Spadł ukraiński pocisk... i co dalej? - 19.11.2022.

Piszą w szwajcarskim portalu:

Ukraina przypadkowo zbombardowała we wtorek wieczorem Polskę po tym, jak jeden z jej pocisków przeciwlotniczych uległ awarii i trafił w terytorium członka NATO. Zamiast wziąć odpowiedzialność za tę żenującą wpadkę i oportunistycznie wykorzystać ją do poproszenia Zachodu o bardziej nowoczesne systemy, Kijów fałszywie twierdził, że odpowiedzialna jest Rosja, a potem wręcz oskarżał wszystkich, którzy się z tym nie zgadzają, o bycie 'rosyjskimi propagandystami'.
 
Oto krótki przegląd głównych wniosków wynikających z tego fiaska:
 
--- Obrona powietrzna Ukrainy jest przestarzała. - Kierowane przez USA zachodnie media głównego nurtu fałszywie twierdziły, że Ukraina była w stanie skutecznie udaremnić coraz bardziej zaciekłe ataki Rosji, ale to twierdzenie zostało właśnie obnażone jako kłamstwo po tym, jak jeden z jej przestarzałych pocisków rakietowych uległ awarii w połowie lotu, a następnie przypadkowo rozbił się w Polsce.
 
--- NATO znało prawdę przez cały czas. - CNN podało, że bezimienny urzędnik NATO powiedział, że jeden z samolotów antyrosyjskiego sojuszu namierzył zabłąkany pocisk, zanim upadł na obszar Polski.
 
--- Kijów nie miał skrupułów, by bezczelnie kłamać. - Chociaż Kijów był odpowiedzialny za ten wypadek i dobrze wiedział, że NATO znało prawdę o tym incydencie, nie miał skrupułów, aby kłamać, by to wszystko zatuszować i forsować własne interesy w eskalacji konfliktu ukraińskiego.
 
--- USA nie doceniły antyrosyjskiej teorii spiskowej Kijowa. - Ostre skarcenie przez Bidena antyrosyjskiej teorii spiskowej Kijowa, która fałszywie twierdzi, że za wypadek odpowiada Moskwa, pokazuje, że Biden zdaje sobie sprawę, że grozi ona eskalacją konfliktu do III wojny światowej.
 
--- Zachód może się wkrótce zawahać i nie podsycać tej wojny. - Niebezpieczna kijowska teoria spiskowa, która groziła sprowokowaniem nuklearnej apokalipsy, została całkowicie zdyskredytowana, co w połączeniu z pogłoskami o rozmowach między Rosją a USA na temat deeskalacji tej proxy war może oznaczać, że Zachód nie chce już dalej podsycać tej wojny i wstrzymać przesyłanie nowoczesnej broni.
 
Można mieć nadzieję, że zaufanie Stanów Zjednoczonych do kijowskiego reżimu osłabnie, co może doprowadzić do zaskakujących konsekwencji.
 
 
Tak widzi to Zachód (ten oświecony). Dodajmy własne wnioski:
 
--- Zachowanie najwyższych władz naszego kraju było co najmniej skandaliczne. Czy prezydent i premier III RP nie wiedzieli, kto ponosi winę za ten incydent? Jak mogli nie wiedzieć czegoś, gdy wielu blogerów zdążyło trafnie wyszukać winowajcę. Czy Ukraina jest im bliższa od Polski? Czy nie obawiali się totalnej kompromitacji? - Podobne uwagi dotyczą mediów, słusznie nazywanymi łże-mediami.
 
--- Osobnym rozdziałem są już nie tylko rusofobiczne wypowiedzi, ale też i działania tych, co rządzą naszym krajem. Wezwanie ambasadora Rosji Siergieja Andrejewa na dywanik w MSZ w Warszawie w związku ze zdarzeniem jest nieodpowiedzialne. Siergiej Andrejew powinien być przeproszony za te wszystkie bezczelności, które spotykają go na naszej ziemi.
 
--- No i zachowanie większości Polaków było i jest irracjonalne. To nie zapowiada nam pomyślnej przyszłości.
 
Opracował: Zygmunt Białas

PS. W Przewodowie, gdzie spadł trefny pocisk, jest wszczęte OGROMNE śledztwo. Jest tam kilku prokuratorów, ściągnięto POTĘŻNE siły policyjne (około 200 funkcjonariuszy), by zbadać, jak doszło do zdarzenia. Prezydent Duda zaznacza, że 'była to prawdopodobnie rakieta produkcji rosyjskiej'. O swojej kompromitacji nie mówi nic.
 
Tak szeroko zakrojone badania kosztują parę groszy, niewiele na tak bogaty kraj jak nasz. Myślę jednak, że śledczy uczyniliby racjonalnie, gdyby wpierw przeczytali tekst blogera Kmiecia, bo wiele wskazuje na to, że to on ma rację, link:
 
 

zygmuntbialas

zygmuntbialas

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.52

liczba ocen: 25

 • Dodajmy własne wnioski:

  Klamac mozna w sposob wyrafinowany, inteligentny i przekonujacy.
  Ale to wymaga jekiejs dozy inteligencji.
  Towar deficytowy w polskim rzadzie, sejmie, TV i Radio.
  I w polskim spoleczenstwie (naturalnie z wyjatkami).
  Tylko chamska narracja w natarciu.
  Pisalem juz, ze nie nalezy sie kierowac cechami antropologicznymi w ocenie czyjejs inteligencji.

  https://i1.wp.com/ruch-obywatelski.com/wp-content/uploads/2016/01/zc5w.jpg?w=640

  Ale w przypadku Dudy mozna mowic o wyjatku.
  Durnowaty, kabotynski wyraz twarzy pokrywa sie z jego intelektualnymi mozliwosciami.
  I oto na obraz wlasny - Polacy wybrali go na prezydenta.
  (Naturalnie wiem, ze nie wszyscy mieszcza sie w tym samym worku. Wiec prosze sie nie obrazac.)

  Ocena na 5.

  Serdecznie pozdrawiam.

  • Dodajmy własne wnioski:#krysz

   Krysz: "Tylko chamska narracja w natarciu". -

   --- Bo też ona trafia do licznej publiki. Gdyby to były mądre i uczciwe rozważania, to przeczyta i zastanowi się mniejszość. Efektem ostatnich kompromitujących wypowiedzi i działań jest to, że zapewne co najmniej 60% Polaków jest także dzisiaj przekonanych, że to sprawka Rosji. Można zapłakać!

   Pozdrawiam serdecznie :)

   • Dodajmy własne wnioski:#krysz#zygmuntbialas

    Bo w tym celu przecież wprowadza się "reformy edukacji", aby od najmłodszych lat oduczać od umiejętności samodzielnego myślenia i krytycznego analizowania tzw. realu.
    Rację bytu mają jedynie tresowane foki, u których na komendę z telewizora wywoływane są odruchy Pawłowa.

    • Dodajmy własne wnioski:#krysz#zygmuntbialas#sniper

     Sniper: "Bo w tym celu przecież wprowadza się "reformy edukacji",... -

     --- Niestety, szkoła podupada systematycznie, a do tego media robią swoje konsekwentnie.

  • Dodajmy własne wnioski:#krysz

   A jacy to wyborcy wybral Bolka-Walese ....na szefa Solidarnosci a potem jak po sznurku pod zyrandol na rezydenta ;-))) Jak wyzej .."na miare samych siebie" : -))) otwierajac tym sciezke ..e tam, autostrade dla dziesiejszej Ukropolin eufemistycznie nazywanej III RP.

 • Zygmunt

  Teraz 5 ☆☆☆☆☆

  A komentarz później.

  Pozdrawiam serdecznie :)

 • @

  Komentarz znaleziony w sieci;

  "To nie żadne rakiety! To wybuchł gaz w zbożowej wadze drogowej na skupie przy magazynie zboża. Tak mówią okoliczni mieszkańcy. Tam przebiega rura z gazem, widocznie się rozszczelniła, gaz zaczął się gromadzić w pomieszczeniu tej wagi pod jezdnią, wybuch nastąpił od iskry w momencie najechania przyczepy ze zbożem na wagę. Świadczą o tym zdjęcia z miejsca wypadku. Wystarczy się przyjrzeć. Dziura w ziemi jest dokładnie pod przyczepą, gdy ją postawić z powrotem na koła. Widać elementy konstrukcyjne wagi, jakieś belki. Podobny, lecz o dużo większej skali wypadek był w PRL - wybuch gazu w Rotundzie PKO w Warszawie..."

  • @#ewinia

   Ewinia: "To nie żadne rakiety! To wybuchł gaz w zbożowej wadze drogowej na skupie przy magazynie zboża. Tak mówią okoliczni mieszkańcy". -

   --- Tak, wiele na to wskazuje. Tak też pisze Kmieć w tekście linkowanym na końcu mojej notki. Nie pierwszy raz mamy do czynienia z takimi numerami, które narzuca mainstream, a prasa alternatywna z różnych powodów przejmuje tę informację.

   • @#ewinia#zygmuntbialas

    Idac sladem Kmiecia , nastepne pytanie winno sie zadac. A czyjez to "sluzby" zmajstrowaly i na dodatek wszystko sknocily ????? Czujemy blusa Panowie i Panie ???? :-)))))))))))))))

 • *

  Każdemu się wydaje, że ma rację, a czasem im mniej danych na rzeczony temat posiada osoba, tym więcej przedstawia racji i są to racje bardziej ambitne.

  Krytyka przychodzi łatwo, krytyka nic nie kosztuje, zwykle też nie ponosi się za nią odpowiedzialności.

  Prawo międzynarodowe w żaden precyzyjny sposób takich przypadków jak ten, który wydarzył się w Polsce, nie reguluje.

  Jestem przekonana, że rząd musiał się w jakiś sposób przygotować w razie podobnych wydarzeń, wszak Ukraina została napadnięta przez Rosję i kilka kilometrów od granicy Polski trwa wojna i świszczą kule.

  Kiedy Rosja wypluje z siebie następne 100 rakiet w kierunku Ukrainy, w ciągu jednej doby, jest wtedy niewykluczone, że będziemy mieli do czynienia z następnym podobnym przypadkiem. Może nawet mieliśmy w przeszłości, ale nikogo odłamki nie zabiły i nikt o tym nie wie.

  Jak zachowa się wtedy rząd i czy tak samo? Trudno powiedzieć. To wszytko będzie zależało od sytuacji, znajomości faktów i wielu innych elementów, które nam, zwykłym obywatelom, jest nawet trudno określić.

  Jedno co wiem, to to, że wałkowanie tej sprawy na forum międzynarodowym i w "internetowych maglach" służy interesom wroga, czyli Rosji.

  • *#AgnieszkaS

   AgnieszkaS: "... wszak Ukraina została napadnięta przez Rosję". -

   --- W lutym czy też marcu 2014 roku pokazały europejskie stacje telewizyjne czołgi, które rzekomo jechały z Moskwy na Kijów. Faktycznie jechały z Kijowa na Donbas. I tak już w mediach zostało: mordują Ukraińcy, a mówią, że Rosjanie. W sumie: wojna zaczęła się z podpuszczenia USA 22 lutego 2014, gdy neobandera obaliła legalnego prezydenta Janukowicza.

   • *#AgnieszkaS#zygmuntbialas

    Być może to tylko moje wrażenie,ale zauważyłem ,że od pewnego czasu Agnieszka (Jagienka),zaczęła prześladować Pana ,swoimi nic nie wnoszącymi do dyskusji komentarzami.

    • *#AgnieszkaS#zygmuntbialas#Jwu

     "... od pewnego czasu Agnieszka (Jagienka),zaczęła prześladować". -

     --- W jakim celu to czyni, nie wiem. Przekonać mnie nie przekona, o czym ona wie. Ale na plus jej powiem, że nie narzuca natarczywie swoich poglądów, nie powtarza bez przerwy swoich myśli.

   • *#AgnieszkaS#zygmuntbialas

    "W lutym czy też marcu 2014 roku pokazały europejskie stacje telewizyjne czołgi, które rzekomo jechały z Moskwy na Kijów. Faktycznie jechały z Kijowa na Donbas. "

    To może być za trudne do zrozumienia dla AgnieszkaS-a i podobnych mu komentatorów, gdyż... nie zgadza się z przekazem płynącym z telewizorka.... :-(

    Serdecznie pozdrawiam i oczywiście daję 5*

    Ukłony

    • *#AgnieszkaS#zygmuntbialas#Jasiek

     Jasiek: "To może być za trudne do zrozumienia dla AgnieszkaS-a". -

     --- Może faktycznie za trudne, ale może czuje, że na tym blogu 'nie błyśnie'.

     Pozdrawiam serdecznie :)

  • *#AgnieszkaS

   Jak zwykle nie jest pani w stanie zaprezentowac jakiejkolwiek powaznej opozycji w stosunku do pogladow wyrazanych na tym forum w kwestii wojny na Ukrainie / i nie tylko/ poza tym , ze rutynowo i celowo angażuje się pani w wizerunkowe zniesławienie Rosji kompromitujac sie nieznajomoscia tematu. A pani zawolania typu: "Krytyka przychodzi łatwo, krytyka nic nie kosztuje, zwykle też nie ponosi się za nią odpowiedzialności." sa akurat odwrotnoscia tego co sie dzieje, wiec jesli ma pani zamiar promowac jakies alternatywne spojrzenie na rzeczywistosc to musze pani powiedziec ze na razie nie promuje pani nic poza swoja glupota.

  • *#AgnieszkaS

   Momencik, Rosja, wmysl artykulow 106 i 107 ONZ jest zoobowiazana wkroczyc do panstwa, w ktorym panuje nazizm i faszyzm. Reszta aliantow tez ma do tego prawo, tylko sa sami faszystami. W zasadzie polski rzad powinien stanac przed sadem Norynbergia 2.0

   • *#AgnieszkaS#Robert

    A jakby przyjąć, że "nasz" rząd chciałby pomóc Ukrainie wciągnąć na 100% NATO do wojny to można byłoby wytłumaczyć właściwie wszystko. Zrobił się kociokwik "naszej" góry, gdy podano, że to nie Rosja zaatakowała kraj natowski i musieli wytrzeźwieć. Ciekawe, że mięlili informację od 15:40 do kilka minut przed 20:00. Chyba najszybciej zdjęcie podobne do tego z winiety pokazał onet.pl.
    Co do Zelenskiego to dobrze wybrano go na prezydenta Ukrainy, bo przekonująco zagra rolę skrzywdzonej owieczki, gdy tymczasem...

   • *#AgnieszkaS#Robert

    Robert: "... w mysl artykulow 106 i 107 ONZ jest zoobowiazana wkroczyc do panstwa, w ktorym panuje nazizm i faszyzm". -

    --- Rzecz w tym, że te szczytne prawa funkcjonują dla wybranych. Tu do obrony własnej ludności dochodzi to, że Rosja była od końca ubiegłego roku prowokowana. Putin musiał zareagować.

 • Co tu można jeszcze dodać.

  "Zachowanie najwyższych władz naszego kraju było co najmniej skandaliczne. Czy prezydent i premier III RP nie wiedzieli, kto ponosi winę za ten incydent? Jak mogli nie wiedzieć czegoś, gdy wielu blogerów zdążyło trafnie wyszukać winowajcę. Czy Ukraina jest im bliższa od Polski? "

  Dodam tylko, że ta u władzy polskojęzyczna ukro żydo mafia i tzw opozycja ma Polskę i polskie intersy głęboko w 4 literach i że pod każdym względem są kompromitacją na arenie międzynarodowej.

  Takich zdrajców a właściwie obcych w rządzie i w parlamencie to Polska nigdy w 1000 letniej historii nie miała.

  Serdeczne pozdrowienia :)) *****

  • Co tu można jeszcze dodać.#Monaco

   Monaco: "Takich zdrajców a właściwie obcych w rządzie i w parlamencie to Polska nigdy w 1000 letniej historii nie miała". -

   --- Może i mieliśmy - mam na myśli XVIII wiek. Wtedy słono za to zapłaciła Polska, którą wytarto na 123 lata z mapy świata.

   Pozdrawiam serdecznie :)

 • Zbrodnie wojenne ukraińskich bojowników i kijowskiego reżimu.

  Nowe zbrodnie wojenne !

  Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew powiedział, że Ukraińcy, którzy zamordowali rosyjskich żołnierzy, tych którzy się poddali, powinni zostać ukarani „najwyższą karą”, nawet jeśli ich odnalezienie zajmie lata.

  „Wiele lat temu na uniwersytecie uczyłem się prawa karnego. I była mowa o tym, że kara za przestępstwa kryminalne składa się z dwóch elementów: kary z jednej strony i poprawy i reedukacji winnego z drugiej.

  I tylko kara śmierci jest karą czystą z oczywistych względów. Zgodnie z zasadą „życie za życie”, znaną od czasów Starego Testamentu (...).

  Ukraińscy zbrodniarze, którzy zastrzelili zamordowali z zimną krwią rosyjskich żołnierzy, nie powinni ponosić żadnej innej kary niż czystą karę śmierci .
  Nawet jeśli ich szukanie zajmie lata” – napisał na swoim Telegram, Dmitrij Miedwiediew

  Zatrzymano inżyniera, który korygował ataki Sił Zbrojnych Ukrainy na elektrownię jądrową w Zaporożu.

  A w kwestiach łgarstwa polskojęzycznych i niektórych polskich polityków to jest mi brak słów. Taką swoją bezwstydnością łgania i wspierania przestępczej banderowskiej junty w środkach masowego przekazu oni przeszli już wszelkie granice przyzwoitości.

  Pozdrawiam serdecznie :)

  • Zbrodnie wojenne ukraińskich bojowników i kijowskiego reżimu.#Alfax

   "... Ukraińcy, którzy zamordowali rosyjskich żołnierzy, tych którzy się poddali, powinni zostać ukarani „najwyższą karą”, nawet jeśli ich odnalezienie zajmie lata". -

   --- Są podane na Telegramie dwa nazwiska morderców. Kiedyś ich odnajdą - jestem o tym przekonany. A najwyższe władze naszego kraju. Powinni być kiedyś rozliczeni za swą antypolską politykę.

   Pozdrawiam serdecznie :)

 • No właśnie, zaangażowano potężne siły policyjne,

  a w miejscowości,której mieszkam, złodzieje bezkarnie okradają garaż za garażem ,bo na komisariacie jest za mało funkcjonariuszy.

  • No właśnie, zaangażowano potężne siły policyjne,#Jwu

   Jwu

   Parę zdań napisała Tiamat o zbombardowaniu Ambasady Chin w Belgradzie w 1999 roku. Zamieszczę te zdania w komentarzach poniżej :)

 • Gwiezdne Imperium Dobra

  Bardzo prawdopodobne, że ten S300 był tak samo stary jak stacjonujące w Polsce PATRIOTY, czyli super hiper ultranowoczesna broń naszego przodującego we wszystkim przenajdemokratyczniejszego sojusznika.

  • Gwiezdne Imperium Dobra#Vladimír Vašek

   Przy sprzęcie produkowanym przez naszych sojuszników ,to wszystko co ruskie (nawet te najnowsze konstrukcje ) są przestarzałe.Tak się oficjalnie podaje.

   • Gwiezdne Imperium Dobra#Vladimír Vašek#Jwu

    "Przy sprzęcie produkowanym przez naszych sojuszników "

    Piętą achillesową zachodniego sprzętu, jest że jest on dostosowany do wojen kolonialnych ze słabymi przeciwnikami jak Libia, a nie do wojen lądowych z silnym wrogiem.

    Przykładem jest broń przeciwlotnicza. Po co ją rozwijać jeśli żaden Kaddafi nie jest w stanie bombardować zachodnich krajów? Rosja z drugiej strony jest przygotowana właśnie do wojny lądowej.

    • Gwiezdne Imperium Dobra#Vladimír Vašek#Jwu#Pedant

     Pedant: "Piętą achillesową zachodniego sprzętu, jest że jest on dostosowany do wojen kolonialnych ze słabymi przeciwnikami jak Libia, a nie do wojen lądowych z silnym wrogiem". -

     --- To ja jestem trochę douczony w zakresie broni :)

   • Gwiezdne Imperium Dobra#Vladimír Vašek#Jwu

    zygmuntbialas "To ja jestem trochę douczony w zakresie broni :)"

    Na broni się nie znam, napisałem co wynikło z rozumowania i z obserwacji wydarzeń.

 • Mamy jeszcze jeden dowód na to - kto rządzi atrapą Polski i banderlandem.

  Wniosek?
  Świadomość tego, kto rządzi - jak wyżej - i w czyich rękach są wielkie media, które ja nazywam czarcimi - pozwala na to aby takie wiadomości podawane przez czarcie media odwracać sobie o 180 stopni i otrzymujemy wtedy prawdę. Oczywiście to się nie sprawdza, kiedy mamy wielopiętrową/wieloetapową intrygę - w odniesieniu do jakiegoś etapu intrygi - ale zawsze się sprawdza co do celu ostatecznego tej intrygi.
  Na koniec - czarci pomiot za uwiarygodnienie kłamstwa - czyli aby prawda nie wyszła na jaw - zawsze mordował ludzi - bo prawda zabija czarci pomiot a kłamstwo go wzmacnia. Wśród ludzi jest odwrotnie. Fundament ludzkiego świata - jest PRAWDA. Fundamentem czarciego świata jest KŁAMSTWO!

  • Mamy jeszcze jeden dowód na to - kto rządzi atrapą Polski i banderlandem.#demonkracja

   Demonkracja: "... takie wiadomości podawane przez czarcie media odwracać sobie o 180 stopni i otrzymujemy wtedy prawdę". -

   --- Dostrzegłem to ponad 8 lat temu, o czym wyżej wspomniałem blogerce AgnieszkaS.

 • cala prawda całą dobę

  wersja o rakiecie (jednej, bo na początku, gdy był to jeszcze "atak rosyjski", były dwie rakiety, (czyli dwie rakiety "przypadkowo" zboczyły w ten sam punkt, ale w to nie uwierzyłby najmocniej zakręcony rusofob, dlatego jedna musiała "zniknąć" z narracji), została wrzucona , aby przykryć ewidentną prowokację z dywersyjnym podłożeniem ładunku czasowego czyli wysadzenie ciągnika wraz z obsługą w punkcie skupu zboża, akurat w czasie , gdy punkt był czynny. Gdyby wybuch miał byc zsynchronizowny z czasem ostrzału rakietowego przez Rosjan, czyli początek ok. 19:20, wówczas w punkcie nie byłoby juz nikogo (zamkniety), nie byłoby ofiar i nie mozna byłoby dmuchac balonu, że zginęli "obywatele kraju NATO". Dlatego wycuch nastąpił ok, 15:40.
  Gmine otoczono kordonem "sanitarnym" słuzb mundurowych oraz cywilnych, coby nikt nie mógł sobie otwarcie pogadać z mieszkańcami, co widzieli i co słyszeli.
  Tak to sie robi w demokracji.

  • cala prawda całą dobę#sniper

   Akurat czas został wybrany pod obrady G-7 , miał spowodować reakcję NATO , zwykła prowokacja jak zwykle .Salute . https://www.bitchute.com/video/4rkgOr0kzjkO/

   • cala prawda całą dobę#sniper#Repsol

    Tak czy owak, zamach musiał skutkować w ofiary w ludziach, gdyż inaczej nie byłoby paliwa propagandowego. No bo kto by przejął się zniszczeniem samej wagi, albo szopy obok niej.
    Tylko byłaby kupa śmiechu, że "ruscy w nic lepszego trafić nie potrafią".

  • cala prawda całą dobę#sniper

   Tytułem wyjaśnienia, obejrzyj kronikę wojny na Ukrainie, dzień 265, i jest notka z godziny 15:56, że część Lwowa nie ma prądu po rosyjskim ataku rakietowym. Jest pewien poślizg w informowaniu, bo nasi pokazują zdjęcie dymów nad Lwowem po ataku rakietowym o godz. 16:03, a oryginalne zdjęcie z ukraińskiego kanału TPYXA opublikowano o godz. 15:21.

   • cala prawda całą dobę#sniper#tadman

    ja mam na uwadze zmasowany ostrzał rakietowy, który zaczął się wieczorem, a nie pojedyncze uderzenia, które są przeprowadzane przez całą dobę.

   • cala prawda całą dobę#sniper#tadman

    znamy się z "SN" ( a niewykluczone ze i z s24 - unukalhai))

    S.O.

 • Zainspirowany komentarzem Alfaxa

  moja, krotka refleksja na temat kary i karania.

  -"I tylko kara śmierci jest karą czystą z oczywistych względów. Zgodnie z zasadą „życie za życie”, znaną od czasów Starego Testamentu (...).

  Ukraińscy zbrodniarze, którzy zastrzelili zamordowali z zimną krwią rosyjskich żołnierzy, nie powinni ponosić żadnej innej kary niż czystą karę śmierci .
  Nawet jeśli ich szukanie zajmie lata” – napisał na swoim Telegram, Dmitrij Miedwiediew"-

  Mysle, ze Stary Testament nie powinien byc zrodlem, na ktorym nalezaloby sie powolywac.
  Za duzo w nim krwi, przemocy i nawolywania do mordow.
  Ale to temat do innych rozwazan.

  Dlaczego godzimy sie na karanie sprawcow zbrodni.
  Z czego wynika to, ze uwazamy siebie samych za uprawnionych (przynajmniej moralnie)
  do wymierzania i stosowania kar .
  I czy motywem jest/powinna byc chec ukarania przestepcy?
  A czyz realizujac wymierzona kare nie stawiamy siebie samych na rowni ze skazanym przestepca?
  Czy wykonujac wyrok smierci (jako przyklad) nie staczamy sie do poziomu tegoz przestepcy/mordercy?
  W sumie czynnosc ta sama - pozbawienie zycia.
  Tylko motywacja rozna.
  Jaki powinien byc sens karania?
  Chcemy, zeby ten skazany tak samo albo i jeswzcze wiecej cierpial za dokonane przestepstwo?
  Czy celem karania ma byc usatysfakcjonowanie naszej zadzy odwetu?!

  Uwazam, ze nadrzednym celem aparatu sprawiedliwosci jest ochrona tej zdrowej czesci spoleczenstwa!
  Czy wyciskajac pryszcza na nosie, wypalajac wrzoda na dupie lub wcinajac "raka"
  wolamy przy tym:

  -A masz! A masz tu, ty niedobry pryszczu/ wrzodzie/raku!

  Nie! Celem tutaj nie jest zemsta, ale koniecznosc usuniecia/likwidacji tych zwyrodnien/dolegliwosci.
  I wlasnie w imie ochrony spoleczenstwa (organizmu) jego zdrowej tkanki dokonujemy takiej selekcji.

  Wlasnie - eliminujac w trosce reszte calosci stosujemy tego rodzaju zabiegi.
  Ale nie w poczucia zadoscuczynienia i usatysfakcjonowania.
  Chec zemsty (aczkolwiek zrozumiala) nigdy nie powinna byc motorem naszego dzialania.
  Mowiac po prostu - nie pozwolmy sie zredukowac do poziomu przestepcy (pryszcza, wrzoda, raka) dokonujac tej samej zbrodni/przestepstwa - tyle tylko, ze w majestacie prawa.

  Dlatego wlasnie, aby ocalic resztki zdrowej tkanki narodu ukrainskiego nalezy tych ukrainskich zbrodniarzy wyeliminowac (czyt.: powiesic).
  Wlasnie w trosce o calosc - a nie jako akt zemsty.

  Serdeczne pozdrowienia.

  • Zainspirowany komentarzem Alfaxa#krysz

   Krysz: "... aby ocalic resztki zdrowej tkanki narodu ukrainskiego nalezy tych ukrainskich zbrodniarzy wyeliminowac (czyt.: powiesic)". -

   --- Chodzi też o bezpieczeństwo i życie sąsiednich narodów: Polaków, Rosjan, Węgrów. Czy powiesić? - Reedukacja na bazie pracy na Syberii też przynosi pozytywne efekty.

   Pozdrawiam serdecznie :)

   • Zainspirowany komentarzem Alfaxa#krysz#zygmuntbialas

    Zdążyłem już odpowiedzieć @kryszowi, więc tylko dodam, że ta reedukacja na Syberii może być skuteczna tylko w przypadku tych 10% nie powieszonych, a i to przy założeniu że ci z pozostałych, którzy zdążyli się ulokować za granicą, też będą ścigani bez przeterminowania wraz z ich potomstwem wychowanym na żądnych sławy rezunów.

   • Zainspirowany komentarzem Alfaxa#krysz#zygmuntbialas

    Mysle, ze reedukacja jest mozliwa w przypadku mlodocianych ew. dzalajacych pod naciskiem, wykonujacych rozkazy, aby samemu pozostac przy zyciu.

    Ale dla bandzioropw mordujacych jencow wojennych nie powinno byc miejsca i srodkow na jakies tam reedukacje.
    Mozna sie zastanawiac, na ile pobyt w wiezieniu ma dzialanie reedukacyjne, albo wrecz przeciwnie - poglebia intergracje w swiecie przestepczym. I wychodzi taki "git" z jeszcze wiekszym szacunkiem.
    (Dla przypomnienia mlodszym: "git" , "gitowiec" to byl taki, na ktorym mozna bylo polegac w sytuacjach krytycznych w obliczu prawa. Swoiste pojmowanie honoru!

    Serdeczne pozdrowienia.

    • Zainspirowany komentarzem Alfaxa#krysz#zygmuntbialas#krysz

     Krysz: "Mozna sie zastanawiac, na ile pobyt w wiezieniu ma dzialanie reedukacyjne, albo wrecz przeciwnie - poglebia intergracje w swiecie przestepczym". -

     --- Tak, może i masz rację, ale są przeciwskazania natury prawnej: nie ma w prawie rosyjskim kary śmierci. Tak, ale przyznaję Ci rację: banderyzmu nie da się wyplenić za pomocą wychowania. Miałem taki przypadek: uczył się u mnie Ukrainiec urodzony na Krymie, a ja byłem zdziwiony jego poglądami, które wyrażał zresztą oględnie. Jego dziadek urodzony pod Jasłem miał polskie nazwisko. W ramach akcji Wisła przeniesiono go do Donbasu, syn - lekarz przeniósł się na Krym, potem przyjechał do Polski. I po wnuczku (moim uczniu) można było widzieć określone sympatie i antypatie.

     Pozdrawiam serdecznie :)

  • Zainspirowany komentarzem Alfaxa#krysz

   Słusznie piszesz @kryszu:
   "Dlatego wlasnie, aby ocalic resztki zdrowej tkanki narodu ukrainskiego nalezy tych ukrainskich zbrodniarzy wyeliminowac (czyt.: powiesic).
   Wlasnie w trosce o calosc - a nie jako akt zemsty".

   Słusznie, i słuszną rację każdy Ci przyzna, ale nie mądrze, nie dalekowzrocznie, bo to nie wystarczy.

   Ich rusiński książę Jeremi Wiśniowiecki robił tak samo, nawet "niehumanitarnie" na pal ich nabijał (zaostrzony drąg ciągnięty końmi wbijał im do odbytu i drąg wbijał w ziemię aby powoli i odstraszająco umierali w mękach za swoje zbrodnie).
   - I co, całość się oczyszczała? - Nie. - Co najwyżej ci, co widzieli. - Za chwilę znów następował kolejny zryw rezunów którzy niczego tak nie pragnęli jak sobie "pohulać" z mordowanymi ofiarami, pod byle pretekstem, potańczyć z parującymi jeszcze "koralami" z jelit ofiar na szyi, a później jeszcze pobrylować w towarzystwie bez końca opowiadając o swoich wyczynach. Zostawać z tej racji duszą towarzystwa, a z czasem i duszą rezuńskiej Rusi/Ukrainy
   - I jednak następował kolejny zryw kolejnych bestii w ludzkiej skórze, a po najsurowszym możliwym ich skarceniu za chwilę odradzali się następni.

   A jak wiemy, to oni nie mają naturalnych wzorców do naśladowania, nie są faktycznymi chrześcijanami zdolnymi do powracania do natury dzieci Bożych po swoich upadkach, a więc i do zdrowia i swoich dusz, i swojej duszy zbiorowej.

   W czym jest problem?
   W mołojeckiej sławie. Ich człowiek w Warszawie Jarosław Kaczyński zaraz jak wybuchł Majdan pojechał tam, żeby wykrzyczeć na cały świat "Sława Ukrainu, hierojam sława".

   Podpuścił ich jeszcze, a oni tylko na to czekali. - Oni od wieków takie rzeczy robili "dla sławy" jakich ",swiat", czyli światowa opinia publiczna nawet sobie nie wyobraża, a jak o tym usłyszy to nie wierzy.
   - Bezpośrednio to dotyczyło bandyckiego kultu banderowców - tych z ostatniego "rezania" Polaków na Wołyniu i szerzej na Małopolskę Wschodnią.
   - Faktycznie było wezwaniem do kolejnego zrywu rezunów i zapewnieniem poparcia "ich ludzi w Warszawie".

   Tak to się u nich odbywa, bo to kult tej sławy powoduje całą ich wciąż trwającą i odradzającą się antykulturę zbrodni, a za nią idącą antycywilizację śmierci.

   Nawet żeby 90% Ukraińców dziś powiesił, to i tak w pozostałych 10% będą tacy, co zgodzili się z tym kultem, a choćby tylko z pieśnią rezunów "Baćko nasz Bandera". - Którzy nawet jeśli nie są, to wyrosną na mołojców, tak jak niczego innego pożądających mołojeckiej, zuchwałej, rezuńskiej żądzy sławy i będą z czasem gotowi robić to samo co banderowcy - a "dla sławy".

   Inaczej mówiąc, to jak się już zacznie karanie, a WCZEŚNIEJ nie oduczy ich wszystkich sławy dla sławy, sławy niemoralnych, sławy zbrodniarzy, sławy bestii w ludzkiej skórze, to lepiej od razu wyplenić ich wszystkich. - Aby ocalić resztki "zdrowej tkanki" LUDZKOŚCI.

   • Zainspirowany komentarzem Alfaxa#krysz#miarka

    Dziekuje za bardzo trafne uzupelnienie.
    Cos w tym musi byc, ze nawet dzisiaj po latach tych mordow i torturowaniu Polakow
    - zadawanie cierpien i finezyjnych tortur sprawia im jakas radosc i zadowolenie.
    Takie cechy nie sa dziedziczne. To wynik edukacji - albo raczej tresury.
    W Polsce jest chyba teraz podobnie. Zamiast edukacji skierowanej na rozwoj osobowosci,
    kreatywnosci i i niezaleznego myslenia - produkuje sie niedorobki latwe do sterowania.
    Nie pamietam juz, kto to powiedzial - ale mial wiele racji zwracajac uwage na to, ze
    zamiast zmieniac i tlumic chore zaleznosci, nawyki, wadliwe sterowanie tak na szczeblu panstwowym, jak i w zasiegu wlasnego podworka - zaczynamy szukac drog, aby sie w tym swiecie jakos wzglednie urzadzic i dopasowac.

    ...
    A tak wracajac do tematu...
    Chwasty odrastaja kazdego roku.
    I kazdego eoku trzeba je tepic.
    Az kiedys przestana odrastac.

    Serdeczne pozdrowienia.

    • Zainspirowany komentarzem Alfaxa#krysz#miarka#krysz

     Widzę że jesteśmy tu zgodni.

     "Nie pamietam juz, kto to powiedzial - ale mial wiele racji zwracajac uwage na to, ze
     zamiast zmieniac i tlumic chore zaleznosci, nawyki, wadliwe sterowanie tak na szczeblu panstwowym, jak i w zasiegu wlasnego podworka - zaczynamy szukac drog, aby sie w tym swiecie jakos wzglednie urzadzic i dopasowac".

     Wydaje mi się że pierwszy o tym mówił Stefan Kisielewski w początkach PRL-u: „To, że jesteśmy w dupie to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać."

    • Zainspirowany komentarzem Alfaxa#krysz#miarka#krysz

     Miarka: "... pierwszy o tym mówił Stefan Kisielewski w początkach PRL-u: „To, że jesteśmy w dupie to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać". -

     --- Ma to oczywiście ograniczony czas trwania. Od prawie trzech lat widzimy, że słono przychodzi nam płacić za te resztki z liberalnego stołu.

    • Zainspirowany komentarzem Alfaxa#krysz#miarka#krysz

     @zygmuntbiałas 22.41.35

     "Ma to oczywiście ograniczony czas trwania. Od prawie trzech lat widzimy, że słono przychodzi nam płacić za te resztki z liberalnego stołu".

     Teoretycznie tak. - Im słoniej płacimy, tym szybciej trzeźwiejemy. - W końcu już nasze koszty możemy nazywać "inwestycją w USA".
     Problem jednak że w życiu realnym "zawsze może być gorzej". - Dochodzimy do dna, a w nim się ujawnia jeszcze jedno dno. - I jeszcze jedno...

     I to wszystko odnośnie tych "resztek" ze stołu pańskiego dotyczy osób indywidualnych.
     - A przecież mamy jeszcze wspólnotę narodową i jej dobra wspólne, własność niepodzielną i niezbywalną, w tym państwo.
     - Tutaj też "Złu aby zwyciężyło wystarczy bierność ludzi dobrych".

     - Bo i tu, i tu żeby podjąć działania, nawet obronę konieczną, trzeba i zaryzykować, i być odważnym, i ofiarnym, i dalekowzrocznym, i nie oglądać się na innych, ani na kogokolwiek, że coś zrobi za nas.
     - Bez tego, choćbyśmy już byli w długach, zawsze nam się wydaje że warto nic nie robić - pozostać biernymi i tchórzami, twierdząc że trzeba chronić to co jeszcze mamy (czy nam się wydaje że mamy), a może wszystko samo się ułoży ...
     - A niby jak się ma ułożyć? - Samo? - Magicznie? - Bo nam się należy? - Bo tak chcemy?

 • Prymitywna hucpa polsko-ukropska

  Ja sie nie znam na rakietach ani w ogóle militariach i nie wiem jak działają. I nie widziałam żadnych zdjęć z miejsca tej tragedii.
  Zgadzam sie z Kmieciem i jego opinią , bo co prawda na broni sie nie znam ale trochę wiem na temat psychologii, i tzw. po polsku ' pijaru' czyli 'public relations' - inaczej technice reklam i namawiania ludzi do kupowania szajsu.
  Kmieć wytłumaczył to wciskanie kitu od strony technicznej i mechanicznej i nazwal to huztpa ale nawet jak na hucpe - to juz jest ...komplement.
  Mnie zainteresował zaskakujący prymitywizm tej hucpy.

  G-20
  Najpierw było tak, ze 'Zachodnie demokracje', a głównie przodująca demokracja zabroniła Indonezji zaprosic Putina na G-20.
  Indonezja sie nie zgodzila.
  /Widac, w Indonezji pamietają rozpierduchę jaką im urządził Henry Kissinger na East Timorze./

  Putin potraktował to bardzo personalnie. Wiec skoro Putinowi zabronili kowboje jechać do Indonezji - to polecial Ławrow..

  Na lotnisku , na Bali czekala Rosjanina bardzo mila niespodzianka; Ogromny plakat rozpięty nad lotniskiem powitał radośnie ... Rosje. (Witamy Rosję )
  Na tym ogromnym plakacie była namalowana mapa Rosji z Donbasem jako częścią integralną Rosji.!
  Nie można było zwalić tego powitania na Rosje, ale komuś sie to nie spodobało.

  W drugim, ostatnim dniu tej 'konferencji na szczycie' przygotowano wspólny komunikat o ...agresji Rosji na Ukrainie.
  To, widać trochę Ławrowa podenerwowało bo zabrał sie i wyjechał.

  Konferencja G-20 jest spotkaniem gospodarczym krajów o dużej ekonomii. Nie jest to demonstracja polityczna.
  Naturalnie, ze nie wiem kto i co wymyślił a kto zmyślił .
  Zrobiła sie awantura o to, ze pocisk wyrzucony przez Rosjan zabił dwóch pracowników rolnych na terenie Polski. (Bo nikt siee nie zorientowal, ze Polska w tym miejscu z Rosja nie graniczy!) Wiec trzeba było brnąć dalej.

  Zadziwiająca ta awantura.
  Polska należy do NATO - a był ten 'atak' na Polskę. Obowiązkiem NATO jest potraktowac to jako napad zbrojny i ...uderzyć na Moskwe!. Wrzaski słychać było na cały świat.
  Zielenski stanowczo twierdził, ze Rosja napadła na na Polske.
  Nagle 'chór wujów' i różnych 'znawców sprawców 'oficjalnie oskarżył Rosje o kolejną agresje.

  Aliści nagle, wszyscy niemal, z wyjątkiem Zielenskiego gdzies ze schronu, odszczekali swoje oskarżenie!.
  I zaczęła sie jakaś kołomyja; ze to nie ruska rakieta ale ruska wina, bo Rosjanie znani sa z kłamstw i spisków.
  A w ogóle zaczeli te wojne, juz w 2014 roku i napadli na Donbas. Wiec ta rosyjska rakieta - może i nie wystrzelona przez Rosjan - ale wyprodukowana przez Rosjan, trafila w traktor i zabila dwóch Polakow.
  O tych dwoch polskich pracownikach rolnych wszystkie gazety pisaly i wszystkie media trąbiły o agresji Rosji,

  Wszystkie media na świecie byly oburzone - a publika wzruszona śmiercią dwóch rolników trafionych rosyjska rakieta.

  Pol miliona zamordowanych bestialsko dzieci w Iraku - nie zrobiło żadnego wrażenia na świecie.
  Nikt sie nie przejął dziećmi Afganistanu, ktore ubijaly kraje NATO przez 20 lat!
  Nikogo nie obchodzi handel dziećmi na Ukrainie i aborcyjnymi płodami sprzedawanymi na Ukrainie do różnych klinik... kosmetycznych.

  Zielenski sie wydziera, ze Rosjanie zostawili tysiące min w Kersonie. Ale widać to jakies beznadziejne te miny, bo ludzie spacerują po ulicach i ściekach bez strachu.
  Kiedy zestrzelono samolot malezyjskich linii lotniczych nad Ukraina - to zbiegli sie dziennikarze z kamerami i narobili różnych zdjęć wraku samolotu i gadali z lokalnymi mieszkańcami.

  Podobno w Polsce, w Przewodowie, jest wiele komisji śledczych z calego swiata, które badają miejsce katastrofy. Ale nie pokazano żadnych zdjęć.
  W Chersonie, Zielenski zakazal dziennikarzom nawet zwiedzac miasto ze względu na te miny - bo Zielinski bardzo dba o zdrowie i bezpieczenstwo obcych dziennikarzy.
  Zielenski nie tylko zabronił dziennikarzom zwiedzania wyzwolonego Kersonia.
  Odebral kilku zagranicznym dziennikarzom akredytacje.

  • Prymitywna hucpa polsko-ukropska#Tiamat

   Tiamat: "Aliści nagle, wszyscy niemal, z wyjątkiem Zielenskiego gdzies ze schronu, odszczekali swoje oskarżenie! I zaczęła sie jakaś kołomyja;...". -

   --- Dobry cyrk odstawili, który chyba przynosi określone skutki: dalszy upadek autorytetu Polski, jak i określoną postawę ludzi. o dziwo - rusofobiczną! - To się kiedyś głęboką czkawką odbije.

   Pozdrawiam :)

 • ..."No i zachowanie większości Polaków było i jest irracjonalne. ...

  ...To nie zapowiada nam pomyślnej przyszłości."....

  Po ponad 60 latach życia na tym łez padole i na dodatek w krainie zwanej "Polska" śmiem twierdzić, że zarówno "państwo polskie" jak i Polacy jako naród i społeczeństwo W PEŁNI zasłużyli na parszywy los jaki jest ich udziałem.
  Jesteśmy niestety narodem, który nie wyciąga ABSOLUTNIE ŻANDYCH NAJMNIEJSZYCH WNIOSKÓW ze swoich błędłów, a same błędy uważa wręcz za swoje "cnoty" !
  Taka "filozofia narodowa" prowadzi wprost do kolejnych katastrof narodowych i ofiary zupełnie bezsensownie przelanej krwi.
  To jest wprost niepojete, że mnóstwo niby wykształconych i zaradnych Polakjów ma poglądy i zachowuje się tak jakby im brakowało przysłowiowej "piątej klepki".
  I dlatego na całym świecie pomimo naszej autentycznej zaradności oraz wielu cech pozytywnych jesteśmy postrzegani jako skończeni debile i idioci.
  Bo tylko idioci mają na wszystko "wyjebane" a w szczególności na to kto nimi rządzi i jak bardzo jest zakamuflowanym pasożydem.
  KST

  • ...

   To prawda.
   Dziś oglądałam taki trochę głupawy film USA o studentach z klubu wioślarskiego.
   Film był slaby ale mnie sie przypomniały nasze szkolne czasy w PRL-u.
   Już w liceum mieliśmy wiee i programow pozaszkolnych.
   Ja należałam do KKJK - klubu hipicznego w Krakowie przy Rondzie. Każdego roku na sw. Huberta jeździliśmy uroczyście do Lasku Wolskiego na koniach i w Lesie Wolskim mieliśmy 'polowanie' na symbolicznego zwierza w postaci ukrytej choragiewki.
   Moi koledzy z klasy wiosłowali.
   Nasze randki szkolne wyglądały tak, ze łaziliśmy pieszo nad Wisłę gdzie nasi koledzy popisywali sie wioślarskimi zdolnościami w ósemkach , na skifie i deblu .
   Inni moi koledzy i koleżanki mieli szkolny zespół muzyczny i grywali po różnych szkolnych zabawach po calym Krakowie.
   Mieliśmy międzyszkolne zawody w pływaniu, w siatkówce, koszykówce a w wolnych chwilach ja i moi szkolni rówieśnicy chodzili do wieczorowej szkoly muzycznej.

   W Polsce nie bylo elitarnych szkół i wszyscy mieliśmy taki sam dostęp do powszechnej edukacji i sportu jak wszystkie inne dzieci.
   No i należeliśmy do harcerstwa i jeździliśmy na obozy gdzie zdobywaliśmy rozne odznaczenia różnych sprawności: od kuchcika po tropiciela śladów , łażenie azymut i sztuke określania czasu bez zegarka. Musieliśmy wiedzieć jak sie w lesie wyżywic i jak sie nie zagubić.
   Jednym słowem, mieliśmy wiele zajęć poza szkolnych, które były dopełnieniem edukacji szkolnej.
   Mieliśmy szkolny chór i zespol taneczny, mieliśmy miedzyszkolne zabawy taneczne i rozne konkursy i olimpiady sportowe i naukowe.
   W szkole i w Domu Kultury mieliśmy różne kluby hobbystów i, pogadanki o historii i kolka artystyczne.
   Zylismy stadnie i mieliśmy dużo kumpli . na treningi i zajecia pozaszkolne chodzilismy pieszo alo dojezdzalismy tramwajem.
   Bylo bezpiecznie. Rodzice sie o nas nie bali.Nie było narkomanów.
   Ale naturalnie , wielu z nas kochało amerykańskie filmy i ten piękny, wspaniały Zachod- miodem i mlekiem płynący.
   Wiele osób sluchalo Wolnej Europy jak jakiejs wyroczni, pamietam różne takie wiesci z USA jak to dzielni kowboje odpierali ataki dzikich Indian
   Zachwycaly nas rozne gadzety i 'szajski' na sprzedaz.
   Zachod wmawial na 'konsumeryzm', i zycie podad stan.
   A rownoczesnie nie wszyscy mogli zrozumiec cele achodniej propagandy.
   O co wlasciwie walczyla klasa robotnicza w Polsce?/
   Moj wujek, bez wyksztakcenia byl hutnikiem. Mial -ro dzieci, zona nie pracowala, trojak dzieci skonczyla studia, pozostale technikum elektryczne. Mieli mieszkanie zakladowe, i bezplatne lecnictwo i oswiate. Wujek dostawal w pracy tzw. sorty mundurowe, mial stolowke w pracy a dzieci stolowke w szkole.
   oj neuczony wujek zarabial dwa razy wiecej od mojego meza, mlodego inzyniera.
   W lecie dzieci byly na kolonach, z cala rodzina jezdzili na wczasy zakladowe,.
   O co walczyla tzw. klasa robotnicza? Walesa tez miad tych dzieci dosc i Danuska nie pracowla. Nie spali na ulicy i nie chodzili glodni. W PRL-u nie bylo bezdomnych ani zebrakow. Ukice byly bezpieczne. Nie bylo narkomanii ani pijanych kierowcow.Dojazd do pracy byl bezplatny. Mielismy abonamenty miesieczne ,
   Budowalismy miasta, szkoly, szpitale... I narzekalismy na socjalizm, bo w Ameryce bylo jeszcze lepiej.
   Solidarnosc przejela Polske zagospodarowana a urzadzila przeje... zamerykanizowana.
   W PRL nikt nas nie smialwloczyc po cudzych wojnach i nie placilismy obcym biznesom . Wszystkie firmy byly polskie i Rosja sie nie wtracala gdzie i komu co sprzedajemy i co i od kogo kupujemy.
   Jezdzilam w szkole na wycieczki szkolne na zasadzie wymiany , na Wegry, do Wloch i Francji.
   I kiedy zalozylam rodzine - nie martwilam sie o mieszkanie, zlobek, przedszkole
   Mieliśmy wielu znajomych i przyjaciół i zawsze mieliśmy wiele tematów do dyskusji bo wszyscy byliśmy wychowani i wykształceni na tych samych zasadach narodowego planu edukacji, rekreacji i narodowego etosu.
   I kto nam zrobil krzywdę? Dlaczego Polska juz nie jest w czołówce krajów świata? Dlaczego napadliśmy na Jugosławię, Libie, Syrie?
   A teraz, razem z Zielinskim wybieramy sie na Moskwę. Już który raz?
   A nasze dzieci nie wiedza nawet, ze Lwów - to polskie miasto.

   • ...#Tiamat

    "Mieliśmy wielu znajomych i przyjaciół i zawsze mieliśmy wiele tematów do dyskusji bo wszyscy byliśmy wychowani i wykształceni na tych samych zasadach narodowego planu edukacji, rekreacji i narodowego etosu". -

    --- Więc rozmawialiśmy, także o polityce i sprawach społecznych - jeden mówił mądrzej, drugi trochę mniej, a inny tylko słuchał. Z tej wiedzy wynikała krytyczna postawa wobec tego, co serwowały media.

    Dziś nie ma wielu takich rozmów, pada mało pytań, bo przecież wszyscy znają informacje z łże-mediów. I tak ludzie dają się wywieść w pole.

    • ...#Tiamat#zygmuntbialas

     Po upływie ostatnich 7 lat, zaobserwowałem ,że naród jest totalnie podzielony.Doszło nawet do tego ,że spotkania w rodzinnym gronie są ograniczone ,bo jeden z członków rodziny był zaszczepiony ,a drugi nie .A do tego doszła wojna ,która jeszcze ten podział utrwaliła.Dlatego o takich pogaduszkach jakie uskutecznialiśmy w poprzedniej epoce ,teraz trzeba zapomnieć.

   • ...#Tiamat

    I komu to przeszkadzało ? Dlaczego zniszczono wszystko ,a nie reformowano ? Wracając do tematu narkomani ,pamiętam jak kiedyś po obejrzeniu w kinie filmu :Dzieci z dworca ZOO ,z ulgą wszyscy powiedzieliśmy , jak dobrze ,że w Polsce tego nie ma.

  • ...

   Daj spokój z tym wykształceniem. Wiesz na jakich miejscach w rankingu światowym plasują się nasze uczelnie? No w łasnie.
   W pierwszej setce jest kilka rosyjskich, a naszych ile?

   • ...#sniper

    Akurat rankingi to można o kant d..y potłuc. Z Oxfordu czy z Harvardu wychodzą debile byle byli czarni i jeszcze tęczowi. Rankingi bezwartościowe, bo spójrz co jest brane pod uwagę. Nasza edulacja pada bo zaczęto wzorować się na zachodniej

    • ...#sniper#Wican

     Wican: "Akurat rankingi to można o kant d..y potłuc". [I dalej słowo w słowo]. -

     --- Dokładnie tak :)

    • ...#sniper#Wican

     to skąd biora się u nas durnie w garniturach i na wysokich prezesowskich czy ministerialnych stołkach? Piszesz, że rankingi można o kant potłuc. Oczywiście, że mozna. Można także zrobić własne, gdzie Harvard będzie ulokowany w czwartej setce, a Uniwersytet Warszawski w pierwszej dziesiątce. Ale chyba lepiej się w ten sposób nie ośmieszać, no bo kto w o uwierzy.
     A zatem nie pocieszaj się w ten sposób, bo to i tak nie zmieni realiów.

 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  Autor ☺

  Salut ✔✌☺

 • @KST

  "Jesteśmy niestety narodem, który nie wyciąga ABSOLUTNIE ŻANDYCH NAJMNIEJSZYCH WNIOSKÓW ze swoich błędłów, a same błędy uważa wręcz za swoje "cnoty"! -

  --- Niestety tak, więc i ten ostatni rok przypomina koniec lat 30-tych ubiegłego wieku: 'Pierwszy wrzesień' nadchodzi, potem 'kierunek Zaleszczyki' w wykonaniu zdrajców.

  • @KST#zygmuntbialas

   A co z nami ,którzy nie mają gdzie uciec ?

   • @KST#zygmuntbialas#Jwu

    Jwu: "A co z nami ,którzy nie mają gdzie uciec". -

    --- Wszyscy nie uciekną, a z historii lat okupacji wiemy, że była to okropna hekatomba dla Polaków. Pozostaje mieć nadzieję, że to się nie powtórzy, a przynajmniej nie w tak ogromnej skali.

 • Tak by było !

  Polacy nie wyciągaja zadnych wniosków ze swoich błedów ?? Bo to nie K....Polacy ! 1. Jak mozna wytlumaczyc decyzje odmowę Rosji przeprowadzenia przez Polske Rurociągu Jamał 2 ? Stracilismy kilka Miliardów $ rocznie za Tranzyt , mozna bylo targowac z Putinem cene gazu dla Polski , moglibyśmy miec w szachu i Rosje i Niemcy ! 2 . jak można wytlumaczyc dobrowolny udział w Irackich jatkach ? do dzis ludzie w Iraq i nie tylko mówia cyt ; polskie K... smierdziele ! 3 . jak wytlumaczymy kupno gazu , samolotow , broni , elektrowni ect w USA czesto 3 razy DROŻEJ ? Może sie myle , ale widzac Morawieckiego w JARMUŁCE przypuszczam ze 85 % nasz Rzad to K......MYCE !!!! niedlugo sprowadzą nam do Polski MIEJSKI MOCZ BUTELKOWY do picia z JYC [ czty; Jude York City ] na swieta !! i jeszcze ... dlaczego tak pomagamy Ukrainie ?? BO od Majdanu mają tylko ZYDOWSKIE RZADY , Kumple naszych ??

  • Tak by było !#Pixel.$

   Pixel.$: "Jak mozna wytlumaczyc decyzje odmowę Rosji przeprowadzenia przez Polske Rurociągu Jamał 2". -

   --- Pan wytłumaczył: 'Bo to nie K....Polacy!' - Ale też niełatwo jest wytłumaczyć, jak do tego doszło, że Polacy dali się tak omotać.

 • Hej Zygmunt...

  KJorzystajac z Twojej uprzejmosci pozwole sobie nakrotka zmiane tematu.
  ( Ja sam nie mam tutaj uprawnien blogera i moge jedynie pisac komentarze.)
  .........................................................

  Szwajcaria: Zarzuty karne przeciwko lekarzom zajmującym się szczepieniem koronawirusa i organowi regulacyjnemu

  18 listopada 2022 r.
  Na całym świecie coraz więcej osób podejmuje publiczne i / lub prawne działania przeciwko producentom szczepionek na koronawirusa, lekarzom zajmującym się szczepieniami, państwowym organom wydającym licencje i przywódcom politycznym. Teraz zarzuty karne wywołują poruszenie w Szwajcarii. Mogą też wskazać drogę Niemcom.

  Sześć według własnych informacji przez szczepienia mRNA uszkodzone, a 37 innych osób złożyło skargę karną przeciwko szwajcarskiemu urzędowi ds. Leków "Swissmedic" i lekarzom szczepiącym się, jak ogłosiła w tym tygodniu grupa "Corona-Anzeige". W związku z tym wszczęto kantonalne postępowanie karne przeciwko lekarzom zajmującym się szczepieniami – właściwe prokuratury nie wszczęły jeszcze postępowania przeciwko "Swissmedic". Skarżący zarzucają organowi nadzorczemu i regulacyjnemu "poważne i trwałe naruszenia podstawowych obowiązków należytej staranności wynikających z ustawy o produktach terapeutycznych w związku z zatwierdzaniem szczepionek mRNA".

  Po trzecim szczepieniu na wózku inwalidzkim

  Nakonferencji prasowejgrupy zgłosiły się dwie podejrzane ofiary szczepionek.

  ▶ Stewardesa Rosanna K. (27) mówi, że była "sprawna" przed szczepieniem na Covid - z wyjątkiem problemów z tarczycą. Po drugim szczepieniu latem 2021 roku najpierw cierpiała na zawroty głowy, a następnie gorączkę i duszność. Kilkakrotnie zemdlała, po czym musiała zabrać karetkę do szpitala (szpitala). "Najgorszą rzeczą dla mnie było to, że nie wiedziałem, czy mój stan kiedykolwiek się poprawi". W jej przypadku szczepienie, jak opisuje stewardesa, było "zagrażające życiu".

  ▶ Drugim powodem jest Mai T. (45). Po pierwszym szczepieniu jej okres został pominięty na trzy miesiące. Po drugim szczepieniu odczuwała skutki uboczne, takie jak dreszcze, gorączka i bóle stawów. Po trzecim szczepieniu (przypominającym) ból nie ustał, zdiagnozowano u niej zapalenie wielostawowe. Zgodnie z definicją medyczną jest to zapalna choroba autoimmunologiczna podobna do reumatyzmu, w trakcie której może wystąpić silny ból, obrzęk i zaczerwienienie. Teraz 45-latka mówi, że jest uzależniona od wózka inwalidzkiego. Błaga: "Chciałabym, żebyśmy w końcu zostali potraktowani poważnie przez media".

  Powodowie twierdzą, że publicznie zastosowali dalsze szkody ze szczepionek mRNA do potencjalnych ofiar. Zawiadomienie lub zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa obejmuje około 300 stron i można je przeglądaćonlinewraz z dowodami naukowymi.

  Powodowie szczegółowo uzasadniają swoje zarzuty. Z punktu widzenia powodów Swissmedic jest oskarżony m.in. o następujące istotne karnie zaniechania:

  ▶ Nowe szczepionki zostały zatwierdzone, mimo że minimalne wymagania wymagane przez prawo nigdy nie zostały spełnione;

  ▶ Władze nie zdołały odpowiednio zminimalizować znaczącego ryzyka związanego z zezwoleniem i skutecznie chronić zdrowia konsumentów;

  ▶ "Swissmedic" oszukał opinię publiczną co do rzeczywistego stosunku korzyści do ryzyka poprzez niekompletne i wyraźnie nieprawdziwe informacje.

  W przeciwieństwie do publicznych oświadczeń "Swissmedic", obowiązkowe wymagania dotyczące jakości, skuteczności i bezpieczeństwa szczepionek genowych przepisanych przez prawo nigdy nie zostały spełnione. Z badań zatwierdzających producentów nie można wywnioskować, że szczepionki skutecznie ograniczą transmisję, ani że mogą zapobiec ciężkim przebiegom choroby lub zgonom.

  Spadek liczby urodzeń i wzrost liczby zgonów w Szwajcarii

  Oprócz losów ofiar szczepionek, powodowie zwracają uwagę na alarmujące daty śmierci i spadek liczby urodzeń w Szwajcarii. Również w Niemczech liczba zgonów gwałtownie wzrosła z przyczyn, które nie zostały jeszcze wyjaśnione (donosi Deutschland-Kurier).

  Tlumaczenie z translatora.
  Quelle:
  https://deutschlandkurier.de/2022/11/schweiz-strafanzeigen-gegen-corona-impfaerzte-und-zulassungsbehoerde/

  Dziekuje i serdecznie pozdrawiam.

  • Hej Zygmunt...#krysz

   Krysz: "Na całym świecie coraz więcej osób podejmuje publiczne i /lub prawne działania przeciwko producentom szczepionek na koronawirusa, lekarzom zajmującym się szczepieniami, państwowym organom wydającym licencje i przywódcom politycznym". -

   --- I wierzę, że skutecznie. W Japonii płacą ludziom rekompensaty za szkody wynikające ze szczepień, w Moskwie oddają pieniądze za wlepione mandaty. Miesiąc temu przeczytałem tekst, który miałem opracować. Chodziło o to, czy należy wybaczyć winnym tych idiotycznych czasów. I choć z natury i jako nauczyciel z zawodu nie jestem szczególnie nastawiony na karanie, to jednak tu uważam, że nie należy darować głównym 'graczom' (czyli po prostu przestępcom). Dla dobra ludzkości: by już nie znaleźli się tacy 'odważni' robić ludziom takie 'numery'.

   Pozdrawiam serdecznie :)

   • Hej Zygmunt...#krysz#zygmuntbialas

    Czytajcie uważniej Nowy Testament (Objawienie św. Jana), choć wiem, że w ogóle nie czytacie. Czas Apokalipsy zbliża się do swego apogeum. Pozostało niespełna 7,5 roku.

   • Hej Zygmunt...#krysz#zygmuntbialas

    Czytajcie uważniej Nowy Testament (Objawienie św. Jana), choć wiem, że w ogóle nie czytacie. Czas Apokalipsy zbliża się do swego apogeum. Pozostało niespełna 7,5 roku.

 • C.d.

  Tajemniczy wzrost liczby zgonów: Nagle o jedną piątą więcej zgonów niż w poprzednich latach!


  17 listopada 2022 r.
  Liczba zgonów w Niemczech w październiku była prawie o jedną piątą (19 proc.) wyższa od średniej wartości z lat 2018-2021 (początek kampanii szczepień przeciwko koronawirusowi). Pokazują to miesięczne dane publikowane w tym tygodniu przez Federalny Urząd Statystyczny. Przyczyna nagłego wzrostu jest niejasna.

  "Komunikat prasowy nr 480" Federalnego Urzędu Statystycznego z 15 listopada 2022 r. w dużej mierze zaginął w mediach głównego nurtu. Składa się z kilku suchych linii:

  "Według prognozy Federalnego Urzędu Statystycznego (Destatis) w październiku 2022 r. w Niemczech zmarły 92 954 osoby. Liczba ta wynosi 19%, czyli 14 560 przypadków, powyżej mediany dla lat 2018-2021 dla tego miesiąca. O ile na początku miesiąca liczba zgonów i ich różnica w stosunku do wartości porównawczej znacznie wzrosła, o tyle obie wartości ponownie spadły pod koniec miesiąca. Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 również osiągnęła tymczasowe maksimum w połowie miesiąca, ale może tylko częściowo wyjaśnić różnicę. Starzenie się społeczeństwa ma jedynie niewielki wpływ na różnicę w stosunku do poziomu z lat poprzednich. Zakres, w jakim inne czynniki przyczyniły się do wzrostu liczby w październiku, nie może być obecnie oszacowany. Wyniki statystyk przyczyn zgonów dostępne później mogą dostarczyć dodatkowych wskazówek w tej kwestii. "

  Mniej zgonów w zimnych miesiącach

  Jeśli porówna się wszystkie miesiące roku, które kończą się za sześć tygodni, oficjalne statystyki pokazują, że dwucyfrowy procentowy wzrost liczby zgonów odnotowano już od połowy roku, podczas gdy wzrost typowych zimnych miesięcy stycznia (plus pięć procent) i lutego (plus jeden procent) był umiarkowany. W miesiącach od lipca do września liczby te wzrosły (10-12 procent) i nagle skoczyły do plus 19 procent w październiku.

  W każdym razie znaczny wzrost liczby zgonów przypisywanych faktycznym lub domniemanym zgonom z powodu Covid-19 byłby niewystarczający. Wśród zmarłych było również wiele osób, które były chore na wariant Omyron, ale zmarły z innych powodów, przyznał Christian Karagiannidis, członek Rady Ekspertów ds. Koronawirusa rządu federalnego i lekarz intensywnej terapii, w raporcie prasowym opublikowanym na początku września ("Tagesspiegel").

  Karagiannidis zalecił przede wszystkim grupom ryzyka czwarte szczepienie: "Zmniejszy to liczbę ofiar śmiertelnych". W tym samym czasie rozpoczęła się nowa kampania wspierająca federalnego ministra zdrowia Karla Lauterbacha (SPD).

  Czy to możliwe, że strzał lub strzykawka odniosły odwrotny skutek najpóźniej w październiku? Nadal będzie można zapytać...

  Nawiasem mówiąc, "Apotheken-Umschau" odważył się to zrobić już w lipcu pod nagłówkiem: "Czy liczba skutków ubocznych szczepionki jest wyższa niż oczekiwano?" – tym bardziej potulnie przyjmując narrację samozwańczych weryfikatorów faktów i korektorów: "Poważne skutki uboczne są bardzo rzadkie w szczepieniu przeciwko koronawirusowi". Prawdziwy?

  Amerykański profesor wzywa do ujawnienia wszystkich danych

  Kontrola danych u zaszczepionych uczestników testu ujawniłaby poważniejsze szkody zdrowotne niż stwierdzono w badaniach, powiedział amerykański profesor farmacji Peter Doshi w połowie października w "Mitteldeutscher Rundfunk" (MDR). Doshi wykłada na Uniwersytecie Maryland i jest współredaktorem British Medical Journal (BMJ), jednego z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych na świecie.

  Inni naukowcy również wzywają do niezależnego przeglądu badań zatwierdzających szczepionki Biontech/Pfizer i Moderna. Badania zostały opublikowane, ale producenci nadal będą trzymać istotne dane w tajemnicy, skrytykował Doshi.

  Ze względu na wskazania potencjalnie większej szkody niż korzyści ze szczepionki, szczególnie dla młodszego pokolenia, obecnie pilnie konieczne jest, aby organy regulacyjne zmusiły producentów do ujawnienia wszystkich danych, a następnie ich niezależnej oceny.

  To, czy i w jakim stopniu można by wówczas nałożyć podejrzenie związku ze znacznym wzrostem liczby zgonów w Niemczech, powinno na razie pozostać otwarte.

  ...................................................
  A jak sie to ma do ewentualnych prawnych ustalen w Polsce?

  • C.d.#krysz

   Od samego poczatku tej fałszywej plandemii twierdziłem i nadal będę twierdził, że mogła ona zostać przeprowadzona tylko i wyłącznie dzięki totalnemu skurwieniu i skorumpowaniu środowisk "służby zdrowia" w tym w szczególności "lekarzy".
   Tych właśnie lekarzy, którzy przymuszali pacjentów do noszenia szkodliwych szmat na pyskach, do testowania się i szczepienia, ale gdy mieli leczyć autentycznie chorych to jedyne co potrafili to zabijać ich respiratorem. W tym antynaukowym szaleństwie prym wiedli ci z literkami "prof. dr n.med." przed nazwiskami.
   No i teraz w takich Niemczech, gdzie są dokładnie tacy sami gamonie w białych kitlach jak na całym świecie w tym i w PL, nagle ci "wybitni lekarze" nie mają najmniejszego pojęcia dlaczego więcej ludzi umiera niż statystycznie powinno, na co tak naprawdę umierają oraz co jest w tych szczepionkach, bo oni nadal nie wiedzą ?!
   Ale te same skorumpowane kurwy wysyłały pacjentów na fałszywe testy, stosowały wadliwe procedury medyczne i szantażowały tych, którzy nie chcieli się zaszczepić jakimś niezbadanym syfem, bo dostawali za to ekstra kasę !
   Jednak włos im za te zbrodnie nie spadnie, bo za nimi stoją takie same skorumpowane i bezmyślne skurwysyny z "wymiarów sprawiedliwoći" oraz aparatów ucisku i przemocy mundurowo-urzędniczej. Jedyna nadzieja w tym, że to ludzkie śmiecie wcześniej wymienione faktycznie wyszczepiło się tymi śmiercionkami i w ciagu najbliższych trzech lat masowo wyzdycha.
   KST

   • C.d.#krysz#KST

    KST: "Jedyna nadzieja w tym, że to ludzkie śmiecie wcześniej wymienione faktycznie wyszczepiło się tymi śmiercionkami i w ciagu najbliższych trzech lat masowo wyzdycha". -

    --- Ci cwani nie szczepili się. Dzisiaj nie widać niestety jakichś perspektyw ukrania przestępców.

    • C.d.#krysz#KST#zygmuntbialas

     Zapewne wielu cwaniaczkow nie wyszczepiło się, ale zdecydowanie więcej baiłaych kitli autentycznie się wyszczepiło, bo tak doszczętnie mają sprane mózgi swoją "wiedzą medyczną". Jednak KARMA to bezlitosny Sędzia, który nie da się oszukać, więc nawet cwaniaczki dostaną to na co zasłużyli.
     KST

  • C.d.#krysz

   Krysz: "A jak sie to ma do ewentualnych prawnych ustalen w Polsce?" -

   --- O ile mi wiadomo, nie ma żadnych prawnych ustaleń. Żyjemy tylko Ukrainą, a covid 'sobie wypoczywa". Cóż, słaba jest pamięć społeczna, właściwie to nie ma takiej pamięci, więc przestępcy mogą dalej czynić swoje podłe powinności.

   • C.d.#krysz#zygmuntbialas

    Covid sobie wypoczywa, ale licho nie śpi. Skoro za pierwszym razem zniewolenie ludzkości srowidem oraz wyszczepienie połowy Ludzkości się udało, to jestem pewien, że czarci pomiot co najmniej raz jeszcze odpali ten wynalazek.
    Jako zapalnik posłużą zapewne szczepany, ktore nagle zaczną masowo padać z charakterystycznymi objawami. Wystarczy teraz ponownie zwalić winę na jakiegoś "wirusa", spreparować pod niego test i przyszykować w ekspresowym tempie kolejne "cudowne eliksiry", a baranki stratują się w wyścigaach do punktów eutanazji szczepionkowej.
    Konowały w białych kitlach będą przeszczęśliwe, bo znowu dostaną górę kasy za mordowanie pacjentów bez żadnej najmniejszej odpowiedzialności karnej.
    No i teraz na dodatek winnymi okażą się być niezaszczepieni, bo ktoś przecież winnyh być musi.
    Zawsze powtarzam - ZŁO jest banalnie łatwe do przeidzenia, natomiast DOBRA nie jest w stanie przewidzieć nikt.
    KST

 • @Jwu

  Materiały przesłane przez Tiamat:

  United States bombing of the Chinese embassy in Belgrade (Bombardowanie ambasady chińskiej w Belgradzie)
  7 May 1999
  Description
  On May 7, 1999, during the NATO bombing of Yugoslavia, five U.S. Joint Direct Attack Munition guided bombs hit the People's Republic of China embassy in the Belgrade district of New Belgrade, killing three Chinese state media journalists and outraging the Chinese public. Wikipedia
  Date: 7 May 1999
  Bombardowanie ambasady chińskiej w Belgradzie
  Bombardowanie ambasady chińskiej w Belgradzie – omyłkowe zbombardowanie ambasady Chińskiej Republiki Ludowej przez amerykański bombowiec B-2 podczas operacji Allied Force. W wyniku ataku zginęło trzech obywateli Chin. W Chinach podejrzewano, że atak przeprowadzono celowo, jednak nie znaleziono dowodów potwierdzających te spekulacje. Pomimo tego w odwecie w Chinach dopuszczono się aktów wandalizmu wobec budynku ambasady Stanów Zjednoczonych w Pekinie. Incydent miał miejsce 7 maja 1999 roku.
  Bill Clinton oficjalnie przeprosił Chiny za omyłkowe zbombardowanie ambasady. W oświadczeniu z 22 lipca 1999 roku prezydent Stanów Zjednoczonych oświadczył, że spekulacje o świadomym zbombardowaniu budynku są bezpodstawne. Zdaniem Clintona, do incydentu doszło w wyniku trzech czynników: wadliwej techniki wykorzystywanej do lokalizacji zamierzonego celu (planowo miała być zbombardowana siedziba Jugosłowiańskiej Federalnej Dyrekcji ds. Dostaw i Zamówień), posiadania nieprawidłowej lokalizacji ambasady chińskiej w wywiadowczej bazie danych oraz nie dostrzeżenia błędów podczas przeglądu technicznego.

  ==============================

  Amerykanie podawali, ze to byla ...pomyłka
  I
  Prawda jest taka, ze ambasada chińska wysyłała w świat informacje co sie dzialo w Belgradzie: Protesty studenckie urządzane przez Srja Popowicza - oplacanego przez samego Sorosa
   
  Dokladny opis zbombardowania ambasady chinskiej i reakcji Chin  troszke ponizej strony 
  vide: 
  Zawartosc :
   1. Sekwencja Zdarzen
   2. Chinska reakcja
   3. Oficjalne dochodzenie
   
  Stany Zjednoczone zbombardują chińską ambasadę w Belgradzie
  https://upwikipl.top/wiki/United_States_bombing_of_the_Chinese_embassy_in_Belgrade

  II 
  Belgrad Zbombardowany Budynek - zdjęcia stockowe i więcej obrazów Architektura - Architektura, Bałkany, Belgrad - iStock
  https://www.istockphoto.com/pl/zdjęcie/belgrad-zbombardowany-budynek-gm1212176077-351807926I

  III
  Zbombardowany Budynek Belgrad Serbia - zdjęcia stockowe i więcej obrazów Bombardować - Bombardować, Budynek z zewnątrz, 1999 - iStock
  https://www.istockphoto.com/pl/zdjęcie/zbombardowany-budynek-belgrad-serbia-gm1067894592-285616384

  ====

  Srdja Popovic , szef OTPOR-u w Belgradzie obalił Miloszewicza.
  Na Ukrainie , odpowiednikiem OTPORU byl UDAR -Kliczko do obalenia Janukowicza
  Obie organizacje fundowane przez Sorosa.
   
  Ten artykul jest napisany w 2004 roku
   
  Przewrót na zamówienie - WP Wiadomości
  https://wiadomosci.wp.pl/przewrot-na-zamowienie-6031223407714945a

 • @miarka

  "... żeby podjąć działania, nawet obronę konieczną, trzeba i zaryzykować, i być odważnym, i ofiarnym, i dalekowzrocznym, i nie oglądać się na innych, ani na kogokolwiek, że coś zrobi za nas". -

  --- Oduczono nas tego w Europie. Są też bolesne doświadczenia Serbii. Trzeba by zdobyć się na dzieło tejże Serbii i/lub afgańskich talibów, którzy potrafili wywalczyć wolność. Trudna to wolność: w 1999 roku stała się Serbia przez pewien czas najbiedniejszym krajem w Europie, a w Afganistanie żyją teraz biedniej niż przez okres wojny.

  Nadzieją jest zwycięstwo Rosji i /lub bunt w silnych państwach: Niemczech, Japonii. Wtedy może otworzyć się szansa.

 • @All

  Szanowni Czytelnicy i Komentatorzy,

  przejrzałem wszystkie wpisy, także moje i zauważyłem, że moje uwagi są zniekształcone. Próbowałem edytować, ale bez większego skutku. Mam nadzieję, że ta wada jest przypadkowa i chwilowa.