Pociski spadły na teren Polski - 16.11.2022.

Dwie osoby nie żyją.

Piszą w niemieckich mediach alternatywnych:
 
Ponoć rosyjskie rakiety spadły wieczorem 15 listopada na polską wieś Przewodów w pobliżu granicy z Ukrainą. Jeśli okaże się, że były to rzeczywiście rosyjskie rakiety, to można to uznać za akt wojny. Oficer amerykańskiego wywiadu potwierdził już rosyjskie pochodzenie pocisków.
 
Zbiera się polski komitet kryzysowy [tj. Biuro Bezpieczeństwa Narodowego] zwołany przez premiera Mateusza Morawieckiego. Ma on na celu omówienie sposobu reakcji na podejrzewany atak ze strony Rosji. [Tu moja uwaga (ZB): BBN zakończyło posiedzenie z postanowieniem zwiększenia gotowości bojowej jednostek na terenie naszego kraju].
 
Po tym jak pociski trafiły w maszynę rolniczą, niekoniecznie należy zakładać, że był to atak celowy. Można też przypuszczać, że jest to akcja 'false flag', mająca na celu skłonienie Polski lub nawet całego NATO do przystąpienia do wojny.
 
Przewodów znajduje się niedaleko granicy z Ukrainą.
 
Łotwa już pospieszyła z potępieniem rosyjskiego ataku. Mołdawia również czuje się atakowana przez Rosję, gdyż przerwy w dostawie prądu na Ukrainie dotknęły również ten sąsiedni kraj. Podobne oświadczenia padły również z Estonii. Rosja celowo atakuje infrastrukturę ukraińską od czasu ataku na most krymski, który przypuszczalnie został zaaranżowany przez Brytyjczyków.
 
Atak na członka NATO jest traktowany jako atak na cały sojusz wojskowy, który mógłby teraz uznać się za uprawniony do odpowiedzi środkami wojskowymi. Jeśli tak się stanie, rozpocznie się III wojna światowa.
Tymczasem zorientowani ludzie w różnych mediach społecznościowych zakładają, że był to nietrafiony pocisk z ukraińskiej obrony przeciwlotniczej. Wnioskują to na podstawie zdjęć w polskich mediach, na których widać fragment pocisku S-300.
 
 
Pod tym linkiem znajdzie Czytelnik liczne zdjęcia tego pocisku.
 
Podobnie pisze Alina Lipp w Telegramie: Donoszą, że części pocisków, które spadły w Polsce, to szczątki systemu rakietowego S-300, czyli ukraińskiego systemu obrony powietrznej.
 
Rosyjskie Ministerstwo Obrony podaje komunikat: Twierdzenia polskich mediów i urzędników o rzekomych 'rosyjskich' rakietach w pobliżu wsi Przewodów są celową prowokacją mającą na celu eskalację sytuacji. Rosyjska broń nie zaatakowała żadnych celów w pobliżu ukraińsko-polskiej granicy państwowej.
 
 
Opracował: Zygmunt Białas

-------------------------------------------------------

UPDATE: Polskojęzyczne łże-media podają nieoczekiwanie:

Źródła AP: na Polskę prawdopodobnie spadła rakieta wystrzelona przez Ukrainę, dzisiaj 06:22

Wstępne ustalenia sugerują, że pocisk, którzy uderzył we wtorek w Przewodów pod Hrubieszowem, został wystrzelony przez Ukraińców jako element obrony przeciwrakietowej przed salwą rosyjskich rakiet — twierdzą trzy źródła agencji AP w amerykańskiej administracji.

AP zaznacza, że wszystkie trzy źródła zastrzegły swoją anonimowość. Agencja zauważa też, że doniesienia te przeczą wcześniejszym informacjom z jej źródeł, które we wtorek wieczorem podawały, że w polskie terytorium uderzyły rosyjskie rakiety.

W nocy z wtorku na środę czasu polskiego prezydent Joe Biden pytany przez dziennikarzy o to, czy rakieta, która spadła na Przewodów została wystrzelona z Rosji, odparł, że "istnieją wstępne informacje, które temu przeczą". — "Nie chcę przesądzać przed tym, jak całkowicie to ustalimy, ale to mało prawdopodobne, z punktu widzenia trajektorii, że rakieta została wystrzelona z Rosji" — powiedział prezydent USA.

zygmuntbialas

zygmuntbialas

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.6

liczba ocen: 30

 • @ Zygmunt Białas

  " Ponoć " robi różnicę , rabinickie media już wyją . Poliniacki bantustan już jest w " Piekle " . Salute .

  • @ Zygmunt Białas#Repsol

   Repsol: "... rabinickie media już wyją". -

   --- Wyją. I jest gorzej! - Prawie wszyscy Polacy wyją równie głośno.

   Pozdrawiam :)

  • @ Zygmunt Białas#Repsol

   oj, przebierają nóżkami. Aby trafić z taką dokładnością w taki cel - musi być naprowadzana. Mógł być najpierw wybuch, a części rakiety "się przyplątały" . Prowokacja

   • @ Zygmunt Białas#Repsol#Alain1952

    Alain: "Prowokacja". -

    --- Tak, prowokacja. Na dole jest nieoczekiwana informacja łże-mediów, co mówią w USA. A mówią nie w myśl polskiojęzycznych wichrzycieli.

 • Gry wojenne

  Kilka tygodni temu zamieściłem komentarz (postaram się go znaleźć), że jeden z wariantów "gry wojennej" przeprowadzonej przez Pentagon zakładał właśnie "upadek" rosyjskich rakiet na teren Polski. Mówił o tym amerykański generał. Wszystko przebiega według planu. Chodzi o bezpośrednie wciągnięcie Polski w tę wojnę - drugi etap wojny. Zobaczymy jak to się rozwinie.

  • Gry wojenne#Robik

   Robik: "Wszystko przebiega według planu. Chodzi o bezpośrednie wciągnięcie Polski w tę wojnę". -

   --- Tak, można się było tego spodziewać, niestety.

  • Gry wojenne#Robik

   Dokładnie .I ja czytałem wypowiedź tego eksperta,dlatego wczoraj nie było mi do śmiechu ,gdy media podały informację o tych rakietach ,które uderzyły w terytorium Polski.

 • Ponoć to obudowa S-300, ma zasięg 200 km

  Przewodów, Hrubieszów
  To są ukraińskie obudowy rakiet S300, którymi Ukraińcy próbowali stracić rakiety Kalibr
  S300 mają zasięg do 200 km

  Wyglada na to , ze to Ukraińcy zabili dwóch Polaków.

  https://twitter.com/PanasukPetr/status/1592598445868847109

  • Ponoć to obudowa S-300, ma zasięg 200 km#LuLu.Facet

   A mówiłem, że to banderowska zemsta na polskich cwaniaczkach co ich oszukiwali na wadze przy kontrabandzie zbożem
   KST

  • Ponoć to obudowa S-300, ma zasięg 200 km#LuLu.Facet

   LuLuFacet: "Wyglada na to, że to Ukraińcy zabili dwóch Polaków". -

   --- Tak, na to wygląda. Nie inaczej to widzę.

  • Ponoć to obudowa S-300, ma zasięg 200 km#LuLu.Facet

   Nihil novi . Salute Amigo .

 • "Przewodów znajduje się około 65 kilometrów od granicy z Ukrainą."

  Co "merdia" to inne dane.
  Spotkałem juz info, że ta mieścina leży 10 km od granicy oraz takie, że do granicy od miejsca "napaści rosyjskiej" jest zaledwie 800-1000 metrów.
  Najlepsze jest to, że Obrona Powietrzna Kraju o tej rakietowej ruskiej napaści na Polskę dowiedziała się a Onetu i GWnianej gazetki żydowskiej dla Polaków.
  Tak więc zaśpiewajmy sobie na znaną melodię:
  "Polacy nic się nie stało, ni się nie staaaało, Polacy nic się Nieeeeee staaaaaałoooooo !"
  KST

 • @All 1

  Dopuśćmy choćby na moim blogu rosyjskie władze do głosu!

  Z Telegramu: Rosyjskie Ministerstwo Obrony stwierdza:

  "Wypowiedzi polskich mediów i urzędników o rzekomym zrzuceniu 'rosyjskich' rakiet w rejonie osady Przewodów jest celową prowokacją mającą na celu eskalację sytuacji. Cele w pobliżu ukraińsko-polskiej granicy państwowej nie były atakowane rosyjskimi środkami rażenia. Opublikowane przez polskie media fakty z miejsca zdarzenia we wsi Przewodów nie mają nic wspólnego z rosyjską bronią.

  Rosyjskie rakiety cruise nie mogłyby przeniknąć na terytorium Polski, ale wadliwie działające ukraińskie rakiety systemu S-300 mogłyby" - powiedział RIA Novosti ekspert wojskowy Aleksiej Leonkow.

 • Nie wolno dać sie nabrać na emocje, a więc i pochopne osądy

  Jest taki film z Melem Gibsonem "Furia" - z 2010 roku, gdzie fabuła dotyczy produkcji broni (jądrowej) pod "false flag".
  Tam już od dawna rozważali różne możliwości i badali przy tym opnie publiczną (widzów filmu).

  Tutaj nawet nie trzeba całych pocisków. - Starczyło podrzucić trochę złomu z autentycznych miejsc wybuchu pocisków rosyjskich. O to na Ukrainie nietrudno, nawet i blisko polskiej granicy (po tamtej stronie).

  W końcu jakaś komisja, która to będzie badała na pewno znajdzie właśnie te kawałki, a nie te świadczące o pocisku ukraińskim. - Bo taki mógł być plan. - Problem żeby w to pochopnie nie uwierzyć.

  A wojny to nie będzie. - Nawet jakaś atomówka odpalona przez pomyłkę nie powinna być przyczyną wojny.
  - To poważne sprawy i prawdziwa weryfikacja jest potrzebna.
  Na oko widać że sensu w oskarżaniu tu Rosjan o celowe działanie nie ma żadnego.

  • Nie wolno dać sie nabrać na emocje, a więc i pochopne osądy#miarka

   Miarka: "Tutaj nawet nie trzeba całych pocisków. - Starczyło podrzucić trochę złomu z autentycznych miejsc wybuchu pocisków rosyjskich". -

   --- Inscenizacja to jeden ze sposobów stwarzania 'rzeczywistości'. Możliwe, że i w tym przypadku. Ale też są doniesienia, że te pociski są ukraińskiego pochodzenia.

   • Nie wolno dać sie nabrać na emocje, a więc i pochopne osądy#miarka#zygmuntbialas

    Właśnie. - Bo ten rodzaj false flag ma sens kiedy następują jednocześnie oba te zdarzenia.
    To tak jak z każdym kłamstwem w którym musi być element prawdy (bo gdy za grubymi nićmi szyta, to każdy rozpozna fałsz), czy które musi składać się m.in. z jakichś faktów które miały miejsce, choć niekoniecznie jednocześnie, a wiec choćby z prawdą co do sensu oskarżenia nie miały nic wspólnego.

    • Nie wolno dać sie nabrać na emocje, a więc i pochopne osądy#miarka#zygmuntbialas#miarka

     "To tak jak z każdym kłamstwem w którym musi być element prawdy (bo gdy za grubymi nićmi szyta, to każdy rozpozna fałsz),...". -

     --- Myślę, że oficjalna narracja mediów ostatnich lat, a szczególnie od lutego br. zdołała już tak daleko odbiec od prawdy, a równocześnie ogół społeczeństwa to zaakceptował, że już chyba mogą media na całego kłamać: "wiadomo, Ruski jest wredny, napadł na Ukrainę i czyha teraz na Polaków" itd. Jeśli jakieś fakty wskazują na coś innego, to źle dla tych faktów.

  • Nie wolno dać sie nabrać na emocje, a więc i pochopne osądy#miarka

   A dziurę w ziemi wykopać łopatami i znaleźć dwóch herojów co za Sława Ukraini dadzą się zabić.
   Bez przesady z taką prowokacją.

   • Nie wolno dać sie nabrać na emocje, a więc i pochopne osądy#miarka#Maur

    Maur: "Bez przesady z taką prowokacją". -

    --- Takie na ogół są te prowokacje i dziwne, że ludzie święcie w to wierzą. No, większość ludzi.

 • @KST

  "Najlepsze jest to, że Obrona Powietrzna Kraju o tej rakietowej ruskiej napaści na Polskę dowiedziała się a Onetu i GWnianej gazetki żydowskiej dla Polaków". -

  --- Nie od dzisiaj określone media stwarzają rzeczywistość, która różnie ma się do tej faktycznej.

  • @KST#zygmuntbialas

   Będziemy teraz ginąć za banderopiteków . Cały Duda . Salute . https://i.iplsc.com/zobacz-morze-flag-na-zamku-krolewskim/000A2Z0UR8TJ8JYB-C465.jpg

 • Amerykańskie gry i zabawy dla dużych chłopców w mundurach

  Proponuję się cofnąć do 29 września 2022 i przeczytać wpis pani Joanny M.Wiórkiewicz - "Amerykańskie gry i zabawy dla dużych chłopców w mundurach".
  Fragment:
  "W roku 2019, USA przeprowadziły symulację “wojny NATO-Rosja” – rozpoczynającej się na Ukrainie i powodującej śmierć miliarda ludzi.
  Uwaga! To jest przedruk ze strony "Uczta Baltazara".
  _________________________
  Przerażająco realistyczna symulacja z roku 2019, przewiduje to, co obecnie częściowo dzieje się w rzeczywistości, a co w przypadku eskalacji może doprowadzić do katastrofy na skalę światową. Jednym z uczestników owej “gry wojennej” był Harry J. Kazianis – dyrektor senior agencji o nazwie Center for the National Interest, tj. waszyngtońskiego think tanku zajmującego się amerykańskim bezpieczeństwem narodowym, założonego przez prezydenta Richarda Nixona https://cftni.org/ https://en.wikipedia.org/wiki/Center_for_the_National_Interest. Harry J. Kazianis jest również autorem zamieszczonego poniżej artykułu, napisanego 4 marca 2022. https://cftni.org/expert/harry-kazianis/

  Iskra
  W owym momencie sytuacja przybiera najgorszy obrót. System naprowadzania rosyjskiej rakiety balistycznej zawodzi, która spada na terytorium Polski należącej do NATO, zabijając 34 cywilów w wyniku tragicznego uderzenia w zaludnioną wioskę przy granicy polsko-ukraińskiej."

  • Amerykańskie gry i zabawy dla dużych chłopców w mundurach#Robik

   "Iskra -W owym momencie sytuacja przybiera najgorszy obrót. System naprowadzania rosyjskiej rakiety balistycznej zawodzi, która spada na terytorium Polski należącej do NATO, zabijając 34 cywilów w wyniku tragicznego uderzenia w zaludnioną wioskę przy granicy polsko-ukraińskiej." -

   --- Przeczytałem linkowany tekst Joanny M.Wiórkiewicz. Polecam Czytelnikom. Tak się można - niestety - spodziewać. A przed kilku godzinami była może akcja zbyt wczesna, bo Pentagon nie potwierdza, iż to była rosyjska rakieta, a BBN postanowiło 'tylko' zwiększyć gotowość bojową na terenie Polski.

   • Amerykańskie gry i zabawy dla dużych chłopców w mundurach#Robik#zygmuntbialas

    Jak już zaznaczałem wielokrotnie nie kibicuję żadnej ze stron ,co nie wyklucza tego ,że nie interesuję się konfliktem.Dlatego zaczynam podejrzewać ,że najnowocześniejszy rosyjski sprzęt stoi w odwodzie ,bo ruscy wiedzą ,że być może prędzej ,czy później dojdzie do bezpośredniej konfrontacji z krajami paktu,a wtedy zamiast starych T-64,czy T-72 mogą pojawić się T-14 armata i T-90 BM,oraz na niebie SU 57 ?

    • Amerykańskie gry i zabawy dla dużych chłopców w mundurach#Robik#zygmuntbialas#Jwu

     Jwu: "zaczynam podejrzewać ,że najnowocześniejszy rosyjski sprzęt stoi w odwodzie". -

     --- Na pewno tak jest, nie inaczej.

 • Stare, sprawdzone systemy naprowadzania

  Rakiety trafiły w cel na terenie Polski, ponieważ wyposażone były
  w konwencjonalne systemy naprowadzania, sterowane przez czarcie media.
  Podobnej broni użyto podczas covidowej hucpy, tyle że tu umarlaków
  było pod sam sufit według medialnych informacji, czego zupełnie
  nie potwierdzały Zakłady Pogrzebowe, narzekając na zastój w interesie.
  Już podniósł się medialny rejwach, co potwierdza trafność powyższej tezy.
  Martwię się tylko czy podczas bezpośredniej rozmowy telefonicznej
  Panów Dudy z Bidenem, znając umiejętności językowe Pana Dudy,
  czegoś nie przekręci, co potem będzie trudne do odkręcenia.
  Przy okacji tej ochydnej prowokacji nasunęlo mi sie pytanie:
  Czyżby na Ukrainie wystąpiły pierwsze dotkliwe oznaki braków miesa armatniego?
  PS. Rakiet było podobno więcej niż jedna, a zatem zakłócenie sterowności
  nie wchodzi w rachubę; zbyt małe prawdopodobieństwo

  • Stare, sprawdzone systemy naprowadzania#Andrzej Obserwator

   "Martwię się tylko czy podczas bezpośredniej rozmowy telefonicznej Panów Dudy z Bidenem, znając umiejętności językowe Pana Dudy, czegoś nie przekręci, co potem będzie trudne do odkręcenia". -

   --- Właściwie to Duda nie tu nic do decydowania, może tylko wykonywać rozkazy suwerena.

   • Stare, sprawdzone systemy naprowadzania#Andrzej Obserwator#zygmuntbialas

    Proszę potraktować zdanie jako moją celowo użytą drwinę
    Pewnie, że ma Pan rację.

    • Stare, sprawdzone systemy naprowadzania#Andrzej Obserwator#zygmuntbialas#Andrzej Obserwator

     "Proszę potraktować zdanie jako moją celowo użytą drwinę". -

     --- Tak też traktuję :)

 • Prawdziwa przyczyna wybuchu w Hrubieszowie

  Prawdziwą przyczyną jest pretekst do wprowadzenia stanu wyjątkowego i przesunięcia terminu wyborów przez PiS coraz bardziej sfrustrowany i zdesperowany w obliczu możliwej porażki w wyborach.

  • Prawdziwa przyczyna wybuchu w Hrubieszowie#Neonowicz

   "Prawdziwą przyczyną jest pretekst do wprowadzenia stanu wyjątkowego i przesunięcia terminu wyborów przez PiS". -

   --- Nie mam danych, by zaprzeczyć lub potwierdzić. Zanadto mi jednak ta krótka wypowiedź śmierdzi partyjnymi gierkami w Sejmie.

 • Zdarzają się takie sytuacje.

  USA bombarduje Belgrad i zrzuca bomby na ambasadę Chin
  ZABIJAJĄC CHIŃCZYKÓW i niszcząc budynek i co ? nikt nie mówi o 3 wojnie światowej.

  Spokojnie, można też zapytać ilu mieszkańców Ukrainy i Rosjan zostało już zamordowanych z broni którą dostarcza Polska dla banderowskiej armii ?.

  Tak czy owak polskojęzyczne rządzące szumowiny w Warszawie narażają nas Polaków na niebezpieczeństwo wojny z Rosją lub na odwet. I to wszystko w interesie kanali zza oceanu i banderowców na UPApadlinie !!!.

  Serdeczne pozdrowienia :))

  • Zdarzają się takie sytuacje.#Monaco

   "I to wszystko w interesie kanali zza oceanu i banderowców na UPApadlinie!!!". -

   --- Czekam z niepokojem na rozwój wydarzeń. Rola polskich polityków i mediów nie ogranicza się już do obsikiwania nogawek spodni Putina, tylko już gryzienia, a to jest bardzo niebezpieczne.

   Pozdrawiam serdecznie :)

   • Zdarzają się takie sytuacje.#Monaco#zygmuntbialas

    100/100,a nawet 1000 /1000.

  • Zdarzają się takie sytuacje.#Monaco

   Zastanawia tez "przypadkowy" termin zdarzenia,
   który zbiegł się z posiedzeniem szczytu G20.
   Ciekawe czy ten "dopalacz" był "samowolką" Zaleńskiego,
   czy zdarzeniem uzgodnionym z Rządem Waszynktońskim;
   bo jeśli tak, to dawałoby to ciekawe pole do analiz strategicznych,
   skrzętnie ukrywanych przed Ludźmi z Narodów.

  • Zdarzają się takie sytuacje.#Monaco

   a te parę tysięcy polskich najemników, którzy zginęli nad Dońcem Siewierskim , nikogo jakoś nie rusza.

 • @All 2

  Żałosna gra rządu i łże-mediów trwa w najlepsze. Takie informacje otrzymują czytelnicy:

  "O godzinie 15:40 na terenie wsi Przewodów w powiecie hrubieszowskim w województwie lubelskim spadł pocisk produkcji rosyjskiej, w wyniku czego śmierć poniosło dwóch obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym zdarzeniem minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau wezwał ambasadora Federacji Rosyjskiej do MSZ z żądaniem niezwłocznego przekazania szczegółowych wyjaśnień" - głosi komunikat rzecznika MSZ.

  • @All 2#zygmuntbialas

   Ja nie rozumiem co ten ambasador jeszcze robi w naszym kraju. A właściwie to dotyczy kilku krajów tzw. Zachodu.
   A w tej konkretnej sprawie - jeśli Rosja jest pewna że to nie ich sprawka, to najwyższy czas aby rosyjska dyplomacja wysiliła się na ośmieszająco-lekceważący gest w stosunku do "naszego" MSZ. Przecież to niepoważne aby w poważnych sprawach rozmawiać ze służącymi.

   • @All 2#zygmuntbialas#kowalew

    Kowalew: "Ja nie rozumiem co ten ambasador jeszcze robi w naszym kraju". -

    --- Widzi Pan, Rosjanie się nie poddają, trwają na swym stanowisko, licząc na to, że może jeszcze przeciwnik nabierze rozsądku. A ambasador Rosji w Polsce Andriejew to równy i mądry facet - szkoła Ławrowa.

   • @All 2#zygmuntbialas#kowalew

    "Ja nie rozumiem co ten ambasador jeszcze robi w naszym kraju."
    Żebyś tylko tego nie rozumiał.

 • Zagwozdka

  Vox Populi :
  Eksplozja przy wschodniej granicy. Ziobro potwierdza (sic!) : to była rakieta
  Vox Dei :
  Nie możemy potwierdzić informacji o rosyjskich rakietach na terytorium Polski — powiedział we wtorek rzecznik Pentagonu gen. Patrick Ryder.
  I jeszcze jeden vox :
  Dwie osoby zginęły w wybuchu ciągnika w miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim — podało Polskie Radio Lublin.
  No i ...? Czekamy na następne voxy ?

  • Zagwozdka#SZS

   "Nie możemy potwierdzić informacji o rosyjskich rakietach na terytorium Polski — powiedział we wtorek rzecznik Pentagonu gen. Patrick Ryder". -

   --- Cwani ci jankesi! - Jest prawdopodobne, że podpuścili, a teraz zostawiają swą służbę samą - niech się kompromitują.

   • Zagwozdka#SZS#zygmuntbialas

    Cwani ci jankesi! Tak powiedział stary Czukcza. Alasku kupili, a Czukotku astawili !
    A na poważnie, to groźna jest pewność siebie min. Ziobro...

  • Zagwozdka#SZS

   Pewnie ten nienawistnik Putin , albo inny klaun . Wciągną pis klaków do wojny ? . Salute .

   • Zagwozdka#SZS#Repsol

    Repsol: "... albo inny klaun". -

    --- Tak. Zelenski nawołuje do rozszerzenia wojny. NATO nie pójdzie na to, a Polskę wciągną.

    Pozdrawiam :)

    • Zagwozdka#SZS#Repsol#zygmuntbialas

     Salute .

    • Zagwozdka#SZS#Repsol#zygmuntbialas

     Nie rozumiem dlaczego Z próbuje nas wmiksować w wojnę ,skoro odnosi tak spektakularne sukcesy ?

   • Zagwozdka#SZS#Repsol

    Jwu: "... dlaczego Z próbuje nas wmiksować w wojnę ,skoro odnosi tak spektakularne sukcesy". -

    Zelenski wykonuje zlecenie: pogrążyć Europę.

  • Zagwozdka#SZS

   ..."Dwie osoby zginęły w wybuchu ciągnika w miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim — podało Polskie Radio Lublin."...
   ----------
   To ten traktor też był rakietowy?

 • @Repsol

  Zelenski tańczy 'Kalinkę' -

  --- Z wrażenia postawiła mi się 'łapka w dół'.
  1. Kto gra Zelenskiego?
  2. Młoda dziewczyna, Rosjanka, która w Niemczech zatańczyła Kalinkę przed Ukraińcami, których 'zamurowało', prowadziła blog. Już nie prowadzi - Niemcy wytoczyli jej proces za podżeganie do wojny.

  Pozdrawiam :)

  • @Repsol#zygmuntbialas

   Bo Niemcy to od wieków najbardziej pacyfistyczny naród Świata.Dlatego wcale się nie dziwie ich reakcji.

 • Atak na pole polskiego rolnik potwierdzony również przez Polske

  Potwierdziła to również strona rosyjska przekazując informację dla tub Pieskowa, to była prowokacja. Tak więc już wiedzą co pisać. Można jeszcze pójść w to, że była to rakieta produkcji rosyjskiej wystrzelona przez Ukrainę.

  A sprawa jest prosta, na terenie Ukrainy niedaleko granicy jest poligon, w który prawdopodobnie chciano trafić. Dziś Rosja w swoim arsenale ma tylko rakiety o celności mieszczącym się w kole 50 km, no i akurat nam się trafiło.
  No istnieje jeszcze inna opcja, że to fragment rosyjskiej rakiety zestrzelonej przez obronę lotniczą. Znakomita większość rosyjskich rakiet wyłapywana jest przez obronę przeciwlotniczą, ale szczątki muszą gdzieś spaść. Tylko, czy aż tak duży jest promień w którym szczątki zestrzelonej rakiety spadają?
  No i pozostaje pytanie pytanie, dlaczego rakiety wystrzeliwane przez Ukrainę precyzyjnie trafiają w cel,, a rosyjskie strzela się chmarami w nadziei, że może któraś w coś trafi?

  • Atak na pole polskiego rolnik potwierdzony również przez Polske#Zawisza Niebieski

   Innej możliwości twoja inteligencja już nie dostrzega?

  • Atak na pole polskiego rolnik potwierdzony również przez Polske#Zawisza Niebieski

   //Dziś Rosja w swoim arsenale ma tylko rakiety o celności mieszczącym się w kole 50 km, no i akurat nam się trafiło.//

   Ty tak bredzisz na poważnie?
   Tego by nawet żaden hujski ścierwousz nie wymyślił.

   • Atak na pole polskiego rolnik potwierdzony również przez Polske#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL

    Ten banderowiec nie chce nawet zauważyć, że nawet GDYBY były to rosyjskie rakiety z błędem celności 50 km to jakie jest prawdopodobieństwo, że takie dwie rakiety spadną obok siebie z dokładnością do 1 metra?
    Ten człowiek kompromituje się już totalnie.

   • Atak na pole polskiego rolnik potwierdzony również przez Polske#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL

    Bredzi ,bo takie ma zadanie.By nasz portal uchronić przed pewnym ośrodkiem monitorowania .I chwała mu za to.Chociaż jak wspominałem wcześniej nikt mu za to nie podziękuje.Pan pozostanie z tarczą ,a on będzie na tarczy.

  • Atak na pole polskiego rolnik potwierdzony również przez Polske#Zawisza Niebieski

   Odpowiedź jest prosta:
   Bo lotem tych rakiet steruje Zawisza, napędzany
   pobożnymi życzeniami.
   Proszę trochę poczytać o rakietach i Historii.
   Jak mnie pamięć nie myli, to Niemcy w 1939 mieli
   tekturowe czołgi i armaty, tak przynajmniej mówiła
   polska propaganda, zachęcając do wojny.
   Proszę Pana o moralną samoocenę.

 • Polsat News

  Dziś w Polsat news podali prawdziwą przyczynę zdarzeń.
  Polska zrobiła ogromne, nowe zamowienie broni z USA.
  Bo my sie zimy nie boimy.
  Potrafimy obronić siebie, Ukraine i jeszcze napaść na Moskwę.

  • Polsat News#Tiamat

   "Polska zrobiła ogromne, nowe zamowienie broni z USA". -

   --- Potrzebują uzasadnienia na zakup wojennego szmelcu? - Albo też Zelenski wciąga nas w wojnę.

  • Polsat News#Tiamat

   Mam prośbę do Pani, jako wybitnej znawczyni tematyki jugosłowiańskiej i serbskiej.Proszę napisać jak to było ze zbombardowaniem ambasady Chin w Belgradzie i jakie były konsekwencje tego ataku ?

   • Polsat News#Tiamat#Jwu

    Jwu do Tiamat: "Proszę napisać jak to było ze zbombardowaniem ambasady Chin w Belgradzie i jakie były konsekwencje tego ataku". -

    --- Otrzymałem dwa e-maile od Tiamat o tym wydarzeniu. Zamieszczę je pod następną notką, gdy więcej komentatorów będzie uczestniczyć w dyskusji :)

 • Ostatnio

  Jeżdżę po Ruskach jak po burej s...e - za Chersoń, ale w tym wypadku smród banderowców wręcz dusi. Ukry już od początku chcieli wepchnąć Zachód w tę wojnę. Tak czy inaczej, za PiSiorów ginąć nie zamierzam. Mogą mnie cmoknąć. Życiem to ja mogę ryzykować w obronie kogoś porządnego, kogo warto ratować, a nie za bandę troglodytów przy korycie.

  • Ostatnio#Christian Shane

   "Ostatnio - Jeżdżę po Ruskach jak po burej s...e - za Chersoń,...". -

   --- Niepotrzebnie. Racja jest po ich stronie. Nad tym, by była wrogość lub przynajmniej wątpliwość, pracują najlepsi żydowscy specjaliści. Udało im się wmówić, że Putin i Rosja są w zmowie z USA czy też globalistami. A Kreml wyznaczył określone cele i realizuje według możliwości.

   A czy te pociski 'śmierdzą'? - Oczywiście, że tak.

 • inscenizacja goni inscenizację

  Rakiety "produkcji rosyjskiej".
  Co za godna podziwu precyzja w informacji o tej ustawce.
  Pół świata ma takowe w swoich arsenałach, w tym Polska, a drugie pół może je nabyć legalnie albo na czarnym rynku.

  Chutzpah rozkręca się planowo, od początku tej histerii było wiadomo że nadwiślańska ""huba" jest przeznaczona do przemielenia terytorialnego (wraz z Ukrainą).
  Czyli rejon wspomnianych państw wytypowany został do kolejnej "bałkanizacji".

 • inscenizacja goni inscenizację

  Rakiety "produkcji rosyjskiej".
  Co za godna podziwu precyzja w informacji o tej ustawce.
  Pół świata ma takowe w swoich arsenałach, w tym Polska, a drugie pół może je nabyć legalnie albo na czarnym rynku.

  Chutzpah rozkręca się planowo, od początku tej histerii było wiadomo że nadwiślańska ""huba" jest przeznaczona do przemielenia terytorialnego (wraz z Ukrainą).
  Czyli rejon wspomnianych państw wytypowany został do kolejnej "bałkanizacji".

  • inscenizacja goni inscenizację#sniper

   "Chutzpah rozkręca się planowo,...". -

   --- Niestety. I ciężko o tym uprzedzać, by 'nie krakać'. Wychodzi na to, że musimy słono zapłacić za te okruchy, które spadły nam z zachodniego stołu.

 • To spieprzona prowokacja prowojenna.

  Prowokacja mająca wciągnąć Polskę czyli NATO do wojny przeciw Rosji.
  Oczywiste jest kto ma w tym interes.
  Dlaczego spieprzona prowokacja ?
  Upadek rakiety (bo to była rakieta) na Polską wieś nastąpił kilka godzin przed falowym atakiem ruskich na Ukrainę.
  W TV Świadek twierdzi że do wybuchu doszło ok godz. 16...a masowe ataki ruskich zaczęły dolatywać do celu ok godz. 19-20.
  TV PISu zdemaskowała, spaliła prowokację puszczając kilka razy zeznania świadka na antenie.. Rakieta pewnie się okaże "ruską Toczką" której ruskie od lat nie używają a która jest na stanie Ukrainy (to tylko moje przypuszczenia).
  Prowokacja się nie udała bo atak miał zapewne nastąpić w czasie masowych ataków Rosji na Ukrainę... a nastąpił o kilka godzin za wcześnie


  Pilne zwoływanie BBN to zapewne zaplanowany i skoordynowany z bandeowcami cyrk medialny.
  Prowokacja została spalona" ale to nie znaczy że PIS nie pociągnie dalej tej farsy...
  Jesteśmy na takim etapie "rozwoju" że żadne brednie nie są przeszkodą to idiotycznych wniosków..
  jak w USA możemy mieć "demokratyczne " wybory podczas jawnego ich fałszowania...
  to i prowokacja jawnie jawna i skompromitowana może być powodem do poważnych decyzji.
  bo tu o wciągnięcie NATO do wojny chodzi i o nic innego.
  Zasilanie banderowców w broń się kończy a Rosja przechodzi do bardziej zdecydowanych działań... czego nie jestem ewien..bo taki masowy atak może być tylko przykrywką dla konieczności opuszczenia Chersonia pod groźbą zalania całego obwodu..

  Szaleństwo wojenne się zaostrza.
  Mam nadzieje że to tylko drgawki przedśmiertne banderowskich nazistów...

  • To spieprzona prowokacja prowojenna.#Oscar

   "Szaleństwo wojenne się zaostrza.
   Mam nadzieje że to tylko drgawki przedśmiertne banderowskich nazistów...". -

   --- Tę nadzieję trzeba mieć i trzeba wytrwać, by kiedyś budować lepszy świat. To już nie byłoby trudne, gdy Ten obecny świat upadł tak nisko.

  • To spieprzona prowokacja prowojenna.#Oscar

   a jako cel ataku nie znaleźli ważniejszego obiektu , jak stara stodoła na zapadłej wsi.
   Jaka by ta rakieta nie była, przecież zawsze sporo kosztuje.

   • To spieprzona prowokacja prowojenna.#Oscar#Good Old Rebel

    Miałem Cowida (omicrona tego słabszego co nie zabija) to wiem że istnieje i wiem że nie jest to grypa (bo też miewałem).
    Objawy takie jak opisują w mediach...
    Więc Cowid jest i chodzi po ludziach.

    Miliony ludzi miało Cowida... wielu umarło... pod respiratorami...
    faktom nie da się zaprzeczać bo człowiek robi z siebie idiotę.

    • To spieprzona prowokacja prowojenna.#Oscar#Good Old Rebel#Oscar

     Umarło głównie na tzw. choroby współistniejące. Ja miałem też zdiagnozowanego covida. Nawet 2 razy. raz po 3 dniach (acz ciężkich) mi przeszło po amantadynie, a raz (lżej było) po mieszance ziół domowej roboty. Gdyby leczono, to byłaby normalna choroba, a respirator w żłym momencie dobija. Ja mam w rodzinie sporo osób z branży medycznej

  • To spieprzona prowokacja prowojenna.#Oscar

   Nikt niczego nie spieprzył. Aby wojna wybuchła, ludzie muszą nią żyć w każdej minucie. To kwestia świadomości. Dlatego trzeba mnożyć takie zdarzenia, aby wywoływały stan trwogi. Pewnie takie” przypadki” o wzrastającej mocy wywołania reakcji międzynarodowej będą powtarzane, aż za którymś razem, zacznie się naprawdę.

   • To spieprzona prowokacja prowojenna.#Oscar#Kruk63

    Od czasu do czasu na YT oglądam wizje Jackowskiego i on od dawna mówi o jakiejś panice w południowo-wschodniej Polsce, że ludzie rzucą się do ucieczki, zupełnie niepotrzebnie, a jak się potem z dala od swych domów ockną, że to była ściema, to już będą mieć problom z powrotem do swoich domów i mieszkań - bo być może już będą przez jakiś "gości" zajęte.
    Dlatego warto stosować starą dobrą niemiecką zasadę - "Immer mit der Ruhe" czyli "zawsze ze spokojem" choćby świat się walił, trzeba zachować zimną krew i rozsądek.
    Strach i panika to najgorsi "doradcy".
    KST

   • To spieprzona prowokacja prowojenna.#Oscar#Kruk63

    Kruk63: "Dlatego trzeba mnożyć takie zdarzenia, aby wywoływały stan trwogi". -

    --- Tak, to jest zarządzanie strachem, czego skutkiem jest, że ludzie przestają samodzielnie analizować to, co się dzieje.

 • @ Autor

  Ode mnie 5*

  Serdecznie pozdrawiam

  • Rzekomo

   Jeden to kierownik skupu kukurydzy gdzie trafiła rakiety a drugi to pewnie strażnik.
   Kierownik pewnie coś miał do zrobienia a strażnik pilnował ...

   • Rzekomo#Oscar

    Zaznaczam ,że nie ironizuję ,bo to jednak śmierć dwóch niewinnych osób,ale zastanawiam się do której ambasady, złożą wnioski o odszkodowania członkowie rodzin, za śmierć swoich bliskich ?

    • Rzekomo#Oscar#Jwu

     Wnioski mogą składać w polskiej ambasadzie na Ukrainie.

  • Rzekomo

   Tu jest miejsce wybuchu: https://pbs.twimg.com/media/Fhn20AfWQAoVq3A?format=jpg&name=small
   Nie widać ani opuszczonego ani zrujnowanego PGR. Nie widać złomu po traktorze. Widać całkiem nowoczesny traktor i przyczepę oraz część ładunku uszkodzone wybuchem. No i widać krater powybuchowy, co to zdaniem ZN mogły zrobić odłamki latające w promieniu 50km.

 • Rząd się ośmiesza wzywając ambasadora Rosji na dywanik

  W jaki sposób mieliby Rosjanie wystrzelić rakietę o zasięgu 200 km
  na terytorium Polski? I to rakietę przeciwlotniczą? Po co?
  Pic na wodę, fotomontaż.
  To już prędzej uwierzę, ża się kierunki jakiemuś pijanemu Stepanowi siedzącemu przy ukraińskim działku przeciwlotniczym po ciemku pomyliły.

  • Rząd się ośmiesza wzywając ambasadora Rosji na dywanik#Joanna M.Wiórkiewicz

   Za duży krater jak na S300.
   Rakiety przeciwlotnicze nie mają takich wielkich ładunków.
   ale mogę się mylić bo cywil ze mnie...

   • Rząd się ośmiesza wzywając ambasadora Rosji na dywanik#Joanna M.Wiórkiewicz#Oscar

    Wikipedia pomoże. Pierwsza z brzegu rakietka z 92 roku. Waga 1500kg, masa głowicy bojowej 133kg.
    Nie wiem ile w tym jest materiału wybuchowego ale raczej nie mniej niż 50kg.
    50 kg trotylu, po mojemu, to potrafi większą dziurę w ziemi zrobić. zwłaszcza jak się wbije dość głęboko.

    Przy okazji, to cudo leci z prędkością 2000 m/s czyli około 5xprędkość dźwięku. Żadne F35 czy inny raptor nie spier...doli. :)

    P.S. Ktos tu się żołądkował że Rosjanie nie używają lotnictwa do bombardowania kolei. Oto jest odpowiedź. Ukraińcy mają całkiem niezłe zapasy s-300 skoro używają ich do zestrzeliwania rosyjskich pocisków samosterujących.
    Jeśli w okolicy stoi S-300 to żaden samolot sobie nie polata. Nawet super, hiper, ultranowoczesne amerykańskie pojazdy intergalaktyczne. :D

    • Rząd się ośmiesza wzywając ambasadora Rosji na dywanik#Joanna M.Wiórkiewicz#Oscar#Vladimír Vašek

     S-300 to już przestarzały kompleks przeciwlotniczy i przeciwrakietowy.Dlatego ,żeby był skuteczny, musi być obsługiwany przez dobrze wyszkoloną załogę.Bo inaczej jego skuteczność diametralnie spada.O czym przekonali się piloci kraju z Bliskiego Wschodu ,którzy początkowo bezkarnie ostrzeliwali Syrię,a wraz z doświadczeniem zdobywanym przez syryjskie załogi obsługujące te systemy muszą to robić z terytorium Jordanii,a i tak niewiele rakiet dolatuje do celu.

   • Rząd się ośmiesza wzywając ambasadora Rosji na dywanik#Joanna M.Wiórkiewicz#Oscar

    Oskar: "Za duży krater jak na S300.
    Rakiety przeciwlotnicze nie mają takich wielkich ładunków". -

    --- Cenna uwaga. Wskazywałaby na pełną inscenizację, co biorę pod uwagę.

    • Rząd się ośmiesza wzywając ambasadora Rosji na dywanik#Joanna M.Wiórkiewicz#Oscar#zygmuntbialas

     Rakiety serii S-300 mają masę głowicy od 133 do 180kg. Ten krater nie jest ani za duży ani za mały. Wielkość krateru zawsze będzie pochodną momentu wybuchu w punkcie kotaktowym oprócz wielkości i zawartości głowicy.
     Gdyby trafił w dach silosu zbożowego, to nie byłoby żadnego krateru. Gdyby wbił się w ziemię pod tarktorem, to traktor by się w nim schował. Albo złom pozostały z tego traktora. Gdyby ekspodował tuż przy ziemi w kontakcie z jakimś przedmiotem na ziemi, to oczywiście tylko część energii eksplozji zrobiłaby w ziemi krater, ale już znacznie mniejszy.

  • Rząd się ośmiesza wzywając ambasadora Rosji na dywanik#Joanna M.Wiórkiewicz

   Joanna M.Wiórkiewicz: "Rząd się ośmiesza wzywając ambasadora Rosji na dywanik". -

   --- Cały czas się ośmiesza, a ogół to przyjmuje i nic nie wskazuje na to, że coś ludzi oświeci.

   • Rząd się ośmiesza wzywając ambasadora Rosji na dywanik#Joanna M.Wiórkiewicz#zygmuntbialas

    "ogół to przyjmuje i nic nie wskazuje na to, że coś ludzi oświeci"

    Ogół musi przyjmować większość rzeczy na wiarę. Większość nie zna trygonometrii ani biochemii, dlatego ufa inżynierom i lekarzom.

    Co media mówią ludzie to przyjmują.

  • Rząd się ośmiesza wzywając ambasadora Rosji na dywanik#Joanna M.Wiórkiewicz

   Pani to wie ,ja i pozostali komentujący również ,ale gros naszych obywateli wie tylko to co podają media głównego nurtu.Dlatego łatwo nimi manipulować ,znam to z autopsji obserwując członków mojej rodziny.

  • Rząd się ośmiesza wzywając ambasadora Rosji na dywanik#Joanna M.Wiórkiewicz

   Oczywiście, że się ośmieszają po raz kolejny.
   A co będzie jak ambasador FR poprosi choćby o cień dowodu?

 • Zygmunt

  Rakieta, która spadła na terytorium Polski, została wystrzelona przez Siły Zbrojne Ukrainy - informuje agencja ●• Associated Press. •●

  Powołując się na urzędników amerykańskich, agencja twierdzi, że pocisk, który spadł w Polsce, został wystrzelony przez siły ukraińskie w celu zestrzelenia rakiety.

  Wcześniej amerykańska TV stacja CNN poinformowała, że samoloty NATO śledziły trajektorię ukraiñskiego pocisku.

  Pozdrawiam serdecznie :)

  P.S.
  Czy jest dla adminów wiadome ?, że alternatywny ● NEON24.org ● nie działa.

  • Zygmunt#Alfax

   Alfax: "Rakieta, która spadła na terytorium Polski, została wystrzelona przez Siły Zbrojne Ukrainy - informuje agencja Associated Press". -

   --- Tak, już zamieściłem tę informację w komentarzach i w powyższej notce. Tego się można było spodziewać. Pozostaje pytanie, czy Ukraińcy zrobili to nieumyślnie czy też świadomie, by wciągnąć Polskę w wojnę. A jeśli to drugie, to zrobili to samodzielnie czy z uzgodnieniem z rządem Morawieckiego.

   Ad PS: Chyba wiedzą admini, ale są też bezradni. Johna nie ma, więc stanęło.

   Pozdrawiam serdecznie :)

   • Zygmunt#Alfax#zygmuntbialas

    Skoro te rakiety zostały wystrzelone przez Ukraińców (Zawisza z pewnością poświadczy o ich nadzwyczajnej celności) to DLACZEGO minister Rau NIE wezwał amabsadora Ukrainy do MSZ z żądaniem wyjaśnienia tego incydentu?

    • Zygmunt#Alfax#zygmuntbialas#Robik

     Robik: "DLACZEGO minister Rau NIE wezwał amabsadora Ukrainy do MSZ z żądaniem wyjaśnienia tego incydentu? -

     --- Świętych krów się nie rusza.

 • @All 3

  Polskojęzyczne łże-madia podają nieoczekiwanie:

  Źródła AP: na Polskę prawdopodobnie spadła rakieta wystrzelona przez Ukrainę, dzisiaj 06:22

  Wstępne ustalenia sugerują, że pocisk, którzy uderzył we wtorek w Przewodów pod Hrubieszowem, został wystrzelony przez Ukraińców jako element obrony przeciwrakietowej przed salwą rosyjskich rakiet — twierdzą trzy źródła agencji AP w amerykańskiej administracji.

  AP zaznacza, że wszystkie trzy źródła zastrzegły swoją anonimowość. Agencja zauważa też, że doniesienia te przeczą wcześniejszym informacjom z jej źródeł, które we wtorek wieczorem podawały, że w polskie terytorium uderzyły rosyjskie rakiety.

  W nocy z wtorku na środę czasu polskiego prezydent Joe Biden pytany przez dziennikarzy o to, czy rakieta, która spadła na Przewodów została wystrzelona z Rosji, odparł, że "istnieją wstępne informacje, które temu przeczą". — "Nie chcę przesądzać przed tym, jak całkowicie to ustalimy, ale to mało prawdopodobne, z punktu widzenia trajektorii, że rakieta została wystrzelona z Rosji" — powiedział prezydent USA.

  • @All 3#zygmuntbialas

   Więc należałoby ten atak potraktować jako wypowiedzenie wojny przez upadlinę i przeprowadzić zmasowany atak sił lądowych i powietrznych...

   • @All 3#zygmuntbialas#Bar Horab

    Należałoby.
    Tylko obawiam się, że gdyby nawet na Wiejską spadło parę rakiet z UA, to i tak z pałacu namiestnikowskiego pierwszy telefon byłby do pampersa.

 • Wszystko się wyjaśniło - to była banderowska rakieta i ona

  jest pierwszą, która spadła w tym wieku na terytorium atrapy Polski - ale z pewnością nie ostatnia. Jak widzieliśmy po zachowaniu się polskojęzycznych, czarcich mediów - od razu one orzekły, że to Rosjanie i to z premedytacją rąbnęli w przyczepę od traktora na polskiej wsi. Od razu polskojęzyczne cyrkuśniki zwołali BBN aby uwiarygodnić, że to ruska rakieta j.. t.... mać - grozę podkreślić.
  Wniosek?
  Widać - taki obrót sprawy w polskojęzycznych, czarcich mediach nie spodobał się grandziarzom z Łoszyngtonu - i natychmiast przerwali czarci, medialny orgazm w polskojęzycznych, czarcich mediach. Nie spodobał się bo zaburza to tzw. ustawkę na linii Rosja, banderland, Usrahell w którą do końca polskojęzyczni w atrapie Polski nie są wtajemniczeni.

  • Wszystko się wyjaśniło - to była banderowska rakieta i ona#demonkracja

   "Widać - taki obrót sprawy w polskojęzycznych, czarcich mediach nie spodobał się grandziarzom z Łoszyngtonu - i natychmiast przerwali czarci, medialny orgazm w polskojęzycznych, czarcich mediach". -

   --- Tak, na to wygląda :)

 • info

  Wspólna deklaracja liderów G7 i NATO w sprawie wybuchów w Przewodowie
  TVP Info

  Prezydent: prawdopodobnie dziś wniosek o uruchomienie art. 4 Traktatu o NATO
  więcej na :
  https://www.tvp.info/64541689/eksplozje-w-przewodowie-prezydent-andrzej-duda-prawdopodobnie-dzis-wniosek-o-uruchomienie-art-4-traktatu-o-nato

  • info#Oświat

   Art. 4 NATO to tylko konsultacje. Przecież konsultują już od wczoraj i dalej robią z siebie głupków. Wróć! Nie robią z siebie głupków.

 • art. 4 NATO

  Polska podwyższa gotowość bojową wojska i innych służb – powiedział rzecznik rządu Piotr Mueller po posiedzeniu Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych. Rzecznik rządu podkreślił, że trwają też weryfikacje związane z zapisami traktatów NATO.

  Chodzi o art. 4 NATO, który brzmi: „Strony będą się wspólnie konsultowały, ilekroć, zdaniem którejkolwiek z nich, zagrożone będą integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo którejkolwiek ze Stron”.
  https://www.tvp.info/64540879/przewodow-cos-stalo-sie-przy-granicy-z-ukraina-szef-bbn-konsultacje-ws-uruchomienia-art-4-nato

  Te konsultacje....
  to jak w banku.....

 • Wszyscy wiedza ze glupi chochoł zbombardowal Polskę

  Kiedy III wojna światowa zostanie rozpętana, to bedzie to dotyczyło dokladnie czegoś tak głupiego ale prawdopodobnie będzie to jednak coś większego. Rosja publicznie dzielila się informacjami wywiadowczymi na temat że Kijów próbuje zbudować i zdetonować "brudną bombę" w kolejnej fałszywej fladze, a to brzmi dokładnie tak jakby ta faza sie zaczela.Ukraina zrobiła tak wiele tych kretyńskich fałszywych flag, że wszyscy na świecie wiedzą, że ilekroć Rosja jest obwiniana o cos co wyraźnie nie leży w ich interesie to jest to kolejny debilny numer Zelenskiego.
  Ostatnio chyba AnnaPK zastanawiala sie dlaczego army gen. Mark Milley naciska na negocjacje.
  Armia ukraińskia jest wysadzona w powietrze. Wrzucili ponad 100,000 trupow do maszynki do mięsa i nie mają nic do pokazania oprócz małych zysków, które zostaną utracone w zimie.
  Pomimo tego ze media mówią o tym jak Ukraina jest "wygrywa" Mark Milley wzywa do negocjacji mówiąc, że Ukraina wyczerpala juz swoje potencjalne mozliwosci zwycięstwa. Po tym jak Zelenski w październiku podpisał dekret zakazujący jakichkolwiek negocjacji z Putinem, to jest chyba najzabawniejsza rzecz jaka ten zyd zrobil - oglosil ( w podkoszulce) ze jest nielegalne, na mocy oficjalnego dekretu, aby ta wojna kiedykolwiek się skończyła.
  Milley jest oczywiście doskonale świadomy, że Waszyngton chce III wojny światowej i jest również świadomy, że wojsko amerykańskie nie jest nawet w pobliżu niezbędnej gotowości do wejścia w konflikt z Rosją i Chinamina na pelna skale wiec kiedy Milley wzywa do deeskalacji to tak naprawdę chroni swoją posadę i ewentualnie dziedzictwo, bo jeśli wybuchnie prawdziwa wojna, to wlasnie on zostanie obwiniony za klęskę, która z niej wyniknie. Milley to wie bo sam przyczynil sie do oslabienia armii amerykanskiej. Fakt, że wogole pozwolono mu wyjść i mowic w swoim wlasnym imieniu pokazuje jaki chaos panuje w Waszyngtonie bo wlasciwie takie oswiadczenia jak Milley'a o potrzebie negocjacji powinny byc prywatną radą dla prezydenta. Milley mówi to publicznie w nadziei, że ktoś go posłucha, i nikt go nie upomina i oczywiscie bedzie to bez echa. Cala ta zadyma ukraińska jest niewiarygodnie głupia, gospodarka świata zachodniego jest na skraju całkowitego załamania i nie ma żadnego wyjaśnienia od nikogo na temat co jest do wygrania w tym że Ukraina bedzie kontrolowala Donbas, który jest bardzo małym, terytorium w byłym ZSRR i dlaczego los galaktyki zawisł właśnie na tym?
  Oczywiście wiemy, że zydzi wierzą, że los galaktyki zależy od obalenia Putina, i dlatego zachód sprowokował ten konflikt to po pierwsze, ale trudno sobie wyobrazić, że normalni ludzie patrzą na to i mówią " no tak slusznie powinniśmy zniszczyć cały świat, aby kijowscy zydzi mogli wymusić swoją wolę na jakims maleńkim i nieistotnym obszarze"
  Zle to wyglada i mozliwe ze bedziemy mieli III wojnę światową co będzie beznadziejne dla wielu ludzi. Oczywiście dla pewnej grupy bedzie to pretekst do zrobienia kilku rzeczy, które od dawna mielii ochote zrobić.
  A swoja droga to ciekawe dlaczego ludzie w Polsce uważaja , że naród ukraiński jest ich bliskim przyjacielem skoro cała historia Ukrainy opiera się na nienawiści do Polski i Polakow. (o wiele bardziej niż do Rosji). Można by pomyśleć, że Polacy będą sceptycznie nastawieni do współpracy z krajem, który za swoją narodową historię uznaje psychopatycznego masowego mordercę, który zabijał glownie Polaków.

  • Wszyscy wiedza ze glupi chochoł zbombardowal Polskę#terminal 2

   Terminal 2: "Pomimo tego ze media mówią o tym jak Ukraina jest "wygrywa" Mark Milley wzywa do negocjacji mówiąc, że Ukraina wyczerpala juz swoje potencjalne mozliwosci zwycięstwa". -

   --- Nic dodać, nic ująć. Wyczerpująco i porządnie Pan to opisał :)

 • @All 4

  ZB: Łże media podają:

  Ambasador Rosji wezwany do polskiego MSZ. Są kulisy rozmowy.

  W nocy z wtorku na środę polski szef dyplomacji Zbigniew Rau wezwał do siebie ambasadora Rosji Siergieja Andriejewa. Rozmowa miała związek z rakietami, jakie spadły kilka godzin wcześniej na miejscowość Przewodów. Teraz pojawiły się doniesienia o kulisach spotkania.
  Ambasador Rosji wezwany do polskiego MSZ. Są kulisy rozmowy.

  Rozmowa miała przebiegać "sprawnie, cicho, bez podania sobie rąk" — poinformowała stacja RMF FM. Według tej relacji Andriejew "nie odezwał się, wysłuchał słów ministra Raua, a następnie opuścił gmach resortu".

  ----------------------------------

  Mój krótki komentarz: Ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andrejew to szkoła Ławrowa. On wie, jak się zachować w trudnych sytuacjach.

  • @All 4#zygmuntbialas

   Trudno to nazwać rozmową, skoro tylko jedna strona cokolwiek mówiła.
   Andriejew wysłuchał i sobie poszedł.

 • I wszystko stało się. jasne..

  Pisałem wczoraj na innym blogu ,że. to ukraińskie. rakiety.. Potwierdza Ukraina i pentagon.. W tym zdarzeniu szkoda ludzi.. Ale Polacy naocznie przekonali się jak media kłamią . Dzisiaj od rana. musza to odszczekać Polsat TVN z Moniczką na czele dostawały niemal orgazmu bez stosunku. Także podobne podejście. miał nasz wspaniały admin miłośnik. aktora z Kijowa. A niby te polskie generały w tych telewizjach.. To ... Im jedynie. kury szczać prowadzać przystoi ,a nie zajmować się wojskiem.. !! A druga sprawa przy okazji. My podobno mamy jakieś tarcze .. To z papieru te tarcze . Rakiety tak przeleciały...
  Pozdro All.

  • I wszystko stało się. jasne..#godunow

   Godunow: "My podobno mamy jakieś tarcze .. To z papieru te tarcze . Rakiety tak przeleciały...
   Pozdro All". -

   --- Grubymi nićmi to szyte. Wciągnęli ogół ludzi w okłamaną narrację, ci wierzą, więc można podnosić poprzeczkę absurdu.

 • Prawdopodobienstwo zabicia przez rakiete lecaca bez kierowania dwoch osob na terenie wiejskim jest rowne zeru.

  W przypadku , gdy to jest prowokacja amerykanskiego wywiadu wojskowego , to Morawer i Kaczynski sa mordercami nie mogacymi sie czymkolwiek zaslonic Zakladam , ze amerykanskie trepy informuja ich o swoich akcjach na terenie Polski. Zastanawiajace jest publikownie zdjec , ktore wskazuja , ze to jest pocisk ukrainski. To moze oznaczac , ze nie ma byc III WS i chodzi tylko o dalsze drenowanie Polakow dla finansowania istnienia kijowskiej junty. Kilka dni temu w sieci pojawily sie informacje o dalszych milionach , ktore Polacy maja wziac na swoje utrzymanie. Sam Zielinski zapowiedzial wysiedlenie 3 milionow ludzi z Kijowa. Jedyna mozliwoscia jest przymusowe dokwaterowywanie i zmuszanie do da zapewniania wyzywienia. Przy okazji komentarzy pod innymi artykulami padlo duzo oskarzen wobec ekipy Putina , ktore sa sensowne. Warto jednak spojrzec na druga strone , czyli Stany Zjednocozne czasem nazywane kolektywnym zachodem. Czym dla nich bedzie kleska na Ukrainie? Oni nie cofna sie przed zostawieniem w Polsce spalonej ziemi , jesli tylko beda mieli cien szansy na utrzymanie sie w Europie. Najbardziej katastrofalne dla nas pomysly moga zostac przez nich tj rzad Stanow Zjednoczonych zrealizowane.

  • Prawdopodobienstwo zabicia przez rakiete lecaca bez kierowania dwoch osob na terenie wiejskim jest rowne zeru.#superfajny

   "Oni nie cofna sie przed zostawieniem w Polsce spalonej ziemi "

   Z perspektywy amerykańskiej nie ma istotnej różnicy między Polakami i Kurdami. Podobnie z perspektywy polskiej jaka jest różnica między Azerami i Albańczykami?

   Liczą się interesy i świat się nie obraca wokół nas.

  • Prawdopodobienstwo zabicia przez rakiete lecaca bez kierowania dwoch osob na terenie wiejskim jest rowne zeru.#superfajny

   Superfajny: [USA] - Oni nie cofna sie przed zostawieniem w Polsce spalonej ziemi , jesli tylko beda mieli cien szansy na utrzymanie sie w Europie". -

   --- Tak, nie ruszą się, szczególnie, że dla nich wykrwawiają się inne narody.

 • Istnieje mozliwosc , ze rakiete wystrzelili Rosjanie

  W takim razie mozliwosc przypadkowego zabicia 2 osob jest rowniez bliska zeru. Wystrzelenie takiej rakiety mozna zrozumiec jako sygnal ze strony Rosji gotowosci do wojny jadrowej . Wtedy byloby bardzo interesujace opublikowanie przez Polakow zdjec odlamkow ukrainskiej rakiety na polecenie Amerykanow.

 • Rezuny znowu mordują Polaków!!!

  Podwójnie fałszywa flaga! Bo nawet reżimowe (chociaz nie te najbardziej reżimowe) media podają, że:
  "Prezydent USA Joe Biden oświadczył w środę po spotkaniu z przywódcami państw zachodnich na Bali w Indonezji, że "to mało prawdopodobne, że rakieta, która spadła na Polskę została wystrzelona z Rosji".
  Agencja Associated Press poinformowała z kolei, że rakieta, która spadła na Przewodów to pocisk ukraińskiej obrony przeciwrakietowej, który został wystrzelony w kierunku rakiety nadlatującej z Rosji i omyłkowo trafił w terytorium Polski."
  Należy tylko dodać, że "omyłkowe trafienie" akurat w miejscowość pośród pól jest tak samo prawdopodobne jak to, że małpa zagra na fortepianie fragment poloneza Chopina!! To był celowy, precyzyjny atak mający na celu conajmniej wciągnięcie Polski do wojny!

  • Rezuny znowu mordują Polaków!!!#Bar Horab

   "To był celowy, precyzyjny atak mający na celu co najmniej wciągnięcie Polski do wojny!" -

   --- Wiele na to wskazuje.

 • To butla z gazem

  Wg miejscowych to był wybuch butli z gazem.
  Ma to sens patrząc jak wygląda miejsce "zbrodni".

  • To butla z gazem#Maestro100

   "Wg miejscowych to był wybuch butli z gazem.
   Ma to sens patrząc jak wygląda miejsce "zbrodni". -

   --- Takie zdarzenie biorę od początku jako bardzo prawdopodobne.

 • Jest jeszcze opcja , ze to jest akcja dyscyplinujaca banderowcow , ktorym moze zaczyna sie zdawc , ze prowadza wlasna gre

  Zabicie dwoch ludzi w Polsce ma im uzmyslowic , ze w kazdej chwili wszystkie wektory moga sie odwrocic.

 • ...

  Ja bym tylko prosił, żeby mi ktoś dał odnośnik do zdjęć z tego zdarzenia, które bez najmniejszych wątpliwości pokazują, że tam uderzyły i WYBUCHŁY rakiety, czyli nośniki z eksplodującymi głowicami z materiałami pirotechnicznymi.

  Bo mi to wygląda, jakby pod platformą wagi, na której traktor ustawił przyczepę, wybuchł jakiś zbiornik ze sprężonym powietrzem.

  • ...#Kmieć

   Na jednym z forów donosili, że pod spodem zwykle jest butla z gazem, i to ona mogła wybuchnąć.

   • ...#Kmieć#Maestro100

    Nie wiem, jak są skonstruowane wagi transportowe, w sensie czy są czysto mechaniczne, czy ich elementem jest jakiś zbiornik ze sprężonym jakimś gazem, jako przeciwwaga?
    Wszak taki mechanizm musi wytrzymać nacisk wielu ton. I tu mechanizm pneumatyczny wydaje się być technicznie potrzebny dla konstrukcji takiego ustrojstwa.

    Nie wierzę w żadne rakiety w tym zdarzeniu, nawet banderowskie. A to dlatego, że PRECYZJA trafienia jest po prostu zbyt doskonała - centralnie w kanał mechanizmu wagowego.
    Do tego, gdyby nawet jakimś cudem rakieta tak właśnie trafiła i wybuchła, to ciśnienie eksplodującego, w obetonowanym kanale wagi, materiału wybuchowego głowicy, skierowałoby się w kierunku najmniejszego oporu, czyli ku górze.
    Wówczas ta traktorowa przyczepa zostałaby wystrzelona jak aluminiowe rakietki Elona Muska w "kosmos" raz z traktorem. A nie leżałaby przewrócona na boku, z całymi gumami, mechanizmami zawieszenia, i nienaruszonymi gumowymi osłonami elementów hydrauliki.

    To jest HUTZPA!
    I to tak bezczelna, że słabo się robi.
    Tym bardziej, że Polactwo w nią wierzy. Byłem rano na targowisku, i moje lokalne Polactwo oczadziało; gotowe iść na Ruskiego z gołymi pięściami.

    I o to w tej hutzpie chodzi - parchy zarządzające POLINezją za jej pomocą sondują, czy i w jakiej ilości można wysłać polskich Gojów do przeróbki na mielonkę.

    Ankieta, niestety, poszła po myśli hutzpiarza-okupanta. Polactwo w swej masie jest gotowe zdechnąć za żyda Marawieckiego, żyda Kalszteina, i banderowca Judę.

    • ...#Kmieć#Maestro100#Kmieć

     Kmieć: "To jest HUTZPA!
     I to tak bezczelna, że słabo się robi". -

     --- Brałem to pod uwagę od początku. Pan upewnia mnie w tym przekonaniu.

    • ...#Kmieć#Maestro100#Kmieć

     Waga towarowa najazdowa to dość prosty w konstrukcji mechanizm złożony w całości z elementów stalowych, uzupełniony wypełnieniami z drewna lby betonu lub asfaltu. Mowię o wadze stałej. Zazwyczaj takie wagi są w punktach przeładunkowych różnych towarów, np. przy rampach kolejowych, przy punktach skupu złomu, przy punktach skupu zboża i innych.
     Jest to zazwyczaj wybetonowany silos, od góry przykryty drewnianą, betonową lub asfaltową platformą zdolną pomieścić pojazd od długości nawet kilkunastu metrów. Pod platformą znajdują się wsporniki metalowe i elementy dźwigni, połączone i wyprowadzone do pomieszczenia operatora wagi, gdzie znajdują się elementy wagi służące do nastawień i odczytów.
     ---------------
     Nie ma tu żadnych mechanizmów hydraulicznych czy pneumatycznych. Butla z gazem tym bardziej potrzebna do niczego.

    • ...#Kmieć#Maestro100#Kmieć

     p. Kmiec z Pana to jest psuj zabawa. Miala byc rakieta wiec jest rakieta. Nawet dwie (z tym to przedobrzyli). A Pan tu zmusza wszystkich do myslenia. Tymczasem nawet Zelenski "sie przyznal" ze Ukrainska ale winny Putin bo wywolal wojne. Jak nie rakieta to co... ?? Jakas swinia przyszla, podlozyla i zrobila z kilku lasek TNT "bum" ? BBN juz to napewno wyjasni. Choc prawde mowiac politycy to za duze gaduly i do tajemnic takich sie ich nie dopuszcza.:-)))

   • ...#Kmieć#Maestro100

    Pod spodem czego jest zwykle butla z gazem?

  • ...#Kmieć

   Chyba tak
   Z telegramu:
   “ Mieszkam w Polsce. Pierwsza historia jest taka, że traktor przywiózł na wadze przyczepę kukurydzy, a potem ona wybuchła, co sugeruje problem z wagą. Wielu świadków nie mówiło tam o rakietach. Była też opowieść o wybuchu gazu. Historia o pocisku (pociskach) pojawiła się później. Wygląda na to, że polski rząd dowiedział się o tym poprzez media głównego nurtu kilka godzin po incydencie.

   Po próbie wykorzystania tej historii jako okazji do demonizowania Rosji, zamienia się ona w kompromitację NATO, Ukrainy, polskiego rządu, polskiego MSM... (przekazana wiadomość)”

   No ciekawa sprawa.

 • Goracy temat

  Zaiste!
  Temat dnia. A moze i tygodnia.

  Liczba komentarzy: 102.
  Godzina :10:51

  Co sie stalo?
  Jakas przygraniczna obora wyleciala w powietrze.
  I juz spekulacja wojenne.
  Swiatowe media maja temat.
  Wyzwanie dla NATO.

  Serdeczne pozdrowienia.

  P.S. dalem 5 gwiazdek :)

  • Goracy temat#krysz

   Krysz: "Jakas przygraniczna obora wyleciala w powietrze.
   I juz spekulacja wojenne". -

   --- Coraz częściej odzywają się podobne głosy. Jako, że tu przeglądam wpisy, nie mam możliwości czytać, co sądzą inni. Ale i tu w Neonie są rozsądne rozważania.

   Pozdrawiam serdecznie :)

   • Goracy temat#krysz#zygmuntbialas

    bloger kmieć trafił w sedno:
    https://kmiec.nowyekran24.com/post/169970,przewodow-hutzpah-hutzpah-jako-badanie-opinii-publicznej

 • Miliony...

  Wielomilionowe odszkodowania dla czlonkow rodzin "poleglych" w Smolensku.
  Ile, i czy w ogole dostana coskolwiek rodziny ofiar tej wojskowej katastrofy?
  Przypuszczam, ze nie dostana nic.

 • S-300

  Skoro już USA powiedziały, że była to jednak rakieta UA, to i nasze TAUA (Towarzystwo Adoracji UA) musi tę żabę przełykać, aż im jarmułki podskakują.
  ----------
  Znowu poszedłem pod prąd i jak tylko MSM zaatakowały tym break neews`em, stwierdziłem spokojnie, że na bank to rakieta wystrzelona przez UA.
  ============
  Wczoraj był dzień rakiet na UA. No szalały sobie po całej UA. Czerepy pod jarmułkami w Kijowie nie mogli przegapić takiej okazji. Tu USA naciska na efekty, których i za horyzontem nie widać, grożą odcięciem dostępu do kasy, grożą mniejszą ilością sprzętu, no to trzeba było coś superspektakularnego wymyślić. Ten dzień rakiet był jakby darem niebios. To dlaczego nie skorzystać? Wszak cały zachód łykał do tej pory propagandę z Kijowa jak młode pelikany zgniłe ryby.
  ===========
  A już tak bardzie analitycznie o samej rakiecie S-300. Zasięg do 200 km. Nie ma żadnej formacji wojsk FR w takiej odległości od granicy z Polską. Rakiety tego typu są sterowane tzw. naprowadzaniem komendowym. Oznacza to wysyłanie koment drogą radiową do rakiety w celu korygowania jej lotu. Tu widzimy wystrzelenie rakiety gdzieś spod Lwowa w kierunku zachodnim, czyli w stronę Polski. Potem kierunek lotu zmienia się na południowy. Jakby ktoś tym sterował.
  Ten wczorajszy dzień rakiet nad UA też w zasadzie miał swoje źródło na wschodzie i południu UA, więc jakby kierunek się zgadzał. Banderowcy sobie wykombinowali, że skoro ostrzał ze wschodu to nikt się nie połapie czyja to była rakieta. W tłumie innych chcieli przemycić swoją.
  Zrobili to z premedytacją. W wiadomym celu.
  Może się przyznają a może i nie.
  Nasi będą udawali, że to zwykła pomyłka jak to na wojnie.
  Będzie tego więcej.
  ---------
  PAD zadzwonił do pampersa zamiast z opr do kolegi w Kijowie. Razem kombinują?

  • S-300#Maur

   Maur: "Nasi będą udawali, że to zwykła pomyłka jak to na wojnie". -

   --- Jacy to oni 'nasi'. Ot, służba na pasku zachodnich korporacji. Grzezną w tym blocie. Szkoda, że tak niewielu to widzi.

   • S-300#Maur#zygmuntbialas

    Słusznie. Zapominam o cudzysłowie.

 • a może?

  Moim zdaniem była to tzw. amunicja manewrująca (o zasięgu max. do kilkunastu km) produkcji krajów NATO. Wskazuje na to trafiony cel: waga towarowa w suszarni przy której w tym czasie ważono ciągnik z jakimiś płodami rolnymi. Tak precyzyjny i niewielki cel nie może zostać trafiony przypadkowo, pośród wielu tysięcy hektarów pustych pól, łąk i lasów dokoła. Takim uderzeniem musi zdalnie kierować operator, namierzający przez kamerę potencjalny cel. Rozmiar leju po eksplozji wskazuje, ze nie była to typowa rakieta z głowicą bojowa (lej jest na to zbyt mały). Natomiast szczątki takiej rakiety podrzucono później, dla ukrycia faktycznego ”sprawcy". Tłumaczyło by to opóźnienia oraz sprzeczności w przekazach medialnych.

  • a może?#sniper

   Biden publicznie zwątpił w ruski napad na Polskę. . Właściwie zachodni politycy tez opowiadają, ze to nie rosyjska rakieta. W sieci jest pełno informacji. Wszyscy politycy zachodni opowiadają, ze czekają na oficjalne wyniki śledztwa ale bardzo wątpią w winę Rosji
   Natomiast konferencja w Bali zakończyła sie idiotycznym komunikatem, ze agresywna Rosja napadła na Ukraine.
   Zanim ten komunikat ogłosili, Ławrow zabrał sie i wyjechał z Indonezji. przez zakończeniem tej konferencji 'na szczycie'.
   W Al Jazeera pozwolili sie wygadać Rosjanom na temat tej konferencji.
   Wyjaśnienie jest proste:
   Konferencja na szczycie ( Summit) 20 Państw (G-20) wykazała wyraznie, ze jest to wielki podział 20 najwiekszych ekonomii świata na 'Wschód i Zachód', wiec zawsze będzie trudno o jakiekolwiek porozumienie czy nawet współprace. Obecnie , gospodarka wielu krajów -zachodnich jest uzależniona od kaprysów politycznych rządów. Najlepiej widac to na przykldzie obecnych państw europejskich, ktore zablokowaly dostawe gazu z Rosji.,

   W 1918 roku powstała nie tylko Polska jako państwo.
   Nowo powstała Czechosłowacja posłuchała Benesza i rozpoczęła dzialalność państwową od budowy kraju: infrastruktury i scalenia społeczeństwa. Benesz wprowadził zasadę "pracy wolnych kroków' i przykazanie, ze Czech pracuje dla Czecha".
   Piłsudski zaś poprowadził polskie hufce zbrojne na Kijów juz w 1919 roku!!. Dostał w zęby i uciekał do Polski, gdzie w rok póżniej doczekał sie "cudu nad Wisłą"
   O laniu w Kijowie mało sie w Polsce dyskutuje. I o jeńcach rosyjskich zagłodzonych w Polsce na śmierć - mało kto w Polsce słyszał.

   • a może?#sniper#Tiamat

    moim zdaniem to pierwszy etap eskalacji, kolejny będzie poważniejszy w skutkach. J
    akas suszarnia i dwie "przypadkowe" ofiary to tylko "podgotowka" (próba, ostrzeżenie), stanowiąca zbyt marny powod do przystąpienia do wojny. Kolejny bedzie takim, ze :nasi okupanci" beda mieli wystarczająco przekonujące uzasadnienie dla takiego kroku. Ofiar zapewne bedzie kilkadziesiat, a moze kilkaset. Juz nikt nie będzie wnnikał, kto za tym stoi, tylko rozgrzana zostanie kwestia "odwetu".Ukraina juz nie ma rezerw ludzkich do uzupełniania start na froncie, musi zostać wspomożona przez przyjaciól.
    Co prawda, kilka tysięcy polskich najemnikó od dawna uczestniczy w walkach na Naddnieprzu, ale to wszak "nieoficjalnie".
    Zeby oficjalnie podzielić Polske i Ukraine na mniejsdze kawałki, musi po temu byc ogłoszony oficjalny udział w wojennej awanturze.

   • a może?#sniper#Tiamat

    Salute .

   • a może?#sniper#Tiamat

    Ta nowo powstała Czechosłowacja zdobyła na zawierusze wojennej wyjątkowy skarb. Złoto ostatniego cara. Korpus czechosłowacki dostał je w opiekę. I zaopiekował się jak należy. A było czym, cały pociąg złota co to śni się po nocach poszukiwaczom przygód. Pojechali z nim przez Władywostok. Mieli gigantyczny kapitał jak na tak małą Czechosłowację. To źródło jej sukcesu gospodarczego do dzisiaj.
    --------
    W latach tuż po I WŚ Czechosłowacja potrzebowała pozostać w cieniu. Bolszewicy z Rosji wiedzieli o losie złota carskiego i dlatego Benesz im się wysługiwał. Zawarli nawet jakieś umowy w sprawie tego złota. Odpłacali choćby sabotażem przejazdu przez swoje terytorium pomocy wojskowej zachodu dla Polski w wojnie z bolszewikami albo zakazem przejazdu korpusu węgierskiego przez swoje terytorium na pomoc walczącej Polsce.
    Jak tam końcowo rozliczyli się z tego złota, nie wiem.

   • a może?#sniper#Tiamat

    Swietne p. Tiamat !!!

 • Pancerz

  Nie wiem, z czego zrobili tę przyczepę, ale powinni tego używać do produkcji czołgów. Tworzywo jest wysoce odporne na trafienie rakietą.