym kabaretowym pajacom.

    • @All 2#zygmuntbialas#sniper#Tiamat

     "Mesjasz Żeuyński niech pakuje manatki i spieprza na Florydę...". -

     --- Długo urzęduje, stanowczo za długo, kierując akcją likwidacji Ukrainy (co najmniej w dotychczasowym kształcie) i prowokując wywołanie III wojny światowej. Zdaje się pod względem ludobójstwa zdążył już osiągnąć wyniki Stepana Bandery.

   • @All 2#zygmuntbialas#sniper

    "... gra toczy się o ostatni wielki zasób surowcowy nadający sie do kolonialnej eksploatacji , czyli rosyjska Syberia i Arktyka". -

    --- To jest oczywiste dla tych, którzy sięgną do nie-mainstreamowych mediów. Gdy czasem ktoś na portalu czy w życiu realnym opowiada o 'zbrodniach Rosji', odpowiadam, iż największą 'zbrodnią Rosji' jest posiadanie Syberii.

    • @All 2#zygmuntbialas#sniper#zygmuntbialas

     Gdyby ta Syberia, trafiła we właściwe ręce ,to podejrzewam ,że nie byłoby już dla świata problemu ? I na zawsze zapanował ,by pokój.Chociaż ?

 • "Niestety, nam, zagranicznym dziennikarzom w Rosji, brakuje obecnie wsparcia ze strony władz w tej sprawie. "

  -----------------------------
  To ona jeszcze nie wpadła na to - przez kogo obsadzony jest Kreml? Ją dziwi, że banderland jest państwem bandyckim i terrorystycznym?
  Wniosek?
  A niby po co bachury diabła wskrzesiły niedawno ponownie banderland? Żeby rosyjskie dzieci do szkoły przez przejście drogowe - przeprowadzał za rączki? Czyżby ta Ala nie widziała jak banderssyństwo potraktowało polskie kobiety, dzieci i starców na Wołyniu w ubiegłym wieku?

 • Dziwna wojna

  Niestety, nam, zagranicznym dziennikarzom w Rosji, brakuje obecnie wsparcia ze strony władz w tej sprawie. Jest to pilnie potrzebne. Jestem też w problematycznej sytuacji z moją matką, która z powodu mojej działalności musiała zostawić wszystko i wyjechać z Niemiec. Za miesiąc musi opuścić Rosję, bo jej wiza niedługo wygasa. Nie wiadomo jednak, gdzie powinna się udać. Znam innych zagranicznych dziennikarzy, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia Rosji z tego biurokratycznego powodu i jest to dla nas bardzo, bardzo niebezpieczne" - stwierdza Alina Lipp.

  Kilku blogerów konsekwentnie wskazuje, że „dziwna wojna na Ukrainie” znajduje swoje wytłumaczenie w ogólnym planie pognębienia i sprowadzenia do parteru białej rasy, w którym Rosja gra świadomie aktywną rolę. Ktoś wspominał ostatnio gry wojenne zorganizowane przez USA w 1919 roku, w których „operacja specjalna” Rosji trwała kilka dni. Ta w realu trwa już pół roku i w tym czasie skroił nam się piękny kryzys, któremu trudno byłoby się pojawić w innych warunkach. Zacytowany fragment notki, to kolejny argument za takim wytłumaczeniem wielu sprzeczności związanych z „dziwną wojną”.

  • Dziwna wojna#Kruk63

   ----------------------------
   "Kilku blogerów konsekwentnie wskazuje, że „dziwna wojna na Ukrainie” znajduje swoje wytłumaczenie w ogólnym planie pognębienia i sprowadzenia do parteru białej rasy, w którym Rosja gra świadomie aktywną rolę."
   ---------------------------
   Nie inaczej Panie @Kruk63 - nie inaczej!
   Wniosek?
   Z tym tylko, że to sprowadzenie do parteru jest równoznaczne z przyspieszeniem depopulacji białych. Potem wezmą się za inne kolory.

   • Dziwna wojna#Kruk63#demonkracja

    Z białą rasą jest ten problem, że ci, którzy tym interesem kręcą to też białasy. Dlatego nie można zastosować wobec nas broni biologicznej, bo one też byliby zagrożeni. W ostatnim filmie o 007 pada taka kwestia o szybkim unicestwieniu ludzi o czarnej karnacji przy wykorzystaniu selektywnego czynnika chorobotwórczego. Myślę, że to może być prawda. To dlatego, póki co skupiają się na Zachodniej cywilizacji.

  • Dziwna wojna#Kruk63

   Kruk63 oraz Demonkracja

   "... „dziwna wojna na Ukrainie” znajduje swoje wytłumaczenie w ogólnym planie pognębienia i sprowadzenia do parteru białej rasy, w którym Rosja gra świadomie aktywną rolę". -

   --- A jednak brak nie tylko dowodów, ale i poważnych poszlak, by Rosja grała swą rolę zgodną z planami globalistów. Naród rosyjski zorientowałby się już dawno, że Kreml nie reprezentuje ich woli.

   • Dziwna wojna#Kruk63#zygmuntbialas

    Przyznam ,że ja tego nie wykluczam.

   • Dziwna wojna#Kruk63#zygmuntbialas

    Nie wiem, czy oglądał Pan film pt” Łagodna”. Nawet, jeżeli obraz rozkładu społeczeństwa rosyjskiego pokazany w tym filmie jest w połowie prawdziwy, to można z tym społeczeństwem zrobić dosłownie wszystko, bez większego oporu. 70 lat obozu koncentracyjnego pt ZSRR, potrafi zrobić sieczkę w głowach większości obywateli.

    • Dziwna wojna#Kruk63#zygmuntbialas#Kruk63

     "... czy oglądał Pan film pt. "Łagodna”. -

     --- Oglądałem, czytałem po polsku i niemiecku, znam bardzo dobrze. Jest to spowiedź bankruta życiowego, powieść psychologiczna. Utwór nie jest długi, więc nie było miejsca na obszerniejszą panoramę. Nie interpretuję tego opowiadania jako obraz rozkładu społeczeństwa rosyjskiego.

   • Dziwna wojna#Kruk63#zygmuntbialas

    Chociaż uważam, że fajnie by bylo widziec Putina jako białego chrześcijańskiego wojownika o historycznym znaczeniu to faktem jest to, że nie ma /dla mnie /znaczenia jak Putin bedzie w tym momencie postrzegany. Co sie liczy to, że interesy Putina są teraz zbieżne z moimi, ponieważ ma on tych samych wrogów co ja: zachodni establishment. Ci sami ludzie w rządzie i mediach, którzy próbowali zmusić mnie i moją rodzinę do szczepień, ludzie, którzy wciskają homoseksualizm i okaleczanie narządów płciowych małym dzieciom są teraz w stanie wojny z Rosją. Tworzenie imperium Euroazjatyckiego w wyniku tej wojny to inna sprawa i faktycznie traci globalizmem.
    Dugin: “ W zasadzie Eurazja i nasza przestrzeń, serce Rosji, pozostają terenem etapowym nowej antyburżuazyjnej, antyamerykańskiej rewolucji ... Nowe imperium euroazjatyckie zostanie zbudowane na fundamentalnej zasadzie wspólnego wroga: odrzucenia atlantyzmu, strategicznej kontroli USA i odmowy pozwolenia na zdominowanie nas przez wartości liberalne. Ten wspólny impuls cywilizacyjny będzie podstawą unii politycznej i strategicznej.”
    link: https://en.wikipedia.org/wiki/Foundations_of_Geopolitics

    Piękne słowa. Rosja jest jednak krajem liberalnym, a dokładnie konserwatywno-liberalnym. Jeśli Rosja ma trzymać się z dala od liberalizmu, to mogą zacząć od zakończenia kultu Lenina. Rosja nie jest bastionem tradycjonalizmu w jakimkolwiek sensie. Żydzi za zgoda rzadu dzialaja swobodnie. Kościół państwowy to światowe prawosławie, które jest winne wszelkim herezjom i jest członkiem wysoce koszernej Światowej Rady Kościołów ktora prowadzi wojnę z antykomunistycznymi prawdziwymi kościołami prawosławnymi w Rosji. I wiele innych rzeczy jak chocby fakt stworzenia unii Rosja - Chiny kryzysem na Ukrainie co wiadomo ze nie jest w interesie zachodu o czym doskonale wiedziano. Czy oswiadczenia Dugina , ktory jesli faktycznie/ jak legenda glosi/ ma wplyw na Putina to niech Bog ma nas w swojej opiece :
    “Narodowy-bolszewizm jest zdecydowanie najciekawszym zjawiskiem XX wieku. Jedyną alternatywą dla współczesnego świata- tego imperium "liberalnego" antychrysta, jest NARODOWY-BOLSZEWIZM. Albo to, albo nic. Żaden kompromis niczego nie zmieni.”
    (Alexander Dugin)
    link: https://archive.ph/3ZuY6

    • Dziwna wojna#Kruk63#zygmuntbialas#terminal 2

     "... interesy Putina są teraz zbieżne z moimi, ponieważ ma on tych samych wrogów co ja: zachodni establishment. Ci sami ludzie w rządzie i mediach, którzy próbowali zmusić mnie i moją rodzinę do szczepień, ludzie, którzy wciskają homoseksualizm i okaleczanie narządów płciowych małym dzieciom są teraz w stanie wojny z Rosją". -

     --- Złote słowa :)
     Jeśli chodzi o narodowy bolszewizm, to wstrzymuję się od oceny. Znam idee komunizmu, dziś zakazane jak faszyzm. A ja mogę rozmawiać z komunistą bez oporów, a brzydzę się na samą myśł o faszyzmie.

  • Dziwna wojna#Kruk63

   Proszę o zdefiniowanie "białej rasy. Bo Arabowie i Żydzi to też biała rasa.
   A, biała rasa to też aryjscy mieszańcy Indii, Pakistanu, Iranu, Afganistanu, Tadżykistanu. Równiez Kurdowie.
   A mieszkańcy Argentyny czy Urugwaju? Czy kreolscy Latynosi?

 • @demonkracja

  "To ona jeszcze nie wpadła na to - przez kogo obsadzony jest Kreml? Ją dziwi, że banderland jest państwem bandyckim i terrorystycznym?" -

  --- Ona wie to bardzo dobrze. Mieszka od prawie roku w Doniecku, który właściwie jest codziennie ostrzeliwany. W swym tekście skarży się na los zagranicznych dziennikarzy, którzy relacjonują wydarzenia zgodnie z prawdą, więc są tępieni przez kijowski reżim oraz państwa, których są obywatelami. Ale nie tylko to. Stwierdza, że winna jest też rosyjska biurokracja, przez którą dziennikarze mają dodatkowe problemy.

  • @demonkracja#zygmuntbialas

   Czyli jednak "dziwna wojna"? Ponieważ wychodzi na to ,że i ruskim nie specjalnie zależy na wiarygodnym przekazie.

   • @demonkracja#zygmuntbialas#Jwu

    "... wychodzi na to ,że i ruskim nie specjalnie zależy na wiarygodnym przekazie". -

    --- No cóż, też jestem niemile zaskoczony.

   • @demonkracja#zygmuntbialas#Jwu

    Raczej nieżyciowe prawo. A w Rosji jednak dominuje legalizm. Pozostałość tradycji rzymskich

 • W miescie LYMAN poddaje sie wlasnie 5000 rosyjskich zolnierzy.

  Putin jak byly ksiadz kazania wyglasza a tych 5000 Rosjan bedzie torturowanych przez banderowcow. To nie wojna ale ustawka jak najwiecej ludzi wybic. Putin to samo co Biden, Soros, kaczynski itp masoni.

  • W miescie LYMAN poddaje sie wlasnie 5000 rosyjskich zolnierzy.#staszek kieliszek

   "W miescie LYMAN poddaje sie wlasnie 5000 rosyjskich zolnierzy". -

   --- Coś o tym wiem z łże-mediów, które mówią ciągle o ofensywie Ukraińców, a w tym czasie Rosjanie przejęli około 110 tysięcy km2 ziemi. Poczekajmy, co powiedzą rosyjscy oficjele i /lub wiarygodne źródła.

   • W miescie LYMAN poddaje sie wlasnie 5000 rosyjskich zolnierzy.#staszek kieliszek#zygmuntbialas

    ja bym bez kozery powiedział że 150 tysięcy

  • W miescie LYMAN poddaje sie wlasnie 5000 rosyjskich zolnierzy.#staszek kieliszek

   Panie Staszku nie krocz Pan drogą Zawiszy, i poczekaj co o tym napisze Kula ? Zawsze będzie można coś wypośrodkować.

   • W miescie LYMAN poddaje sie wlasnie 5000 rosyjskich zolnierzy.#staszek kieliszek#Jwu

    I nie "poddaje sie'" ale skutecznie odpiera ataki.

  • W miescie LYMAN poddaje sie wlasnie 5000 rosyjskich zolnierzy.#staszek kieliszek

   Brakuje mi jakiegokolwiek potwierdzenia.
   Nawet propagandowe zrodla demaskuja takie doniesienia.

   https://www.bing.com/videos/search?q=Die+Lage+in+Lyman&docid=20783617308050&mid=A8B073CC4B02F20348DFA8B073CC4B02F20348DF&view=detail&FORM=VIRE

  • W miescie LYMAN poddaje sie wlasnie 5000 rosyjskich zolnierzy.#staszek kieliszek

   na razie to zbdura. Bo w Limanie walki wciąż trwają

   • W miescie LYMAN poddaje sie wlasnie 5000 rosyjskich zolnierzy.#staszek kieliszek#Wican

    Ci co tam siedzą będą się lać do ostatniego, chociaż wątpię żeby ich tam było 5tys.
    To oznacza również straszne nieszczęście dla Ukraińców bo ich polegnie trzy razy tyle.

    P.S. Mój osąd nie wynika z wiary w rosyjski oręż ale z wiedzy jakie jednostki tam się znajdują. Oni raczej nie pójdą do niewoli bo wiedzą jak się to dla nich skończy. Atakujący zawsze ponosi znacznie większe straty więc wiele ukraińskich matek zapłacze.

    • W miescie LYMAN poddaje sie wlasnie 5000 rosyjskich zolnierzy.#staszek kieliszek#Wican#Vladimír Vašek

     Już po bólu, broniące się oddziały wycofały się z miasta.A swoją drogą przestałem rozumieć, jak praktycznie z dnia na dzień, jedna strona zaczęła nagle przejmować inicjatywę ? Skoro praktycznie do początku września stale się wycofywali.Być może jak ćwierkają wróbelki w tych ofensywach bierze udział 50 tys.obcych ?

 • Czegoś nie rozumiem

  Donbas ogłosił się DRL w 2014 roku. Jaki więc był problem z wizą Donbasu?
  -----------
  Sądzę, że Francuza ktoś wystawił na "odstrzał". Po cholerę mu było jechać do Stambułu? Mógł przecież na Białoruś.

  • Czegoś nie rozumiem#Maur

   "Po cholerę mu było jechać do Stambułu? Mógł przecież na Białoruś". -

   --- Coś widocznie stało na przeszkodzie. Ale te kłopoty dziennikarzy i wystawianie ich na niebezpieństwo są faktycznie niezrozumiałe.

   • Czegoś nie rozumiem#Maur#zygmuntbialas

    Właśnie tego nie rozumiem. Donbas ogłosił się niezależną republiką. Musiała mieć oprócz wizy rosyjskiej zgodę władz Donbasu. Robiła przecież dla tego Donbasu świetną robotę. Przedłużenie wizy rosyjskiej nie było jej potrzebne do niczego. Gdyby Donbas dał jej wizę lub w innej formie akceptował jej pobyt, nikt nie miał prawa żądać od niej dodatkowych formalności zgody czynników zewnętrznych na pobyt. Ta zgoda Donbasu przejdzie z automatu na zgodę Rosji po formalnym zatwierdzeniu przyłączenia Donbasu do Rosji.
    ---------
    Albo te informacje nie są podane precyzyjnie albo zbyt rozległa infiltracja SBU.

    • Czegoś nie rozumiem#Maur#zygmuntbialas#Maur

     "Właśnie tego nie rozumiem. Donbas ogłosił się niezależną republiką. Musiała mieć oprócz wizy rosyjskiej zgodę władz Donbasu. Robiła przecież dla tego Donbasu świetną robotę. "

     Wschodni bałagan i biurokracja.

   • Czegoś nie rozumiem#Maur#zygmuntbialas

    ą obywaelami obcych państw, a że Rosja praworządna, to obowiązują ich takie same zasady jak innych Niemców czy Francuzów. Tutaj pewbie należałoby prawo uprościć. A Turcja mogła wydawać się bezpieczna. A ten atak na Francuza wskazuje, że od dawna jest inwigilowany przez SBU (pewnie też inne służby). I musi mieć zdrajcę blisko siebie. Zdradzić może ten, któremu ufamy. A na Białoruś moze nie mogł jechać bo znowu potrzebowałby wizy

 • Autor

  Terror jaki stosuje reżim kijowski dzieje się na oczach zachodniego "cywilizowanego" świata i ten "cywilizowany" zachodni świat zbywa ten zbrodniczy terror ukraińskich służb specjalnych milczeniem. A wręcz popiera i wspiera, szkołą z ramienia CIA i MI6.

  Pozdrawiam serdecznie :)
  ☆☆☆☆☆

  • Autor#Alfax

   "Terror jaki stosuje reżim kijowski dzieje się na oczach zachodniego "cywilizowanego" świata...". -

   --- Ten 'cywilowany' stał się wolny nie tylko od przyzwoitości, ale od prawdy i jakiejkolwiek uczciwości, więc jak można coś wymagać. Stworzyli własną narrację, w której wszystko właściwie jest na odwrót. Nikczemny ten świat.

   Pozdrawiam serdecznie :)

   PS. Postaram się zadzwonić dziś wieczorem do @R i omówić Twoją sprawę. Potem napiszę e-mail do Ciebie.

 • Przemówienie.

  ````````
  * * * * *

  https://vk.com/video-25232578_456302887

  Serdecznie pozdrawiam :))

  • Przemówienie.#Monaco

   "Выступление Путина". -

   --- Wysłuchałem fragment, przeczytałem też fragment. Dokładniejsza lektura jeszcze przede mną.

   Pozdrawiam serdecznie :)

 • @Jwu

  "... jak praktycznie z dnia na dzień, jedna strona zaczęła nagle przejmować inicjatywę?" -

  --- Tak, w ukraińskim przekazie propagandowym. Ogół społeczeństwa nie słyszy strony rosyjskiej, więc można pleść androny. Jeśli coś poważnego wyczytam, przekażę w komentarzach (lub ewentualnie w notce).

  • Dziś strona rosyjska podała, że wycofali się na

   "Rosja utraciła kontrolę nad niewielkim skrawkiem obwodu ługańskiego, ale dość ważnym węzłem przeładunkowym". -

   --- Tak, czytałem dziś w nocy relacje. Możliwe, że coś na ten temat napiszę.

  • Dziś strona rosyjska podała, że wycofali się na

   "Co to znaczy wiemy z komunikatów niemieckich z czasów II wojny światowej"

   Rosja radziecka straciła na początku wojny ogromną ilość żołnierzy, bo nie zdążyła wycofać ich na czas. Podobnie 6 armia Paulusa została okrążona pod Stalingradem.

   Wojsko jest więcej warte żywe, niż uparte utrzymywanie miejscowości jak Liman. Obecna mobilizacja co najmniej potroi rosyjskie siły, gdy znajdą się na froncie będzie czas na kontrofensywę.

   • Dziś strona rosyjska podała, że wycofali się na#Pedant

    Andiamo: "Dziś strona rosyjska podała, że wycofali się na...";
    Pedant: "Co to znaczy wiemy z komunikatów niemieckich z czasów II wojny światowej". -

    --- Jest tak jak Pan pisze: "Wojsko żywe jest więcej warte niż uparte utrzymywanie miejscowości jak Liman". Ale media rozdmuchały sprawę, a niektórzy komentatorzy zanadto się przejęli.

  • Dziś strona rosyjska podała, że wycofali się na

   no to co z tego? Za tydzień albo dwa odbierze to z nawiązką.

   • Dziś strona rosyjska podała, że wycofali się na#sniper

    "Za tydzień albo dwa odbierze to [Rosja] z nawiązką". -

    --- Jestem o tym przekonany :)