Co się dzieje na Ukrainie - 21.11.2022.

Ponoć Ukraina odrzuca propozycję Rosji dotyczącą krótkiego zawieszenia broni.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zelenski powiedział w piątek, że rosyjscy urzędnicy podjęli taką próbę, ale on odrzucił tę możliwość, twierdząc, że ukraińska kontrofensywa poczyniła ostatnio postępy, zwłaszcza odzyskując miasto Chersoń i wiele okolicznych wsi.
 
"Rosja szuka teraz krótkiego zawieszenia broni, przestrzeni do oddechu, by zebrać nowe siły. Ktoś może nazwać to końcem wojny, ale takie wytchnienie tylko pogorszy sytuację" - powiedział ukraiński prezydent w wirtualnym wystąpieniu na International Security Forum w Halifax.
 
Następnie Zelenski powtórzył swoją stanowczą determinację, by nie rozważać możliwości rozmów, dopóki siły rosyjskie nie zostaną pokonane. "Prawdziwy, trwały i szczery pokój może być tylko wynikiem całkowitego zmiażdżenia rosyjskiej agresji" - powiedział Zelensky.
 
Nie było potwierdzenia ze strony Kremla, że taka konkretna oferta rzeczywiście została złożona. Rosja jednak wielokrotnie w ostatnim czasie podkreślała, że jest otwarta na możliwość dialogu. Podczas wirtualnego wystąpienia na G20 w zeszłym tygodniu, Zelenski przedstawił 10-punktowy plan zawieszenia broni, który zawierał twarde stanowisko, że nie będzie żadnych ustępstw terytorialnych. 
 
Pomimo licznych doniesień, że generał Mark Milley, szef Generalnego Sztabu USA, namawia Biały Dom do przekonania Zelenskiego do negocjacji, inne wpływowe osoby, jak sekretarz stanu Antony Blinken i doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan, powiedziały, że jest 'za wcześnie'. Stanowisko generała Milleya opiera się na ocenie, że całkowite wycofanie wojsk rosyjskich z kraju w najbliższym czasie jest nierealne. 
 
Administracja Bidena powtórzyła w piątek, że tylko rząd Zelenskiego może zdecydować, kiedy będzie gotowy do negocjacji. Tymczasem potencjał bezpośredniej konfrontacji między NATO a Rosją pozostaje nieprzewidywalny jak nigdy dotąd, zwłaszcza po śmiertelnym incydencie rakietowym na polskiej granicy w ubiegły wtorek. 
 
Incydent w Polsce, który doprowadził do powszechnych oskarżeń, że Zelensky próbował okłamać NATO, by wciągnąć je do wojny z Rosją, ilustruje, że im dłużej obie strony kontynuują konflikt, odrzucając jednocześnie ideę negocjowanego rozwiązania, tym większe są szanse na 'nieszczęśliwy przypadek', prowadzący do wybuchu III wojny światowej między uzbrojonymi w broń jądrową supermocarstwami.
 
 
Opracował: Zygmunt Białas

zygmuntbialas

zygmuntbialas

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.58

liczba ocen: 24

 • Dla naiwnych ...

  "Administracja Bidena powtórzyła w piątek, że tylko rząd Zelenskiego może zdecydować, kiedy będzie gotowy do negocjacji. "

  Ten pionek klaun żydowski i wszelkie amerykańskie marionetki bandyckich yankeesów nic same nie mają do gadania. Jak reżim usa wyda jasny rozkaz by zaniechali dalszych działań wojennych to tak się stanie. Poza tym bez usa i natowskiej broni już w marcu lub w kwietniu było by po banderlandzie i ukrowerhmachtu.

  Jak długo będzie Hýdra przez bandycki reżim usa i zachodnich sługusów karmiona mięsem armatnim i dolarami / euro tak długo będą banderowskiej armii dorastały nowe żmijowate z toksycznym jadem łby .

  Serdeczne pozdrowienia :))
  *****

  • Dla naiwnych ...#Monaco

   Z punktu widzenia Rosji pozostaje poważny problem do rozwiązania. Co zrobić z banderowcami, których na UA według różnych szacunków jest do 80%? Niech to będzie szacunek zawyżony. Nawet wielokrotnie. Niech by nawet było tylko ze 20% banderowców. To nadal będzie 7-10 mln ludzi. Pokłady do rozwoju banderyzmu pozostaną nadal ogromne.
   Proszę zwrócić uwagę, że nie pomogło nawet kilka pokoleń w ramach ZSRR. Jedynie pozwoliło utrzymać ich jakoś w ryzach, zbudować kraj na całkiem sensownym poziomie, włączyć we współpracę korzystną dla obu stron, zbudować całkiem przyzwoity fundament dla organizacji nowego samodzielnego państwa.
   Co z tym zrobiono, mieliśmy okazję widzieć na własne oczy.
   Pozostaje przykra konkluzja: na kolejne 5 pokoleń ludzie z tego obszaru muszą być pod ścisłym nadzorem i mieć jedynie możliwość awansu do poziomu cywilizacyjnego akceptowalnego przez sąsiadów. W żadnym wypadku nie wolno im pozwolić na samodzielność. Nawet na jej cień.

   • Dla naiwnych ...#Monaco#Maur

    "według różnych szacunków jest do 80%? Niech to będzie szacunek zawyżony. Nawet wielokrotnie. Niech by nawet było tylko ze 20% banderowców. To nadal będzie 7-10 mln ludzi. "

    Oceniam, że ich jest do 30% na Haliczynie, poza Haliczyną kilka procent. Ich głównymi wrogami jest zastraszona większość na zachodniej Ukrainie.

    Można dodać jeszcze rozczarowanie tym, że obecne władze nie spełniają ich oczekiwań.

    • Dla naiwnych ...#Monaco#Maur#Pedant

     podobno lubisz podyskutowac- podyskutujemy ? znasz rosyjski ?

   • Dla naiwnych ...#Monaco#Maur

    Dużo Ukrainców się po prostu boi. Część jest banderowcami koniukturalnie, ale polityka i ideologia państwowa są w duchu banderowskim

    • Dla naiwnych ...#Monaco#Maur#Wican

     Skoro rząd upadliński oraz zapewne większość ich "knesejmu" oraz "przedsiębiorców" są żydami i wcale się z tym nie kryją to widać wyraźnie, że czarci pomiot reaktywował banderssyństwo tak naprawdę w celu likwidacji państwa i narodu ukraińskiego, o ile o czymś takim w ogóle można mówić.
     Z kolei czrci pomiot ulokowany na szczytach władzy w Polin robi dokładnie to samo z państwem i narodem polskim, który na własne życzenie dokonuje samozagłady popierając tych szubrawców.
     Zarazem czarci pomiot w Brukseli robi wszystko, żeby Polin wycyckać do gołej kości oraz wypluć na pastwę losu, a raczej na pastwę Usraela.
     I wszystko na to wskazuje, że wkrotce po Polsce i Ukrainie ślad na mapach zaginie ...
     KST

    • Dla naiwnych ...#Monaco#Maur#Wican

     Owszem. Znamy przypadki, gdzie paru zbirów potrafi sterroryzować całą klasę w szkole i ubezwłasnowolniony dyrektor niewiele z tym może zrobić.
     W takim przypadku sam dyrektor (tu władze) musi być większym skurwysynem i tropić tych zbirów nawet po piwnicach. A potem ich do kamieniołomów, skoro nie potrafią żyć w cywilizowany sposób.

   • Dla naiwnych ...#Monaco#Maur

    Jest kilka sposobów na zjednanie przeciwników politycznych. Oczywiście w rachubę wchodzą drastyczne sposoby takie jak więźnie i śmierć, ale jest inny pokojowy sposób; to przekupstwo.
    Ukrainą rządzi korupcja i nic tego nie zmieni.

    Wszystkie te "kolorowe rewolucje" byłe opłacane. Nawet kobiety stojące na Majdanie miały godzinowe stawki. Wiadomo też, że dzieciaki w manifestacjach Nawalnego też dostawały jakieś "kieszonkowe" aż wyszło prawo o zakazie używania małolotów w manifestacjach.

    • Dla naiwnych ...#Monaco#Maur#Anna-PK

     Anna-PK: "... ale jest inny pokojowy sposób; to przekupstwo". -

     --- A kto przekupi miliony? Czy Zachód będzie zainteresowany? - Wątpię. - Czy Rosji starczy środków? - Ma inne ważniejsze wydatki, już dziś: odbudowa miast, w tym wzorcowo Mariupol, wypłacanie emerytur wypracowanych na Ukrainie, pomoc socjalna,...

    • Dla naiwnych ...#Monaco#Maur#Anna-PK

     Przekupstwo to uleganie szantażowi terrorystów. Lepiej by taki od urodzenia wiedział, że na to nie ma szans.

   • Dla naiwnych ...#Monaco#Maur

    Maur: "Co zrobić z banderowcami, których na UA według różnych szacunków jest do 80%?" -

    --- To jest twardy orzech do zgryzienia. Jeszcze nie wiemy, jaki obszar przejmie Rosja, jest możliwe, że nie będzie to całość, więc problem pozostanie, obejmując liczne kraje, w tym przede wszystkim Polskę.

    • Dla naiwnych ...#Monaco#Maur#zygmuntbialas

     Podzielić Banderland na zachód od Dniepru na kilka banderstanów i wprowadzić tam w zależności od nastroju społecznego:
     1. Komendantury wojskowe, gdzie najważniejszą myślą banderowsko nastawionej ludności będzie myśl, jak przeżyć następny dzień, nie zdechnąć z głodu lub zimna.;
     2. Protektoraty np. w województwie Kijowskim,
     Całość powyższa z obozami filtracyjnymi i zakazem banderowskiego dialektu w szkołach i urzędach oraz przedsiębiorstwach.
     3,. Oddać, ale nie za darmo Polsce, Rumunii, Węgrom.

   • Dla naiwnych ...#Monaco#Maur

    "Co zrobić z banderowcami"?
    Ależ to oczywiste - przeniosą się/zostaną przeniesieni do Polski.

    • Dla naiwnych ...#Monaco#Maur#Robik

     A nasi każdego z nich rozbiorą nawet ze slipek i usuną ich banderyzm pumeksem?
     W sumie też można, byle później pokazać tę akcję debanderyzacji na żywo w TV.

  • Dla naiwnych ...#Monaco

   Monaco: "Jak długo będzie Hýdra przez bandycki reżim usa i zachodnich sługusów karmiona mięsem armatnim i dolarami / euro tak długo będą banderowskiej armii dorastały nowe żmijowate z toksycznym jadem łby". -

   --- Uparte jankesy, spodlone rządy Europy Zachodniej. Ich broń i dolary /euro przyczyniły się do śmierci kilkudziesięciu tysięcy ludzi po obu stronach konfliktu. Żeby to chociaż dla dobrej sprawy, ale nie. Pomagają faszystom i same zaprowadzają faszystowski porządek w ich własnych krajach.

   Pozdrawiam serdecznie :)

   • Dla naiwnych ...#Monaco#zygmuntbialas

    Teraz zas ci podlcy ( szydy i ich szabsgoje) probuja zaczac wojne domowa w Iranie, zeby zniechecic sojusznikow Rosji i zapalic na nowo Bliski Wschod ! A przeciez wystarczylaby wojna domowa u Ussmanow i kilka bombek na decydentow Ussraela - i mielibysmy spokoj na calym bozym swiecie !

 • @

  W czasie, gdy wszystkie organizacje międzynarodowe trąbią o rzekomym zagrożeniu nuklearnym ze strony Rosji, ukraińscy bojownicy bez przeszkód uderzają w największą elektrownię jądrową w Europie. Drogi BRAT, Anzor Bisajew, dowódca OMON „Achmat” Oddziału Gwardii Rosyjskiej w Republice Czeczeńskiej, przesłał nagranie wideo z kolejnego ostrzału elektrowni atomowej przez Siły Zbrojne Ukrainy.
  https://t.me/SolovievLive/140886

  • @#fretka

   Propaganda Czeczenów,przecież każdy oglądacz polskojęzycznych mediów ,doskonale wie kto ostrzeliwuje tą elektrownie ? A jak ma jakieś wątpliwości to obiektywny dziennikarz tv zaraz go sprowadzi na właściwe tory.

  • @#fretka

   niech sobie strzelają. Reaktory atomowe zostały wygaszone (włóasnie z powodu niebezpieczeństwa związanego z ostrzałem). Co prawda ostrzał nie był w stanie sięgnac sanych reaktorów, ale mógł uszkodzic instalacje nazewnatrz, np. dostarczające wode.
   Ostrzał jest prowadzony z powodów "pijarowych" i przez złośc, że EA w Zaporozu przejeli rosjanie. W koncu tooni ja zbudowali, więc to chyba ich własność.

  • @#fretka

   niech sobie strzelają. Reaktory atomowe zostały wygaszone (włóasnie z powodu niebezpieczeństwa związanego z ostrzałem). Co prawda ostrzał nie był w stanie sięgnac sanych reaktorów, ale mógł uszkodzic instalacje nazewnatrz, np. dostarczające wode.
   Ostrzał jest prowadzony z powodów "pijarowych" i przez złośc, że EA w Zaporozu przejeli rosjanie. W koncu tooni ja zbudowali, więc to chyba ich własność.

  • @#fretka

   Fretka: "ukraińscy bojownicy bez przeszkód uderzają w największą elektrownię jądrową w Europie". -

   --- To niemożliwe, by działo się to bez aprobaty USA. Ci gotowi są na wszystko. Żeby też doczekać końca ich panowania...

 • Fantasmagorie klauna

  Cokolwiek nie działoby się na UA, czas otworzyć oczy i rozejrzeć się wokół.
  Na zachodzie nastopiła erozja w każdym możliwym obszarze rozwoju cywilizacyjnego i znaczenie zachodu ekspiruje z każdym dniem, przestając być punktem odniesienia. Najwyżej jako skala prównawcza do zamierzeń nowego porządku świata w kierunku wielobiegunowości.
  --------
  Tam roli dla UA w obecnym jej kształcie nie ma. Tak jak i dla Polski, dopóki pozostanie wasalem. Zresztą dla innych państw zwasalizowanych przez USA podobnie. Tu już złudzeń mieć nie można.
  --------
  Wschód i południe inwestuje w BRICS & co. Sporo działań w tym obszarze już jest realizowane, sporo w przygotowaniu a jeszcze więcej pod obserwacją. Przegrana Rosji jest im wszystkim nie na rękę. Bo bez Rosji ten projekt rozsypuje się i w zasadzie nie jest możliwy do realizacji. Sił demograficznych za tym projektem jest znacznie więcej niż za obecnym porządkiem. Te relacje są 8:2. Nie da się w nieskończoność utrzymywać sytuacji, by mniej niż 20% żyło z brutalnej eksploatacji pozostałych 80%. Prędzej czy później następuje bunt niewolników. Prędzej czy później pojawia się wystarczająco silny lider uciemiężonych, by porwać resztę do walki o przyrodzoną im prawem naturalnym godność.
  To należy sobie uświadomić i przestać dawać posłuch fantasmagoriom klauna. Przy okazji największego współczesnego zbrodniarza, działającego z podJUDzenia innego największego zbrodniarza wszechczasów.

  • Fantasmagorie klauna#Maur

   "Najwyżej jako skala prównawcza do zamierzeń nowego porządku świata w kierunku wielobiegunowości."

   W Chinach są turystyczne miasteczka imitujące zabytkowe miejscowości Europy. Za jakiś czas mogą odgrywać rolę parków z makietami dinozaurów.

   • Fantasmagorie klauna#Maur#Pedant

    Ciekawe czy Warszawę mają ?

  • Fantasmagorie klauna#Maur

   Maur: "Nie da się w nieskończoność utrzymywać sytuacji, by mniej niż 20% żyło z brutalnej eksploatacji pozostałych 80%". -

   --- O tym uczy nas historia. Tak więc następują gwałtowne zmiany, a my Polacy nie po tej właściwej stronie.
   A w sumie, to porządnie Pan ujął problem :)

   • Fantasmagorie klauna#Maur#zygmuntbialas

    I tego nie jestem w stanie przeboleć.
    Wywrócili mi całą mitologię polską do góry nogami i próbują sprowadzić do roli jakiegoś parcha, czyli na swoją modłę.

 • Doszlo do 4 zdarzen na Ukrainie , ktore mozna sprobowac zinterpretowac.

  Pierwszym jest ostrzelanie przez Ukraincow kierowana rakieta celu w Polsce. Drugim jest zniszczenie waznego dla Wegrow zabytku . Trzecim nominacja Mielnika, I to najwazniejsze rozmowy rosyjsko-amerykansko w Turcji. Zabicie 2 Polakow przez kijowska junte moglo byc ostatnia proba wciagniecia NATO do wojny . W tym musieli brac Amerykanscy zolnierze . Byc moze to jest rodzaj komedii odgrywanej przed zdradzonymi przez rzad Stanow Zjednoczonych banderowcami. Szkoda , ze nikt nie jest w stanie podac , czy w magazynie w Przewodowie byla saletra i w jakiej ilosci. Strzal w wage i ciagnik mogl byc celowo niecelny. Zniszczenie waznego dla Wegrow zabytku i Mielnik , ktory na gwalt chce wywolac napiecie miedzy Polska i i kijowska junta moga pokazywac , jaka polityke beda prowadzic teraz Amerykanie na Ukrainie . Oni chca wywolac fale baderowskich wystapien przeciw mniejszosciom i sasiednim krajom i tym przykryc katastrofe swojej polityki na Ukrainie , ktorej skutki spadly i nadal beda spadac na mieszkancow Ukrainy. Najpierw sadzilem , ze Mielnik szaleje na twitterach ,zeby uwiarygadniac kanalie w rodzaju Ziemkiewicza , ale chyba jest na odwrot. Kanalie w Polsce uczestnicza w grze prowadzonej przez Amerykanow na Ukrainie

  • Doszlo do 4 zdarzen na Ukrainie , ktore mozna sprobowac zinterpretowac.#superfajny

   Melnyk został powołany do poróżnienia Ukrainy z Polską celem jest zmiękczenie Zelenskiego do negocjacji.

   • Doszlo do 4 zdarzen na Ukrainie , ktore mozna sprobowac zinterpretowac.#superfajny#razar

    Zelenski nie jest samodzielnym "politykiem" - nikt nie musi go "zmiękczać".

 • Zapasy amunicji w USA maleją

  Stany Zjednoczone wkrótce nie będą w stanie zapewnić Ukrainie niektórych rodzajów amunicji, które są niezbędne do walki Kijowa z rosyjską inwazją, ponieważ zapasy zużywają się szybciej, niż można je uzupełniać,

  Waszyngton stał się zdecydowanie największym dostawcą broni dla Ukrainy od czasu rozpoczęcia inwazji przez Rosję 24 lutego, z ponad 16,8 mld USD (26,4 mld USD) pomocy wojskowej udzielonej od tej daty.

  Ale zapasy niektórych urządzeń w USA „osiągają minimalne poziomy potrzebne do planów wojennych i szkolenia”, a uzupełnianie zapasów do poziomów sprzed inwazji może zająć lata, napisał w niedawnej analizie Mark Cancian z Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych.

  Waszyngton „wyciąga lekcje” z konfliktu dotyczącego zapotrzebowania na amunicję w wojnie o wielkie mocarstwa, które są „znacznie większe” niż oczekiwano, przyznał amerykański wojskowy pod warunkiem zachowania anonimowości.

  https://www.abc.net.au/news/2022-10-08/us-running-out-of-ammunitions-to-send-to-ukraine-war/101515370

  • Zapasy amunicji w USA maleją#Judasz

   USA kupuje amunicję od Korei Południowej, bo jej aż tyle Ukrainie już wysłało, że ma jej zbyt mało nie tylko dla Ukrainy, ale i na własny użytek. Oczyścili swoje magazyny znacznie za mocno i mają teraz poważne braki.

  • Zapasy amunicji w USA maleją#Judasz

   Judasz: "Stany Zjednoczone wkrótce nie będą w stanie zapewnić Ukrainie niektórych rodzajów amunicji,...". -

   --- Dodam, że od około trzech tygodni jest na Ukrainie inspekcja, badająca, co dzieje się z bronią wysłaną przez USA. Bodajże 80% tej broni nie można 'odnaleźć'.

   • Zapasy amunicji w USA maleją#Judasz#zygmuntbialas

    Jaka część tej broni przemycana jest przez Ukraińców do Polski?
    Do czego zostanie wykorzystana?

    • Zapasy amunicji w USA maleją#Judasz#zygmuntbialas#Robik

     Spora część wylądowała w Afryce. Za zgodą pewnie jakiś amerykańskich służb

 • Egzekucje rosyjskich żołnierzach - ONZ ogłasza przeprowadzenie dochodzenia.

  Międzynarodowe śledztwo zostało ogłoszone po pojawieniu się nagrań wideo rzekomo pokazujących strzelanie do poddających się rosyjskich bojowników przez ukraińskich żołnierzy. Według New York Times nagrania są autentyczne.
  Pierwsze wideo pokazuje kapitulację rosyjskich żołnierzy
  Filmy pojawiły się w sieciach społecznościowych w zeszłym tygodniu. Pokazują leżących na ziemi kilku rosyjskich żołnierzy – pilnowanych przez Ukraińców. Wtedy słychać strzały. Kolejne ujęcie pokazuje prawie tuzin ciał. Zdjęcia miały zostać wykonane w połowie listopada, kiedy wojska ukraińskie odbiły wieś Makiejewka w obwodzie ługańskim na wschodzie kraju.
  Amerykańska gazeta „New York Times” w niedzielę określiła filmy jako autentyczne po wspólnych badaniach z ekspertami. Dokładny przebieg zdarzenia i jego tło wciąż nie są znane. Rosja i Ukraina oskarżają się nawzajem o zbrodnie wojenne. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zapowiedział, że sama Moskwa będzie szukać odpowiedzialnych Ukraińców. „Trzeba ich znaleźć i ukarać”.
  https://exxpress.at/hinrichtung-russischer-soldaten-nun-kuendigt-die-uno-eine-untersuchung-an/

  • Egzekucje rosyjskich żołnierzach - ONZ ogłasza przeprowadzenie dochodzenia.#StanW

   Czytałem na Telegramie że Wagnerowcy już odnaleźli winowajców i po swojemu ich potraktowali nie bacząc na płacz i prośby o litość.

  • Egzekucje rosyjskich żołnierzach - ONZ ogłasza przeprowadzenie dochodzenia.#StanW

   Takie podejście do jeńców to woda na młyn dla innych ,którzy znajdą się w podobnej sytuacji .Będą walczyć do końca ,by w ostateczności zginąć jak żołnierz ,a nie zostać zabitym jak przysłowiowy kulawy pies.

  • Egzekucje rosyjskich żołnierzach - ONZ ogłasza przeprowadzenie dochodzenia.#StanW

   Amerykanie ujawniaja film ze zbrodni banderowcow . To ma wywolac odwet Rosjan i nakrecic spirale nienawisci. Zagrywka w stylu amerykanskije polityki , tuz przed rozejmem na Ukrainie . On faktycznie oznaczac bedzie totalna kleske kijowskiej junty. Wtedy czesc ukrow moglaby dojsc do wniosku , ze sojusz z USA jest nieoplacalny i trzeba jakos dogadac sie z ruskami. Wzajemna nienawisc moze byc bariera nie do pokonania. Mozna doszukac sie takiego sensu

   • Egzekucje rosyjskich żołnierzach - ONZ ogłasza przeprowadzenie dochodzenia.#StanW#superfajny

    Superfajny: "Amerykanie ujawniaja film ze zbrodni banderowcow . To ma wywolac odwet Rosjan i nakrecic spirale nienawisci". -

    --- Tak, wchodzi to w rachubę. W tak pokrętnych sprawach jankesy to superspecjaliści.

  • Egzekucje rosyjskich żołnierzach - ONZ ogłasza przeprowadzenie dochodzenia.#StanW

   StanW: "Filmy pojawiły się w sieciach społecznościowych w zeszłym tygodniu. Pokazują leżących na ziemi kilku rosyjskich żołnierzy – pilnowanych przez Ukraińców. Wtedy słychać strzały". -

   --- To nie pierwsze ukraińskie bestialstwo. Podobnie potraktowano cywilów w Buczy, na terenach pod Charkowem i ostatnio w Chersoniu.

 • rowszan //podobno lubisz podyskutowac- podyskutujemy ? znasz rosyjski ? //

  Ale dlaczego mamy dyskutować o czymś co znamy w komentarzy ukraińskiego blogera?
  Jeśli już dyskutować to o tym co faktycznie powiedziano w omawianym programie.A to najlepiej i najrzetelniej można zrobić po bezpośrednim obejrzeniu materiału.

  https://ruspolitnews.ru/voskresnyj-vecher-s-vladimirom-solovevym-20-11-2022.html

  Nawiasem mówiąc ów ukraiński bloger jest albo durniem albo manipulatorem który albo udaje że nie wychwytuje kontekstu albo faktycznie nie wychwytuje.
  W jednym i drugim przypadku nie zasługuje na uwagę.

  • rowszan //podobno lubisz podyskutowac- podyskutujemy ? znasz rosyjski ? //#ikulalibal

   bloger byc moze i nie zasługuje na uwage ale zapwne to co powiedział Kedmi juz tak- według ciebie trzeba czytać " miedzy wierszami " aby cos zrozumiec ? - jesl tak i czegos nie zrozumiałem to prosze "otwórz moje oczy i uszy " na prawde wyrwana z kontekstu .
   Coz takiego maja oznaczać w rzeczywistości słowa Kedmiego ??

   • rowszan //podobno lubisz podyskutowac- podyskutujemy ? znasz rosyjski ? //#ikulalibal#rowszan

    Chiny też przystępują po stronie F.R. jest wesoło . Salute .

    • rowszan //podobno lubisz podyskutowac- podyskutujemy ? znasz rosyjski ? //#ikulalibal#rowszan#Repsol

     Repsol: "Do Donbasu przyjechali chińscy żołnierze". -

     --- To - zdaje się - niewielka grupa. Powinno ich przybyć więcej.

     Pozdrawiam :)

   • rowszan //podobno lubisz podyskutowac- podyskutujemy ? znasz rosyjski ? //#ikulalibal#rowszan

    Przyłączam się do tego pytania. Tym bardziej że Kedmi to nie byle kto i przynajmniej według mnie sprawia wrażenie przyzwoitego, wrażliwego człowieka. Choć to nie pasuje do jego wcześniejszej profesji.

   • rowszan //podobno lubisz podyskutowac- podyskutujemy ? znasz rosyjski ? //#ikulalibal#rowszan

    //bloger byc moze i nie zasługuje na uwage ale zapwne to co powiedział Kedmi juz tak- według ciebie trzeba czytać " miedzy wierszami " aby cos zrozumiec ? - jesl tak i czegos nie zrozumiałem to prosze "otwórz moje oczy i uszy " //

    Coś za dużo uwag jak na osobę które mogła zapoznać się z materiałem źródłowym.
    Nie trzeba żadnego wysiłku ani umiejętności czytania między wierszami.
    Wystarczy wiedzieć że tematem dyskusji jest sposób w jaki Rosja powinna odpowiedzieć kijowskiemu reżimowi na fakt rozstrzelania rosyjskich jeńców.
    Generał (deputowany Dumy) wypowiadający się przed Kedmi uważał że Rosja wzorem Izraela powinna po kolei dokonać odwetu na poszczególnych uczestnikach owej egzekucji,zaś Sołowiow skonstatował że należałoby Charków i Kijów zrównać z ziemia.I dopiero wówczas Kedmi powiedział że dywanowe bombardowanie jako odwet jest nieefektywną metodą.

    Tak więc mój Porfirionie nie było mowy o krytycznym stanowisku Kedmiego względem bombardowania cywilnych obiektów wogóle .Była mowa o niecelowości dywanowych nalotów w odwecie za zbrodnie wojenną.
    Twój bloger po prostu kłamie .W powody dla których mu wierzysz nie wnikam.Choć doskonale je znam. /Ах, обмануть меня не трудно!.. Я сам обманываться рад! / jak wyznał klasyk.

    • rowszan //podobno lubisz podyskutowac- podyskutujemy ? znasz rosyjski ? //#ikulalibal#rowszan#ikulalibal

     widzisz jak chcesz to potrafisz normalnie jak człowiek ( no prawie normalnie , ale moze przy mnie sie nauczysz kto wie ? -) aktualnie slucham Szkolnikowa - cos masz przeciwko niemu ?
     w razie co to juz rano zobacze teraz ide spac - kolo 5 musze wstac i "pomruczec" z kotami

    • rowszan //podobno lubisz podyskutowac- podyskutujemy ? znasz rosyjski ? //#ikulalibal#rowszan#ikulalibal

     Straciłem trochę czasu i niestety ale dostępne nagranie "Wieczoru z Władimirem Sołowiowem" z 20.11.2022 na Rassija1 jest ocenzurowane. Właśnie w tym kluczowym momencie kontrowersje wzbudzającej wypowiedzi Kedmi.
     Tak więc Pana tłumaczenie mogę tylko przyjąć na wiarę, Przyznaję że jestem w rozkroku.

 • Czyżby jakaś kłótnia w rodzinie?

  Polska jest oburzona po tym, jak Ukraina mianowała na ważne stanowisko do spraw zagranicznych człowieka, który otwarcie podziwiał ukraińskiego nacjonalistę powiązanego z masakrą polskich cywilów.

  Nominacja Andrija Melnyka na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych Ukrainy spotkała się z negatywną reakcją w Polsce, a Andrzej Dera, starszy doradca prezydenta RP Andrzeja Dudy, stwierdził, że Polska „nie może zaakceptować polityków, którzy używali (Stepan) Banderowską narracja w przestrzeni publicznej”.

  Melnyk niedawno aprobował zbrodnie popełnione przez ukraińskiego ultra-nacjonalistę Banderę, o którym mówi się, że był zamieszany w zabicie dziesiątek tysięcy Polaków podczas II wojny światowej.

  W wywiadzie dla telewizji Polsat News Dera dodał, że Polska nie ingeruje w powoływanie rządów wewnętrznych innych krajów, ale po tym posunięciu inni polscy urzędnicy nazwali to zniewagą dla ofiar rzezi wołyńskiej i policzkiem dla Polski biorąc pod uwagę fakt, że ukraiński pocisk przedostał się niedawno do Polski, zabijając dwie osoby.

  Stepan Bandera był ukraińskim nazistowskim kolaborantem, który podpisał się pod nazistowskim ludobójstwem Żydów; używał także swojej paramilitarnej armii nacjonalistycznej do popełniania okrucieństw na Polakach na Wołyniu i wschodniej Małopolsce.

  https://rmx.news/poland/polish-officials-slam-ukraines-choice-of-deputy-foreign-minister/

  • Czyżby jakaś kłótnia w rodzinie?#Anna-PK

   Polska jest oburzona ,czy grupka posłów Konfederacji ? Ze słów członków partii rządzącej ,czy opozycji słów krytyki nie słyszałem.

  • Czyżby jakaś kłótnia w rodzinie?#Anna-PK

   Anna-PK: "Nominacja Andrija Melnyka na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych Ukrainy spotkała się z negatywną reakcją w Polsce,...". -

   --- Bezczelnym chamem jest Andrij Melnyk. Nabroił w Niemczech jako ambasador, zaliczył wpadkę dopiero, gdy sławił Banderę. Za to awansował na wicemistra, co było już wiadome parę miesięcy temu. Tak a propos, to dokładnie Andrij Melnyk był przed kilkudziesięciu laty współpracownikiem, a potem rywalem Bandery. Czyżby to był dziadek tego obecnego?

 • @ Zygmunt Białas

  War News . Salute .

 • Wojna na banderlandzie - to tylko jeden z bardzo wielu

  frontów na tej jednostronnej wojnie czarciego pomiotu z ludzkością. Ona ma w końcowym efekcie przyczynić się do nowego, zaplanowanego porządku w wymiarze geopolitycznym.
  Wniosek?
  Na razie - póki co - nie istnieje taka siła na Ziemi aby ona zdolna była zmusić czarci pomiot do nagłej zmiany planów już realizowanych. Jednak czarci pomiot może otworzyć nowe fronty na tej wojnie - czego należy się spodziewać w każdej chwili. Ponadto czarci pomiot nie lubi przegrywać - więc odgryzie się on wcześniej czy później na rodzaju ludzkim za taki a nie inny przebieg srovidovej hucpy.

  • Wojna na banderlandzie - to tylko jeden z bardzo wielu#demonkracja

   Demonkracja: "Wojna na banderlandzie - to tylko jeden z bardzo wielu frontów na tej jednostronnej wojnie czarciego pomiotu z ludzkością". -

   --- Tak wojna trwa na wielu frontach, nie tylko militarnym. Także w płaszczyźnie ekonomicznej, kulturowej. A wyniku całości nie potrafię przewidzieć.

 • Nie wiem jak z bronią i amunicją na ukrainie.

  Najważniejsze że stale giną żołnierze ukraińscy, a tego tak łatwo nie da się zastąpić.
  Nie bardzo też wierzę, że jest dużo frajerów na Zachodzie czy w Polsce gotowych umierać za Banderland, chociaż żydowska propaganda dość skutecznie pierze mózgi młodym ludziom.

  • Nie wiem jak z bronią i amunicją na ukrainie.#Kris

   Kris: "Nie bardzo też wierzę, że jest dużo frajerów na Zachodzie czy w Polsce gotowych umierać za Banderland,...". -

   --- Nie ma takich chętnych. To wszystko jest naciągane przez żydowską propagandę i wymuszane przez jankesów.

 • Pożyjemy zobaczymy.

  Zelensky ciągle dużo mówi i to na szkodę całej tej sytuacji mówi.
  Co raz częściej czytam i słyszę, że wymyka się Bidenowi spod kontroli i że mogą Amerykanie usunąć go a na jego miejsce posadzić Załużnego.

  Nic nie trwa wiecznie, więc gdy marionetki nie słuchają poleceń to są wymieniane na inne. A w kwestii Załużny, on jest pod względem wyznania banderowskiej ideologii takim samym złem jak i cała ta kryminalna nazistów i banderowców banda.
  Więc czy będą realne ustępstwa ?
  Wszystko w tej sprawie zależy od Waszyngtonu. Tam zapadają decyzje a nie w Kijowie czy w alternatywnym miejscu ukrywania się junty we Lwowie.  Pozdrawiam serdecznie :)

  • Pożyjemy zobaczymy.#Alfax

   Alfax: "Więc czy będą realne ustępstwa ? - Wszystko w tej sprawie zależy od Waszyngtonu. Tam zapadają decyzje,...". -

   --- Wygląda na to, że będą ustępstwa. Jest jeszcze pytanie, czy Rosja zgodzi się na ewentualne propozycje. W końcu ta zmobilizowała 300 tysięcy żołnierzy. Myślę, że nie tylko dla postraszenia czy wygodnej pozycji negocjacyjnej.

   Pozdrawiam serdecznie :)

  • Pożyjemy zobaczymy.#Alfax

   Rosjanie mowia wprost, ze nie beda rozmawiali z upadlincami, lecz z Ussmanami, ktorzy sa decydentami ( i prekusorami tej wojny)! Micron chcial wydzwaniac do Putina, lecz ten nie odbiera telefonu od szydowskiej pacynki, wiec niepocieszony wydzwania do kamrata aktora Zeliboby, zeby poplakac po angielsku i moze nawet naobiecywac gruszek na wierzbie . Pjac zawsze dogada sie z pajacem !

   • Pożyjemy zobaczymy.#Alfax#babaraba

    Babaraba: "Pajac [Macron] zawsze dogada sie z pajacem [Zelenskim]". -

    --- O tym ostatnim to szkoda gadać, ale prezydenci i premierzy europejscy zachowują się fatalnie. Przecież oni (tu też Scholz) doskonale wiedzą, że Rosja nie jest agresorem, tylko USA, że Rosja oferuje ze swej strony energię, a także chłonny rynek. Upodlili się. No i zastanawiam się, że już nie ma opinii publicznej w Europie, skoro takie łajzy czy raczej sprzedawczyki mogą dalej rządzić.

    • Pożyjemy zobaczymy.#Alfax#babaraba#zygmuntbialas

     Wygląda na to, ze już nikt całkiem przypadkowy, nie może w Europie piastować ważnych stanowsk. Może ostatnią była Merkel? Bo jednak ją podsłuchiwali. We Francji ostatnim to był chyba Cirac, niezależnie od jego skorumpowania